ای کاش با اعتماد به آمریکا مایه آزمون و خطای کشورهای شرق آسیا نمی‌شدیم/چرخش به سمت اروپا ممنوع!

عکس10

عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی گفت: ای کاش مایه آزمون و خطای کشورهای شرق آسیا نمی‌شدیم تا امروز بخواهیم با سوختن خود، شمع راه دیگر کشورها باشیم.عکس10

عشرت شایق عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، با اشاره به اظهارات رئیس‌جمهور و تأکید بر بدعهدی آمریکا در مذاکرات اظهار داشت: قطعاً هیچ دولتی که مبنای خود را سربلندی نظام و رسیدگی به امورات مردم قرار داده، به آمریکا اعتماد نمی‌کند.

وی افزود: اعتراف آقای روحانی (رئیس‌جمهور ایران) به عدم اعتماد به بدعهدی آمریکا و اعتماد به این کشور نشان می‌دهد که نباید به سمت برجام‌های 1 و 2 یا برجام‌های موشکی برویم.

این کارشناس امور بین‌الملل در عین حال گفت: ای کاش آزمون و خطای کشورهای شرق آسیا نمی‌شدیم تا امروز بخواهیم با سوختن خود، شمع راه دیگر کشورها باشیم.

وی با تأکید بر اینکه مذاکرات سبب برخی ماجراجویی کشورهای متخاصم می‌شود، گفت: تجربه نشان داده که در طول مذاکرات زمان از دست می‌رود و کشورهای متخاصم می‌توانند توطئه‌های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی خود را صورت داده و اتاق فکر و نفوذهای خود را فعال کنند و به عبارتی دست به ایجاد نارضایتی‌های داخلی بزنند.

شایق در پایان، موضع‌گیری رئیس‌جمهوری کشورمان در مجلس را نقطه روشن در برخورد دولت ایران با رفتار و راهبردهای خصمانه غرب دانست و خاطرنشان کرد: امیدواریم دولت مسیر را به سمت اروپا کج نکند چرا که خود آقای روحانی همیشه می‌گفت اروپا یک کدخدا دارد به اسم آمریکا بنابراین اگر کشورهای اروپایی اختیاری از خود دارند به بانک‌های خود دستور دهند که تعاملات بانکی خود با ایران را شروع کنند.

موضوعات مرتبط

*

*

Top