بازدید ازمراکز نظامی، دخالت در امور کشور محسوب شده و ممنوعیت دارد

عکس 6
خبرگزاری میزان- کارشناس ارشد مسائل بین الملل گفت: هرکسی، در هرجایگاهی، به هربهانه‌ای و با هر سندی بخواهد از مراکز نظامی ما بازدید داشته باشد، دخالت در امور کشور محسوب شده و ممنوعیت دارد.عکس 6

عشرت شایق درگفت‌و گو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان درباره اظهارات اخیر آمانو مبنی بربازدید از مراکز نظامی و غیرنظامی ایران بیان‌کرد:هیچ کشوری با عقل و منطق سلیم، سندی را امضا نمی‌کند که به دیگر کشور‌ها اجازه دهد از مراکز نظامی اش دیدار کنند.

 نماینده ادوارمجلس افزود: هرکسی، در هرجایگاهی، به هربهانه‌ای و با هر سندی بخواهد از مراکز نظامی ما بازدید داشته باشد، دخالت در امور کشور محسوب شده و ممنوعیت دارد.
وی درباره چرایی صحبت‌های اخیر آمانو گفت: چندین سال است که نه تنها ایران بلکه همه گروه‌ها و کشور‌های آزاده دنیا این را فهمیده اند که سازمان ملل یک نهاد آزاده نیست و تحت سیطره کشور آمریکاست و هم اکنون هم بحث بازدید از مراکز نظامی و غیر نظامی ایران را آمریکا مطرح کرده است.
شایق با اشاره به اظهارات فدریکا موگرینی مبنی براینکه ایران تنها با یک کشور برجام را امضا نکرده است و اروپایی‌ها هم در امضای این قرارداد سهیم اند، گفت: بازدید از مراکز نظامی بهانه است و اگر اجازه بازدید به آن‌ها داده شود در گام‌های دیگر بهانه‌های دیگری می‌آورند و این‌ها دنبال این هستند که دین و انقلاب ما را بگیرند.
کارشناس ارشد مسائل بین الملل تصریح کرد: باید این سوال از آمانو پرسیده شود چرا وقتی تا به امروز گزارشگران بار‌ها تائید کرده اند فعالیت انرژی هسته‌ای ایران صلح آمیز است، از مطرح کردن چنین اظهاراتی دنبال چه هستند؟
وی خاطرنشان کرد: ایران به برکت خون شهدا و مدیریت مسئولان در آرامش و امنیت به سر می‌برد، ولی با طرح چنین اظهارات و خواسته‌هایی دنبال ایجاد چالش در کشور و خصوصا در برجام هستند تا بواسطه این موضوع در کشور قطبی سازی کنند.
شایق با بیان این پرسش که چرا وقتی روح و جسم برجام مورد خدشه واقع شد، آقای آمانو اعتراضی نکردند، افزود: این دو گانه برخورد کردن برای اینست که به بهانه‌های مختلف در راستای ترمیم هژمونی آمریکا که در حال فروپاشی است، گام بردارند و این هژمونی درحال افول را احیا کنند.

موضوعات مرتبط

*

*

Top