بودجه کشور را با دلار نبندید

img_4410

عشرت شایق گفت: باید مسوولان پایه های اقتصادی کشورمان را قوت بخشند و بودجه کشورمان را با دلار نبندند این در حالی است که در بسیاری از کشورهای جهان حذف دلار انجام شده است.

عشرت شایق پژوهشگر اقتصادی و نماینده دوره هفتم مجلس در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری بسیج، اظهار داشت: از مجلس هفتم تاکنون، در نظر گرفتن برنامه بودجه ای کشور با دلار غیر منطقی بوده است ودلاربه عنوان قانون نانوشته برای کشورمان محسوب می‌شود که باید از مبادلات تجاری حذف شود.img_4410

وی با بیان اینکه باید از پیمان پولی دو جانبه در معاملات تجاری استفاده کنیم افزود: استفاده از یک ارز ثابت، بخصوص دلار در معاملات تجاری کشور سبب سلطه آمریکا بر جهان شده است و عدم حذف دلار، مبنایی برای وابستگی بیشتر با کشور آمریکا است.

شایق خاطر نشان کرد: باید مسوولان پایه های اقتصادی کشورمان را قوت بخشند و بودجه کشورمان را با دلار نبندند این در حالی است که در بسیاری از کشورهای جهان حذف دلار انجام شده است و تبادلات مالی بر اساس پول محلی دو کشور محاسبه می‌شود.

این پژوهشگر اقتصادی خاطر نشان کرد: حذف دلار در مبادلات و معاملات اقتصادی موجب می‌شود تا ارزش و آقایی دلار کاسته شود و سبب تضعیف و کاهش ارزش دلار در بازار جهانی می‌شود ولی دولت عزم جدی برای حذف دلار از مبادلات اقتصادی کشور ندارد.

موضوعات مرتبط

*

*

Top