خانواده مهمترین هدف ناتوی فرهنگی آمریکایی ها در کشور است

img_6708-300x200

عشرقت شایق در گفتگو با ائل با اشاره به رونمایی کتاب “جنگ نرم و اتاق های فکر”، اظهار کرد: زمانی که مقام معظم رهبری بحث ناتوی فرهنگی و استعمار فرانو را مطرح نمودند، به رشته تحریر درآوردن چنین کتابی به ذهنم خطور کرد.img_6708-300x200

وی ادامه داد در ناتوی نظامی، کشورهای قدرتمند به بهانه های مختلف جهت غارت سرمایه های ملل  در کشورهای مختلف اقدام به دخالت مستقیم نظامی می نمایند.

مدرس جنگ نرم با بیان اینکه  ناتوی فرهنگی در حقیقت ناتوی نانوشته است، تصریح کرد: این اصطلاحی که رهبر معظم انقلاب مطرح کردند و قطعاً در حوزه فرهنگی و اجتماعی با این ناتو روبرو هستیم، یک جنگ مدرن همه جانبه تحت عنوان جنگ نرم است.

این فعال سیاسی در کشور اذعان داشت: باید ابزارهای این جنگ مدرن را بشناسیم، اینکه در کجا شکل می گیرد، در کجا سازماندهی می شوند و به عنوان نقشه راه در دستور کار قرار می گیرد.

وی افزود: شاید زمانی در گذشته در پنتاگون یک میز با اصطلاح مرسوم آن، برای ایران شکل گرفته بود ولی هم اکنون ده ها میز برای کشورمان تشکیل شده است، اعم از اقوام که در آن هر قومیت یک میز دارد، یا از لحاظ فرهنگی و مذهبی و جنسیتی و موضوعات مختلف که همه این ها توسط این سازمان های ضد کشورمان ایجاد شده اند.

وی با بیان اینکه در دنیا سه جنگ نرم، نیمه سخت و سخت وجود دارد، اظهار کرد: در مواجهه با جنگ نرم می بینیم که دشمنان از اتاق های فکری برخوردار هستند که در همین اتاق های فکر که به عنونا مکمل برای همدیگر عمل می نمایند، دسیسه های خود را سازماندهی می کنند، در کتاب “جنگ نرم و اتاق های فکر” من پژوهش های خود را از کشور ایالات متحده آمریکا شروع کردم.

شایق ادامه داد: مطالعه در مورد اتاق های فکر کشور آمریکا، دو سال طول کشید یعنی به گونه ای نبود که منابع را پیدا کرده و بعد از جمع بندی اقدام به نوشتن کتاب بکنم، سال 92 استارت نوشتن این کتاب را زدم و اواخر سال 94 نیز کتاب زیر چاپ رفت.

وی یادآور شد: در این کتاب 11 اتاق فکر آمریکایی را بررسی کردم و اگر توفیق باشد در جلدهای دوم و سوم بررسی اتاق های فکر این کشور علیه کشورمان را ادامه خواهم داد و در ادامه نیز اتاق های فکر اروپایی و آسیایی را مطالعه خواهم نمود.

این نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در اتاق های فکر جنگ نرم، مسوولین ارشد آمریکایی نیز عضو می باشند، به گونه ای که این افراد از قبل در این اتاق ها عضو می شوند و بعد از تعلیم و تربیت وارد حاکمیت می شوند، همانند امثال جرج بوش و اوباما.

وی به نقش پررنگ ابزار در جنگ نرم اشاره کرده و گفت: انواع و اقسام رسانه ها همچون سی ان ان، العربیه، فاکس نیوز و غیره جزو شبکه های عظیم و غول پیکری می باشند که به عنوان ابزار در اختیار این اتاق های فکر قرار می گیرند، بزرگترین ابزار رسانه ای آن ها نیز هالیوود می باشد، به عنوان مثال شخصیت پردازی یک بازیگر را در یک پروژه سینمایی انجام می دهند و بعد از همان بازگیر به عنوان سفیر صلح در کشورهای مسلمان بهره می برند.

وی تاکید کرد: هم اکنون نیز خانواده به عنوان عنصر مهم در رشد و تعالی ایرانیان در تیررس جنگ نرم علیه ما مورد تحقیق قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه همه اصرار داشتند تا رونمایی از این کتاب که در اسفند ماه سال 94 زیر چاپ رفت به سرعت رونمایی شود، اظهار کرد: من با این موضوع مخالفت کردم، حتی می خواستند در نمایشگاه کتاب امسال این اتفاق بیافتد اما من ترجیح دادم این اتفاق در سوم خرمشهر روی دهد.

این کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: علت این رونمایی در روز سوم خرداد نیز نشان دادن نمادی از تلفیق جنگ نرم و سخت بود و بر آن بودم تا ارتباطی بین این دو جنگ نشان بدهم.

وی در پایان گفت: بر روی مکان رونمایی نیز حساسیت داشتم که الحمدالله این اتفاق با خواست خدا در خرمشهر و در مراسم گرامیداشت سرلشکر شهید «سید مسعود منفرد نیاکی» روی داد.

گفتنی است؛ کتاب همزمان با سالروز حماسه آزاد سازی خرمشهر، یادواره شهید سرلشگر سید مسعود منفرد نیاکی و تجلیل از حماسه آفرینان آزاد سازی خرمشهر به همت سازمان حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ارتش جمهوری اسلامی ایران در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد.

%d8%ac%d9%86%da%af-%d9%86%d8%b1%d9%85

 

 

در این مراسم ضمن تجلیل از خانواده معظم شهید منفرد نیاکی و شهدای مدافع حرم ارتش، از تندیس و نرم‌افزار چند‌رسانه‌ای شهید نیاکی و تمبر حماسه خونین شهر و همچنین کتاب «جنگ نرم و اتاق های فکر» نوشته «عشرت شایق» رونمایی شد.

کتاب رونمایی شده در این مراسم تحت عنوان«جنگ نرم و اتاق های فکر» نوشته «عشرت شایق» اشاره دارد به شیوه های جنگ نرم و نقش اتاق های فکر در این نوع جنگ که در 240 صفحه به رشته درآمده است.

در مقدمه این کتاب آمده است: «نقش اتاق های فکر در حوزه کلان حکومتی در این است که مسائل مهم مرتبط با سیاست های داخلی و خارجی را مورد مطالعه و بررسی قرار داده و ضمن ارائه جمع بندی در مورد موضوعی خاص، به ارائه راهکارها و راهنمایی های عملیاتی نیز می پردازند. این نهادها نوعا به مدیران اجرایی و دستگاههای تصمیم گیری متصل هستند و بعضا در هیئت حاکمه نیز حضور داشته و عنصر تاثیرگذاری در ساختار تصمیم گیری نظام آمریکا می باشند. در سراسر جهان حدود ۴۵۰۰ مرکز تحقیقاتی و اندیشکده وجود دارد که متجاوز از 2700 مرکز از این مراکز و اندیشکده‌ها در آمریکا فعالیت می کنند و از میان آنها ۹ مرکز از مهمترین و برجسته‌ترین و با نفوذترین مراکز تحقیقاتی در دنیا به شمار می‌آید که بین ۳۵ تا ۲۰۰ کارمند و بودجه‌ای بین ۳ تا ۳۰ میلیون دلار در اختیار دارند…»

انتهای پیام/م

موضوعات مرتبط

*

*

Top