اثربخشی فعالیت های شهرداری در حوزه حجاب و عفاف مورد ارزیابی قرار گرفته است

تسنیم

به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، طی این نشست گزارشی از اثربخشی فعالیت های شهرداری بنابر راهبردهای شورایعالی انقلاب فرهنگی در حوزه گسترش فرهنگ عفاف و حجاب ارائه  شد و اعضای  کمیسیون به بحث و تبادل نظر در این زمینه پرداختند.

نرگس معدنی پور مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران، با اشاره به ابلاغیه وزارت کشور در خصوص دستورالعمل 11گانه حجاب و عفاف و حقوق شهروندی گفت: خوشبختانه این دستورالعمل در بخش های مختلف شهرداری تهران در دستورکار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه جنس کار شهرداری تهران در حوزه حجاب و عفاف، ترویجی است، افزود: ما در خلال ارائه خدمات به شهروندان اقدامات ترویجی خود در راستای اهداف فرهنگی و اجتماعی و تقویت فرهنگ حجاب و عفاف به عنوان ارزش های اسلامی و اخلاقی می پردازیم.

معدنی پور از سند مصوب شورایعالی انقلاب فرهنگی در موضوع حجاب و عفاف به عنوان یکی از اسناد مهم در این حوزه یاد کرد و گفت: ملاک عمل شهرداری راهبردها و راهکارهای اجرایی شورایعالی انقلاب فرهنگی است که در سال 1384 به تمام دستگاه های کشور ابلاغ شده و اکنون با گذشت ده سال از اجرای آن نیاز به بازنگری دارد که ما اثربخشی این فعالیت ها در شهر تهران را مورد ارزیابی قرار داده ایم.

همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین سیدرضا اکرمی رییس شورای فرهنگی نهاد ریاست‌ جمهوری نیز در خصوص جشنواره تسنیم اظهارداشت: این جشنواره باید ابتدا به ابتکار و نوآوری بپردازد، سپس با عرضه پوشاک مناسب ایرانی اسلامی به نوعی با زنان اتمام حجت کند و آنان بدانند که پوشش اسلامی ایرانی در اختیار آنها قرار گرفته است.

اکرمی خاطرنشان کرد: امیدواریم زنان آستین همت را بالا بزنند و کشور را با حیا، حجاب، علم، دانش و سازندگی خود بسازند.

ارائه ارزیابی اثربخشی برنامه های حجاب و عفاف شهرداری برای شهروندان در محورهای بهبود و ارتقای شرایط جامعه، اندازه گیری خدمت، رضایتمندی و نتایج ناخواسته نشان داد ایجاد امکانات خاصی چون راه اندازی شهربانوها و بوستان های ویژه بانوان،  درنظر گرفتن واگن های اختصاصی برای بانوان در مترو و خدمات مشاوره ای شهرداری تهران برای  خانواده ها بویژه مادران مورد رضایت شهروندان بوده است.

بر اساس این نشست مقرر شد گزارش ارزیابی اقدامات شهرداری در حوزه حجاب و عفاف طبق نظرات کارشناسی مورد بازنگری قرار گیرد و پس از اصلاح و تکمیل در نشست های آتی ارائه شود.

با اتمام نشست کمیسیون حجاب و عفاف، اعضای حاضر از غرفه های مختلف نمایگشاه مد و پوشش اسلامی تسنیم بازدید کردند.

print

rating

موضوعات مرتبط

*

*

Top