اجرای کیفی سومین جشنواره شکوفا بر اساس محورهای ۱۸گانه ماموریتهای فرهنگی و اجتماعی

در نشست هماهنگی دبیرخانه های کانون های هفتگانه سومین جشنواره شکوفا بر لزوم اجرای کیفی جشنواره امسال بر اساس محورهای ۱۸ گانه وظایف شهرداری تهران در حوزه فرهنگی و اجتماعی تاکید شد. به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، نشست هماهنگی دبیرخانه های کانون های هفت گانه شکوفا با حضور غلامحسین غنی قائم مقام اداره کل برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری تهران، مسعود سیرتی معاون فناوری اطلاعات اداره کل برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری تهران و دبیر جشنواره شکوفا، معاونین امور اجتماعی و فرهنگی و مدیران برنامه ریزی مناطق ۱ و۲ و ۴ و ۱۲ و ۱۸و ۲۰ شهرداری تهران، نماینده سازمان ورزش شهرداری تهران و دبیران علمی کانون های هفت گانه شکوفا در سالن آسمان ساختمان معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران برگزار شد.

طی این نشست غلامحسین غنی قائم مقام اداره کل برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری تهران بر لزوم اجرای کیفی سومین جشنواره شکوفا بر اساس محورهای ۱۸گانه ماموریت های فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران با تکیه بر سه محور مدرسه محله و مسجد تاکید کرد و همکاری مناطق هادی و دبیران علمی کانون های هفتگانه در این زمینه را خواستار شد.

همچنین مسعود سیرتی معاون فناوری اطلاعات اداره کل برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری تهران  و دبیر جشنواره شکوفا ضمن اشاره به سابقه برگزاری جشنواره شکوفا و لزوم توجه به محتوا بر مبنای دستورالعمل جشنواره در سومین دوره آن، تاکید کرد: سومین جشنواره شکوفا به منظور کشف استعدادها و پتانسیل های علمی شهروندان وافزایش اعضای کانون‌های اجتماعی و فرهنگی و تقویت و پرورش ظرفیت‌های علمی محلات برگزار می شود.

سیرتی تاکید کرد: امسال باید به مسائل فنی، اقتصادی، فرهنگی، محتوا و کیفیت بیش از گذشته توجه شود و اطلاع رسانی به صورت حضوری و مجازی به منظور جذب مخاطب صورت گیرد.

سیرتی، آخرین رهنمود ها در خصوص اجرای هرچه بهتر جشنواره شکوفا ارائه داد و گفت: امیدوارم جشنواره شکوفا با کیفیت تر از سال گذشته پیش برود و در کنار جذابیت های گذشته، مشارکت شهروندان در امسال به  اوج برسد.

معاونین امور اجتماعی مناطق ۱ و۲ و ۴ و ۱۲ و ۱۸و ۲۰ شهرداری تهران به عنوان مناطق هادی و اجرایی کانون های شکوفا و دبیران علمی کانون ها در خصوص برنامه های کانون های هفت گانه شکوفا شامل شامل بازی های رایانه ای، رباتیک، وبلاگ نویسی، رسانه های دیجیتال، برنامه نویسی موبایل، طراحان گرافیکی و توسعه مهارت های رایانه ای توضیحات خود را ارائه دادند.

عشرت شایق معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ۱۸ شهرداری تهران کانون رسانه های دیجیتال از برگزاری ۱۰کارگاه آموزشی برای مناطق خبر داد و زمان برگزاری جشن نهایی این کانون را در بهمن ماه جاری اعلام کرد.

سعید کارگران معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه یک شهرداری تهران جشنواره وبلاگ نویسی را فرصت خوبی برای ارتباط شهروندان با مدیریت شهری، توسعه فرهنگی ،اجتماعی شهرتهران و راهی برای جوشش ویادگیری فنون وتکنیک ها در بین شهروندان تهرانی برشمرد.

حمید ضیایی پرور دبیرعلمی جشنواره وبلاگ نویسی و شبکه های اجتماعی شکوفا نیز عنوان کرد: امسال در مجموع ۶۹ برنامه و رخداد فرهنگی و اجتماعی در چارچوب جشنواره وبلاگ نویسی و شبکه های اجتماعی شکوفا پیش بینی شده است. همچنین ۲۲ کارگاه وبلاگ نویسی و ۲۲ کارگاه شبکه های اجتماعی مجازی در  مناطق ۲۲ گانه از ابتدای آذر تا انتهای بهمن ماه سالجاری برگزار می شود. همچنین کارگاه وبلاگ نویسی تهران  و کارگاه شبکه های اجتماعی مجازی تهران دی ماه سالجاری در سالن آمفی تئاتر منطقه یک برگزار می شود.

دبیر علمی جشنواره وبلاگ نویسی و شبکه های اجتماعی شکوفا از چاپ کتاب و تهیه سی دی مولتی مدیا در حوزه وبلاگ نویسی خبر داد و گفت: جشن منطقه ای مناطق که در فاصله زمانی دی و بهمن سالجاری در مناطق ۲۲ گانه و  مراسم نهایی جشنواره که بهمن ماه ۹۳ در سالن دایره المعارف بزرگ اسلامی برگزار می شود.

در ادامه ذبیح اله زارع معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه دو شهرداری تهران نیز با اشاره به فعال سازی دبیرخانه اجرایی کانون توسعه مهارت های رایانه ای در این منطقه گفت: امسال اهداف کلان ۱۸ گانه شهرداری تهران در دستور کار شکوفا قرار دارد و سبک زندگی ،هویت ،مدیریت تغییرات فرهنگی سه رکن این اهداف است و باید با تکیه بر سه محور محله، مدرسه و مسجد برنامه های آموزشی را برای شهروندان اجرا کنیم.

علی اکبر جلالی  دبیر علمی و تخصصی کانون توسعه مهارت های ریانه ای نیز با اشاره به برگزاری آزمون های این رشته در سه سطح محله ای، منطقه ای و فرامنطقه ای گفت:هم اکنون نرم افزار تصحیح اوراق امتحانی تهیه شده و ۲۷ تیپ سوال مختلف برای آزمون های مختلف مهارت های ریانه ای طراحی شده است.

دبیر علمی و تخصصی کانون توسعه مهارت های ریانه ای زمان برگزاری آزمون های محلات را تا ۱۵ آذرماه،  آزمون های منطقه ای  تا ۱۵ دی ماه و زمان آغاز جشن های منطقه ای  از ۲۱ دی ماه و زمان برگزاری جشن نهایی را در بهمن ماه اعلام کرد.

همچنین جابر توان مدیر برنامه ریزی و توسعه شهری منطقه ۴  نیز به عنوان نماینده کانون موبایل از برگزاری جلسه توجیهی کانون موبایل، راه اندازی سایت جشنواره موبایل شکوفا، مشاوره کار آفرینی آن لاین، چاپ و ارسال پوسترها به مناطق ۲۲گانه به عنوان بخشی از فعالیت های انجام شده کانون موبایل یاد و اعلام کرد: آغاز ثبت نام در کانون موبایل شکوفا از ۱۸ آذر تا ۱۰ دی ماه و مهلت ارسال آثار تا ۲۰ دی ماه است. تا ۵ بهمن داوری آثار به اتمام می رسد و همزمان با دهه فجر نیز جشن نهایی برگزار خواهد شد.

در ادامه نماینده علمی کانون موبایل نیز از زایش علم واشتغال و کارآفرینی در جشنواره شکوفا امسال خبر داد و گفت بناداریم با تجاری سازی آثار منتخب و مناسب در حوزه موبایل در راستای کاربردی سازی این جشنواره و محتوای تولیدی در حوزه تلفن همراه گام برداریم.

در پایان این نشست بر لزوم اطلاع رسانی مناسب برای اجرای کیفی سومین جشنواره شکوفا در سطح محلات و مناطق پایتخت تاکید شد.

موضوعات مرتبط

*

*

Top