شعار مرگ بر آمریکا، شعاری مبنایی و ارزشی

 

کار‌شناس ارشد روابط بین الملل در گفت وگو با طنین یاس:

شعار مرگ بر آمریکا، شعاری مبنایی و ارزشی/ رویکرد آمریکا، تعرض و تجاوز به حقوق ملت ایران

نماینده دوره هفتم مجلس شورای اسلامی تأکید کرد:بررسی نحوه مواجهه آمریکا با ملت ایران و نظام اسلامی، نشان می‌دهد حاکمان آمریکا در سیاست‌های خود در قبال کشورمان رویکرد تعرض و تجاوز به حقوق ملت ایران را به طور مشهودی همواره در دستور کار داشته‌اند.

عشرت شایق، نماینده دوره هفتم مجلس شورای اسلامی و کارشناس ارشد روابط بین الملل در گفت وگو با طنین یاس، اظهار داشت: در ۱۳ آبان امسال که با عاشورای حسینی مصادف است، ملت ایران با بهره گیری از روحیه مقاومت که برخاسته از فرهنگـ «هیهات منا الذله» نهصت عاشورا است در کنار حسین زمان بودن را بیشتر تمرین کردند و به یزید و یزیدیان زمان لعن و نفرین فرستادند.

وی در ادامه عنوان کرد: ملت همیشه در صحنه و فهیم و آزاده ایران اسلامی در کنار عزاداری در سوگ سرور آزادگان «حسین بن علی علیه السلام» با گرامی داشت روز ۱۳ آبان شعار استکبار ستیز مرگ بر آمریکا را هم سر دادند؛ چرا که شعار مرگ بر آمریکا یک شعار مبنایی و ارزشی است.

تسخیر لانه جاسوسی گام بزرگ در پیشبرد شعارهای انقلاب

کارشناس ارشد روابط بین الملل گفت: این روز یادآور حماسه بزرگی است که دانشجویان و دانش آموزان ایرانی آن را آفریدهاند و توانستند با تسخیر لانه جاسوسی گام بزرگی را در راه پیشبرد شعارهای انقلاب بردارند.

شایق همچنین یادآور شد: ۱۳ آبان سال ۱۳۵۷ سالروز کشتار دانش آموزان به دست رژیم دست نشانده آمریکا یعنی رژیم پهلوی است، که با اوجگیری قیام ملت ایران در سالهای ۵۶ و۵۷ دانش آموزان در کنار دیگر اقشار بودند.

وی ادامه داد: در این روز رژیم برای سرکوب اجتماعات دانشجویی به دانشگاه تهران حمله ور شده بود، دانش آموزان به کمک دانشجویان به دانشگاه تهران آمدند و خون دانشجویان و دانش آموزان در این روز اتحاد همیشگی این دو قشر را رقم زد.

کارشناس ارشد روابط بین الملل تصریح کرد: ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و تسخیر لانه جاسوسی، کشتار و شهادت دانشآموزان توسط رژیم ستمشاهی و تبعید حضرت امام(ره) از سوی رژیم شاه است.

تسخیر لانه جاسوسی یک اقدام انقلابی

شایق افزود: تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در تهران یک اقدام انقلابی بود که باعث خنثی شدن توطئههای مختلف آمریکا برای مقابله با نظام نوپای جمهوری اسلامی از طریق نفوذ در ارکان انقلاب اسلامی و ایجاد انحراف در اهداف آن شد.

وی اظهار کرد: کمتر از یکسال پس از پیروزی انقلاب، دانشجویان پیرو خط امام که در حدود ۴۰۰ دانشجو از دانشگاههای مختلف بودند، با شعار «الله اکبر» به سمت ساختمان سفارت آمریکا در تهران رفتند و جاسوس خانه آمریکا را تصرف کرده و حماسه عظیمی خلق کردند که حضرت امام خمینی(ره) آن را، انقلاب دوم و انقلابی بزرگتر از انقلاب اول نامیدند و این روز، روز مبارزه با استکبار نام گرفت.

کارشناس ارشد روابط بین الملل گفت: در جریان تصرف سفارت آمریکا، کارمندان و دیپلماتهای حاضر در این سفارتخانه، به مدت ۴۴۴ روز گروگان گرفته شدند که به دستور امام خمینی(ره) پس از چندی زنان و پس از آن سیاه پوستانی که در میان گروگانها بودند آزاد شدند، دانشجویان سرانجام به دستور رهبر کبیرانقلاب اسلامی، جاسوسان را تحویل دولت دادند و مقرر شد که مجلس شورای اسلامی درباره آنان تصمیم بگیرد.

ملت ایران، به دشمن اجازه جولان علیه رهبر انقلاب را نداده است

شایق همچنین خاطرنشان کرد: ملت ایران با هوشمندی و آگاهی خود همواره در صحنه در کنار امام و رهبری عزیزمان فریب و نیرنگهای شیطان بزرگ و نظام سلطه و استکبار را خنثی کردهاند و با پشتیبانی از ولایت فقیه و رهبری حکیم خردمند، شجاع و انقلابی همچنان آرمانهای بلند انقلاب و پیشرفت کشور را دنبال کرده و به آمریکا و همپیمانان آنان ثابت کردهاند هیچگاه مجال جولان بر علیه امام (ره) و رهبر عزیزمان را به استکبار جهانی نخواهند داد.

رویکرد آمریکا، تعرض و تجاوز به حقوق ملت ایران

وی گفت: بررسی نحوه مواجهه آمریکا با ملت ایران و نظام اسلامی، نشان میدهد حاکمان آمریکا در سیاستهای خود در قبال کشورمان رویکرد تعرض و تجاوز به حقوق ملت ایران را به طور مشهودی همواره در دستور کار داشتهاند.

اصرار و توطئههای مستمر رأس نظام سلطه برای تعرض به منافع و حقوق جمهوری اسلامی ایران، نشان از اوج خباثت، وحشیگری، سلطهگری، زورگویی، و تهدید ایالات متحده برای فشار بر نظام اسلامی است.

ناکامی استکبار در تحریف اندیشه های امام و پروژه امام زدایی

نماینده سابق مجلس با اشاره به مسئله بسیار جدی که اخیرا با آن مواجه بودهایم گفت: در مذاکره و ارتباط با شیطان بزرگ، مرحله جدیدی از پروژه امامزدایی و تحریف در اندیشههای امام (ره) را از سوی استکبار شاهد هستیم که در دهههای قبل نیز پس از روشنگری و آگاهیبخشی نیروهای انقلاب، خوشبختانه جریان امام زدایی با ناکامی جدی مواجه شد.

شایق افزود: اکنون شیوه‌‌های منافقانه دیگری را برای امامزدایی به کار گرفتهاند و تلاش دارند تا با تحریف اندیشههای آن بزرگ مرد، ارزشها و آرمانهای انقلاب اسلامی را تضعیف کرده و عطش مفرط خود در کسب قدرت را فرو نشانند.

وی در ادامه تاکید کرد: مقام معظم رهبری نیز مقتدرانه در مقابل توطئههای نظام سلطه ایستادهاند و هنرمندانه برای پاسخ به برخی ابهامات در مساله ارتباط با آمریکا بحث «نرمش قهرمانانه» را مطرح نمودند.

کارشناس ارشد روابط بین الملل گفت: البته تبیین روزهای اخیر این استراتژی و راهبرد بیانگر مقاومت و پایداری بر اصول با استفاده از تاکتیکها و روشهای جدید دیپلماسی است و رسوایی استکبار جهانی در مواضع مختلف نشان داد که نامگذاری «لانه جاسوسی» تا چه اندازه صحیح و بجا بوده و امروز پس از ۳۴ سال ماهیت خبیث آمریکا برای مردم جهان نمایان شده است.

مبارزه با استکبار ، جزئی از هویت انقلاب اسلامی است

شایق تصریح کرد: اکنون به مناسبت روز پر عزت مبارزه با استکبار جهانی، مردم ایران سالگرد ۱۳ آبان را گرامی داشته و مهمترین پیام مردم به آمریکاییها این است که ما همچنان آمریکا را رژیم فاسد و استکباری میدانیم و مبارزه با آنها را جزئی از هویت انقلاب اسلامی میدانیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: علی رغم همه تحریمها و مشکلات، در عزم ملت ایران برای مقابله با ظلم و بیعدالتی جهانی و منشا اصلی آن در جهان یعنی استکبار جهانی و آمریکا خللی بوجود نیاورده است

موضوعات مرتبط

*

*

Top