به تلاش‌هاي ايران در مساله فلسطين ارج مي نهيم

سفير فلسطين با بيان ‌اين‌كه ما به تلاش‌هاي ايران در مساله فلسطين ارج مي نهيم ، ابراز داشت : از كشورهاي آسيايي كه در كنار مردم فلسطين بودند تشكر مي كنيم.

به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، سفير فلسطين در ديدار سفراي كشورهاي اسلامي با نايب رييس مجلس شوراي اسلامي گفت: در اولين نظر كسي كه در جمهوري اسلامي ايران مسايل را دنبال مي كند، احساس مي كند و مي بيند كه اين كشور با تداوم و استمرار مساله خودش كه فلسطين است را دنبال مي كند.

وي گفت: قبل و پس از انقلاب در مراحل مختلف و در همه جا اين كشور تلاش كرده است تا نهادهايي را ايجاد كند كه در جهت كمك به مردم فلسطين و به شكست كشاندن رژيم صهيونيستي كار كنند.بنابراين ما اين تلاش را ارج مي نهيم و از كشورهاي آسيايي كه در كنار مردم فلسطين بودند تشكر مي كنيم.

سفير فلسطين همچنين با اشاره به اين كه مورد ديگري كه وجود داشته بحث غزه است و فلسطينيان شاهد اتفاقات اخير آن بودند گفت: يكي از پيامدهاي نتيجه غزه تلاش مردم فلسطين در اين شهر بود و ما هر گامي كه در اين زمينه برداشته شود را ارج مي نهيم. به ويژه مسايل و مشكلاتي كه در غزه شاهد بوديم و خون هايي كه ريخته شد پايمال نشده و جنبه شهادت طلبانه آن همواره زبان زد خاص و عام بوده است.

وي گفت: با وجود تخريب خانه هاي مردم در غزه آنان با مقاومت خودشان نشان دادند كه در مقابل دشمن مي توانند پيروز شوند كه من در اين راستا از همه گام هايي كه در جمهوري اسلامي ايران براي حمايت از اين مساله صورت مي گيرد تشكر مي كنم .

سفير فلسطين ابراز اميدواري كرد: دشمن در آستانه نابودي است و به زودي شاهد شكست دشمن هستيم و اين پيروزي هاي كوچك منجر به پيروزي بزرگ مي شود، بنابراين من از شما تشكر مي كنم و مطمئن باشيد در جمهوري اسلامي ايران همواره شاهد اجلاس هايي بوده ايم كه آنان اثرات فعال و كارآمدي در حمايت مردم فلسطين داشته‌اند.

وي خطاب به نايب رييس مجلس شوراي اسلامي به نقش وي در مجلس اشاره كرد و گفت: هر كمكي كه از ما بر آيد را براي كمك به مساله غزه و هر مساله ديگر در راستاي فلسطين انجام مي‌دهيم

*

*

Top