*اعطاي امتيازات ويژه كارت ايثار به سربازان وظيفه دوران دفاع مقدس

معاون نيروي انساني ستاد كل ارتش اعلام كرد: براي كليه سربازان وظيفه ارتش جمهوري اسلامي ايران در دوران دفاع مقدس كه سابقه حضور در جبهه، جانبازي و يا آزادگي دارند، كارت ايثار صادر مي‌شود.

به گزارش ايسنا از روابط عمومي ارتش جمهوري اسلامي ايران، امير دكتر شهلايي با اعلام اين خبر افزود: كارت ايثار به عنوان سند حضور رزمندگان در جبهه و تجليل از سربازان سرافراز ارتش جمهوري اسلامي ايران در دوران هشت سال دفاع مقدس در نظر گرفته شده است.

شهلايي همچنين گفت: دارندگان کارت ايثار که مجموع عدد درصد جانبازي و مدت حضور آنان در جبهه به 30 ماه برسد از امتيازاتي از جمله معافيت فرزند از خدمت سربازي و معافيت‌هاي مربوط به پرداخت حق بيمه و بازنشستگي برخوردار خواهند شد.

وي ادامه: سامانه رزمندگان اسلام تحت نظر اين ستاد و به همت معاونت‌هاي نيروي انساني و احتياط نيرو‌هاي تابعه آجا در دو مرحله نسبت به صدور كارت ايثار اقدام كرده است. در مرحله اول كه در ارديبهشت ماه 85 آغاز شد، مدارك 55 هزار نفر از كاركنان پايور كه سابقه حضور در جبهه، جانبازي و آزادگي دارند جمع‌آوري و ساماندهي شد و بر اساس آن تاكنون براي 25 هزار نفر از اين عزيزان كارت ايثار صادر شده است و با توجه به برآورد صورت گرفته اين تعداد به بيش از 200 هزار كارت افزايش خواهد يافت.

شهلايي اظهار كرد: در مرحله دوم نيز كه از فروردين ماه سال 87 آغاز شده است تاکنون اطلاعات و مدارك مربوط به يك ميليون و 400 هزار نفر از كاركنان وظيفه ارتش در دوران دفاع مقدس ساماندهي شده که در حال حاضر بيش از يك هزار كارت ايثار براي اين عزيزان صادر شده است.

وي تصريح كرد: مشخصات سربازان وظيفه ارتش جمهوري اسلامي ايران در دوران دفاع مقدس همرا با مدت زمان حضور آنها در جبهه‌هاي حق عليه باطل بزودي در پايگاه اطلاع رساني ارتش به آدرسwww.aja.ir قرار مي‌گيرد و اين عزيزان مي‌توانند با مراجعه به اين سايت و ارسال عكس و کد ملي خود به معاونت احتياط نيروهاي زميني،هوايي و دريايي، كارت ايثار خود را دريافت كنند.

معاون نيروي انساني ستاد كل ارتش همچنين از راه‌اندازي سامانه جانبازان در ارتش خبرداد و افزود: اين سامانه با همكاري ادارات بهداشت و درمان نيروهاي تابعه آجا به منظور رسيدگي بيشتر به وضعيت جانبازان به ويژه جانبازان شيميايي تشكيل شده است.

………………………………………………………………………………………………………….

* * * توضیح  ضروری:

مطلب فوق صرفا جنبه اطلاع رسانی داشته و مديريت سايت، صلاحيت و اطلاعات لازم براي پاسخگوئي به سوالات زیاد کاربران محترم را ندارد. امید است مسئولين مربوطه و یگان های صادر کننده کارت ایثار، پاسخگوی سوالاتی باشند که از سوی کاربران مطرح گردیده است.

 

 

600 دیدگاه

 1. ناشناس گفته:

  با سلام.
  من برای کارت ایثارگری ثبت نام کرده ام. چگونه می توان کارت ایثارگری را پیگیری کرد و بدانیم که الان در چه مرحله ای است؟
  اگر بخواهیم سریعتر کارمان انجام شود باید از کجا اقدام کنیم؟

 2. سعید یازرلو گفته:

  اصلا برای چه منظوری به بنده 21 ماه جضور در خط مقدم جبهه جنگ تحمیلی صادر شده است … و به چه درد من میخورد … بنده چه تقصیری دارم که جبهه جنگ شهید ویا اسیر ویا مجروح نشده ام … لطفا مسیولی جواب من و یا امثال من را بدهند … /

 3. علی گفته:

  سلام و درود به همه عزیزانی که رفتند از اب و خاک کشور اسلامی جانانه دفاع کردند از ارتش . سپاه بسیج و غیره یک سوال از مسولین محترم دارم من 21 ماه سال 64 الی 66 در جنگ بودم از کردستان تا جنوب کارت ایثار که به ما دادند چه مزایایی داره ایا دل ما خوش باشه فقط کارت داریم . البته من نرفتم جنک که کارت ایثار بگیرم . حالا که محبت کردید دادید به ما حداقل یک مزایایی هم براش برخوردار میشدید

 4. محمد19 گفته:

  سلام تورو خدا جواب بدین
  من به همراه پدرم ب پادگانی ک پدرم در آنجا خدمت کرده رفته ایم و گفته اند پرونده پدرتان امحاء(سوزانده)شده است و هیچ چیزی نمانده است حال ما چگونه باید سابقه جبهه پدرمونو در بیاریم؟؟؟از کجا پیگیری کنیم؟؟ آیا مدارک در جاهای دیگر هم میتوان یافت؟

 5. علی گفته:

  سلام من 20 ماه کارت ایثار دارم چند ماه از خدمت پسرم کسر میشه

 6. امیر گفته:

  با سلام

  بنده یه سوال دارم در خصوص سهمیه استخدامی 5درصد که در استخدامی ها جدیدا اضافه شده در خصوص رزمندگان دفاع مقدس
  این سهمیه چرا به سپاه داده شده اما به ارتش یا ژاندارمری داده نشده است یعنی مرجع تعیین کننده اش سپاه است فقط و فقط به کسانی تعلق می گیرد که از طریق سپاه اعزام شده اند به جهبه نه ارتش و ژاندارمی ؟؟؟ یعنی جبهه رفتن تفاوت داره ؟والله این دیگه خیلی حرفه ؟؟؟؟؟از او حرفاس چرا مسعولین پیگیری نمی کنند که حق دیگران ضایع نشه ؟؟؟

 7. محمد گفته:

  احتراماً اینجانب ورودی مهر ماه 1363 و فارغ التحصیل اسفند ماه 1368 که در تاریخ 02/12/1366 با گذراندن تعداد 97 واحد درسی با توجه به شرایط جنگ تحمیلی از طرف دانشگاه مذکور بعنوان طرح 6 ماهه دانشجویی جهت اعزام به جبهه های جنگ تحمیلی به سپاه چهارم بعثت کرمانشاه( باختران ) معرفی شدم . لذا پس از گذراندن مدت 6 ماه 17 روز که بعنوان کسر خدمت محسوب گردید، در تاریخ 21/06/1367 طی نامه ای از طرف سپاه چهارم بعثت کرمانشاه ترخیص وجهت ادامه تحصیل به دانشگاه بازگشتم . شایان ذکر است که در مدت 6 ماه و 17 روز دوره آموزشی را در پادگان آموزشی کربلا در اطراف سرپل ذهاب و مابقی خدمت را در منطقه غرب در داخل خاک عزیزمان و همچنین در شهر حلبچه عراق بوده ام و در عملیات مرصاد نیز شرکت داشتم . لذا پس از مراجعات متعدد و با توجه به زمان و مدت و محل حضور در جبهه و اینکه حین تحصیل به جبهه اعزام شدم ، نتوانستم رزمنده بودنم را ثابت کنم . خواهشمندم راهنمایی کنید . محمد از رشت

 8. قربانی شبرنگ گفته:

  با سلام اینجانب در سال های 60-61حدود 11ماه در جبهه های جنگ تحمیلی بعنوان بسیجی در شهر کامیاران خدمت کرده ام ایا این شرایط به من تعلق میگیرد؟

 9. رسول رنجبرمنجيلي گفته:

  سلام مدت25 ماه درلشگر 88 زاهدان درجبهه ها بودم 11ماه بسیجی جبهه بودم موجی وشیمیایی هستم چندین بار ایثارگران تهران مراجعه کردم مثل گوسفند باما برخورد شد دوتا سرباز نشستن کار انجام بدن من نمیدانم اینهمه افسر ودرجه دار اونجا چیکارمیکنن ولی ما که36 ماه جبهه بودیم هیچکس جواب ما را نمیدهد پول درمان نداریم …

 10. حسین حبیب زاده گفته:

  باسلام من سرباز دوران جنگ هستم و در ژاندارمری خدمت کردم سال ۶۲ ال ۶۴ اروند کنار نیروی انتظامی کارت ایثارگری به ما سربازان ژاندارمری نمی دهد انگار ارث باباشان را میخوان بدن متأسفانه ستاد کل نیروها ی مسلح حرفش در نیروی انتظامی خریدار نداره

 11. حسین گفته:

  اباسلام باکارت ایثارگری 3سال خدمت درجبهه هستم درتاریخ 1392/01/28نیروی دریایی یثارگران بندرعباس مدارک جبهه وتایید پژشکی برابراصل شده بادرخواست اینجانب بندون نامه اداری تحویل اینجانب جهت ارسال به تهران قسمت نیروی انسانی ایثارگران ارتش دادم ایثارگران تهران طی مکااتباتجهت استلام به نیروی ایثارگران بندرعباس اصل پرونده راخواان هستدندجهت صدوررای کمسیون 120 که ایثارگران بندعباس ازارسال مدارک امتنامیکند حالا به مدت دوسال ماسرگردان هستیم باید چه کارکنی وبه کجا شکایت کنیم

 12. کاظم محظوظ گفته:

  سلام خواهشن راهنمایی کنید کارت ایثار به مدت 28 ماه دارم و در منطقه شلمچه شمیایی شدم ایا از کارت ایثار برای فرزندانم دو دختر برای دانشگاه چطور میشود استفاده کرد و حقوق به رزمندگان را چطور و کجا باید رفت به جریان انداخت و شمیاییم را چطو بگیرم اعصاب ندارم دنبالش میروم اخرش حرفی میزنند که سیگار نکش اعصابم به هم میریزد خراب میکنم تو را به جان پدر ومادرت و فرزندانت که همگی سالم باشند راهنماییم کنید شماره تماس 09192691906میباشد و شماره شناسایی کارت ایثار این میباشد2000430799میباشد کمال تشکر را از شما دارم ممنون و متشکرم و خسته نباشید

 13. رزمنده گفته:

  سلام
  خسته نباشید.
  من شش ماه و ده روز جبهه ( بصورت بسیجی داوطلب ) دارم . چون جبهه ام متوالی نیست برایم ارزش قائل نشدند.
  آنوقت من محصل بودم و مجبور بودم که به امتحان بر گردم.
  ای کاش در همان سه ماه اول کمی زخمی می شدم تا از همه ی امتیازها و تسهیلات استفاده می کردم.
  الآن نه فرزندانم می توانند از امتیاز مدارس و کنکور استفاده کنند نه خودم از امتیاز اداری بر خوردارم و نه می توانم از امتیازات وام احداث مسکن بهره مند شوم. البته ما آنوقت از این چیزها پیش بینی نکرده بودم و نمی دانستیم که چه بلایی به سر کشورمان خواهد آمد و به خاطر این چیزها به جبهه نرفته بودیم. اما حالا که برخی نا عدالتی ها دیده می شود آدم تأسف می خورد و به زیر سئوال می رود.
  خواهشمندم این گلایه را که سخن خیلی ها هست به گوش مجلس برسانید تا عدالت بر قرار گردد.
  قدر رزمنده ی داوطلب بسیجی از کسی که از دفاع فرار می کرد اما زخمی جزئی بمب باران در شهر است و از سربازی که در آموزش اجباری ، کمی زخمی شده است، بسیار پایین است.
  .
  آن زمان که خیلی ها در زیر آتش دشمن، سوراخی برای فرار می گشتند، محصلی احساس و غیرتش به جوش آمده، کتابش را به زمین گذاشته ، بصورت داوطلب بسیجی ، دو سه ماه به جبهه رفته ، ایثار نکرده است اما همکلاسش چون در بدو ورود در بمب باران قرارگاه لشگر عاشورا در صحرای دزفول کمی زخمی شده است ، ایثار کرده است.
  .
  آیا من باید حتماً زخمی می شدم تا ایثارگری ام ثابت می شد؟
  پس ایثار به چه می گویند؟
  آیا آن کسی که کتابش را به زمین گذاشته و روانه ی جبهه شده ایثار نکرده؟! چرا با عنوان متناوب و متوالی ، انگیزه ی خیلی ها را از بین می برند؟!

 14. کریمی گفته:

  سلام بنده از زمان جنگ 10 ماه جبهه دارم و محل خدمتم شهرستان اشنویه بوده نیروی ژاندارمری سابق بودم آیا کارت ایثار به اینجانب تعلق می گیرد.
  با تشکر علی کریمی از سبزوار

 15. قاسم گفته:

  سلام بنده 27ماه درمنطقه بودم. من در لشکر77گردان 214 سوار زره ای
  بودم.ایا به بنده کارت ایثارگری تعلق میگیرد؟من باید به کدام اداره مراجعه کنم؟ ممنونم از سایت خوبتان با تشکر فراوان
  لطفا زود پاسخ سئوال مان بدهید

 16. jamshidrezaei گفته:

  خدایا! غایت آمالمان چیزی جز مرگ در راه تو نیست
  خدایا! تو خود شاهدی که ما در آرزوی چه چیزی می رزمیم و عامل فرمان چه کسی هستیم و مرگ در این صراط در قاموسمان چه مفهومی دارد؛ آیا غیر از این است که غایت آمالمان چیزی جز مرگ در راه خودت نیست؟ آیا غیر از این است که سر تسلیم به فرمان آیه های قتالت که با بیان گویای فرزند پاک فاطمه(علیهاسلام) از سلاله رسولت لبیک گویان بر سبیل حق پای نهاده ایم و توفیق مرگ در این راه را سعادت، و خفتن را ضلالت، قیام را شجاعت و شهادت و دفاع را مقاومت و… می پنداریم. خدایا تو خود شاهدی که ما جنگ در راهت را نه برای آرزوی رسیدن به رضوانت و نه از ترس دوزخت پذیرفته ایم که ما نهال خشکیده اسلامت را در سر داریم و به هوای رسیدن به کویَِِِِِِت پر و بال می زنیم، و حال بگذار در این وادی عشق، ما را دیوانه بخوانند، مسخ شده بنامند، غلامان حلقه به گوش دیگران بنگارند و خروشمان بر بیدادگران را تجاوز قلمداد کنند؛ اگر نصرت دینت دیوانگی است، مسخ شدن است، فریاد بر می آوریم که: هان ای مردگان متحرک! ما این همه که گفتید هستیم، مگر شمایان به بنده مظلوم خدا، حسین بن علی(علیهما السلام) نگفتید که چرا جنگید در آنجا که باید می جنگید؟ مگر به بنده صالح خدا حسن بن علی(علیهما السلام) نگفتید که چرا صلح کرد، در آنجایی که باید صلح می کرد؛ و اکنون نیز این تکرار تاریخ است که به عافیت طلبانِ از امام و امت بریده و به گنج خلوت خزیده زمزمه شیطانی صلح را نجوا می کنند و فریاد واسلاما سر می دهد.
  آهای شمایان که اینگونه اید! کجا بودید آنگاه که این پیر اسلام فریاد برآورد که اسلام در خطر است در آنجائیکه خاموشی جایز نبود، سکوت کردید و در اینجا که باید رفیق کاروان باشید، هم صدای صدامیان بر راهیان صراط سعادت میتازید و با دیگر سلاخان تاریخ، اسلام را به مسلخ خویش می برید و این خود به حق مظلومیتی دیگر است. کوتاه سخن کنم
  به نام خدا
  ضمن عرض ادب و احترام
  اینجانب سرباز وظیفه جمشید رضایی فرزند احمد علی متولد 1339 به شماره شناسنامه 4907 صادره از تهران به شماره کد ملی 0046448838 از یگان تیپ 40 سراب در تاریخ 17/12/60 اعزام به منطقه شده ودر جبهه های عملیاتی جنوب و غرب کشور جهت حفظ و حراست و جلوگیری از پایه -مال شدن خون شهدا در رسته پیاده کد 199 عنوان پست سازمانی تیراندازخمپاره 81 میلی متری درمنطقه عملیاتی درخط مقدم جبهه مشغول انجام وظیفه شدم ودر تاریخ 2/5/ 61 درمنطقه کوشک مورد اصابت ترکش خمپاره وموج انفجار قرار گرفتم که از ناحیه بازوی چپ وزانوی راست وگوش وفک مجروح شدم که صورتجلسه صانحه موجود می باشد ودر بیمارستانهای مختلف بستری شدم که بعد از بهبود نسبی به در خواست خودم دوباره به منطقه اعزام شدم ودر تاریخ 17/2/62 درمنطقه ابوغریب مورد تک شیمیایی دشمن قرار گرفتم که تحت درمان بودم که صورتجلسه صانحه موجود می باشد و بدنم تاول می زد که آثار ان هم هنوز در بدنم باقی مانده است مشکلات زیاد زندگی باعث شد که پیگیر شوم .لازم به ذکر است بنده در رسته تیرانداز خمپاره 81 میلی متری مشغول بودم ومدتهاست از ناحیه اعصاب و روان دچاراختلال گردید ه ام که همین امر باعث شد که با 23 سال کار کرد از کارم کناره بگیرم و مدتهاست تحمل سر و صدا را نداشته وسرگیجه امانم را بریده که پا درد- کمردرد – سوزش وخارش درپوست بدنم ایجاد شده است . مدتهاست دچار کم بینی – کم شنوایی – درد درقفسه سینه که شبها با خس خس در سینه همراه است – تنگی نفس وتیک عصبی همراه با لرزش دست دارم فراموشی پیدا کرده ام و پرخاشگر شده ام وبخاطرعدم تمرکز در خانه گوشه گیر شده ام وهمچنین قندخون وچربی خونم بالا است وتحت نظر دکتر تامین اجتماعی هستم ولازم می باشد ذکر کنم با تمام این آسیبهای وارده فقط 5 درصد جانبازی برای بنده اعمال شده است و هدیه ایثار هم نداده اند همچنین می گویند اگر از نهاد دیگری غیر از ارتش جمهوری اسلامی اعزام شده بودی از وضعیت بهتری برخوردار می شدی . ناگفته نماند که من دربیمارستانهای : شرکت نفت اهواز – کرمانشاه بیمارستان 520 – تهران بیمارستان 504 ارتش – تهران بیمارستان خانواده بستری بوده ام و در حال حاضر نیز هم تحت درمان پزشک می باشم البته درست است که اگر خداوند قبول کند همه ی این سختیها در جهت رضای اوست اما هیچ توجیهی برای فشار و سختی زندگی با بار مسئولیت خانواده ای چهار نفره نیست.
  با تشکروسپاس فراوان از شما عزیزان که وقت گذاشتید که این چکیده ای از زندگی من بود که روزگار را با آن سپری می کنم .
  با آروزی توفیق و سربلندی فراوان برای شما خدمتگزاران عزیز
  با تقدیم احترام جمشید رضایی

  با عرض سلام وخسته نباشید به خاطر کم بوده فضا سه بار ایمیل شد در ضمن فرمانده من شهید سید شمش دالدین حسینی
  بود وقسمت نشد که ماهم برویم و خیلی از دوستان من شهید شدند ار اینکه مشکلاتم را برای شما فرستادم گفتم بلکه به دست شماها وعزیزان این گره باز شود.

  جمشید رضایی التماس دعا

 17. سید مهدی هنرمند پیشه گفته:

  با سلام
  بنده رزمنده دفاع مقدس هستم22ماه خدمت درجبهه های جنوب بر اساس کارت ایثارگری کارکنان وظیفه به شماره ………………با کدملی…….. وشماره شناسایی کارت……………
  نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران
  لطف فرمایید مزایای استفاده از کارت را اعلام نمایید 1-ایا با کسر یکسال خدمت از22ماه به 10ماه کارت داوطلبی صادر میگردد 2- باتوجه به کارمند بودن جه مزایایی برای احکام حقوقی باید اداره در نطر بگیرد که تا کنون مزایایی تعلق نگرفته حتی فوق العاذه ایثارگری ماده 68 قانون خدمات کشوری در سال 88

 18. پرویز قاسملو گفته:

  با سلام بنده سال ۶۳الی۶۵مدت ۲۱ ماه در واحد ۱۲۸پ۰م ۸۱ زرهی کرمانشاه درسرپل ذهاب وپاوه خدمت کردم جهت دریافت کارت ایثار ۴ سال پیش از طریق پست تکاب \ا غ \اقدام که نتیجه نداشت سال ۷۱ جهت حکمایثارگری که اداره خوسته بود از لشگر ۸۱ گواهی دریافت نمودم که ضمیمه مدارک کارت ایثار شد خوهشمند است موارد برسی واطلاع داده شود اگر حقی است ضایع نگرده

 19. سیدجلال شریف شیخ الا سلامی گفته:

  باسلام ترخیصی18/4/1367ازپادگان زرهی 230خوی هستم28ماه خدمت چند سال پیگیرم نامه اداره تامین اجتماعی ارسال شده تا لویزان 64ارومیه 41قوشچی نامه نگار شده ولی پاسخی دریافت نشده مساعدت نمایید باتشکر

 20. ناصر سیفی گفته:

  باسلام
  بنده دوران خدمت خود را در زمان جنگ از سال 63تا 65 درنیروی انتظامی قصر شیرین به مدت 22ماه گذزانه ام ودر کل با آموزشی 25ماه در لباس مقدس سربازی خدمت کرده ام آیا کارت ایثارگری شامل بنده می شود . لطفا این موضوع را پیگیری کنید و پاسخ دهید. با کمال احترام

 21. سید مهدی هنرمند پیشه گفته:

  چرا تا کنون جواب ندادید مزایای کارت ایثار برای کارمندان خدمات کشوری

 22. مجید313 گفته:

  سلام :
  لطفا شماره های تماس قسمت صادر کننده کارت ایثارگری لشکر 92 اهواز زا اعلام کنید . بیشتر از16 ماه مدارک ارسال شده اما خبری نیست .

 23. سعید یازرلو گفته:

  سلام .. چراسیوالات رزوندگان ارتش که دارای کارت ایثار هستند انهم بالای 18 ماه چرا جواب نمیدهند که جه مبلغی ماهانه تعلق خواهد گرفت …. لطفا جواب بدهید

 24. عبدالله خادمی گفته:

  پیام شماره 136در تاریخ 14 اردیبهشت سال90 از طرف من می باشد بعد از گذشت 4سال شماره پیامهای ارسالی به عدد 573 رسیده تابحال که هیچ خبری نشد از این به بعد هم خبری نخواهد شد گشتم نبود نگرد که نیست شاید مطالباتمان را در دنیای دیگر خواهند داد

 25. عبدالله خادمی گفته:

  آقا سعید یازرلو اگر کارمند دولت باشید ماهیانه مبلغی تحت عنوان فوق العاده ایثارگری در فیش حقوقی شما خواهد آمد که بستگی به پایه حقوقی شما دارد این مبلغ چیز ثابتی نیست که برای همه یکسان باشد در واقع در ازای حضور در جبهه یک گروه تشویقی میگیرید که فقط برای کارکنان رسمی وپیمانی دولت لحاظ می شود ولاغیر

 26. حسین گفته:

  درود به فرمانده کل … که کارت ایثارگری صادر کرد و قدر دان سربازانشان بوده … بفکر سربازان جان برکفش نیست که 24 ماه در مناطق جنوب و کردستان جنگیدند تثبیت نظام مرهون ماست تاکنون یک سر سنجاق بهره مادی و معنوی نبردیم دریغ از یک کارت ایثارگری

 27. مرتضي چوبكار گفته:

  کاش به جای 20ماه خدمت سربازی در بدترین شرایط بمباران شیمیایی سر دشت و… بعد از 30سال هنوز یک امتیاز برای دلخوشی این قشر مظلوم در نظر نگر فته اند ما حتی ان چند غاز حقوق سربازی را هم نتوانستیم بگیریم .دوستان واگذار کنیم به خدا

 28. صادق گلشنی گفته:

  سلام و درود به همه سربازان میهن به عقیده بنده کارت ایثار متعلق به همه کسانی که خدمت سربازی انجام میدن من مزایای کارت ایثار چیه لطفا اطلاع رسانی کنیدج

 29. صادق گلشنی گفته:

  لطفا از مزایای کارت ایثار بنویسید

 30. فرهاد گفته:

  با سلام مدت 20 ماه در جبهه بودم از غرب گرفته تا جنوب در بدترین شرایط هرجا که میگم میگن وظیفه سربازی بوده بخدا فرق ما با دیگران چی هست در بدترین شرایط خدمت کردیم حالا فقط یک کارت ایثار یدک کش ما شده که هرجا بزاری یک ریال بهش اهمیت نمیدن

 31. فرهاد گفته:

  مدت 2 سال خدمت سربازی را درجبهه بودم حالا یک کارت ایثار فقط به ما دادند که هیچ ارزشی نداره

 32. عباس ع گفته:

  من دربدترین شرایط زمان جنگ ورجبهه بودم درعملیات رمضان خرمشهر وآبادان بوده ام ولی افسوس که این همه ازعمرمان گذشت وفقط این کارت آب روش کنیم بخوریم.

 33. محسن چهره گشا گفته:

  باسلام :بنده محسن چهره گشا هستم مدت5 ماه پیش از شروع جنگ در نوار مرزی خدمت کردم وزمانی که جنگ آغاز شد راننده فرمانده تیپ 2 دزفول لشکر 95 زرهی اهواز بودم که در روز سوم جنگ ماشین ما توسط بعثیان مزدور منهدم شد که فرمانده تیپ را به شیراز اعزام نمودند من هم رابه دو سه بیمارستان منتقل کردندوبه علت زیادی زخمیان پس از خروج ترکش هاازبدنم و گچ گرفتن دست چپم ودادن17 روز استراحت مرخصم کردندوبا دست شکسته دوباره به واحد اعزام شدم و از آن زمان به بعد در تمام عملیاتی جنگی جنو ب هر جاکه تیپ 2 دزفول خط شکن بوده شرکت داشتم ولی جانبازی برایم صادر نشده والان علایم درد را احساس می کنم لطفا” مرا راهنمایی کنید چگونه می توانم درصد جانبازی بگیرم ضمنا” کارت ایثارگری مرا آب رودخانه برده است چگونه می توانم المثنی بگیرم
  (چهره گشا دزفول)

 34. ناشناس گفته:

  آقای شهلایی خوبی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟در دوران دفاع مقدس دوره ضرورت 24 ماه بود شما 30 ماه خدمت رو بر چه اساس و منطقی فرمودی!!!خواهش میکنم فرمایشتان در این باب را اصلاح و مجددا به عرض ایثارگران غیور و همیشه در صحنه ابلاغ فرمایید(خواهشن پاسخ این دلاوران را صریح و دقیق و شفاف پاسخ فرمایید)

 35. رسول قانع (دخت اسماعیل) گفته:

  سلام من سرباز لشکر۷۷ پیروز خراسان تیپ ۲ قوچان گردان ۱۵۳ گروهان ۲بودم لطفا از برادران رزمنده ان دوران خواهشمندم جهت ارتباط ودوستی با این ایمیل تماس حاصل نمایندrasolghane@yahoo.com متشکرم

 36. بهنام گفته:

  با سلام آیا اسلام اباد غرب جزء منطقه عملیاتی محسوب میشود ومن میتونم کسری خدمت بگیرم؟

 37. امین خلیل زاده گفته:

  سلام خدمت همه سربازان دلیر مردانی که در زمان جنگ دوش بدوش سایر رزمندگان برای دین و کشورشون جنگیدند ولی مثل سایر رزمندگان بعد از جنگ با انها برخورد نشد ان زمان که خیلی ها میامدن اهواز وبرمیگشتن ویا پشت جبهه بودن من وسایر سربازان دیگه دوش بدوش بسیج و سپاهی ها توی خط مقدم بودیم ولی الان که جنگ تمام شده و خیلی از ما داریم از فشارهای روحی اون زمان رنج میبریم کسی نیست بداد ما برسه یعنی ژاندارمری که خیلی از نقاط خط دستش بود هیچ ارزشی نداره گردان 207 و307 و407 وگردانهایی که توی خسرو اباد ابادان حیر 1 و2و3و.. بودن 100 جای دیگه اصلا به چشم نمیاد دل ادم بدرد میاد وقتی بچه ادم میگه اگه جبهه بودی و خط بودی چرا بشما کارت ایثار نمیدن چی باید جوابش بدم بگم مسئولین مملکت بفکر ما نیستن یا بگم شما سران ارتش سپاه بسیج که الان در در راس امور هستید چجوری حاضرید از علی (ع) بگید ولی ندونیدچجوری دارن حق ما سربازان ژاندارمری را ضایع میکنن ……..اشکال نداره ماهم خدایی داریم این دنیا نه ولی ان دنیا باید جواب داد خدا نگهدار همه کسانی که به فکر مردم هستن باشه ای کاش کمی از سخنان رهبر ایران و اسلام حضرت ایت……خامنه ای پند میگرفتید وبه فکر اخرت هم بودید

 38. بسته بندی: طرح هادی ۱۶ روستای شهرستان سراب به تصویب رسید | سنجا

 39. شمس الله زندی گفته:

  سه ماه پس ازشروع جنگ به خدمت سربازی اعزام شدم ودارای کارت ایثاربه مدت 24ماه هستم وحداقل هزارتامین ضدنفروضدتانک خنثی کردم ازارتفاعات بازی دراز درسرپل ذهاب تاارتفاعات شیاکوه وچغالوند وباغچه قطار و بان سیران وکوره موش درگیلانغرب تازندگی مسالمت امیز باماروعقرب همراه بابمبارانهاوگلوله های زمانی دشمن در زیر چادرونه درداخل سنگردرسومار.همکلاسی من به خدمت نرفت وتجارت پیشه نمودصاحب نمایندگی سایپا در شهرمان شده وبه خدمت نرفته تشویقی گرفت ومعاف شد.روح شهیدان همرزم:منصورگودینی ازکرماتشاه -حسین گودرزی ازشیراز-فتاح نظری ازهرسین وبقیه شهیدان گروهان دوم مهندسی گردان 434مهندسی رزمی لشکر81زرهی کرمانشاه شاد ویاددوستان همرزم:سعیدسنجری-فرهاد وارث-امیر افسونگر-تورج تبرک وبقیه دوستان بخیر.کارت ایثارگری مشکلی از من حل نکرد..حاضرم انرا بایک تماس ازطرف دوستان همرزم مبادله کنم

 40. حسام گفته:

  باسلام وباپوزش اینجانب کارت ایثار دریافت نموده ام ودرحال حاظر فرزندم به سربازی رفته است ودر لشگر 21حمزه بود ه ام نمی دانم به کجاروم جهت کسری خدمت تهران یا تبریز راهنمائی کنید خواهش می کنم

 41. جلالی گفته:

  سلام .بنده از سال 59 تا 61 بمدت 24 ماه در عجب شیر خدمت سربازی گذرانده ام .می خواستم بدونم من دارای شرایط دریافت کارت ایثار هستم یا خیر

 42. حسام گفته:

  سلام خسته نباشید واقعا این سایت جوابگواست 25آذزهم درخواست کردم فکر می کنم سرکاری است چون در تمامی سایتها به غیر از ارتش تا 72ساعت جواب می دهند باز هم از شما درخواست دارم کمک نمائید

 43. جواددهقان گفته:

  سلام این پیامهاهیچ جوابی نداردماداریم تاوان زنده ماندنمان رامیدهیم حتی دریغ ازدوسال تخفیف سابقه بیمه ازپادرآمدیم وهنوزبازنشسته نشدیم

 44. علي سياحي گفته:

  سلام خسته نباشی بنده در زمان جنگ خدمت کردم ازسال ۶۶ لغایت۶٨ میخواستم بدونم کارت ایثار شامل من میشود در خوزستان خدمت کردم
  مرسی از همکاری شما

 45. علیرضامقصودی گفته:

  با سلام به همه دوستان وکسانی که دست خیر تو این کار دارند بنده 21نیم جبهه دارم کارت ایثار گرفتم تهران زندگی میکنم اینجا که قبول نمیکنه نا چار به اردبیل رفتم با این هزینه زیاد فرستادن سراب امیر پادگان سراب بدون اینکه فکری کند مردم تو این سرما با این گرونی مستجری با چه بد بختی به اونجا رفته بدون هیچ انجام کاری باید دوباره برگردد اگر با حروف الفبا هست چرا اعلام نمیشه مردم تو سرمای شدید اسیر شدند یه جای سرپووشیده هم نگذاشتند اینه حق ایثار گری

 46. حسین سپهری بناب گفته:

  سلام
  همه جبهه و جنگ با دشمن بعثی بود سربازی .بسیجی .ارتش وسپاه ندارد که….داوطلبانه و غیر داوطلبانه… سران زحمت کش ارتش از وطن خوب دفاع کردند اما از حق خود و زیر مجموعه ی خود خوب دفاع نمی کنند
  کهنه سرباز زمان جنگ

 47. امین گفته:

  سلام . چرا به سر ما سربازان جبهه رفته دوران مقدس سپاه که همواره خط شکن بودند شیره می مالند .حتی به ما کارت ایثارگری هم نمی دهند تا چه رسد به مزایایش. یک گواهی بی مصرف میدهند که فقط برای کارمندان ماهانه چند تومانی به عنوان فوق العاده ایثارگری می دهند و دیگر هیچ !! نه برای فرزندانمان امتیازی در استخدام و آزمونها قائلند نه هیچ مزیت دیگری . اگر ایثارگری هم دو نوع است پس مال ما نوع دوم است چون بدون توقع و دریافت حقوق و مزایا به نبرد تانک وتوپ و گلوله رفتیم. چرا فرماندهان قدیمی ما که امروز مسئولیتهای بالای دارند ماها را فراموش کرده اند.

 48. حسین گفته:

  با عرض سلام
  من حدود 20 ماه سربازیم را با عنوان افسر وظیفه ( ستوان دوم) در جبهه جنوب، در سال 1364 الی 1366 در لشگر 192 زرهی اهواز خدمت کرده ام. آیا کارت ایثارگری به من تعلق می گیرد؟ داشتن کارت ایثارگری شامل چه مزایائی می شود. با تشکر

 49. ساسی گفته:

  سلام بنده 27ماه درمنطقه بودم. من در لشکر64ارومیه خدمت کرده ام
  بودم.ایا به بنده کارت ایثارگری تعلق میگیرد؟من باید به کدام اداره مراجعه کنم؟ ممنونم از سایت خوبتان با تشکر فراوان
  لطفا زود پاسخ سئوال مان بدهید

*

*

Top