كارها در كشور نبايد وابسته به فرد باشد

رئيس كميسيون اقتصادي مجلس از عدم تعيين جايگزين براي مدير عامل منطقه آزاد ارس انتقاد كرد و گفت: كارها در كشور ما نبايد وابسته به فرد باشد.

ارسلان فتحي‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبريز با انتقاد شديد از عملكرد مسئولان امر در زمينه بلاتكليفي منطقه آزاد ارس پس از بازداشت مدير عامل آن اظهار داشت: حدود دو ماه است اين مجموعه در بلاتكليفي به سر برده و برنامه‌ها و فعاليت اين منطقه مهم مسكوت مانده كه خسارت وارده از اين بايت جبران‌ناپذير است.
وي افزود: جاي سؤال از آقايان مسئول در اين زمينه است كه مگر در كشور قحط‌الرجال است كه نمي‌تواند جايگزيني براي فرد دستگير شده مشخص كرد.
نماينده مردم كليبر و هوراند در مجلس شوراي اسلامي فرار سرمايه و سرمايه‌گذار از منطقه آزاد ارس در شرايط فعلي اين منطقه را تهديد مي‌كند، گفت: نبود تصميم‌گير نهايي و مدير براي رياست منطقه آزاد ارس موجب نگراني سرمايه‌گذاران و به خطر افتادن سرمايه آنان شده است و در سالي كه از سوي رهبري سال جهاد اقتصادي نام گرفته زيبنده نيست بيش از اين سستي صورت گيرد.
وي افزود: كارها در كشور ما نبايد وابسته به فرد باشد تا با ايجاد مشكل براي وي كارها بخوابد و مملكت با خسارت روبه رو شود.
فتحي‌پور تصريح كرد: انتقادها كاملاً در اين سهل‌انگاري وارده بوده و تذكرات هم داده شده و خواهان آن هستيم كه هر چه زودتر فردي كه داراي صلاحيت لازم براي اين پست است، جايگزين شود.
وي گفت: اگر اين بي‌توجهي با اين روند ادامه يابد انگيزه سرمايه‌گذاري كه مدت‌هاي مديد براي آن زحمت كشيده و جذب سرمايه و سرمايه‌گذاري شده نابود مي‌شود و خسارت در اين خصوص ديگر قابل جبران نيست.
رئيس كميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي تصريح كرد: تذكر در اين باب به رئيس‌جمهور از سوي كميسيون اقتصادي مجلس شوراي داده شده و خواهان تصميم سريع و مقتضي در اين زمينه هستيم ضمن آنكه ديگر تعلل در اين زمينه قابل پذيريش نيست.
عليرضا مقيمي مديرعامل منطقه آزاد ارس از تير ماه امسال توسط مجتمع قضايي كارمندان دولت بازداشت شده است.

*

*

Top