مجلس هفتم در بعد نظارتی یكی از فعالترین مجالس است

نماینده تبریز گفت: مجلس هفتم در بعد نظارتی یكی از فعالترین مجالس است و درگیر كردن قوا به امور غیر ضروری نشانه فعال بودن مجلس در امر نظارتی نیست.

عشرت شایق در گفتگو با خبرنگار امور مجلس خبرگزاری فارس گفت: مجلس هفتم در بعد نظارتی یكی از فعالترین مجالس بوده و مدعیان ناظر نبودن این مجلس باید دلایل خود را ارائه كنند.
وی افزود: بررسی آماری عملكرد مجلس هفتم از نظر تعداد و تنوع تذکرات، تعداد سؤالات نمایندگان از وزرا، استیضاح سه وزیر، عدم رای اعتماد به چندین وزیر پیشنهادی و سایر اقدامات نشان از فعال بودن مجلس در امر نظارت و استقلال آن می‌باشد.
عضو هیئت رئیسه كمیسیون اصل 90 مجلس اظهار داشت: در مجلس هفتم ساعات زیادی از جلسات علنی مجلس به قراعت تذكرات و طرح سؤال از وزرا و استماع پاسخ آنان صرف شده است و در كنار آن تمام كمیسیون‌های تخصصی مجلس نیز بخش قابل توجهی از وقت خود را به بررسی حضوری سؤال نمایندگان از وزرا اختصاص داده‌اند كه همگی اینها نشان از فعال بودن مجلس هفتم در بعد نظارتی است.
وی افزود: در این میان كمیسیون اصل 90 به عنوان اصلی‌ترین كمیسیون نظارتی مجلس با تشكیل پنج كمیته فرهنگی رفاهی، سیاسی نظامی، اقتصادی، قضایی و كمیته محرمانه روند امور در قوای سه گانه را تحت نظارت داشته و در صورت احساس ضرورت بطور جدی مسائل و چالش‌های پیش آمده را مورد رسیدگی قرار داده است.
نماینده تبریز ادامه داد: شكایات و گزارشات واصله به كمیسیون نیز با حضور وزرا، نمایندگان مجلس، معاونان رئیس جمهور و مدیران و كارشناسان و اقشار مختلف مردم كه به نوعی در پرونده‌ها دخیل بوده‌اند مورد تصمیم‌گیری قرار گرفته و تعدادی از پرونده‌ها نیز در دست بررسی می‌باشند.
شایق با اشاره به تشكیل كار گروه‌های تخصصی در كنار كمیته‌های دائمی كمیسیون اصل نود گفت: از این كار گروه‌ها جهت بررسی تخصصی‌تر و تسریع در رسیدگی به موضوعات مطروحه استفاده می‌شود.
عضو فراكسیون اصولگرایان هدف از نظارت را اصلاح امور كشور دانست و افزود: سیاست كمیسیون اصل نود رسیدگی به مسائل در آرامش و به دور از ایجاد جنجال می‌باشد و مچ‌گیری، جنجال آفرینی،‌افشای اسرار نظام و درگیر كردن قوا به امور غیر ضرور نمی‌تواند نشانه فعال بودن در امر نظارت تلقی شود و كسانیكه این مسیر را دنبال می‌كنند بدنبال منافع فردی و گروهی و یا تسویه حساب‌های سیاسی هستند

برچسب ها : , , ,

موضوعات مرتبط

*

*

Top