شیشه وقتی آینه است که یک رو داشته باشد ...


چاپ این مطلب ارسال این مطلب به دوستان
۱۵ اردیبهشت ۸۸

معاون نیروی انسانی ستاد کل ارتش اعلام کرد: برای کلیه سربازان وظیفه ارتش جمهوری اسلامی ایران در دوران دفاع مقدس که سابقه حضور در جبهه، جانبازی و یا آزادگی دارند، کارت ایثار صادر می‌شود.

به گزارش ایسنا از روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران، امیر دکتر شهلایی با اعلام این خبر افزود: کارت ایثار به عنوان سند حضور رزمندگان در جبهه و تجلیل از سربازان سرافراز ارتش جمهوری اسلامی ایران در دوران هشت سال دفاع مقدس در نظر گرفته شده است.

شهلایی همچنین گفت: دارندگان کارت ایثار که مجموع عدد درصد جانبازی و مدت حضور آنان در جبهه به ۳۰ ماه برسد از امتیازاتی از جمله معافیت فرزند از خدمت سربازی و معافیت‌های مربوط به پرداخت حق بیمه و بازنشستگی برخوردار خواهند شد.

وی ادامه: سامانه رزمندگان اسلام تحت نظر این ستاد و به همت معاونت‌های نیروی انسانی و احتیاط نیرو‌های تابعه آجا در دو مرحله نسبت به صدور کارت ایثار اقدام کرده است. در مرحله اول که در اردیبهشت ماه ۸۵ آغاز شد، مدارک ۵۵ هزار نفر از کارکنان پایور که سابقه حضور در جبهه، جانبازی و آزادگی دارند جمع‌آوری و ساماندهی شد و بر اساس آن تاکنون برای ۲۵ هزار نفر از این عزیزان کارت ایثار صادر شده است و با توجه به برآورد صورت گرفته این تعداد به بیش از ۲۰۰ هزار کارت افزایش خواهد یافت.

شهلایی اظهار کرد: در مرحله دوم نیز که از فروردین ماه سال ۸۷ آغاز شده است تاکنون اطلاعات و مدارک مربوط به یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از کارکنان وظیفه ارتش در دوران دفاع مقدس ساماندهی شده که در حال حاضر بیش از یک هزار کارت ایثار برای این عزیزان صادر شده است.

وی تصریح کرد: مشخصات سربازان وظیفه ارتش جمهوری اسلامی ایران در دوران دفاع مقدس همرا با مدت زمان حضور آنها در جبهه‌های حق علیه باطل بزودی در پایگاه اطلاع رسانی ارتش به آدرسwww.aja.ir قرار می‌گیرد و این عزیزان می‌توانند با مراجعه به این سایت و ارسال عکس و کد ملی خود به معاونت احتیاط نیروهای زمینی،هوایی و دریایی، کارت ایثار خود را دریافت کنند.

معاون نیروی انسانی ستاد کل ارتش همچنین از راه‌اندازی سامانه جانبازان در ارتش خبرداد و افزود: این سامانه با همکاری ادارات بهداشت و درمان نیروهای تابعه آجا به منظور رسیدگی بیشتر به وضعیت جانبازان به ویژه جانبازان شیمیایی تشکیل شده است.

………………………………………………………………………………………………………….

* * * توضیح  ضروری:

مطلب فوق صرفا جنبه اطلاع رسانی داشته و مدیریت سایت، صلاحیت و اطلاعات لازم برای پاسخگوئی به سوالات زیاد کاربران محترم را ندارد. امید است مسئولین مربوطه و یگان های صادر کننده کارت ایثار، پاسخگوی سوالاتی باشند که از سوی کاربران مطرح گردیده است.

 

 

۴۸۶ نظر برای “*اعطای امتیازات ویژه کارت ایثار به سربازان وظیفه دوران دفاع مقدس”

 1. حمید رضا کشاف

  سلام
  با توجه به اینکه همه سربازان در دفاع در منطقه خدمت کرده اند
  چرا باید فقط به افرادی که ۳۰ ماه در منطقه بوده اند از امتیازاتی بر خوردار باشند پس افرادی که ۲۴ ماه خدمت داشته اند و جدا از ۳ماه اموزشی ۲۰ ما در منطقه بودند انسان نیستند و به این آب خاک خدمت نکرده اند؟

  تمامی امتیازات متعلق به خانواده شهدا و جانبازان است که باید باشد شکی نیست اما در آن زمان که سربازان وظیفه که در منطقه حضور داشتند و زحمت کشیدند در مقابل دشمنان ایستادگی کردند و کشته نشدند و کشتند در حالیکه خیلی از سربازان در آن زمان در اتوبوسها بلیت پاره میکردند و جزو خدمتشان هم محسوب میشد .
  و یا سربازانی که خونشان ازخون ما خیلی خوشرنگتر بود باید در مکانهای گرم نرمتری خدمت میکردند.

  آیا اینقدر فرق گذاشتن جایز است ؟

 2. علیپور

  شایسته است اندکی از دیگر کشورها در اینگونه موارد الگو برداری کنیم چرا که سربازان جنگ دوم جهانی اکنون نیز مورد حمایت دولتشان هستند ولی صد افسوس که ما اندر خم یک کوچه ایم

 3. رضا .ک

  با سلام
  آیا فقط این کارت ایثار مربوط به سربازان که ۳۰ ماه حضور در جبهه می باشد یا نه سربازانی که در جبهه حضور داشته اند مثلا بالای ۱۵ ماه ؟
  سایر سربازان که در سپاه ویا نیروی انتظامی بوده اند چه ؟
  بعضی ها با چند ماه برای خود ازبهترین امتیازات برخوردار وبعضی ها با حضور بالای ۱۵ ماه همرا با بسیجیان در سپاه به فرمهای حضور داوطلبانه در ادارات برخود می کنند
  امید واریم مدیر محترم سایت که مطلب را نوشته اند مصاحبه ویا گذارش دیگری از مسئولیت داشته وانعکاس دهند با توجه به بحث عدالت و …….

 4. شاهین یوسفی

  نه برای تمامه کسانی که تو جبهه بودند کارت ایثار صادر میشه. کسانی که ۳۰ ماه بودند یکی از فرزندان پسر از خدمت سربازی معاف میشه. و اگر کمتر از ۳۰ ماه باشه به تعداد ماه های حضور پدر در جبهه ضربدر ۱۸ میشه تعداد روزهای کسر خدمت پسر. هر یک ماه حضوز پدر در جبهه = کسر ۱۸ روز از خدمت پسر در سربازی.
  فقط کافیه شما کارت پایان خدمت و ضرورت خودتون رو به پادگانی که از اونجا به جبهه فرستاده شدید ببرید و بگید واسه کارت ایثار اومدین.
  من خودم تمامه کارهای پدرم که ۲۴ ماه جبهه بوده رو انجام دادم
  ایمیل خورم رو نوشتم اگه کسی سوالی داشت از من بپرسه. من همه کار ها رو انجام دادم

 5. رضا .ک

  کسانی که سربازی را از طریق سپاه اعزام به جبهه شده اند باید به سپاه منطقه خود بروند یا به سپاه آموزش دهنده واعزام کننده ؟
  با تشکر.

 6. هوشنگ گلچینی

  با سلام
  میخواستم که بدانم اگر مدت ۲۸ ماه در خط مقدم جبهه جنگیده باشیم این کارت را میتوان دریافت کرد یا نه؟

 7. صمد ترابی

  با سلام حضور کلیه رزمندگان این مرز و بوم
  من در سال ۶۸ تا ۷۱ به مدت ۲۰ ماه در سردشت خدمت کرده ام ، لطفا” بفرمائید کارت ایثار به اینجانب تعلق می گیرد؟ اگر جواب مثبت است چگونه باید اقدام کنم؟
  با تشکر

 8. محمد

  با سلام : یاد آن روزها بخیر که بعد از شهادت سرداران بزرگ اسلام در حادثه سقوط هواپیمای C130 و پس از عملیات پیروزمندانه ثامن الائمه در سال ۱۳۶۰ در کنار رودخانه جراحی توسط خبرنگار محترم صدا وسیما جهت تهیه خبر از اولین پیروزی بنام عملیات حصر آبادان و تانکهای به غنیمت گرفته شده از دشمن بعثی اینجانب ( ستواندوم وظیفه محمد صندوقی) مصاحبه شد خواهشمند است در صورت موجود بودن این مصاحبه نسبت به ارسال بصورت cd اقدام فرمایید . آدرس : مشهد – قاسم آباد – بلوار ادیب- ادیب ۶ – طبقه اول . قبلا تشکر می کنم .

 9. رضاسرودیان

  باسلام میخواستم بپرسم کی سایت ثبت نام برای دریافت کارت ایثار فعال خواهدشد.باتشکر

 10. ناصر اکبری

  با سلام پس از ارسال مدارک مورد نیاز کارت ایثار دریافت کردم حالا که من یک کارمند هستم و مدت حضورم در جبهه بیست ماه بوده آیا خواهم توانست از مزایای آن از قبیل معافیت از حق بیمه و مالیات برخوردار باشم و همچنین اینجانب صاحب دو دختر هستم آیا آنها نیز از این مزایا برخوردار خواهند شد مثلا” در مورد ورود به دانشگاه و غیره…

 11. محمد یزدان جو

  با سلام آنهایی که در شش ماه آخر سربازی دوره احتیاط خود را در جبهه بودند که اولین گردانی که به جبهه اعزام شدند گردان قدس ۱۹۵۸ شهید با هنر آیا برای این افراد کارت ایثار نمی دهند

 12. مرتضی

  من بعد اموزش عمومی وتخصصی مدت ۱۷ماه در سرپل ذهاب وسومار درمنطقه جنگی سرباز بودم وهمیشه این گله را دارم مگر زمانی که خمپاره یا هواپیمای دشمن میامد بین سربازان وظیفه وبسیجی وغیره فرق میگذاشت ،که هیچگونه امتیازی به ما تعلق نمیگیرد پس بین ما که در دوران جنگ داوطلبانه به سربازی رفتیم با انانکه بغل مامانهایشان ماندند وبعد به یمن پولشان سربازی خودرا خریدند چه فرقی وجود دارد .

 13. علیپور

  رزمنده ارتش در زمان دفاع مقدس بودم الان چطور به پسرم بگم که بما که در اداره یا ارگان نیستم حتی سهام عدالت هم نمیدن یعنی تره هم خرد نمیکنن؟؟این انصافه؟؟خدارو خوش میاد ؟؟ حتی خدمات درمانی؟؟؟ آه…….

 14. غلامحسن عاشوری

  با سلام .من ۱۴ ماه و ۶ روز در جبهه حضور داشتم و کارت ایثار را دریافت نمودم و۲۹سال سابقه بیمه در سازمان تامین اجتماعی رشت و بندر انزلی را دارم چطور می توانم بازنشسته شوم

 15. محمد افراسیابیان

  با سلام
  اینجانب محمد افراسیابیان در زمان خدمت وظیفه در سال ۱۳۵۹بمدت ۱۵ ماه در جبهه های حق علیه باطل با درجه سربازی انجام وظیفه کرده ام، و در عملیات زیادی شرکت کرده ام و در عملیات ازاد سازی آبادان در اثر موج انفجار از ناحیه گوش سمت چپ دچار پارگی پرده گوش شدم و یک روز هم در بیمارستان ان زمان (که هتلی در اهواز بود) بستری شدم ولی با دیدن جانبازانی که به شدت مجروح بودند و نیاز به استراحت و رسیدگی بیشتری داشتند از بیمارستان به جبهه برگشتم ، و تا کنون هم به جایی برای گرفتن کارت جانبازی و کارت ایثارگری و یا امثال آن هرگز مراجعه نکرده ام. حال زمان خدمت سربازی تنها فرزندم فرا رسیده است و در سالهای قبل برای ثبت نام فرزندم در دبیرستان شاهد نامه ای مبنی بر حضور در جبهه برای معاونت نزاجا گرفته بودم که استفاده نکردم و تا کنون آن را نیز نداده ام ، آیا میتوانم از آن تاییدیه حضور برای کسر خدمت سربازی فرزندم استفاده کنم ؟ من که تا کنون از امکانات حضور در جبهه استفاده ای نکرده ام و برای این منظور هم به جبهه نرفته بودم. در ضمن همسرم هم در زمان جنک در جبهه ایلام طرح خدمت خود را میگذراند و او نیز نامه حضور در جبهه دارد. امیدوارم بتوانید مرا یاری و راهنمایی نمایید. با تشکر افراسیابیان

 16. سعدالله رستمی

  باسلام من در ۶۵/۲/۲۲ درلشکر۹۲زرهی خدمتم را آغازکردم وحتی دوران آموزشم رادرپادگان حمیدیه بافاصله کمی ازخط مقدم به مدت۴۵روزگذراندم و۲۷ ماه هم درخط مقدم در مناطق شلمچه وزید طلاییه شهابیه درسختترین شرایط گذراندم چرا نزاجا برای ارسال کارت ایثارگری خودش اقدام نمیکند مگرمشخصات رزمندگان راخودشان ندارند؟

 17. alireza

  با سلام
  در تقسیم خدمت سربازی من سهمیه سپاه شدم و به منطقه اعزام شدم اگر کسی میداند برای دریافت کارت ایثار چه کار کنم لطفا به من هم بگوید ایمیل من alireza543210@yahoo.com
  با تشکر

 18. شهباز دربان ملک

  کارت ایثار بی خیال من دلم برای دوستان دوره سربازی در فاو سومار میمک صالح آباد سرپل ذهاب گیلان غرب تنگ شده یاد پلنگ سومار فرهاد رستمی که خدایش رحمت کند سرگروهبان آتشبار دوم توپخانه هوابرد شیراز بخیر

 19. حامد

  شرایط گرفتن کارت ایثار چگونه است

 20. zarei

  این کارت مزیتی هم برای فرزندان دختر داره؟مثلا سهمیه ای برای کنکور یا…؟

 21. معین

  در لشکر ۹۲ تیپ ۲ دزفول در سال ۶۵ تا۶۷ خدمت کردم (در منطقه جنگی)چگونه باید کارت ایثارگری خود را بگیریم

 22. گلسرخ

  من کارمند هستم چرا در قانون خدمات کشوری در احکام کارگزینی برای کسانی که فقط حضور داوطلبانه در مناطق جنگی داشته اند فوق العاده ایثارگری در نظر گرفته شده و سربازان وظیفه از این مزایا بی بهره اند

 23. رضا

  با سلام من از سال ۶۱ تا ۶۳ در منطقه کرمانشاه خدمت کردم و با توجه به اینکه درجه دار وظیفه بودم بنا به ماموریتهای مختلف در سومار-سرپل ذهاب-گیلانغرب و خود کرمانشاه قرارگاه مقدم و ظفر خدمت کردم ولی الان که به کرمانشاه رفتم و تقاضای کارت ایثار کردم با توجه به امحاء مستندات و فقط از روی دریافت حق ماموریتها به من ۱۱ ماه حضور در جبهه تعلق گرفت و حتی مدت مرخصی این دوران را کسر نمودند.دلیلش رو نمی دونم آیا قانونی هست ؟اصلا این کارت چه مزایایی برای ما که دوران سربازی را در جبهه گذراندیم غیر از کسر خدمت برای اولاد ذکور دارد؟ من که چیزی روی اینترنت پیدا نکردم.آیا برای من که تامین اجتماعی بیمه هستم می توانم از معافیت مالیاتی و تامین اجتماعی استفاده کنم؟ممنون می شوم که راهنمائی کنید و یا مرجع مناسبی به من معرفی نمائید.با تشکر رضا.

 24. میکاییل

  با سلام خدمت همه
  می خواستم بدانم که من در سال ۶۸ در مراغه در پادگان توپخانه مراغه خدمت می کردم آیا می توانم کارت ایثار گری و یا کسر خدمت برای فرزندم بگیرم
  ممنونم.
  اگر کسی اطلاعاتی در مورد این که برای چه سال هایی و برای چه مناطقی کارت ایثار گری تعلق می یابد برام بفرستید.با تشکرwww.behnam.roh68@gmail.com

 25. مجید لعل نوری

  در کارت ایثار من عکس فرد دیگری زده شده است خواهشمند است راهنمائی کنید چگونه درستش کنم. تشکر

 26. علی کریمی

  من بخاطر انجام خدمت سربازی در ارتش درجبهه کارت ایثار گرفته ام میخواستم اطلاع پیدا کنم برای ورود به دانشگاه سهمیه داریم؟ اگر داریم چطوراستفاده کنم؟ راهنمایی کنید لطفا

 27. منوچهر حسین پور

  سلام لطفا مزایای کارت ایثار را توضیح دهید متشکرم

 28. بهرام رضایی

  برلی کارمندان کارت ایثار هیچ مزایایی نداره لطفا بفرمایید کاربرد آن در کجامی باشد؟

 29. حردانی

  با سلام کسانی که در ژاندارمری خدمت کردنند باید چکار بکنند؟
  چونکه من با ناجا تماس که گرفتم میگویند هنوز دستوری برای صدور کارت ایثار ابلاغ نشده است خدمت من در زمان جنگ در گردان ژاندارمری دهلران واز بروجرد اعزام شده ام.
  لطفا اگر اطلاعی دارید که چگونه بتوانم کارت ایثار را دریافت کنم راهنمایی کنید ایمیل من hardany_12@yahoo.com

 30. کوهی

  سلام علیکم،
  من متولد ۱۳۳۷ هستم.خدمت سربازی ما ۱ سال بود.
  از این یکسال، ۶ ماه آنرا دوره آموزشی بودم و ۶ ماه باقیمانده را از طریق لشکر ۲۱ حمزه در منطقه جنگی شلمچه رسته پیاده خدمت کرده ام.
  بتازگی موضوع کارت جانبازی را فهمیده ام.
  آیا شامل من هم می شود؟
  اگر می شود از کجا شروع کنم و شماره تماس آنجا چیست؟
  ممنون از راهنمایی تان

 31. کوهی

  ببخشید کی پاسخ مرا میدهید؟
  آیا ایمیل میکنید یا همین جا مراجعه کنم؟
  مدیریت سایت: در پیگیری های به عمل آمده اعلام نموده اند، آخرین یگان خدمت که کارت پایان خدمت را صادر کرده مسئول پاسخگویی به سربازان منقضی خدمت در مورد کارت ایثار می باشد.
  در حال حاضر لشکر ۲۱ حمزه سیدالشهدا(ع) در شهر تبریز مستقر است.

 32. رسول

  با سلام ۲۵ ماه از ۱۹/۹/۶۳ تا ۱۹/۹/۶۵ که ۳ ماه آن آموزشی بوده در منطقه کردستان در لشکر ۶۴ ارومیه و گروه ۵۵ توپخانه اصفهان که همه اش منطقه جنگی بوده ام خدمت نموده ام برای کارت ایثار اقدام کردم و در دانشگاه پیام نور دوره فراگیر درس میخوانم ودر ماشین سازی اراک کار میکنم از مزایای این کارت برایم ایمیل کنید متشکرم

 33. عاشقی

  سلام به رزمندگان و درود به روان همسنگریان شهید و مفقود و مجروح ارتش
  من یکی از باز ماندگان سرباز لشکر ۷۷ خراسان تیپ ۳ گردان ۱۴۸ هستم که بخت یارمان نشد شهید مجروح واسیر شویم ولی تادلتان میخواست موجی وشیمیایی شدیم واکنون اثرات آن در جسم و روحمان کاملا مشهود است ولی دنبال هیچ پرونده سازی نبودیم اگر اعزام هم میشدیم کسی مارا آدم حساب نمیکرد یادم میآید در پی خمپاره ی که چند متری مان اثابت کرد هم دچار موج گرفتگی شدم وهم بر اثر پرتاب یکی از دنده هایم شکست ولی هنگام اعزام به بیمارستان دزفول یک قرص مسکن هم به ما ندادند و مارا به خط برگرداندند به سبب آنکه ما سربازوظیفه بودیم سوال اینه مگه جبهه ما با جبهه بسیجیها فرق داشت؟ یکبار به من یک جفت جوراب رسید که یک لنگه آن اندازه جای یک خیار بود ولنگه دیگرش اندازه پای یک شتر بود این به خاطر آن بود که باز هم ما سرباز وظیفه بودیم واگه کشته میشدیم میشدیم شهید
  در حالی که همان موقع بسیاری از سربازان وظیفه در تهران و پادگانها راحت توی تختخواب خود به شدت از سنگر و تختخوابهای خود دفاع میکردند که مبادا به جبهه اعزام شوند درحالی که سربازان جبهه زیر توپ وخمپاره و تیر مستقیم حال میکردند . سربازان وکادر ارتش و بسیجیها با یک دشمن مشترک میجنگیدند با این تفاوت که سرباز گاه ۳۰ ماه و چند عملیات مداوم در جبهه بود. به قول آن برادرمان آیا دشمن مگر با باما رفیق بود وتیر وموشکهای آن با ما سربازان ارتش کاری نداشت و ما را می شناخت؟ پس چرا ما هیچ امتیازی نداریم و آن روزها توی خط مقدم چکاره بودیم ؟ راستی به آن برادرمان هم که در سال ۶۸ توی پادگان توپخانه مراغه درحال جنگیدن بوده کارت ایثار اعطا فرمایید که حق ایشان هم ضایع نشود اشکالی هم نداره که بعد از آتش بس بوده …

 34. حسن پریشان کردیانی

  ما برای دریافت کارت ایثارگری اقدام کردیم لطفا بفرمایید برای تحویل به کجا مراجعه کنیم

 35. رسول

  با سلام ۲۵ ماه از ۱۹/۹/۶۳ تا ۱۹/۹/۶۵ که ۳ ماه آن آموزشی بوده است .در منطقه کردستان در لشکر ۶۴ ارومیه و گروه ۵۵ توپخانه اصفهان که همه اش منطقه جنگی بوده خدمت نموده ام برای کارت ایثار اقدام کرده ام و در دانشگاه پیام نور دوره فراگیر درس میخوانم ودر ماشین سازی اراک کار میکنم از مزایای این کارت برایم ایمیل کنید متشکرم

 36. علی قربانی

  با سلام من به مدت ۳۳ماه خدمت کردم که ۲۲ماه و ۲۷روز را در منطقه ی عملیاتی بودم که در تاریخ ۱۱/۸۸به من خبر دادن که کارت ایثار می دهند و من هم همان موقع به یگان(یگان ارتش جمهوری اسلامی ایران قزوین )مراجعه کردم که هنوز خبری از کارت بنده نیست لطفا جواب را به ایمیلم ارسال کنید باتشکر

 37. علیرضا زارع

  با سلام می خواستم بپرسم که چگونه باید در خواست کارت ایثار گری داد؟ در ضمن من جبهه در منطقه تیپ مهاباد بودم

  با تشکر

 38. م .م

  سلام با صدور کارت ایثار برای پدر فرزند می تواند از این سهمیه برای کنکور شرکت کند پدرم لشگر پیاده ۳۰ گرگان بوده و بمدت ۸ سال منطقه جنگی دارد . من می توانم از این سهیمه برای کنکور استفاده کنم با تشکر

 39. فنودی

  باسلام
  اینجانب پس از دریافت کارت ایثارگری آن را به اداره خود ارائه نمودم تا یک گروه تشویقی را که از مزایای مربوطه می باشد دریافت نمایم ، ولی متاسفانه اداره ما می گوید باید سپاه پاسداران آن را تایید نماید . خواستم بدانم مگر سپاه پاسدارن بر صدور آن نظارت ندارد ، لطفا من را راهنمایی کنید . با تشکر

 40. حمید نبئی

  آیا کارت ایثار شامل سربازان مستقر در منطقه عملیاتی بعد از قطعنامه ۵۹۸هم میشود

 41. وحید کرمی

  سلام من داماد خانواده ای هستم که پسر نداره آیا من میتوانم از کارت ایثار پدر خانمم استفاده کنم با تشکر

 42. صابر

  سلام پدر من دوران جنگ ازژاندارمری به مناطق عملیاتی اعزام شده ولی برای کسری خدمت من فقط نصف خدمتش رو قبول میکنن .من باید چیکار کنم کی درست میشه .

 43. علی سبزعلیان

  با سلام ،ضمن تشکر از مدیریت محترم سایت ،در دوران دفاع مقدس نزدیک به ۲۷ماه حضور در جبهه داشتم ،و اکنون ۲۳٫۵ سال پرداخت بیمه دارم .سوال این است که با در یافت کارت ایثار تغییری در تاریخ بازنشستگی حاصل می شود یا خیر وآیا مزایای حقوقی دارد . ممنون از بزرگواری و پاسخ سوال

 44. حسن

  با سلام من به مدت ۱۸ ماه درجبهه بوده ام و به تازگی کارت ایثار گرفته ام می خواستم ببینم میتونم با توجه به اینکه ازنظر مالی درمضیقه هستم بااعتبار این کارت وام بگیرم؟

 45. رضا فراهانی

  با سلام من از تاریخ ۱۳۶۹ الی ۷۱ در تیپ ۲(۷۷ خراسان) مستقر در فکه خدمت کرده ام.ایا کارت ایثارگری به ما هم تعلق میگیرد یا نه؟ لطفا زود جواب بدید. ایمیل من rewqq7337@yahoo.com
  کسی نیست که جواب سوال منو بدونه که به ما هم شامل میشه یانه؟

 46. رضا غربی

  با سلام بنده در سال ۱۳۶۹ الی ۱۳۷۱ به مدت ۲۱ ماه در منطقه گیلانغرب در لشکر ۵۸ تکاور ذولفقار خدمت نموده ام آیا بنده هم شامل گرفتن کارت ایثارگری می باشم لطفا راهنمائئ بفرمائید

 47. فرهاد

  سلام من امروز شنیدم فرمهایی در آمده که بایدآنهایی که کارت ایثارشان را دریافت کرده اند دو برگ پر کنند و آنهایی که کارتشان نیامده سه برگ پر کند بفرستند و علاوه بر معافیت فرزندشان از خدمت ۲ میلیون نیز پول می دهند .آیا این صحت دارد؟

 48. علی دهقانپور

  با سلام من ۲۴ ماه در یگان چشم بید شیراز در سال ۱۳۵۹ در خدمت سربازی بودم می خواستم بدانم که کارت ایثارگری شامل ما می شود یا نه ؟

 49. ر.ب

  باسلام.من پدرم به مدت ۳۰ ماه در جبهه حضور داشته است .برای ثبت نام کارت ایثارگری به کجا وچه سایتی باید رجوع کرد.ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.باتشکر از شما .
  این ایمیل من هست ممنون میشم من را راهنمایی کنید.r.b47601@gmail.com

 50. امید کاظمی

  با سلام من سال ۱۳۶۵ ۲۱حمزه باقیمانده بودم و چندین بار با میل خود ماموریت به جبهه رفتم ایا به من کارت ایثار تعلق میگیرد.

  با تشکر

 51. بهار

  سلام.ضمن تشکر از مدیریت محترم سایت.پدر من کارت ایثار رادریافت نموده .به مدت ۱۲ ماه در جبهه حضور داشته وحدود۱۸سال سابقه بیمه تامین اجتماعی داردآیا شامل این مزایا میشود؟

 52. خانم یو سفی

  در موردنحوه گرفتن کارت ایثار توضیح دهید

 53. پرویز عین الهی

  ایا کسانی که ۶ماه جبهه دارند از تسهیلات برخوردار میشوند ؟

 54. فرهاد

  ببخشید، چه کسی به این سوالات جواب خواهد داد؟
  ج: واحدصادرکننده کارت

 55. ابراهیم شیرخان رودبارکی

  با تشکر از تمامی دست اندرکاران خواهشمند است درصورت امکان بنده را که بمدت ۲۲ ماه در منطقه جنگی در توپخانه لشگر۲۱ حمزه خدمت کردم حهت دریافت کارت ایثارگری راهنمایی بفرمائید .
  با تشکر

 56. ابراهیم شیرخان رودبارکی

  آیا امکان ثبت نام و یا درج مشخصات متقاضیان کارت ایثارگری از طریق اینترنت وجود دارد؟ در صورت مثبت بودن جواب. وب سایت مربوطه را اعلام بفرماءید

  پیشاپیش از مساعدتی که میفرماءید سپاسگزارم

 57. فتاح سالخورده

  من درسال ۱۳۶۵در گرماگرم جنگ علیه رژیم بعثی ۲۱ماه در رسته بهداری در خط مقدم جبهه ایثار و فداکاری کرده ام وجان صد ها رزمنده را نجات داده ام واکنون بعد از ۲۴ سال با یک کارت ایثاری که مزایایی ندارد آیا میشه قدردانی کرد؟

 58. حسام

  سلام
  من در لشکر ۲۳پیاده در تهران خدمت کردم آیا شامل قانون صدور کارت ایثار گری میباشم
  باتشکر

 59. پرویز رخ

  کارتم آمده دستتان درد نکنه ، مشخصات کارت درست است امامتاسفانه عکس شخص دیگری در کارت اسکن شده است چه باید بکنم

 60. علی مرادی

  من مدت یک سال در از گردان ۱۸۹ لشگر ۳۰ گرگان و مدت ۶ ماه از طریق بسیج پایاگاه مقداد بصورت داوطلب به جبهه اعزام شده ام خواهشمند است مرا راهنمائی فرمائید که چگونه از این خدمت برای سربازی پسرم استفاده کنم و یا چگونه کارت ایثار بگیرم از پاسخ شما کمال تشکر را دارم آدرس ایمیل moradtabas@yahoo.com

 61. حمزه علی آبادی

  من کارت ایثارم رادریافت کردم ولی تاریخ تولدم بجای ۱۵/۰۴/۳۸اشتباها۰۱/۰۱/۳۸وکدملی هم بجای ۳۸۳۸۶۱۶۵۳۷عدد۳۸۳۸۶۱۳۵۳۷ نوشته شده است بایستی چکارکنم؟

 62. احمد پور رضا

  سلام
  پدر من از سال ۱۳۵۸ تا ۱۳۶۱ خدمت سربازی را در توپخانه ۳۱۹مراغه گذرانده.آیا کارت ایثار به پدرم تعلق می گیرد یا نه؟اگه آره چطور؟لطفا راهنمایی کنید.

 63. سعیدی

  سلام ، باتشکر از ارایه این مطالب . دو سوال دارم ۱- درسال ۸۸ من مدارکم را جهت دریافت کارت ایثار به لشکر ۲۱ حمزه سیدالشهدا در تبریز تحویل دادم لیکن تاکنون خبری نشده ، طی این مدت آدرس من بدلیل مهاجرت تغییر کرده لذا چگونه میتوانم از آخرین وضعیت صدور کارتم بااطلاع شوم و آدرس جدیدم را چگونه اطلاع دهم ؟ ۲- آیا ایام حضور داوطلبانه در بسیج سپاه در واحدهای پشتیبانی هم محاسبه حواهد شد ؟ در صورت مثبت بودن پاسخ چگونگی آنرا اعلام فرمایید . بسیار متشکرم

 64. سعیدی

  سلام ، چرا پاسخی نمدهند ؟

 65. محسن فکوری

  با سلام
  آیا به آزادگان نیز کارت ایثار تعلق می گیرد
  متشکرم

 66. م .س

  باسلام و خسته نباشید.
  ازشما سروران مخواهم بدانم که آیا کارت ایثار فقط به سربازان ارتش داده می شود یاخیر .
  اینجانب از سال ۶۴لغایت ۶۷ در کمیته انقلاب اسلامی آنزمان در مناطق جنگی خدمت نموده ام که چندی پیش جهت دریافت کارت ایثار مراجعه نمودم که گفتند نیروی انتظامی کارت ایثارگری نمدهد میخواستم بدانم که آیا سرباز ارتش یا کمیته یا شهربانی و یا ژاندارمری فرق می کند امیدوارم که پاسخ قانع کننده ای دریافت نمایم.

 67. زانیار

  می خوام کارت ایثار گری پدرم راببینم کدو م سایت

 68. فریدون نوذر

  با سلام و تشکر از اینکه به فکر رزمندگان زمان ایثار بودید واین اطمینان را هم دارم که تسهیلاتی را برای این عزیزان در نظر گرفته شده خواهشمندم مزایای کلی کارت ایثار را اعلام فرمایید تا سوالی برای این عزیزان در ذهن شان باقی نماند با تشکر فراوان

 69. مسعود فغفوری

  با سلام در صورت امکان مبدا زمان محاسبه امتیازات کارت ایثار را و اینکه امتیازات آن از چه زمانی شروع میشود را ایمیل کنید

 70. رحیم جهان دیده

  با سلام مدارک اینجانب برای دریافت کارت ایثار در تاریخ ۲/۱۰/۸۹ به لشکر ۸۴ خرم آباد ارسال شده و تا کنون پاسخی داده نشده است لطفا اقدامات لازم را مبذول فرمایید. با تشکر و سپاس فراوان

 71. حسن

  سلام؛ لطفا منو راهنمایی کنید چطوری کارت ایثار بگیرم

 72. علیرضا ابوالحسن زاد

  با سلام ودرود به تمامی سربازان دفاع مقدس
  من در رابطه با اخذ کارت ایثار سئوالی داشتم:
  ۱-من درآبان ماه سال ۱۳۶۲ از ازگردان ژاندارمری خوی به پادگان آموزشی جلدیان(منطقه جنگی) اعزام شدم.
  ۲-بعداز ۱۸ماه خدمت دورره ضرورت(در منطقه جنگی) و۶ ماه دوره احتیاط(درمنطقه جنگی)،در آبان ۱۳۶۴ از هنگ ژاندارمری مهابادترخیص شدم.
  با توجه به ادغام ژاندارمری در نیروی انتظامی ،حالا برای دریافت کارت ایثار به کجا مراجعه کنم؟آیا سقف زمانی برای دریافت کارت ایثار وجود دارد؟
  در صورت داشتن اطلاعات باdemolo2000@yahoo.com تماس بگیرید.
  باتشکر

 73. علی آ

  باسلام سربازانی که در ژاندارمری در زمان جنگ در منطقه جنگی بوده اند ایثار گری تعلق میگیردونامه کسر خدمت فرزند دریافت می کنند من در منطقه ارومیه بودم با تشکر

 74. سیف اله عبداللهی

  سلام پدرم ۲۴ماه درجبهه ودوماه آموزشی درزابل بوده است آیاکارت ایثاربه اوتعلق میگیردیانه ؟درجیهه حدودا”سه دفعه مجروح وبه بیمارستان جبهه اعزام شده امابه دلیل سوختن تمام مدارک اودرجبهه ماهنوزدچارسرگردانی هستیم نمی دانم پرونده پدرم راازکجاپیگیری کنم وخودم ازخدمت سربازی معاف گردم

 75. محمد

  سلام من کارت ایثار با جبهه ای ۲۱ ماه دارم
  ولی نمی دانم این کارتی که الان گرفته ام به چه درد می خورد لطفا من را راهنمایی کنید

 76. علی

  سلام ضمن عرض تشکر
  می خواستم بدونم من که الان کارت ایثار به مدت ۱۲ ماه حضور در جبهه رو دریافت کردم و خیلی وقته که بازنشسته هم شده ام حالا آیا این کارت کلا چه امتیازاتی داره و ایا فرزندانم جهت تحصیل می تونند از تخفیفاتی استفاده کنند یا نه

 77. علی مردانی

  با سلام ودرود به تمامی سربازان دفاع مقدس
  من در رابطه با اخذ کارت ایثار سئوالی داشتم:
  ۱-من دراذر ماه سال ۱۳۶۴از ازگردان ژاندارمری خوی به پادگان آموزشی ۰۱تهران اعزام شدم.بعد از ۳ماه اموزش به لشکر ۹۲ اهواز اعزام شدم و بعد از ۷ماه خدمت در منطقه جنگی به دانشگاه رفتم و بقیه خدمت سریازی باقی مانده را در سپاه بودم و کارت پایان خدمت را از لشکر ۳ سپاه ارومبه گرفتم

  با توجه به اینکه اینجانب هم در ارتش و هم در سپاه خدمت کردم برای دریافت کارت ایثار به کجا مراجعه کنم؟آیا سقف زمانی برای دریافت کارت ایثار وجود دارد؟
  در صورت داشتن اطلاعات باali440644@yahoo.com تماس بگیرید.
  باتشکر

 78. سیدقربان موسوی الاشلو

  به خاطر فاصله زیاد با محل خدمتم و همچنین مشغله کاری، نوه دارم و بزرگ خاندان شدم دوست دارم ارتش عزیزی که خدمت سربازی ۲۱ ماه در منطقه بدون یک ساعت تاخیر و غیبت خدمت کردم کارت ایثار منو به ادرسم مشهد دانشگاه فردوسی سازمان مرکزی بفرسته.همراه۰۹۳۶۸۵۱۳۲۹۸ ضمنا سال ۳/۶۲ لشکر۲۸ تیپ یک بودم. ببینم وتعریف کنم

 79. منصور احمری

  با سلام و خسته نباشید از زحمات ستاد اقدام کنند کارت ایثارگری

  خواهشمند از در صورت امکان با توجه به مدارک ارسالی از طریق پست به شماره قبض رسید مشتری -۸۲۴۳۷۶ به حساب لشکر ۲۱ پیاده تبریز – یگان ترخیص کننده لشگر ۲۱ حمزه -۲۴۳ تانگ
  کد ملی ۰۵۳۳۰۹۸۳۱۹ – شماره شناسنامه ۲۳۹ تاریخ تولد ۱۳۴۴
  ترخیصی ۰۷/۶۸ – شماره تماس ۰۸۶۱۳۱۲۴۹۵۵
  ۰۹۱۸۹۵۵۵۳۹۸

 80. سجاد-تویسرکان

  یه سایت به من بدیدتا کارت ایثارگری پدرم رو دریافت کنم

 81. محمد شکرایه

  احتراما خواهشمند است نسبت به تسریح مدارک پست شده
  اقدام مقتضی گردد
  کد ملی ۰۵۳۲۲۱۲۳۵۵
  به شماره شناسنامه ۳۱۵- تاریخ تولد ۱۳۴۴
  یگان ترخیص کننده لشگر ۲۱ حمزه گردان مخابرات(۴۵۶) تاریخ ۲-۲-۶۸
  با تشکر

 82. حسن

  با عرض سلام کارت ایثار چه مزاایایی داره؟

 83. نصیر مهدیزاده

  باسلام من کارت ایثار گری خود را دریافت نمودم که یک غلط املایی داشت ان را به همان ادرس پست کردم ومشخصات صحیح را داخلش گذاشتم ودیگر خبری از کارت نیست من باید به کجا بروم

 84. احمد غلامی

  با سلام و خسته نباشی اینجانب احمد غلامی که ۱۸ ماه هفت روز در منطقه عملیاتی ابو غریب عین خوش در دوران جنگ بودم وبعد از جنگ هشت ما دیگر هم در منطقه بودم در مجمع ۲۶ در منطقه حضور داشتم و تنها سربازی بودم که لوح سپاس از نیروی زمینی دریافت نمودم چون بهترین رزمنده انتخاب شدم در دسته دیده ور یا شناسایی هیچ مزایایی به ما تعلق نباید بگیرد ما سربازان دفاع مقدس شهید یا مجروح نشدیم این خواست خداوند بوده که سرنوشت مارا اینجوری رقم زدایا ما سربازان دفاع مقدس چه گناهی مرتکب شدیم که نه کاری داریم نه هیچ مزایایی اخه من دارای ۳ فرزند هستم و مشگلات زیادی دارم من در لشگر ۱۶ زرهی گردان ۲۰۱ تانک انجام وظیفه کردم منتظر راهنمایی شما زحمتگشان ستاد ایثار گران هستم با تشکر فراوان ودر ضمن کارت ایثار هم بدستم رسید متشکرم

 85. مجتبی

  با سلام- پدرم در سالهای ۶۵-۶۷در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خدمت کرده و ۸ماه هم سابقه نبرد در جبهه های حق علیه باطل دارد ( طرح شهید کلاهدوز) ایا به ایشان کارت ایثارگری و دیگر مزایا تعلق نمیگیرد؟ با تشکر و ممنون میشم اگر پاسخ دهید

 86. جهانگیر تقی زاده- تهران

  به نام خدا
  باعرض سلام وخسته نباشید حضور شما وکلیه کسانی که جهت خدمت به سربازان دفاع مقدس فعالیت می نمایند.
  احتراماً به استحضار می رسانم که بنده به مدت ۲۲ماه متوالی در جبهه های جنگ حضور داشته ام و کارت ایثار نیز دریافت نموده ام ولی هیچگونه اطلاعی درخصوص مزیت داشتن این کارت ندارم و به هر کجا هم که مراجعه می نمایم اظهار می دارند که چون شما سرباز بوده اید هیچ تسهیلاتی برای شما درنظر گرفته نشده است.لذا خواهشمندم که بنده و افرادی که وضعیتی مانند بنده دارند را از مزیت داشتن این کارت مطلع فرمائید.
  بعنوان مثال بنده ۴سال سابقه پرداخت حق بیمه در بیمه ی آینده ساز دارم و برای انتقال آن به بیمه تامین اجتماعی مراجعه نموده ام ولی مسئولین مربوطه گفتند که باید چندین میلیون تومان به بیمه پرداخت کنید تا سابقه به تامین اجتماعی انتقال یابد و اظهار نمودند که از مزایای کارت ایثارگری نمی توانید استفاده نمائید.
  خواهشمندم در این خصوص بنده را راهنمائی فرمائید.
  با کمال تشکر تقی زاده سرباز منقضی سال ۱۳۶۵از لشگر۷۷ ثامن الائمه خراسان.

 87. ALI

  سلام با ۲۴ ماه حضور در جبهه فرزندم از سربازی معافه؟
  با داشتن کارت ایثار من که بیمه نیستم میتوانم بیمه و بازنشست شوم؟

 88. غلام رضا جنابی

  با سلام،
  آیا افرادی که طرح شش ماهه دانشجویی را در جبهه ها گذرانده اند می توانند کارت ایثارگری دریافت نمایند؟ و در صورت مثبت بودن جواب باید به کجا مراجعه کنند؟

 89. محمد علی

  سلام اینجانب در زمان جنگ در مناطق کردستان خدمت کردام وسرباز نبروی انتظامی ام چرا به سربازان نیروی انتظامی کارت ایثار تعلق نمیگردد

 90. محمدرضا

  سلام.
  بنده بدلیل خدمت در ارتش کارت ایثارگری دریافت کرده ام .سوال اینکه ایا پسرم با این کارت میتونه برای ورود به دانشگاه سهمیه بگیرد یا نه؟
  اگر میشود چطوری کد رهگیری ۱۲ رقمی به دست آوریم.
  ممنون میشم.
  اورژانسی

 91. مجید انصاری

  سلام.
  بنده بدلیل خدمت در ارتش کارت ایثارگری دریافت کرده ام .سوال اینکه ایا دخترانم (دو قلو) از این کارت میتوانند برای ورود به دانشگاه در کنکور سرارسری سهمیه بگیرد یا نه؟
  اگر میشود چطوری کد رهگیری ۱۲ رقمی به دست آوریم.
  با تشکر از جواب سریع شما.

 92. پورقاسم

  کد رهگیری کارت های ایثار کی داده میشود؟

 93. حیدرنوری صفت

  باعرض سلام
  آنچه راکه مدیریت ایثارگران نزاجابرای رزمندگان هشت سال دفاع مقدس برنامه ریزی کرده است قابل تحسین است اماپرسنل کادری که سالهادرجبهه بودند ودرسالهای هفتادوچهار بنابه ناراحتیهای روحی و روانی ازخدمت رهاشده اند چرا مدیریت ایثارگران نزاجا کم لطفی میکند و درحق این رزمندگان بی تفاوت است ؟ مخصوصاپرسنل آزاده! مگراین آزادگان، آزاده نیروی زمینی نبودند؟

 94. جهانگیر تقی زاده- تهران

  باسلام
  پاسخ این سوالات را کجا میتوان دریافت کرد؟ لطفاً در همین صفحه اعلام نمائید.
  باتشکر تقی زاده از تهران، سوال کننده ی ردیف ۸۶

 95. حسین علیزاده

  بالاخره یکی پیدا میشه جواب این ملت را بده؟

 96. الف.مرادی

  با سلام. می گویند به کسانی که خدمتشان (در جبهه حق علیه باطل )در ژاندارمری بوده کارت ایثار تعلق نمی گیره ، می خواستم بدونم صحت داره یا نه ؟

 97. کاروان ثانی

  باسلام باتوجه به ادغام نیروی ژاندرمری با نیروی انتظامی ما به کدام مرکز جهت دریافت کارت ایثار مراجعه نماییم

 98. امیر

  سلام، یک فرم به نام ثبت نام کارت ایثار گری اومده با یک بخشنامه که نوشتن با پر کردن فرم مربوطه ۲ میلیون تومان تعلق میگیرد و یکی از فرزندان ایثارگران از خدمت سربازی معاف میگردد، آیا واقعیت دارد یا نه ؟لطفا بهم جواب بدبد.
  چون من هرچی تو سایت ها گشتم چنین بخشنامه ای رو ندیدم!

 99. امیر

  سلام.خسته نباشید.من هم همین سوال آقا امیرو داشتم.آیا واقعیت داره که ۲میلیون تومان همراه با معاف کردن یکی از پسرهارو در بر داره؟لطفا بهم جواب بدین.ازتون ممنون میشم.با تشکر

 100. هانی

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم ایا این واقعیت داره که اونایی که کارت ایثارگری شونو گرفتن دو میلیون پول نقد و یک فرزندشون از سربازی معاف میشه لطف میکنید جوابمو بدید. ممنون

 101. سیدعطاامینی

  بنده سیدعطالاامینی مدت ۲۴ماه درجبهه غرب بودم وکارت ایثارگری نگرفتم لطفن بندرا راهنمائ بفرماید ایمیل بنده این است amini173@yahoo.com

 102. قاسم

  در آبان ماه از طریق اداره پست استانمان مدارک جهت صدور کارت ایثار ارسال نمودم اما پس از گذشت سه ماه هیچ خبری از کارت نیست ونمی دانیم به کدام مرجع جهت پیگیری مراجعه کنیم هیچکس جواب مارا نمی دهد.

 103. علی سبزعلیان

  باسلام ،به سوال ۳۰آبان ۸۹ ساعت ۱۲ ق ظ جوابی داده نشد .علاوه بر درخواست جواب فوق خواهشمندم به دو سوال دیگر ۱-آیا معافی فرزند باتوجه به کارت ایثار مهلت خاصی دارد یا در وقت مشمول می توان استفاده کرد و ۲-آیا مبلغ پرداخت دو میلیون تومان که الحق استحقاق ما سربازان دوران دفاع مقدس می باشد صحت دارد ؟

 104. سیدعطاامینی

  بند ه سرباز سپاه بودم شامل کارت ایثارگری می شویم یانه تاریخ اعزام بخدمت ۶۶ /۶۸/ بودم وسلام

 105. رسولی

  سلام-لطفا مزیت های کارت ایثارگری را برایم ارسال کنید.که چه جاهایی کاربرد دارد.

  ممنون

 106. رسول

  با سلام ۲۵ ماه از ۱۹/۹/۶۳ تا ۱۹/۹/۶۵ که ۳ ماه آن آموزشی بوده است .در منطقه کردستان در لشکر ۶۴ ارومیه و گروه ۵۵ توپخانه اصفهان که همه اش منطقه جنگی بوده خدمت نموده ام برای کارت ایثار اقدام کرده ام و در دانشگاه پیام نور دوره فراگیر درس میخوانم ودر ماشین سازی اراک کار میکنم از مزایای این کارت برایم ایمیل کنید متشکرم
  تاکنون جوابی در یافت نکرده ام

 107. مجید

  سلام ایا بنده سال ۶۵و۶۶و۶۷ سرباز درمنطقه پیرانشهر وسردشت وبانه بوده ایا کارت به من تعلق میگرداگر مثبت است کجامراجعه کنم درضمن سرباز .ژاندارمری بوده ام

 108. محمد

  سلام.من حدود ۵/۱ سال پیش برای دریافت کارت ایثار گری اقدام کردم ولی تا امروز به دستم نرسیده چگونه باید پیگیری کنم

 109. امیر

  با سلام .می خواستم درباره مزایای این کارت اطلاعاتی بگیرم لطفا راهنمایی کنید زیرا تا کنون هیچ مزایایی از این کارت دریافت نکرده ام با تشکر.

 110. حسن

  با سلام من از اردیبهشت ۶۲ لغایت بهمن همان سال در پادگان دوکوهه و از بهمن۶۲لغایت خرداد۶۳ در منطقه اهواز از یگان مهندسی پشتیبانی منطقه۳ به عنوان تعمیراتکار وسایل راه سازی در پادگان و خط مقدم و از تیر ماه۶۳تا بهمن ۶۳ در گردان قدس مهندسی بروجرد در جبهه سومار در خط مقدم انجام وظیفه کردم ضمنا مجروح هم شدم چگونه کارت ایثار بگیرم و برای سمیه دانشگاه فرزنددختر قابل قبول است اگر امتیازات دیگری لطفا بفرمائید با تشکر فراوان

 111. رشیدچترروز

  باسلام
  بنده ناچیز یک رزمنده بیش از ۳۰ماه حضور درجنگ ودرعملیات بدر هم مجروح ولی تشکیل پرونده ندادم حال بااین اوصاف می توانم کارت ایثار دریافت نمایم تا ازمعافیت مالیاتی وبازنشستگی معاف باشم یا نه ضمنا از طریق سپاه پاسداران اعزام شده ام لطفا راهنمائی فرمائید
  آدرس :کهگیلویه وبویراحمد -یاسوج اداره کل آموزش وپرورش استان

  باتشکر رشیدچترروز

 112. وصال

  salam
  mikhastam bebinam ba karte isar gari
  vami mitavan daryaft kard
  lotfan khabar bedid
  ba tashakor
  09357122662

 113. lمحمود سبزواری

  باسلام ،من و سایر دانشجویان هم دوره که در سال ۱۳۵۹ و قبل از آن از دانشگاه فارغ التحصیل شده در تابستان ۱۳۵۹ و قبل از شروع جنگ تحمیلی به خدمت نظام وظیفه اعزام شدیم و ضمن انجام دوره آموزشی بود که عراق به ایران حمله کرد وبا کاهش دوره واخذ درجه ستوان دومی داوطلبانه منطقه جنگی را انتخاب نموده و تقریباً تمام خدمت را در خط مقدم سپری کردم در صورتیکه شرایط برای من مانند بعضی از اشخاص فراهم بود که لشکر زابل در سیستان بلوچستان را انتخاب واز جنگ دور باشم آیا این گروه در زمره داوطبان اعزام به جبهه محسوب نمی گردند .

 114. منوچهررستمی

  باسلام امیدوارم دلاوران ارتش جمهوری اسلامی ایران همیشه سربلندوپیروز باشند ودرود میفرستم بر قبر شهدای ۸سال دفاع مقدس بنده منوچهر رستمی فرزندمرحوم خداکرم رستمی رزمنده ی ۸ سال دفاع مقدس می باشم لشگر۱۹۱شیراز گروهان سوم ولی متاسفانه پدرم درسال ۱۳۷۰ درگذشت لذا خواستم بدانم که کارایثار به ما تعلق میگیرد…. مدت حضور درجبهه ۲۴الی۳۰ماه وامیدوارم بتوانید برحال این بنده ی یتیم وبی کس لطفی کرده باشیدوباور کنید جوانی هستم بایک خواهر مجرد که به سختی سخت روزها رابه شب میرسانم بدون کمک ودرامد کافی ودوست داشتم بدانم فرق رزمنده بارزمنده درچیه همه برای دفاع از وطن مگه به جبهه نرفتن امیدوارم به حرمت خون پاک شهدا وبه خاطر خدا به این دو یتیم کمکی کرده باشید…لرستان شهرستان کوهدشت خ دارایی

 115. عدالت خلیلی

  با سلام بنده کارت ایثار دریافت کردم وتمام خدمت خود را در منطقه عملیاتی /سومار-نفت شهر-مهران-سوسنگرد اهواز دزفول -وسرپل ذهاب به پایان رساندم وحال چرا بنده نتوانم به خاط چهار ماه از مزایای کارت ایثارگری استفاده کنم ؟

 116. علی

  با سلام از اینکه بعد از چند سالی که از جنگ و جبهه و از خدمت سربازیمان گذشته و مدت ۲۲ ماه در جبهه بودن اکنون آقایون لطف کرده و نسبت به صدور کارت ایثار اقدام نموده اند جای تعمل دارد این یک کار آماری است یا ته آن برای ایثارگران همانند سایر ایثارگران خدماتی به همراه دارد یا نه همچنان باید تبعیض باشد
  همکارن ما در سازمانی که من شاغل آنم معافند از پرداخت حق بیمه و بازنشستگی و سایر مزایا متاسفانه کارگزینی میگوید شماها کارتتان را همچو مدال افتخاری که اگر دکان سبزی فروشی ببرید یک تربچه هم نمی دهند

 117. منصور احمری

  با سلام و خسته نباشید برای من یک موضوع تفهیم نیست از سال خرداد ۶۵ سرباز وظیفه حشمتیه تهران-اردوگاه اراک-
  داوطلب آزاد به جبهه رفتم در عملیات مرصاد
  ۴ ماه اضافه خدمت شد تاریخ ترخیص مهر ۶۷ انجام گردید – ترگش – شیمیای -میگرن دائم
  ۱۵ ماه تلاش در جبهه حال که مدارک را برای پست بردیم – بعد از چهار ماه اعلام کرده لغایت مرداد ۶۷ کارت ایثار گری تعلق میگیرد
  فکر میکنم این اطلاعیه از طرف دین و مذهب ما نباشد خدا بزرگ است – موافق باشید
  شماره پست حواله ۸۲۴۳۷۶ ۱۳-۰۸-۸۹ لشکر ۲۱ حمزه پیاده تبریز- -شماره دفتر تفضیلی ۶۴۰۶- یگان ترخیص کننده ۱۰۰۴۰۶ شماره کارت پایان خدمت ۲۱۷۶۳۲

 118. حسین بردبار

  باسلام خسته نباشید بنده بعد از خدمت سربازی یک سری ناملایمات جسمی داشتم از قبیل دیسک کمر کم شنوای حالا ۵۰درصد شنوای بنده از بین رفته وهیچ پروندایی درزمان سربازی ندارم هم اکنون که کارت ایثار گرفته ام میشود کارت جهت انبازیگرفت باتشکر بردبار کارت ملی ۱۶۹۹۵۶۵۳۱تبریز

 119. عبدالاحدسلیمانی نسب

  از تارخ ۱۹/۱۱/۶۲ الی ۱۹/۵/۶۴ خدمت نظام.
  از تارخ ۱۹/۵/۶۴ الی۱۹/۱۱/۶۴ دوره احتیاط .به جز دوره آموزشی که در بیرجند گذرانده ام بقببه مدت را در مناطق جنگی(کردستان و جزیره مجنون، لشکر۲۳ نوحه کلاه سبزها) بوده ام .
  آیامن هم جز ایثارگران میباشم یا خیر؟؟؟؟؟

 120. اردشیر احمدزاده

  با سلام و عرض خسته نباشید
  اینجانب در سال ۱۳۶۱ از طریق گردان ضربت مشگین شهر ( ژاندارمری سابق ) بمدت ۶ ماه در منطقه اشنویه و ۶ ماه دوره احتیاط را در منطق سردشت سپری نمودم خواهشمند است بفرمائید برای ثبت نام در ایثارگران چه کاری بایستی انجام داده و به چه سایتی مراجعه نمایم با تشکر از لطف تان

 121. عیسی

  جبهیه پدرم ۲۴ماه است برای این افراد چه حکمی صادر شده است

 122. حسن خادم

  بنام خدا
  با سلام وعرض خسته نباشید کسی که دوران خدمت سربازی خود را در جبهه گذرانده است آیا مشمول امتیازات ایثارگران میشودو از چه مواد قانونی ایثارگران می تواند استفاده نماید راهنمایی فرمایید تشکر

 123. محمد بهبودی

  باسلام اینجانب ۶ ماه است که حضوری به منطقه جنگی پیرانشهر رفتم وبعد مدارکم را اخذ کردم وبه لشگر ۶۴ تحویل دادم الان که ۶ ماه می گذرد هنوز خبری از کارتم نیست بایستی چکار کنم لطفا جواب اینجانب را بدهید با تشکر

 124. علی دهقانی

  باسلام:
  ضمن عرض سلام وخسته نباشی اینجانب علی دهقانی جز. ترخیصی سال ۶۶جمعی گروهان ۱گردان۱۵۳ تیپ۲ لشگر۷۷ خراسان بوده ام باعنایت به قریب ۲ ماه است که جهت صدور کارت ایثار گری مدارک ارسال نموده ام خواهشمند است دستور فرمایید اقدام لازم را مبذول فرمایید

  انشالله همیشه پیروز وشاد وخرم باشید علی دهقانی

 125. جلال یاراحمدی

  سلام خسته نباشید،یه سوال داشتم من پدرم در زمان جنگ خدمت کرده کسری خدمت رو هم گرفته حدود ۱۳ ماه داداشم ۷ ماهشو استفاده کرده من میتونم از بقیه اش استفاده کنم. مرسی

 126. کیا

  سلام با توجه به اینکه بین نیروی زمینی و اداره پست جهت ارسال مدارک و صدور کارت ایثار قراری بسته و ماهم با ارسال مدارک و مبلغی پول متاسفانه یعد از گذشت ۶ ماه هنوز کارت ایثار ضادر نشده و پس از پیگیری لطف فرمودن و گفتند شخصا باید حضور داشته باشی خواستم ببینم آیا این موارد قبلا بین لشکرها و تیپ های مستقل هماهنگی نشده است ؟

 127. اباصلت

  با عرض سلام وخسته نباشین.به غیر از کسر خدمتی برای فرزندان برای کارت ایثار چه امتیازاتی قایل شدن مثل بقیه کشورها از بیمه حقوق ومسکن میتونیم استفاده کنیم یا نه اصلا طرحی جداگانه از شهدا- جانبازان-ازادگان برای ایثارگران رزمنده به مجلس ارایه شده یا نه با تشکر

 128. حمید رضا

  سلام خسته نباشیدپدرمن ۲۴ماه خدمت کرده است آیا از امتیازاتی که به سربازان ۳۰ ماه خدمت شامل حال پدرم می شود با تشکر

 129. کیا

  با سلام تمامی نفرات که مدارکشون را پست ارسال نمو ده اند باید حتما شخصا مراجعه نمایند در غیر اینصورت اقدامی نمی شود من بعد از ۶ ماه که با پست ارسال کردم و دیدیم خبری نیست شخصا مراجعه نمودم .

 130. مصطفی

  سلام به همه دوستان دفاع مقدس
  بنده سوال داشتم
  من در دوران دفاع مقدس ۱۵ ماه به صورت داوطلبانه از طرف بسیج مستعضفین به جبهه رفتم و می خواستم بدونم که آیا می توانم کارت ایثارگری دریافت کنم یا نه؟
  من ۷ سال هست که این موضوع را پیگیری کردم جواب درست و حسابی به من ندادند
  خواهش می کنم جواب رو به من ایمیل بدید.
  با تشکر
  m.bigdeli89@gmail.com

 131. فرشاد باقری

  با سلام وتشکر
  بفرمایید باتوجه به پرداخت و خرید۲سال حق بیمه خدمت سربازی با
  گرفتن کارت ایثار آیا امکان عودت وجه از تامین اجتماعی وجود دارد

 132. MO30

  سلام. خواستم بدونم بابای من که ۳تا کارت داره:۱)کارت پایان خدمت دوره ی زیر پرچم۲)کارت پایان خدمت مثله همونی که منم الان دارم . با این تفاوت که خدمت بابام مربوط به زمان جنگ بوده”۳)کارت دوره احتیاط. حالا بگین ۳تا کارت بهش دادین تازه ترکش هم بهش خورده چون جزئی بوده و زمان جنگ بوده دیگه کسی به فکر کارت جانبازی و … نبوده و همه ی فکروذکرشون به دفاع ازین آب و خاک بوده. میشه لطفآ بگین این کارتهاش به دردش میخوره یا نه؟؟

 133. حسین صادقی

  سلام
  بابای من ۲۴ماه خدمت زمان جنگ داره هنوز اقدام نکردیم
  الان قدام کنم جقدر کم میکنن ؟؟؟؟
  چقدر ازخدمتم باقی میمونه؟؟؟؟؟؟

 134. محمد

  لطفا بفرمایید چه امتیازی دارد در شرکت سایپا هیچ

 135. ناصررمضانی

  باسلام ودرود میخواستم بدانم که ایا شخصا جهت ارائه مدارک به لشکر۶۴ارومیه مراجعه کنم یاازطریق پست ارسال نمایم که سریعتر به دستمان برسد

 136. عبدالله خادمی

  ضمن عرض سلام

  به همه کسانی که در آن ایام مردانه و بی چشم داشت جنگیدن.
  من هم با ۲۱ماه حضور در جبهه با شرکت در عملیاتهای والفجر۸ ،کربلای۴وکربلای۵ بعنوان دیده بان توپخانه در لشکر ۹۲زرهی اهواز گردان ۳۳۰ -آتشبار سوم در سالهای۶۴-۶۶ خدمت کردم کارت ایثار هم گرفتم دو مرحله شیمیایی هم شدم از ناحیه گوش راست نیز بدلیل موج انفجار آسیب دیدم بدون استفاده از سهمیه ای با رتبه ۷ کنکور سراسریدر رشته طراحی صنعتی پذیرفته شدم در حال حاضر با ۴۶ سال سن در جمعیت هلال احمر استان مازندران بعنوان پرسنل شرکتی با پائین ترین سطح حقوق خدمت میکنم متاسفانه باید بگویم خود ارتش برای ما کاری نکرد در معاینات شیمیایی باید جنازه باشی تا بشما درصد جانبازی بدهند ودیگر موارد حتما نیاز به صورت صانحه دارد به یگان محل خدمت مراجعه کردم اگر کارت پایان خدمت نبود نمی توانستم ثابت کنم در آنجا خدمت کردم چه برسد به مدارک…… نامه گواهی حضور در جبهه برای محل کارم گرفتم کسی ترتیب اثر نداد دیگر جایی صحبت از حضور در جبهه نمیکنم می ترسم متهم شوم شاید هم بواسطه حضور در خاک عراق دشمن فرض شدم بقولی جیب ما را نزنند بقیه پیش کش سه ماه حضور داوطلبانه کلی امتیاز دارد اما ۲۱ماه حضور در بدترین شرایط هیچ البته تقصیر خودمان است اگر شهید می شدیم برادرمان بدون درکی از آن زمان الآن چه حالی میکرد . خوشحالم که برای اعتقاداتم در این عرصه بقولی حتی جبراًحضور داشتم کسی را می شناختم در روز عملیات کربلای ۵ از اهواز هم فرار کرد فکر می کنم امروز جانباز توانمندی است .بمن می گفت تو عرضه نداشتی من اگر مثل تو بعنوان دیده بان جلو تر از خط مقدم بودم تا بحال هفت تا کارت شهادت هم گرفته بودم عاقبت او را که بخیر شد عاقبت ما چه میشود ؟ درد دلی بود که پس از ۲۴سال سر باز کرد .هیچ میدانید هفت تا ۱۹ هم به اندازه یک بیست ارزش ندارد ۳ماه داوطلب بله ۲۱ماه وظیفه خیر!!
  برخی می گویند اگر از ارتش در دیوان عدالت اداری شکایت کنید نتیجه میگیرید اگر کسی از این طریق نتیجه گرفت لطفا از طریق همین سایت اطلاع رسانی کند.
  راستی یادم رفت بگویم چند روز پیش دوست باعرضه ام که بدون حضور در عملیات کربلای۵ جانباز شده بود بمن خبرداد برایش از طرف امور ایثارگران نزاجا فرمی ارسال شده که اگر بخواهد می تواند برای مسکن در منطقه رودهن ثبت نام کند برای من که چنین فرمی نیامد برای شما چطور سعی میکنم اگر دوستم معرفت بخرج بده و کپی از آن فرم بمن بده وضع من هم خوب خواهد شد دعا کنید دلش بسوزد ویک گپی بمن بدهد التماس دعا:احتیاط در نزاجا شرط عقل است.

 137. سلیمان اکبری گلده

  کارت ایثار گران سپاه چه وقت صادر می شود
  ســپاسکــزارم

 138. علیرضا از مینودشت

  با سلام خدمت همه رزمندگان چه داوطلب وچه غیر داوطلب
  وقتی کلمات”ایثارگران ورزمندگان ارتش”را درگوگل جستجو میکنی حدوداً۹۰صفحه در اینترنت پیش روت باز میشه و یاد ضرب المثل آفتابه لگن هفت دست شام ونهار هیچ چی میافتی بیخودی دوستان عزیز سرشان رو درد نیارن گریه کردن سر قبری که توش مرده نیست فایده نداره ….. از نمایندگان ایثارگران ارتش هم بابت اینهمه پیگیریهای بعمل اورده برای احقاق حق این گروه تشکر میکنیم . !!!!

 139. فرج قاسمی آلاشتی

  اینجانب مدت ۲۵ ماه خدمت مقدس سربازی رادرلشکر۶۴ ارومیه تیپ ۳ دلاورمهاباددرمنطقه عملیاتی سردشت ومهاباد گذرانده ام والآن مدت ده سال است که مجروحیت شیماییcmlعوت کرده است وبه لشکر مراجعه نموده ام گفته اند پرونده بستری درزمان خدمت نداری نمی توانیم جانبازی شما راتایید کنیم درحال حاضر ماهیانه ۵میلیون تومان پول داروهایم میشود ضمنا”اینجانب منقضی خدمت۲۰/۱۲/۶۵می باشم تلفن تماس۰۹۱۲۶۰۳۲۲۹۲

 140. نقی

  سلام با حکومت پهلوی جنگیدیم واسه احقاق حق با صدام جنگیدیم واسه ثجاوز به حریم خونمون بامشکلات زندگی میجنگیم بخاطر بچه هامون ما به وظیفه مون عمل میکنیم شما چظور بعد از سی سال میخان از بچه های سرباز در جبهه ارتش بعنوان ایثار گر یاد کنند…. فقط بدونید ارتش بدون سرباز مثل شاه بدون کشوره اگه سربازا در دوره جنگ نبودن هیچ کس کاری ازش بر نمی اومد یاد وخاطره بچه های گردان ۱۴۵ پیاده زرهی لشگر ۹۲ زرهی اهواز گرامی

 141. علی سبزعلیان

  با سلام علی رغم گذشت چند ماه از مطرح نمودن سوالم در مورد کارت ایثار پاسخی در یافت نکردم .ممنون میشوم اگر
  پاسخ سوال را به ایمیل آدرس :ara_sabz_45@yahoo.com ارسال بفرمایید .تشکر از زحمات شما

 142. محسن

  با سلام
  این حقیر (محسن جهانیان) از سال دی ۵۹ الی دی ۶۱ بمدت ۲۲ ماه در مناطق عملیاتی جنوب جزء لشکر ۲۱ حمزه تیپ ۲ پدافند هوایی ۳۵۳ انجام وظیفه کردم لطفا” راهنمائیم کنید تا مدارک مورد نیاز را جهت صدور کارت ایثارگری به چه آدرسی ارسال نمایم باتشکر وتوفیق الهی

 143. علی شاکری

  آیا به سربازان پست مهندسی لشکر۸۱ زرهی کرمانشاه کارت ایثار تعلق می گیرد

 144. صادق جلیلی

  بسمه تعالی
  باسلام و خسته نباشید
  لطفاً نحوه دریافت کارت ایثار سربازان وظیفه نیروی انتظامی ( ژاندارمری سابق ) رابیان فرمائید .

 145. میرزایی

  با سلام
  من پدرم کارت ایثار گرفتن (مدت حضور در جبهه ۵ ماه و ۲۸ روز ذکر شده )
  ایا وام بهشون تعلق می گیره ؟
  کسر خدمت سربازی فرزند پسر به چه صورته؟
  سهمیه دانشگاه / استخدامی برای فرزندان هست؟
  باتشکر

 146. رستمی

  پدرم کارت ایثار گرفتن _۵ ماه و ۲۸ روز
  ایا وام بهشون تعلق میگیره ؟

 147. فرشید

  با سلام
  می خواستم بدانم که این کارت تاثیری در کنکور یا چیز های دیگر هم دارد؟ یا فقط برای کسری در خدمت سربازی است

 148. عبدالحسین شمس

  سلام بنده ۲۸ماه خدمت کرده ام کارت ایثار هم دارم ولی هرجا میرم میگند بیمه وبازنشستگی ندارد

 149. مجید صفری دهکا

  باسلام بنده مدت ۲۱ماه سابقه حضور درجبهه دارم ودرتاریخ ۱۵ اسفند ۱۳۸۸ مدارکم را تحویل گردان ۷۴۹ لشکر ۸۴ خرم آباد داده ام ولی تا کنون کارتم صادر نشده است تلفن تماس ۰۹۱۲۸۰۳۵۲۸۰

 150. ناصر

  پدرم در جبهه راننده بود لیکن الان کارت جبهه رو گم کرده الان از کجا میتونیم کارت بگیریم

 151. علی

  جان خودتان یک جوابی یک راهنمایی یک پیامی برای این همه سوال در نظر بگیرید و گرنه خواهشا نسبت به مسدود نمودن صفحه
  نظرات اقدام نمایید…
  باتقدیم احترام

 152. غانم حلفی

  اینجانب غانن حلفی مدت حضور در جبهه ۲۱ ماه بوده که اخیرا کارت ایثارگری دریافت نمودم سوال اینجاست کل مدت خدمت نظام وظیفه ۲۴ ماه بوده خواهشمند است در مورد اظهار دکتر امیر شهلایی که فرموده بودند مدت حضور در جبهه ۳۰ ماه می باشد تجدید نظر به عمل اید

 153. سید خلیل میرانی

  نظرها
  سید خلیل میرانی: دومین نامه سپاه پاسداران به دولت در مورد تبعیض آشکاربین آزادگان ارتش و سپاه شماره : ۱۰۰/۱/ع.س تاریخ: ۲۴/۲/۱۳۹۰ به نام خدا موضوع : تسریع در تصویب لایحه اصلاح ماده ۱۹۰ قانون و مقرارات استخدامی سپاه در هیئت دولت سلام علیکم با صلوات بر محمد و آل محمد : با احترام به استحضار می رساند : الف- به دلیل وجود ماده ۱۹۰ قانون استخدامی سپاه در پرداخت حقوق به آزادگان بسیجی و سرباز سپاه با سایر نیروهای مسلح تبعیض ایجاد شده است. ب- گردشکار اصلاح ماده ۱۹۰ ق.ا. س به محضر فرمانده معظم کل قوا تنظیم و ارسال گردید ومعظم له با اصلاح ماده فوق موافقت فرمودند. ج- پیش نویس اصلاح ماده توسط سپاه تهیه و پس از انجام مراحل کارشناسی در ستاد کل نیروهای مسلح به معاونت حقوقی وزارت دفاع ارجاع گردیده . ح- بار مالی ناشی از اجرای اصلاحیه ماده ۱۹۰ قانون سپاه طی جلسه ای با حضور جناب آقای ممبینی معاونت بودجه ومعاون راهبردی رئیس جمهور و نماینده وزارت دفاع در جلسه مورخ ۱۵/۲/۱۳۸۹ بررسی و به تصویب رسید و مقرر شد به نحوی برنامه ریزی شود تا به محض تصویب اصلاحیه فوق در سال ۹۰ عملیاتی و اقدام گردد. د- معاونت حقوقی وزارت دفاع متن لایحه اصلاح ماده ۱۹۰ قانون مقررات استخدامی سپاه را به هیئت محترم وزیران ارجاع ولی متاسفانه علیرغم تلاش های آن معاونت محترم و سپاه پاسداران تا کنون در سیر مراحل تصویب دولت قرار نگرفته است. ر- با توجه به پیگیری مکرر آزادگان بسیجی و سرباز سپاه و شکوائیه های متعددی که این عزیزان به مسئولین مختلف نظام به ویژه در سفرهای ریاست جمهوری به استانها ارائه می نمایند خواهشمند است نسبت به طرح موضوع در هیئت دولت و تسریع در تصویب لایحه فوق مساعدت و پیگیری جدی فرمائید . با تشکر معاونت هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سرتیپ پاسدار جمالدین آبرومند (سه شنبه, ۰۳ خرداد ۱۳۹۰ ۰۴:۲۷)

 154. نادرعلیزاده زکریا

  با سلام اینجانب از سال دقیقااز۶۴/۲/۱۸ تا۶۶/۲/۱۸ در شهربانی استان کردستان مشغول انجام وظیفه بودم حتی خودم ۹ ماه زود تر اعزام شدم از شما خواهشمندم ما که بعنوان پلیس وظیفه در منطقه بودیم چرا اداره محترم شماره حسابی به اسم شهر بانی وقت به اداره پست اعلام نشده تا نسبت به ارسال مدارک جهت دریافت کارت ایثار گری اقدام کنیم در حالی که تمام نیرو ها ادرس ومدارک از طریق پست اعلام شده.

 155. mansur mohammadi

  salam khaste nabashid man mansure mohammadi dar sale 66 be onvane niroye tipe vizhe shohadaye ostane kordestamn ezam shodeam dar morede gereftane karte esargar bayad chekar kard plz javab ra be adrese elekteroniki ersal konid

 156. محبوب مساوات

  به نام خدا اینجانب به مدت ۲۳ ماه به عنوان پاسدار وظیفه در لشکر ۳۱ عاشورا که همواره لشکر خط شکن بود خدمت کردم ولی متاسفانه به ما کارت ایثار تعلق نمی گیرد ایا مطلب مرا بگوش مقامات ذیربط می رسانید با تشکر ومن ا… توفیق

 157. علی

  کارت ایثار که می بایستی توسط ارتش برای سربازان دوران جنگ صادر شود خیلی طول می کشد سازمان ارتش به نظم وسرعت عمل در کار خیلی اهمیت می دهد امیدوارم دست اندرکاران ارتش کارت های ایثار که از طریق پست ارسال می شود یک ماهه به ذست سربازان قدیمیشان برسانند چرا که سازمان ارتش مخالف سهل انگاری وطول دادن به کار است درود بر تمامی ارتشیان فداکار ودلاور

 158. پارسا

  بنام خدادرسالهای جنگ گروهبان وظیفه بودم و ۲۴ ماه درجبهه بودم و الان بعنوان یک حقوقدان با سی سال سابقه کار هستم بطورقطع اعلام میدارم هیچ کدام از مقامات نمیتوانند حق و حقوق ایثارگران را استیفا کنند فقط یک سری از ایثارگران حقوقدان که قاضی یا وکیل یا استاد دانشگاه هستند با تاسیس یک جمعیت مردم نهاد و ایجاد تشکل مردمی وتدوین برنامه وطرح از طریق مجلس شورای اسلامی اقدام شود.بزودی

 159. پارسا

  ایثارگران عزیز بزودی ::ازبین حقوقدانان ایثارگر زمان جنگ تشکیلات مردم نهاد تشکیل میشود تا حقوق شما استیفا شود

 160. جواد

  سلام. میخواستم بدونم کسانی که به هر دلیلی کارت ایثار مفقود.یا در سانحه ای از بین رفته باید چگونه دوباره کارت ایثار دریافت نماییند . متشکرم اگر جوابمو ارسال کنید.

 161. رحیم صلحی

  همکارا با دیدن کارت ایثار یا اطلاع از حضورمون در مناطق عملیاتی مسخرمون میکنن که چرا دروغ میگیم .تو نظام اداری هم اصلاً به درد نمیخوره . خدا خیرشون بده واقعاً ….

 162. بهمن

  بسمه تعالی
  باسلام و خسته نباشید
  لطفاً نحوه دریافت کارت ایثار سربازان وظیفه نیروی انتظامی ( ژاندارمری سابق ) رابیان فرمائید .

 163. حامد

  سلام.کارت من صادر شده است ولی داخل پاکت کارت دیگری بود که به صاحبش تحویل دادم ولی از کارت خودم خبری نشده است.لطفا راهنمایی فرمایید به کجا مراجعه کنیم.

 164. مصطفی

  با سلام اینجانب در سال ۶۶ از طریق ستاد پشتیبانی جنگ دانشگاه به جبهه اعزام شدم و ضمناً فعلاً در یکی از شرکتهای صنایع دفاع هستم قبلاً برای این شرکت از سپاه تهران برگه ارائه دادم و به عنوان ایثار گر می باشم آیا برای دریافت کارت باید باز هم معرفی نامه از سپاه تهران بگیرم یا از مراکز استان پیگیری کنم با تشکر

 165. بهروز -گنبدکاوس

  من وتعدادزیادی ازهم خدمتی ها کارتمان راگرفتیم دستشان دردنکنه خیلی هم خوب وسریع وباادب بودند -حالا چی (کارت چکار بایدکرد) اصلا به چه دردی میخوره من شنیدم یه چیزهای باید میدادندکه تا حالا ندادند نظرشما چیه ؟ جمعی گردان ۱۹۷تیپ۳لشگر۸۸زاهدان -سومار…تپه ۴۰۲…میمک و…یادش بخیرخدا همه شهداچه سربازچه بسیجی رارحمت کند

 166. صدرالدین چوپان

  سلام به سربازان دلاور ۸سال جنگ من از تاریخ اسفندسال۶۲تا آذر۶۴ بمدت ۲۱ ماه در گردان۱۸۶ لشکر ذوالفقار درجبهه شرهانی و زبیدات در خط مقدم بودم متاسفم که بین ما و…. فرق وجود دارد.

 167. محسن

  مزایای کارت ایثارگری را توضیح دهید.وباید برای مزایای آن به کدام سایت یا مرجع باید رفت ؟نیروی هوایی ارتش.

 168. وحید

  با عرض سلام
  لطفا مزایای کارت ایثارگری را به طور کامل توضیح دهید ..؟

 169. حسین

  یه زمانی زمزمه می شد که به دارندگان کارت ایثار ۲۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه تعلق میگیرد پس چی شد کی اجرا میشه

 170. رضا قصری

  من۲۸ ماه خدمت مقدس سربازی را در جبهه های حق علیه باطل شرکت کرده ام.میخواستم بدانم چه مزایایی دارد؟بعضی از پسران دوستان من که درس نخوانده با استفاده از این مزیت خدمت سربازی پسرانشان حدود ۱۵ ماه کاهش یافت اما پسر من که درس خود را خوانده و الان دانشجو میباشد از این نظر ضرر کرده چرا که جدیدا حداکثر۹ ماه کاهش کسری میدهند.پس به نفع کسانی شد که پسر آنها درس نخوانده!!!!

 171. احمدسوری

  ( توجه توجه توجه) من سرباز وظیفه کمیته ا.ا بودم ودر جبهه شلمچه یکسال از خدمتم را گذرانده ام حال الان که کمیته ا.ا. ادغام شده جهت اخذ کارت ایثار گری باید به کجا مراجعه کنم
  لطفا راهنمائی فرمائید.
  با تشکر

 172. حمیدرضا بخشی

  با سلام و خسته نباشید سربازانی که دوران خدمت خود را در سپاه پاسدان گذرانده اند چگونه میتوانند کارت ایثارگری بگیرند؟ باتشکر

 173. عطاردی

  سلام به همه همرزمان و مبارزان ۸ سال دفاع مقدس
  تقریبا” تمامی سوالات نوشته شده تا این تاریخ (۱۳۹۰/۴/۸)را خواندم
  پس از تحقیق و در یک جمع بندی کلی به نتایج ذیل رسیدم
  ۱ – کارت ایثار را چگونه دریافت کنیم ؟
  جواب – از طریق مراجعه به یکی از ادارات پست منطقه خودتان و پر کردن فرمها و ….
  ۲- بهترین و سریعترین روش برای دریافت کارت ایثار ، مراجعه به یگان صادر کننده کارت پایان خدمت میباشد، هرچند مسلما” کمی سخت است.

  ۳- آیا مزایای خاص و بدرد بخوری دارد ؟
  ج – مسلما” بله و با هزینه کمی که دارد معقول است که هرچه سریعتر اقدام کنید.
  ۴ – مدت صدور کارت از زمان تقاضا چقدر است ؟
  ج – بین ششماه تا یکسال (بر اساس گفته های یکی از صادر کنندگان کارت)
  بامید اینکه مطالبم فایده ای داشته باشد.

 174. یحیی

  ا سلام وخسته نباشید اینجانب ۱۸/۵/۸۹ مدارک تحویل لشکر ۸۴ خرم آباد دادم لکن تااین تاریخ هنوز کارت ایثارگری صادر نگردیده لطفاً راهنمایی فرمائید.

  با تشکر ودعای خیر
  یحیی شریفات

 175. علی آقاجانلو

  مدارک جهت وام ایثار را به کجا بفرستیم آیا همچین چیزی هست

 176. محمد

  با سلام اینجانب کارت ایثار دارم برای دریافت کد پیگیری ۱۲رقمی برای کنکور به کجا مراجعه کنم

 177. یک ایرانی مستضعف

  باسلام
  دوستان عزیز رزمنده ، همقطاران ، من علاوه بر خدمت سربازی که تماما در جبهه ها بوده ، مدت سه ماه و ۴ روز داوطلبانه درسال ۶۱ و ۶۲ به جبهه رفتم که در عملیات ولفجر مقدماتی احتیاط ودر عملیات ولفجر ۱ از پشت عراقیها را غافلگیر کردیم و کسانی بودند در آشپزخانه درعقبه جبهه شش ماه داوطلب بودند و کلی مزایا گرفتند . من خودم بیست وسه ماه خدمت در جبهه از سوی لشکر ی که در آن خدمت میکردم برایم گواهی شد ولی به تهران که رسید بدلیل اینکه مقداری از آن بعد از آتش بس بود شد ۱۷ ماه و نه روز . ما در آتش بس شکننده بودیم….. ضمنا من بدلیل موج انفجار تک ۴/۳۱/ ۶۷ عراق گوشهایم بعد از پایان خدمت ناشنوایی پیدا کرده وانواع و اقسام زنگها و صوتها را در گوشم میشنوم و سردردهای مکرر دارم تندخو عصبانی شده ام و چون بدلیل حس وطن دوستی در همان زمان اقدام نکردم نمی دانم چطوری پیگیر این مشکل باشم.

 178. فرامرز نعمت خواه

  سلام
  من سال گذشته (خرداد ۱۳۸۹) درخواست کارت ایثار نمودم (با مراجعه حضوری به لشگر ۲۱ حمزه سید الشهدا تبریز) ولی علیرغم اینکه نامه کسر خدمت فرزندم بعد از یک ماه به آدرس منزل پست شد ولی هنوز کارت ایثار برایم ارسال نشده است.
  لطفا راهنمایی فرمایید چگونه پیگیر موضوع باشم و به کجا مراجعه نمایم.

 179. امیر علی ابراهیم پور کرمانی

  با سلام: بنده بیست و دو ماه سابقه حضور در جبهه و پنج درصد جانبازی دارم . سوال من این است که چقدر کسر خدمت شامل تنها پسرم میشود و چگونه باید اقدام کنم . متشکرم با آرزوی سلامتی برای تمام رزمندگان دوران دفاع مقدس .

 180. سید مهدی حسینی بافی

  با سلام. کارت ایثارم را پس از تقریبا ۳۰ سال قبل که سرباز لشکر ۲۱ حمزه درجبهه جنوب بوذم گرفتم ولی کارتم از طریق پست بدون هیچ توضیحی بدستم رسید که نمیدانم با کارتم چه باید کرد؟ و چه مزایای دنیوی برایم دارد؟ از راهنماییتان پیشاپیش ممنونم. medi_bafi@yahoo.com

 181. سید مهدی حسینی بافی

  با کارت ایثارم که تازه گرفتم چکار میتوانم کنم ؟ آیا دفترچه تامین اجتماییم را با آن میتوانم تمدید کنم ؟ چه کاری با آن میتوانم انجام دهم ؟ تکنسین هواپیمایی بودم و انگلیسیم هم کامل کامل است. موفق باشید.
  medi_bafi@yahoo.com

 182. علی رضا حلاج صلاحی پور

  با درود فراوان به روح شهدای چنگ تحمیلی این جانب دردوران جنگ در تیپ ۱ پیرانشهر جمعی لشکر۶۴ ارومیه خدمت کرده ام در مورخه ۸۹/۸/۱۱ مدارک دریافت کارت ایثارگری را ارسال کردم ولی تاکنون بعداز ۹ ماه هنوز کارت به دستم نرسیده لطفا اقدامت لازم را دراین مورد مبذول فرمایید قبلا ازاقدامات شما جهت رفاه حال سربازان کمال تشکررا دارییم با احترام علی رضا حلاج ۹۰/۴/۲۶

 183. جابر

  با سلام.
  با دارا بودن ۲۵ ماه خدمت در جبهه های حق علیه باطل که کارت ایثار دریافت نموده ام آیا به غیر از معافیت فرزند از خدمت ، مزایای دیگری هم دارد؟ راهنمایی بفرمایید . با تشکر
  ۰۹۱۲۱۵۷۵۶۹۵

 184. سید اکبر رجیل بخش

  سلام
  من جهت انجام خدمت سربازی در تاریخ ۱۸/۷/۶۴ از ژاندارمری انزلی به مرکز آموزش دوآب فیروزکوه اعزام شدم و پس از پایان ۳ ماه دوره آموزش از آنجا به منطقه عملیاتی کردستان بانه اعزام شدم و حدودا نزدیک به ۱۸ ماه در آن منطقه خدمت سربازی را انجام دادم و چند ماه پایانی خدمت را به درخواست خودشان چون بیش از ۱۲ ماه درآن منطقه بودم باید از آنجا به منطقه آرام میرفتم و چند ماه پایانی خدمت را در تهران حوزه نظام وظیفه خدمت کردم و در تاریخ ۱۸/۷/۶۶ترخیص گردیدم شایان ذکر است من برای گرفتن کارت ایثارگری در۲۰ اردیبهشت ماه ۹۰ به تهران معاونت نیروی انسانی ارتش مراجعه کردم گفتن دیگر کارت صادر نمی کنیم می خواستم دلیلش را بدانم اگر قرار به صدور کارت هستش پس برای من هم باید صادر شود من ۱۸ ماه در آن منطقه بارها مرگ خودم را بچشم دیدم نه از گروهک ها در امان بودیم و از سرمای کردستان آنهم در دل کوه که نه برق بود نه آب و نه غذا خواهش می کنم نگذارید حق ما هم ضایع شود و برای من هم کارت صادر کنید

  با تشکر
  سید اکبر رجیل بخش متولد ۱۳۴۵ انزلی ساکن بندر عباس
  موبایل ۱۴۶۸-۷۶۳-۰۹۱۷ تلفن ۵۵۶۴۴۴۲-۵۵۶۴۴۴۱ کد۰۷۶۱

 185. حسین

  با سلام بنده همسری دارم که تمام دوران خدمت را در منطقه جنگی خدمت کرده وبه مدت ۵ سال است دچار بیماری اعصاب وروان شده و به تکرار در بیمارستان روانپزشکی بستری میشود و دیگر کار هم نمی تواند بکند و دکتر ها می گن بیماری به دوران جنگ ربط دارد اما کسی کمکم نمی کند و یک زن تنها با دو فرزند دختر دم بخت روی دستم مانده با یک شوهر مریض و میگن باید بیماری در دوران خدمت ثلت میشد اما باید چکار کرد که عوارض بیماری بعد از چندین سال خودش را نشان داده ودر قبل همسرم میگفت به تکرار موج انفجار گرفته لطفا راهنایی کنید که من با این مشکلات چکاری میتوانم برای همسرم انجام دهم با تشکر

 186. ساسان

  با سلام می خواستم بدانم بنده ۲۰ماه حضور در جبهه دارم ایا فرزند بنده سهمیه ای در دانشگاه دارد

 187. امیر

  سلام اگه میشه توضیح بدید برای دانشگاه ازاد هم تسهیلاتی در نظر گرفته شده ایا درسته کسانی که کارت ایثارگری دارند مخارج دانشگاه ازاد رایگان هست یا خیر

 188. احمد

  با سلام . مدت یک ماه است که ثبت نام را و مدارک خود را از طریق لشگر ۲۸ سنندج انجام داده ام اما هنوز موفق به دریافت کارت نشده ام . ۰۹۱۲۵۴۱۹۶۷۰

 189. علی مردان کریمی

  با سلام بنده در تاریخ ۸/۴ /۹۰ کلیه مدارکم را برای دریافت کارت ایثار را ارسال کردم ولی تا کنون هیچ پاسخی دریافت نکرده ام از شما تقا ضا دارم به نامه اینجانب رسیدگی کنید

 190. عبدالحسین افسر

  سلام
  اینجانب از تیر ماه ۱۳۶۶ لغا یت بهمن ۱۳۶۷ بمدت ۲۰ ماه با لشکر ۸۸ زرهی زاهدان- تیپ ۳ – گردان ۳۵۶ توپخانه در محور عملیاتی سومار شرکت داشتم و مدارکم را جهت دریافت کارت ایثار ارسال کردم ولی جوابی دریافت نکردم

 191. یونس برومند از تبریز

  عرض سلام به تمامی رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و بازماندگان آنان و کسانی که در این راه گام برمی دارند بنده در اردیبهشت ماه۶۳ازخدمت سربازی ترخیص شده ام و جزءلشکر ۶۴ارومیه گردان قدس بودم و تاکنون اقدام به اخذ کارت ایثارگری ننموده ام لطفا راهنمائی بفرمایئد. متشکرم

 192. علی

  سلام
  بابا من۲۴ ماه در جبهه بوده و داداشم در زمان سربازی از ۱۲ ماهی که کسر به مدت حضو ر بابایم بوده فقط۸ ماه استفاده کرده ایا من می توانم از ۴ ماه باقیمانده این کسری استفاده کنم لطفا جزییات میل کنید

 193. عبداله زیلایی

  سلام علیکم اینجانب از تاریخ ۱۵/۹/۵۹لغایت ۱۵/۹/۶۰با نیزوی انتظامی و از تاریخ ۱۲/۱۱/۶۵لغایت۲۷/۱۲/۶۷بابسیج درجبهه حضورداشتم جهت دریافت کارت ایثار راهنمایی بفرمایید در صورت امکان مزایای کارت ایثار رانیزبرای اینجانب اعلام فرمایید با تشکر

 194. ایرج لعلی

  آیا کارت ایثار خدمت سربازی مشمول سهمیه دانشگاه آزاد می شود یا نه

 195. علی

  سلام
  میگن سربازای سپاه کارت ایثارگری نمیگیرن
  چرا

 196. محمدافتخاری

  با سلام :
  شرایط و مدارک لازم جهت دریافت کارت ایثار بنده ۳۰ماه خدمت در قرارکاه عملیاتی شمال غرب.
  لطفاً راهنمایی فرمایید.سپاسگذارم

 197. سیدمسعود برکاتی

  با سلام
  من در لشکر ۸۸ گردان تکاور خدمت می کردم و در یکی از عملیاتها مجروح شدم و شش ماه آخر خدمتم را به باقیمانده لشکر اعزام شدم بنابراین یگان ترخیص کننده من در کارت پایان خدمت یگان اداری مشخص گردیده شده و در بایگانی لشکر که پرونده ام را دیدند فقط سوابق ورود من به لشکر موجود بود و از سوابق حضور در منطقه خبری نبود جالب اینکه در اداره ایثارگران صورت سانحه من موجود است و فقط همین مدرک می باشد من چگونه باید مشخص کنم که در منطقه عملیاتی حضور داشته ام
  باتشکر

 198. اسداله محمدعلی خانی

  با سلام و خسته نباشیدبه شما عزیزان
  من مدت ۱۹ ماه منطقه دارم وکارت ایثار را گرفته ام و در ارتش ۱۰% جانبازی دارم آیا پسرم شامل معافیت سربازی میشود پسرم متولد۱۷/۰۵/۱۳۷۲ می باشد و دفترچه آماده به خدمت گرفته لطفا مرا راهنمایی کنید
  با تشکر فراوان

 199. اصغر قضاوی خوراسکانی

  باسلام من درسال۵۹-۶۱درتیپ۳لشکر۹۲خدمت می کردم ۲سال درجبهه ایاکارت ایثاربه من داده می شود چطوری

 200. موسی

  با عرض سلام
  اینجانب ۲ سوال دارم اولین سوال راجع به کد ۱۲ رقمی رهگیری ایثارگری است از کجا باید بگیرم ؟ چند بار رفتم محل خدمت گفتن ما کد رهگیری نمیدیم چرا بین سربازان سپاه پاسداران و ارتش جمهوری اسلامی فرق می گذارند؟ این بی عدالتیه که بین نیروهایی که یک هدف برای جنگیدن داشتن فرق میگذارند! لطفا موضوع رو بررسی کنید خواهش میکنم. موضوع دوم به اونایی که کارت ایثارگری سپاه داشتن وام دادن ولی اونایی که کارت ارتش دارن نه وام میدن نه هیچ مزایای دیگه من این موضوع رو به کی بگم خواهش میکنم موضوع رو بررسی کنید باتشکر

 201. ابراهیم صوفی زاده

  با سلام و خسته نباشید
  من ۲۴ ماه در خط مقدم جبهه سرباز بوده ام ۶ ماه در خط مقدم جهاد سازندگی بوده ام دو ماه و نیم در خط مقدم راه قدس بوده ام جمعا سی و دو ماه نیم در خط مقدم جبهه بوده ام و تا حالا از هیچ گونه امتیازی استفاده نکرده ام و دارای ۲ دختر هستم و ۲۵ سال سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم و در حال حاضر بیکار هستم و کرایه نشیندر اصل شهید زنده هستم و سرگردان تکلیف من چیست؟
  ایا می توانم بازنشسته شوم؟
  ضمنا با مراجعه به بعضی ارگان ها می گویند سربازی به ما مربوط نیست شاید اشخاصی باشند که در چندین ارگان خدمت کرده باشند در جبهه اگر سایقه انها جمع نشود جداگانه شاید هیچوقت شامل هیچ چیزی نشوند.

  لطفا جواب را به این ایمیل ارسال نمایید.
  farzad.nahid@yahoo.com
  باتشکر

 202. مصطفی میراحمدیانفر

  ۲۴ماه جبهه در بدترین شرایط جنگ رادارم و بیمار هستم.
  در ضمن به وام مسکن نیاز دارم معرفی نامه از ایثارگران میخواهند.لطفا راهنمایی بفرمایید. باتشکروسپاس.

 203. علی رضا حسین زاده

  سلام..من دارای هفده ماه و هشت روز سابقه حضور در جبهه و دارای کارت ایثار میباشم کد ۱۲رقمی رو چه طور و از کجا باید بگیرم …منتظر جوابتون هستم

 204. ابراهیم

  fباعرض سلا م درصورت امکان مزایایی کارت ایثار را برایم بفرستید

 205. بهنام

  سلام پدر من به مدت ۲۰ ماه در مناطق جنگی خدمت کرده است(به عنوان سرباز) و هیچ گونه درصد جانبازی ندارد حالا نمی دانم به من کسر خدمت تعلق می گیرد یا نه.

 206. سعید صلاحی

  سلام حدود ۱۱ماه است که مدارکم را بطور کامل جهت کارت ایثار تحویل داده ام ولی هنوز از کارت خبری نیست ایا این رسم تقدیر از ایثار و ایثارگری است

 207. حمید

  متاسفانه ظاهرا تو این سایت هیچ پاسخ گویی وجود نداره .

  جالبه تو سخنای امیر شهلایی گفته باید به سایت AJA.ir برای ثبت نام کارت ایثار گری مراجعه کنیم.

  ما که هرچه گشتیم اون قسمتی که امیر ازشون نام بردن “معاونت احتیاط نیروهای” اصلا وجود نداشت.

 208. جواد گلکار

  بنام خدا
  باسلام واحترام
  فرزندم دانشجوی سال اول است و دیر از فرصت تحویل مدارک کسر خدمت مطلع شده ایم – درتاریخ ( ۹۰/۶/۵ ) به پلیس + ۱۰ مراجعه کرده وایشان گفته اند به ما ربطی ندارد – ظاهرا تا عید فطر بیشتر فرصت تحویل مدارک ندارد – چه باید بکنیم ؟ ضمنا اگر لازم باشد فرزندم از دانشگاه مرخصی میگیرد و جهت استفاده از این امکان به خدمت میرود – من تاییدیه ۲۱ ماه خدمت در خط را دارم- ۳ روز بیشتر فرصت نیست لطفا راهنمایی فرمایید-

 209. مجتبی

  سلام:به نظر بنده تمام سربازانی که در دوران دفاع مقدس بوده اند بر اساس مدت خدمت بایستی امتیاز ایثارگری دریافت کنند .جامعه به وفاق وهمدلی بیشتر نیاز داره تا فاصله طبقاطی.

 210. حسین

  آیا سربازانی که در نیروی انتظامی در مناطق عملیاتی استان کردستان خدمت کرده اند برایشان کارت ایثار صادر میگردد

 211. rقباد سلطانی

  با سلام
  بنده ۱۳ ماه از خدمت سربازی خود درجبهه های حق علیه باطل لشکر ۲۸ روح الله کمیته انقلاب اسلامی سابق خط شلمچه بودم مدت ۱۲ ماه هم به صورت بسیجی از طریق سپاه شرکت کردم دوبار در زمان بسیجی در منطقه غرب ودرعملیات والفجر ۸ شهر فاو مجروح ودر حال حاظر جانباز ۲۰در صد هستم .آیا کارت ایثار به بنده تعلق میگرد لطفا اگر جواب مثبت است به کجا مراجعه نمایم.لطفا از طریق شماره ۰۹۱۶۳۵۳۹۶۲۵ مرا راهنمائی فرمائید

 212. خسروی

  با سلام .لطفا بفرمائید سربازانی که دوران خدمت خود را در سپاه پاسداران گذرانده اند چگونه میتوانند کارت ایثارگری بگیرند. با تشکر

 213. محمدرضا نریمانی

  با سلام و خسته نباشید
  احتراما” با توجه به اینکه اینجانب مدت ۲۱ ماه جبهه دارم و در این راستا کارت ایثار هم دریافت داشتم و الان وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی اعلام کرده است که
  به استناد ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح از مجموع خدمت کارکنان وطیفه در جبهه یک سال آن در اجرای ماده ۵ قانون الحاقی به قانون خدمت وظیفه عمومی مصوب ۲۶/۱/۶۵ بعنوان خدمت موظف و مازاد آن بعنوان حضور داوطلبانه محسوب میشود ؟ ”
  در این راستا خواهمشند است اینجانب را راهنمایی فرمائید که که کجا من میتوانم این گواهی حضور و کد رهگیری برای شرکت در کنکور را بگیرم

 214. الف - ش

  با سلام
  ازاینکه بعدازگذشت بیش از ۲۰سال ازپایان جنگ بیاد ما بیچاره گانی که بدون کوچکترین چشمداشتی ازاسلام ومملکتمان دفاع کردیم افتاده اید وکارتی درنظر گرفتید کمال تشکر رادارم بنده که ۲۸ماه خدمت را دربدترین دوران جنگ۲/۶۵ تا ۷/۶۷ حضوردرعملیات”” مهرساد”” و درمناطق مختلف جنگی غرب کشور(۲۵ماه حضوردرجبهه)بدون غیبت و انتخاب داوطلبانه درگردان پیاده لشکر پیاده ۸۴خرم آبادگذراندم دارای کارت ایثار نیز هستم متاسفانه فرزندی ندارم که از مزایای کسر خدمت استفاده کند پس بغیراز این ازچه مزایایی میتوانم استفاده کنم حال خواستم بدانم که امیر محترم شهلایی برچه اساسی فرمودند که مدت حضوردرجبهه برای افراد وظیفه باید۳۰ماه باشد تاازمزایایی که مقررشده بتوان استفاده نمود درحالیکه درآنزمان خدمت فقط دردوره ما(سه الی چهاردوره)۲۸ماه بودوقبل ازآن ۲۴ماه بود خواهشمند است درصورت امکان دراین مورد تجدیدنظری صورت پذیردیااینکه مدتی ازخدمت مارا بصورت داوطلب محاسبه نمایند تاشاید به این شکل بتوانیم ازمزایایی که وجوددارداستفاده کنیم چون درحال حاضرمدت زمان خدمت سربازانی که درمناطق محروم هستند۱۸ماه وبیمه نیزهستندماکه دربدترین شرایط درکنارماروعقرب هادرسنگرها زندگی کردیم الان باید بابت بیمه مدت سربازی امان هم ازجیب خود پرداخت نمائیم متشکرم لطفا درسایتتان جواب دهید/.

 215. جمشید یزدی

  باسلام اینجانب جمشید یزدی از تارخ ۱۳۶۵تا۱۳۶۷ در لشگر۶۴ارومیه درمنطقه میراباد و الواتان حضور داشته ام.همچنین برای دریافت کارت ایثارگری درتاریخ۱۳۸۹اقدام نموده ام ولی تا کنون کارت به ما تحویل داده نشده و مدارک درپادگان جلدیان واقع در پیرانشهر میباشد.لطفا جهت چگونگی دریافت کارت راهنمایی فرمایید. باتشکر

 216. علیرضا تقی زاده

  من در هنگ ایلام غربی ژاندارمری که هم اکنون با ارتش یکی شده اند با دشمنان تن به تن جنگیده ام،آیا به من کارت ایثارگران تعلق می گیرد؟

 217. علیرضا شریفی آریا

  اطلاعات دقیق روزهای خدمت را از کجا بدست اورم مدارک لازم جهت گرفتن کارت چه چیزهایی لازم است به کدام محلها باید مراجعه کنم

 218. نورمحمدی

  این ایثارگران از دادن مالیات معاف شوند کارت خالی به چه درد می خورد یا زمین و یا خانه مهر تحویل نمایند

 219. گلدی خانی

  باسلام به همه ایثارکران راه حق وحقیقت کارت ایثار به هیچ دردی نمیخورد به خاطرش تره هم خرد نمی کنند کارمندم به خاطرایثارگری یه پول سیاه هم نمی دهند حتی در حکم کارگزینی عنوان نمی کنند وبه عنوان ایثارگرنمی شناسند پس این همه بگیر وببند وسر وصداها پشیزی ارزش نداره به نظر بنده کارت ایثار دادند تاباآن عکس یادگاری بیندازیم وآن دوران همیشه جلوی چشمان ما عین پرده سینما بگذردوخاطرات آن رابیاد بیاوریم مسئولان دست مریضات برای گرفتن کارت چقدر زحمت کشیدیم چرا کارتی که به دردنخور را صادرکردید اگر غیرازاین باشد اقدامی کنید ما که بهترین سالهای عمر مارا فدا کردیم در قبال یه کارت سبز رنگ که برای گرفتنش نیز چه مکافاتی نکشیدیم آقایان گامی بردارید وبه ایثارگران امتیازی مستمری درنظر بگیرید پس کو میگفتند برای ایثارگران مبلغی از طرف بین الملل آمده می خواهند تقسیم کنند چی وچی تعلق میگیره دیگه عمربدبختی بپایان رسیده وآفتاب خوشبختی طلوع کرده یا اینکه بااحساسات پاک ماایثارگران بازی میکنید ماسربازان امام زمانیم ومطیع رهبرفرزانه ماهستیم خدا بزرگ است وبه خدا توکل می کنیم بدرود همسنکران اجرتان باخدا والسلام…

 220. غلام زارعی حاجی آبادی

  با سلام و خسته نباشید خدمت کارکنان آجا اینجانب غلام زارعی حاجی آبادی که در دوران خدمت مقدس سربازی به مدت ۱۸ ماه خدمت سربازی و ۶ماه خدمت احتیاط در آمادگاه باغین کرمان که در زمان جنگ پشیبانی جبهه بوده را گذرانده ام و برای دریافت کارت ایثارگری نیاز به راهنمایی را دارم لطفا از طریق تلفن همراه……. راهنماییم کنید با تشکر غلام زارعی حاجی آبادی

 221. حسین

  من ۲۰ماه در خط مقدم در سپاه خدمت کرده ام سال ۶۶تا ۶۸باید کارت ایثارگری خود را کی ویا از شهرستان خودم بگیرم وآخرش این کارت ایثارگری حقوق هم دارد یا نه ?
  ناظری

 222. حمید

  سلام لطفا مزایای کارت ایثار را توضیح دهید
  متشکرم

 223. معصومه چاوشی زاده

  باسلام، برادرم بنام سید محمد پاوشی زاده ۳۰ماه در منطقه جنگی خدمت کرده و هم اکنون کارت ایثار هم برایش صادر شده اما ایشان ۲۰سال است که بدلیل بیماری روحی در آسایشگاه بستری هستند و متاسفانه بعد از خدمت سربازی متوجه شدیم که بیخوابی دارد و ایشان بدلیل شنیدن صدای مداوم هواپیما در گوشش دچار این بیماری شده و باز هم متاسفانه در دوران خدمت متوجه این مشکل نشده و برایش تشکیل پرونده نداده بودن به همین دلیل ایشان از تسهیلات جانبازی محروم شدند وهم اکنون مجرد و کاملا از کار افتاده است حالا سوال من از مسوولین اینست که آیا از روی این کارت ایثار میشود امتیازاتی ازجمله هزینه نگهداریش در آسایشگاه برخوردار شد یا خیر؟ لطفا عنایت فرموده و پاسخ مرا به آدرس ایمیل PCHAVOSHI_2099@YAHOO.COM ارسال فرمایند.
  باتشکر از زحمات شما

 224. اسماعیل

  با عرض سلام و احترام به تمامی ایثارگران عزیز :میخواستم به عرض برسانم که اینجانب و امثال من که چندین ماه در کنار تخت بیمارستان مراقب برادر مجروح و جانبازم بوده ام و به علت گرفتاریهای ناشی ازان دچار انواع بیماریهای روحی و جسمی هستم ایثارگر نیستیم لذا به ما هم توجه شود

 225. jahan

  درود بر شما آیا برای دارندگان کارت ایثار مستمری شامل می شود

 226. غلامعلی گلباف

  سلام وممنون از شما من کارت شش ماه احتیاط ایثارگری دارم آیا بجز کسرخدمت این کارت مزایای دیگری هم دارد یانه

 227. علی لطفی

  باسلام وخسته نباشید اینجانب علی لطفی ۲۱ ماه خدمت نظام وظیفه را در جبهه ها گذراندم وجانباز ۲۵در صد هم میباشم لطفا” برای دریافت کارت ایثار وسایر تسهیلات راهنمایی فرمایید ولازم بذکرمیباشد که بمدت یکسال است که بازنشسته شده ا م متشکرم

 228. ابوالقاسم مهران فرد(دهستانی هرات)

  باسلام من مدت۲۷ماه دوره سربازی راکه دوره آموزشی رادرل۸۸زرهی زاهدان وبقیه رادرمنطقه عملیاتی سوماردررسته مهندسی رزمی گذراندم ودرکارت ایثارمن مدت۱سال۹ماه و۹روزذکرشده چرا۳ماه آخررا که بدستورفرمانده کل قوابدلیل حساسیت منطقه اضاف گردیدکه بنده درعملیات مرصاددرمقابل منافقین مبارزه کردم وازطرفی سختترین دوره حضوررزمندگان درجبهه بود رابحساب نیاوردندودرپایان این کارت ایثارچه فایده ای برای ماداردحتی مارارزمنده هم حساب نمیکنند ممنون میشم اگه جواب بدید

 229. رحیم نارنگی فرد

  اینجانب رحیم نارنگی فرد دارنده کارت ایثار هستم لطفا در مورد وام ۲میلیون تومانی به ایثارگران مرا راهنمایی کنید که این حرف صحت داره یا نه

 230. محمد

  با سلام ایا افرادی که کارت ایثار خود را دریافت نموده اند ایا فرزندانشان در کنکور سهمیه دارند؟

 231. ناصر کاظم پور

  با سلام به همه ایرانیان عزیز
  بیاد دوستان وهمسنگران سال ۱۱/۶۴ تا ۳/۶۷ گردان ۲۳۲تانک تیپ۱ لشگر ۹۲ زرهی -کارت ایثار و ولش کنید حداقل فرصتی شد بیاد روزهای گذشته بیافتیم ، راستی شماها هم خواب اون روزارومی بینین ؟ من حداقل ماهی یکبار خواب می بینم وخودم را درهمان شرایط میبینم . یادش گرامی امیدوارم دوستان آن زمان همه سالم وخوشبخت باشند. انشاء الله ما همه پیش خدای خود روسفیدیم

 232. ابوالقاسم نقی زاده

  از تاریخ ۲۰/۱۰/۱۳۶۳ پس از پایان دوران اموزشی به جبهه غرب اعزام وتا تاریخ ۲۰/۸/۶۵ به مدت ۲۳ ماه در جبهه های غرب وجنوب در یکی از گردانهای پیاده لشکر ۸۱ در سخت ترین شرایط جنگی خدمت خود را به پایان رساندم د رطول مدت خدمت در جبهه در یکی از عملیاتهای تک عراق دچار موج گرفتگی واسیب به گوش راست شدم که با توجه به اوضاع ان دوران بی تفاوت نسبت به اسیب هیج اقدامی جهت ثبت مشکل به وجود امده نکردم هم اکنون پس از گذشت زمان دچار مشکلاتی از ناحیه گوش واسیب های روانی از ان دوران شده ام ایا امکان پی گیری با توجه به نداشتن هیچ مدرکی وجود دارد؟

 233. علی حیدری

  باسلام
  احتراما” به استحضار میرساند که بنده در اواخر سال ۸۹ جهت دریافت سابقه مناطق جنگی به حوزه انتظامی استان بوشهر مراجعه نمودم ولی کارم را موکول به سال ۹۰ نمودند ووقتی در اوایل سال ۹۰ مراجعه نمودم گفتند باید بخشنامه جدید اعلام شود لذا خواهشمند است نسبت به صدور و اعلام بخشنامه جدید دستورات لازم را مبذول فرمایید.

 234. عبدالامیر تقی زاده

  با سلام
  بنده از مرداد ۷۲ الی تیر ۷۳ در منطقه سومار (لشگر ۸۴ خرم آباد)خدمت کرده ام به بنده کارت ایثار تعلق میگیرد؟

 235. جعفر اقانژاد

  باسلام بنده درسالهای۶۲/۶۳درمنطقه دشت ذهاب درهنگ ژاندارمری قصرشیرین ۲۱ماه خدمت کردم چون ژاندارمری بانیروی انتضامی اداغام شده جهت دریافت کارت ایثار به نیروی انتضامی شهرستان خودمراجعه کردم کفتند فعلا نیروی انتضامی تا۸ماهاینده کارت ایثار صادر نمیکند جهت دریافت کارت ایثارمراجعه به محلی خدمتم رادرانجاتمام کرده ام ضروری است یا نه لطفا راهنمای فرمایید باتشکر/.

 236. رها

  مزایای کارت ایثار چیست؟
  شماره حساب تیپ ۳۵ تکاور رو از پست اصفهان گرفتم هر بانکی رفتم میگن اشتباهه ولی پست میگه همینه
  چیکار کنم؟

 237. رضا

  سلام.پدرمن ازاردیبهشت۶۷تااردیبهشت۶۹ درسیستان وبلوچستان خدمت کرده است.ایاکارتایثاربرای خدمت به من تعلق میگیرد؟باتشکر

 238. ایمان

  پدرم کلا خدمتشو در منطقه جنگی لشگر ۶۸ نزجا کردستان بوده ولی کارت ایثارش اومده ۶ماه ثبت شده پدرم تعجب کرده و مراجعه کرد گفتن باقی پرونده سوخته …….؟؟؟؟؟؟

 239. سعید

  با سلام
  من هنوز حکمت این کار را نفهمیدم که چرا با صدور دستور العملی ناپخته باعث توهین به بخش بزرگی از جامعه میشویم مگر سرباز با سرباز فرقی دارد که به سربازان ژاندارم چیزی تعلق نمی گیرد! نمی دانم ما که در این سازمان خدمت کردیم چیزی کم گذاشتیم که حالا توی این میهمانی جا نداریم اگر از سختی های ان دوره با ان شرایط هولناک بخواهم بگویم مثنوی خواهد شد ولی خدا رو شکر که یکی از شیرینترین دوران عمرم همان ایام است واز گذشته خودم راضی هستم واحساس غرور میکنم خوشبختانه نیازی هم به حمایت ارگان نهادی ندارم که گدایی آن جزو مطالباتم باشه ولی این توهین قابل بخشش نیست و زخم کهنه را که ارام شده بود رو دوباره نیشش زدند امیدوارم مسولان این نیرو کمی بخود بیان وبا این گونه سو مدیریتها حلاوت آن روزها رو بکاممون تلخ نکن مگر هزینه صدور این کارت چقدر بود که ما لیاقت دریافت اونو نداشتیم؟ با دستور العمل جدید اقای احمدی مقدم امیدوارم این نقص بزرگ رفع شود و مسولان این نیرو خودشونو خیلی بزرگتر از دیگران ندانندوهمچون فرماندهان سایر نیروها که برای مشمولان تابعه اقدام نمودن وبا مکاتبات حرمت نیروهای قدیمی رو حفظ کردند وشان جایگاه سازمانشان رو به رخ کشیدند یک تکانی بخورند حال اگر برای ما نمی کنند برای حفظ حرمت خودشان بکنند. چون نیروی انتظامی که مسول ژاندارمری قبلی شده بیشتر با مردم سر کار دارد تا ارتش وسپاه، پس دوستان به این آسانی اعتبارشان را به حراج نگذارند و اینگونه وانمود نکنند که ارزشی برای نیروهای تحت امرشان قایل نیستند چون اینکار از ارزش ما چیزی کم نمی کند ولی بشدت بر جایگاه این نیرو تاثیر منفی در اذهان خواهد گذاشت! دوست می گوید گفتم دشمن می گوید خواهم گفت صلاح مملکت خویش را خسروان دانند. هم در ان زمان تبعیض اشکار بین سربازان این نیرو با سایر نیروها بود وهم الان من نمی دانم سلسله مراتب در این نیرو چگونه است که ولی نعمت خودشان را که باعث ایجاد چنین مقامی برایشان شده فراموش میکنند.

 240. رها

  چرا به سوال من کسی جواب نمیده؟

 241. یوتاب

  سلام
  میخواستم معنی کلمه ایثارگر را بدانم چون از ایثارگران نام میبرند ولی تمام امتیازها برای آنهائی است که در جبهه برایشان اتفاقی افتاده پس آنهائی که آنجا بودن چی؟ …

 242. محمود سهرابی

  به نام خدا
  با سلام
  لطفا” از مسئولان محترم گروههای پدافند هوایی درمورد ثبت سوابق اعزامهای داوطلبانه سربازان به جبهه های جنگ حق علیه باطل در دوران دفاع مقدس ، که هم اکنون سوابق آنها در پرونده های پرسنلی موجود نمی باشد سوال شود تا پاسخ گوی آن باشند .

 243. احمد حیدری

  سلام من ۱۲۰ماه خدمت کردم .کارت ایثارم دریافت کردم . کد ۱۲ رقمی رو باید از کجا بگیرم. ؟

 244. احمد حیدری

  دخترم میتونه از سهمیه استفاده کنه؟

 245. غلامرضا بهاران

  این جانب درزمان جنگ در مورخ ۵۹/۱۲/۱۱ الی ۶۰/۶/۱۱ بمدت۶ ماه درمناطق عملیاتی مهران انجام وظیفه نموده ومدارک را از طریق پادگان تیپ ۸۴ خرم آباد ارسال کرده ام تاریخ ارسال ۸۹/۲/۱۶ میباشد و آدرس دریافت کارت ایثار گری اهواز شهرک ملی حفاری خیابان فتح ۱۱ پلاک ۳۰ میباشد یک با هم به خود پادگان مراجعه شده ولی هنوز کارتی به این آدرس برای من نیامده لطفا همکاری لازم را مبذول فرمایید. با تشکر غلامرضا بهاران

 246. ایمان

  سلام رها خانم

  اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و شیعته والمستشهدین بین یدیه

  می‌اندیشم که چقدر باعظمت است و چقدر زیبا. قدرت خالق است و آفریننده ما، پس او که ما را یک بار آفرید به فرموده خود در قرآن دگربار بعد از مرگ ما را از نو زنده می‌کند و زندگی دیگری را برای ما مهیا می‌سازد. آری بدین ترتیب این زندگی و این عالم تماماً امتحان و آزمایش خداوندی است؛ آزمایشی عظیم برای مخلوقی که خدا او را جانشین خود در زمین قرار داده است. آزمایشی که سرنوشت
  ما را در ‌آن جهان گویاست

 247. نادر مقدم

  با تشکر فراوان از ریاست سازمان ایثارگران نیروی زمینی ارتش .میخواستم خواهش کنم در خصوص مشکل بیکاری کسی که ایثارگر هست و بیکاره لطفا فکری بکنید اگر در اداره. سازمان. یا نهاد دولتی کاری باشد خواهشمندم اینجانب را مطلع سازید تا از این مشکل بزرگ رها شوم .با تشکر نادر مقدم ۰۹۱۲۱۰۹٫۱۳

 248. lمهدی امین جوکار

  باسلام من دارای کارت ایثار هستم برای تسهلات به کجا مراجعه کنم لطفا کد ۱۲رقمی چه تسهیلات دارد وبه کجا مراجعه کنم باتشکر

 249. جانباز.ازاده.40 منطقه

  سلام به تمام دوستان. لطفا کارت ایثار را خوب پرس نمائید. که امتیاز فراوان دارد! حقوق سهمیه دانشگاه. معافیت سربازی….! بابا دلتون خوشه انجام سربازی این همه توقع برای چی؟ لطفا پیام مرا هم ثبت کنید

 250. lمهدی امین جوکار

  با سلام لطفا من مهدی امین جوکار هستم چون پست الکترونیکی من عوض شده خواهشمندم جواب من را به ادرس جدید بفرستید با تشکر وسپاس فراوان

 251. حسین

  با سلام ، درمهرسال ۱۳۶۵ از حوزه نظام وظیفه به پلیس قضایی تهران فرستاده شدیم ، پس از ۱۰ ماه به لشگر ۱۰ سیدالشهدا انتقال یافتیم و مدت ۱۸ ماه از تیر ۱۳۶۶ تا دی ماه ۶۷ در سپاه ومناطق عملیاتی بوده ام و هنوز کارت ایثار دریافت نکرده ام و لطفا مرا راهنمایی کنید .

 252. محمد جواد

  با سلا
  اینجانب به مدت ۳۴ ماه در منطقه خدمت کرده ام اما به دلیل انفجار رکن گردان مربوطه در منطقه پرونده سوابق خدمت بنده بر اثر انجار نابو د شده و تنها مدرک بنده گواهی تایید از گردان ۲۳۱ زرهی در منطقه میباشد و کپی پایان خدمت سال ۶۱ و کپی ۶ ماه احتیاط و گواهی ۴ ماه منطقه در شرکت مخابرات و کپی گواهی تشویقی در مناطق جنوب توسط فرمانده گردان اهدا شدرا دارم اما اصل کاذرت پایان خدمت و احتیاط خود را ندارم اصل مدارک در سال های گذشته همراه کیف سرقت شد و با مراجعه به نظام وظیفه و لشکر زرهی ۹۲ اهواز کرده ام در انجاهم سابقه ام ثبت نشده و بیان میدارند به علت ماموریت از خاش به منطقه اعزام شده در لشگر ۹۲ مدرکی یافت نشده جز گواهی گردان ۲۳۱ خاش با این شرایط چگونه میتوانم کارت ایثار گری و پیان خدمت خود را دریافت کنم؟خواهشا راهنمای کنید تلفن منزل ۴۴۲۴٫٫۰۳ همراه ۰۹۱۲٫٫۸۳۴۷اگر موفق به ارسال پاسخ نبودید عاجزا نه تقاضا دارم از طریق شماره های اعلام شده تماس بگریرید و راهنمایی ام کنید با تشکر

 253. محمد جواد

  خواهشا به خاطر ۴ فرزندم مرا راهنمایی کنید بعد ۵۰ سال سن چگونه کارت خود را دریافت کنم

 254. حمید

  با سلام مدت ۱۵ ماه در لشکر ۲۱ حمزه در مناطق جنگی بودم و مدت ۶ ماه به گردان قدس لشگر ۱۶ زرهی قزوین منتقل شدم و گواهی ۱۵ ماه و ۶ ماه حضور در جبهه طی فرم از طریق لشگر ۱۶ جهت صدور کارت اقدام شد ولی کارت ایثار فقط برای مدت ۶ ماه صادر شده . راهمنایی فرمائید .

 255. محمدرضا

  سلام
  تقاظادارم ازتاریخ۳۱شهریور۵۹الی پایان جنگ تحمیلی همه سربازان وبسیجیان راجانباز ۲۵درصدبه بالااعلام کنید چون نه ازنظر جسمی سالم هستندونه ازنظرروحی.

 256. ایرج امانی

  سلام در آبان۱۳۸۹مدارک خود راتحویل قرارگاه خاتم نیروی هوایی دادم برای صدور کارت ایثار متاسفانه تاکنون کارت دریافت نکرده ام شماره کارت ملی۱۸۴۱۵۱۸۸۵۹ساکن آبادان کوی قدس ایستگاه۲بهار۸پلاک۱۰۰

 257. محمد

  سلام
  (تقاضادارم ازتاریخ۳۱شهریور۵۹الی پایان جنگ تحمیلی همه سربازان وبسیجیان راجانباز ۲۵درصدبه بالااعلام کنید چون نه ازنظر جسمی سالم هستندونه ازنظرروحی.)
  مسئولین عزیز لطفا به ندای جانبازان و ایثارگران لبیک بگویید.

 258. shahla

  لطفا تا زمان ثبت نام دانشگاه ها نگذشته بگین به ما هم هزینه دانشگاه پرداخت میکنین یا نه گرچه ناگفته معلومه . ولی خوب …..
  با این شماره تماس بگیرین لطفا خبر بدین ۰۹۱۹…۶۵۶۳

 259. آرمین

  پدرم کارت ایثار داره و مدت ۷سال جبهه در کارت ذکر شده.میخواستم بدونم۱۰۰درصد معاف میشم؟

 260. اکبر جواهری

  وقتی رسیدگی نمی کنند بیخودی شعار ندهند

 261. حبیب

  سلام این کارت ایثار برای ورود به دانشگاه ها هم مزایایی دارد اگر دارد لطفا هر چند زحمت است برام ایمیل کنید.

 262. یوسف سلطانی

  با سلام من از تاریخ ۱۸/۳/۶۶ تا ۱۸/۶/ ۶۶ در مرکز اموزش عجب شیر بودم و از تاریخ ۱۸/۶/۶۶ تا ۱۸/۳/۶۸ در منطقه جنگی ایلام بودم ولی مدت در منطقه من را ۱۱ ماه و ۹ روز نوشته اند در حالی که برای هم خدمتی های من ۲۴ ماه مدت در منطقه در کارت ایثار انها نوشته شده است لطفا علت را برام ایمیل فرمایید

 263. mehdi

  با سلام شاغل در شرکت نفت اهواز میباشم در سال ۵۹ تا ۶۱ در اهواز که منطقه جنگی بوده شاغل و در تولید نفت که پشتیبانی جبهه ها را برعهده داشت حضور داشته و نیز منقضی به مدت ۶ ماه بوده ام از ارتش و حال می خواستم بدانم با توجه به مصوبه دولت در سال ۷۸ مبنی بر امتیازات مناطق جنگی و جنگ زده برای ایثارگران که آیا کارت ایثارگری به ما تعلق میگیرد یا نه . خواشمندم جواب دهید

 264. جانباز+ ازاد+ 49ماه منطقه

  سلام دوستان اینقدر غصه نخورید. کارت ایثار یعنی تایید مدتی که سربازان ارتش وکادر آن در منطقه جنگی حضور داشته اند که یگان زمان جنگ که در آن خدمت میکرده اند صادر میکند. از نظر امتیازات وام و کد ۱۲ رقمی و هر چه که در نظر دارید تا امروز هم امتیازی ندارد و هیچ قانونی هم تاکنون در مورد ان تصویب نشده است. ما جانباز زیر ۲۵ درصد زیاد داریم که هیچ امتیازی ندارند چه رسد به کسیکه کارت ۵ ماه انجام وظیفه در منطقه دارد. این قبیل سایتها نه میدانند نه اطلاعی دارند فقط نفع اینکار اینه که من سری توی سایت شون میزنم و با حذ ف قسمتهایی از نظرم مقداری از انرا درج میکنند. والسلام

 265. میلاد

  سلام چرابه پدر من که در دوران دفاع مقدس در حین پاکسازی میدان مین از ناحیه دو چشم مجروح شده واون وقت دیگه دنبالش نرفته الان بنج سال هست هرچی میریم تهران می ایم نه به ما کارت جانبازی میدن نه کارت ایثارگری . درضمن تاریخ اعزام ۱۸/۸/۶۹ در لشکر ۸۸ زاهدان .خواهش می کنم بیگیری کنید.

 266. حسین ناظریه

  سلام چرا به پدر من که سربازیش را در جنگ خدمت کرده و جدای از آن ۶ماه و۹روز داوطلبی درجنگ بوده >هیچگونه مزایایی تعلق نگرفته<پس انصافتان کجاست؟

 267. حمید

  با سلام حداقل پاسخ یک سوال را بدهید .

 268. bahram

  قرار بود پولارو واریز کنن ولی دوستان در کانادا به سر میبرن!

 269. شهاب

  با سلام
  پدر من مدتی است کارت ایثار را از ارتش دریافت کرده است من در زمان ازمون استخدامی شرکت نفت خود را بر اساس این کارت فرزند ایثارگر با ۲۴ ماه خدمت وظیفه ثبت نام کردم . حال پس از پذیرش اولیه از من گواهی از بنیاد شهید و امور ایثار گران مرکزی استان محل سکونتم مازندران را خواسته اند و تنها این مدرک را متبر میدانند این در حالی است که بنیاد شهید و امور ایثار گران مرکز مازندران از دادن گواهی امتناع میکند و می گوید کارت های ایثاری که توسط مرجعی بجز بنیاد صادر شده باشد یه ما مربوط نمیشود. من حتی از ستاد کل ارتش تاییدیه بردم ولی شرکت تنها گواهی بنیاد را میپذیرد و به من ۳۰ روز برای اوردن گواهی از بنیاد فرصت داده است که در غیر این صورت مرا از گزینش بدلیل ثبت نام غلط کنار میگذارند.
  لطفا مرا راهنمایی کنید . از امروز فقط ۱۰ روز وقت دارم

 270. حمید

  با سلام طبق قوانین و مقررات مربوط به ایثارگران تعریف ایثارگر بشرح ذیل است :
  ۱- رزمندگانی که حداقل شش ماه متوالی یا نه ماه متناوب در جبهه های حق علیه باطل در فاصله زمانی ۳۱/۶/۵۹ لغایت ۲۹/۵/۶۷ خدمت نموده باشند .
  ۲- آزادگان ، اسرا و مفقودین
  ۳ – جانبازان
  مزایای ایثارگری براساس بخشنامه شماره ۲۷۲۷/د – ۲۰/۵/۷۱ سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور تاریخ اجراء ۱/۱/۷۰
  رزمندگانی که حداقل شش ماه متوالی یا نه ماه متناوب در جبهه های حق علین باطل خدمت نموده باشند همراره از یک گروه تشویقی بالاتر از گروه استحقاقی خود و چنانچه بیش از سه سال در جبهه ها حضور داشتند از دو گروه تشویقی با لاتر از گروه استحقاقی برخوردار هستند . مورد توجه انهایی که استخدام هستند ولی ایثارگر که دارای کد ۱۲ رقمی باشند افرادی هستند که بصورت داوطلبانه در جبهه بوده اند و لذا متاسفانه سربازان که دوران خدمت آنها در مناطق جنگی بوده غیر داوطلبانه تلقی شده است .

 271. مهیار

  سلام آیا به کسانی که در دوران دفاع مقدس در نیروی انتظامی خدمت کرده اند کارت ایثار گری تعلق می گیرید؟

 272. مرتضی

  سلام خسته نباشید من یه موضوعی شنیدم که گفتن به سربازای سال ۵۹ تا ۷۱ مبلغی تعلق میگیره میشه راهنمایی کنید ممنون میشم

 273. محمد

  سلام من پدرم در سال ۵۷ خدمت تمام کرده و شش ماه دو باره خدمت می کند (در زمان جنگ) ولی برگه که بهش داده بودند را گم می کند آیا می توانم برای کسری خدمت اقدام کنم و باید به کجا بروم را هنمایی کنید با تشکر  

 274. بهرام

  باسلام خدمت سروران عزیزی که که درد دل سربازان هشت سال دفاع مقدس را می خوانند وایام ال… شهادت سرور وسالار شهیدان حضرت سید شهدا را تسلیت میگویم .
  دوستان عریز مسول ماسربازان دیروز این مملکت بودیم که با ایثار و از خود گذشتگی هشت سال جنگ را پشت سر گذاشتم و از آپیروز بیرون آمدیم و دشمن یاقی را به خانه اش فرستادیم
  همانگونه که می دانید در زمان جنگ کایه نیروها در کنار هم در یک خط با دشمن می جنگیدیم پس فرقی نمی کند در کدوم نیرو خدمت می کردیم ولی چرا یک با م و دو هوا بند ه بیش از ۱۸ ماه در گروهان ژاندارمی نوسود بودم این گرون به لحاظ اینکه بخش نوسود در اختیار عراق و کومله ودمکرات بود ما در ارتفاعات مشرف به این شهر مستقر بودیم و در دو جبهه می جنگیدم هم با عراق و هو کومله و دمکرات و از نظر موقعیت جغرافیایی در یک خط در کنا ر سپاه و ارتش قرار داشتیم
  ولی جای سوال دارد که به کلیه سربازان ارتش کارت ایثار گری داده اند ولی به سربازان نیروی انتظامی نداده اند ووقتی با امو ایثار گران این نیرو صحبت می کنیم با این تقاضا ما بیگانه هستند . حتی راهنمایی هم نمی کنند من همین زنگ زدم صحبت کردم می گویند این مربوط کرگزینی هست باید بری میدان ونک .
  اگر می خواهید برای این بچه ها مثل ارتش کاری انجام بدهید خوب همه برای شما و خانوادهای شما دعا می کنند اگر نمی کنید مردانه بیایید بگویید نمی کنیم .
  ما از سوی شما عزیزان دست یاری دراز می کنیم و تقاضا داریم که این کار انجام پذیرد
  ممنونم

 275. سلام

  با سلام من در از تاریخ ۱۸/۱۲/۶۷ تا تاریخ ۱۸/۹/۶۹ به مدت ۲۱ ماه در منطقه عین خوش توپخانه لشکر ۲۱ حمزه خدمت کرده ام می خواستم بدانم کارت ایثار به بنده هم تعلق می گیرد. با سپاس

 276. جانباز

  عزیزان کارت ایثاری که ارتش صادر کرده است فقط گواهی می نماید که صاحب ان چه مدت در منطقه جنگی بوده است که از نظر استخدام دانشگاه ۱۲ رقمی و غیره تا حالا که بنده یکی از این کارت ها در جیب دارم که ۴۲ماه سابقه جبهه- ۲۸ ماه اسارت- ۳۵درصد جانبازی در ان ثبت شده است برای خود ارتش هم هیچ گونه امتیازی ندارد چه رسد به ادارات دیگر .اگر غیر این است مسئول ایثارگران ارتش اینجا توی همین صفحه از مزایای این کارت توضیح دهد ولی غصه نخورید انانکه در جبهه بوده اند مدتی از خدمت سربازی فرزندانمان کم میشود یا معاف میشوند که بنده دو تا معاف کرده ام یعنی برایم معاف کرده اند. کد ۱۲ یا ۱۳ رقمی هم اطلاع ندارم لطفا بمن هم اطلاع دهید

 277. آرمان

  ما سربازان بی ادعا وسر افراز ژاندارمری سابق که بار سنگین هشت سال دفاع مقدس رابر دوش داشتیم در مکتب فرماندهان بزرگ وشیردلی مثل سرهنگ بیژن بهرامپور وسرتیپ شهید بهرام آریافر درس خواندیم وجنگیدیم واز اینکه آن تربیت های آنان بود که ما نگذاشتیم در کردستان حتی یک وجب از خاکمان را به متجاوز بدهیم که بخواهیم بخاطر باز پس گرفتنش تعداد بسیاری از همرزمانمان وجوانانمان را ازدست بدهیم درود وسپاس بر آن فرماندهان با ارزش وکم نظیر

 278. عبدالرحیم سید

  افسوس مردم عادی در منطقه ما همه سهام عدالت را گرفتند اما ما که جزء خانواده ی ایثار گر هستیم رنگ سهام عدلت را ندیده ایم

 279. عبدالرحیم سید

  سلام این کارت ایثار در کنکور تاثیر دارد لطفا برایم ایمیل کنید

 280. جانباز

  بابا جون اینهمه غم و غصه و درد دل با چه کسی؟ … اینجا کد ۱۲ یا ۱۳ یا۱۴ رقمی سهمیه دانشگاه سهمیه و غیره در خواست میشه اینجا نمیشه در خواست از استانداری بنیاد شورای محل مسجد داشته باشید

 281. یونس

  دوستان عزیز بنده در دوران جنگ تحمیلی ۲۷ ماه در جبهه حضور داشتم و زخمی هم شده ام. برگ بستری در بیمارستان را نیز که نشانگر اصابت ترکش به بدنم است دارم. چند بار به سازمان ایثارگران ارتش در لویزان و امور ایثارگران واحد خودم مراجعه کرده ام ولی نتیجه ای نگرفته ام.

 282. سید علی اکبر حسینی

  من ۵ ماه است مدارک لازم برای دریافت کارت ایثارگران را فرستاده ام ولی هنوز کارت خود را دریافت نکرده ام.من ۲ سال در جبهه کرمانشاه خدمت کرده ام.سید علی اکبر حسینی از قزوین.

 283. غلام رضا نوروزی

  من در لشکر ۲۱ حمزه گردان ۱۴۱ تیپ۲ مدت ۲۱ ماه در خط مقدم در عملیات والفجر یک و سه و چهار در مریوان و عملیات عظیم خیبر
  در جزیره مجنون و چنگوله مهران و منطقه فکه و شارهانی پاسگاه زید و پاسگاه زبیدات و شلمچه و سی صادق و پنج وین کردستان عراق در عملیات ها شرکت کردم دارای کارت ایثار هستم پرده گوش سمت چپم از دست دادم و از ناحیه سر مجروح شدم مدارک بهداری گردان ۱۴۱ در دست دارم ولی مئسولین ایثارگران ۲۱ حمزه میگویند باید سه نفر امضا میکرد در حالی که فرمانده دسته بهداری گردان ۱۴۱ گواهی کرده که پرده گوشم پاره شده است با مدارک های که در دست دارم به تمام مسولین ۲۸ سال هست شکایت میکنم هنوز به وضعیتم رسیدگی نکردن
  کد ملی من:۶۴۱۹۳۳۶۴۲۲
  شماره تلفن من:۰۹۱۸…۰۸۳۷
  به ادرس اسلام اباد غرب شهر حمیل منزل غلام رضا نوروزی
  کد پستی:۶۷۶۴۱۵۳۳۳۸
  لطفا با نامه جواب دهید

 284. محمود

  اقا بهروز-گنبدکاوس من نیزدرلشکر۸۸زاهدان بودم میشه بهzeinab.ghelbash@GMAIL.COM برام ایمیل بدهیدکه برای دریافت کارت ایثارگری بایدچکارکنم؟ ممنون

 285. محمد رضا علیزاده

  لطفا صدور کارت ایثار برای سربازان ژاندارمری را هم اعلام نمایید.
  متشکرم

 286. محمودوند

  سلام سالهای ۶۸ الی ۷۰ سرباز بوده ام و کارت ایثار دارم . همینطور اکنون کارمندم ولی نمی دانم رتبه تشویقی اداره به من می دهد یا نه؟مراجعه کرده ام و جواب داده اند که بخشنامه وجود ندارد.لطفا اگر مطلبی وجود دارد برای من ارسال فرمایید.

 287. مهران مردان بیگی

  باسلام وعرض خسته نباشید به کادر زحمتکش نزاجا.اینجانب پدرم به مدت ۲۸ماه درجبهه ی حق علیه باطل جنگیده ولی هم اکنون پدرم در قید حیات نمی باشد.ایا من می توانم از شرایط کارت ایثار پدرم جهت کسر خدمت مقدس سربازی استفاده کنم.لطفا به فکر ما بی پناهان هم باشید.با تشکر.

 288. میلاد مردان بیگی

  با سلام وعرض ادب به کادر محترم نزاجا.ببخشید کارت ایثار برای دانشگاه سهمیه ای شامل می گردد.با تشکر.

 289. مهران مردان بیگی

  با سلام وعرض خسته نباشید به کادر محترم نزاجا.اینجانب پدرم به مدت ۲۸ماه درجبهه ی حق علیه ی باطل جنگیده ولی هم اکنون در قید حیات نمی باشد ایا می توانیم از مزایای کارت ایثار پدرم استفاده کنم.لطفا به فکر ما بی پناهان هم باشید.با تشکر.

 290. غلامرضااحمدی رهمون

  من مدت ۲۳ماه در منطقه عملیاتی جنوب در ژاندارمری خدمت کرده ام نمیدانم باید به کجا برای کارت ایثار مراجعه کنم تلفن من۰۹۱۷۱۱۲۸۲۴۵ میباشد با تشکر از جواب شما

 291. مرتضی

  باسلام من از سال ۵۹الی ۶۱به مدت ۲۴ماه سرباز ژاندارمری به جز مدت اموزشی در کرمانشاه در یگان پشتیبانی وقرارگاه کمک انباردار و تدارکاتچی بودم ودوکارته بجهت ۶ ماه احتیاط هم هستم بدلیل گردان قدس ونیاز واحد از ناحیه کرمانشاه ترخیص شدم در حمله هوایی مجروح هم شده ام ضمن اینکه در عملیات مقابله با دمکرات نیز مجروح شدم وبدلیل جراحت های به نظرم مختصر در خصوص جانبازی و ایثارگری اقدامی نکرده ام سئوالم اینه ایا از کجا باید اقدام بکنم و نتیجه داره یا خیر ؟

 292. احمد ساعدی اصل

  سلام
  اینجانب به مدت ۲۲ماه از سال ۱۳۶۳ الی ۱۳۶۵ جهت دفاع از حریم کشور خود حضور فعال در جبهه ی حق علیه باطل داشتم آیا این گونه از ایثارگران تقدیر می شود؟ که فقط با صدور کارت ایثارگری که هیچ گونه مزایای برای فرزندانمان از لحاظ خدمت سربازی و ورود به دانشگاه ندارد و چرا ایثارگران غیر از خدمت سربازی از سایر مزایای مادی برخوردار می باشند. لذا مستدعیست نسبت به ارج نهادن به این قشر وفادار و جان بر کف در طول ۸ سال دفاع مقدس اهتمام از مسئولین محترم صورت گیرد.

 293. م.ک.ج

  با سلام احتراما خواهشمند است بفرمائید آیا کسانیکه از ۳۰ماه کمتر هستند مثلا ۲۵ یا ۲۷ ماه در جبهه و کارت ایثار هم برای آنان صادر شده است اداره مطبوع نبایستی بیمه از آنانم کسر کنند یا فقط کسانیکه ۳۰ماه در جبهه بودند شما می دانید که مدت خدمت سربازی ۲۴ ماه است. منتظر جواب از طریق ایمل هستم ممنو خواهم بود اگر جواب دهید . تشکر

 294. مادر جنگ کشیده

  هشت سالل جنگ برادرانم درجبهه بودند وضجر کشیدند منهم با سختی وگرسنگی درس خواندم . همسرم ۲۷ماه در خاک عراق جلوتر از همه رزمنده ها دیده بان بوده .هرچند خانواده من ازبیماری های روحی وجسمی دوران جنگ در رنجند ولی هیچ سهم وسهمیه ای نداریم.چه بسیارند دروغگویانی که… هم اکنون هم پسرم سرباز مرزبان است. شما نجنگیدید وبردید ما جنگیدیم وباختیم

 295. مادر جنگ کشیده

  هشت سال جنگ برادرانم درجبهه بودند وزجر کشیدند منهم با سختی وگرسنگی درس خواندم . همسرم ۲۷ماه در خاک عراق جلوتر از همه رزمنده ها دیده بان بوده .هرچند خانواده من ازبیماری های روحی وجسمی دوران جنگ در رنجند ولی هیچ سهم وسهمیه ای نداریم. چه بسیارند دروغگویانی که… . هم اکنون هم پسرم سرباز مرزبان است.

 296. محسن نصر

  با توصیه دوستانم اقدام به دریافت کارت ایثار کردم وپس از کلی دوندگی موفق به دریافت ان شدم ولی راستش را بخواهید خیلی پشیمان شدم چون ان زمان درس و مدرسه ام را رها کردم و به حکم وظیفه شرعی و ملی به جبهه رفتم ومدت ۲۵ماه در چبهه بودم ولی خیلی بی انصافی است که یک روز از ان روزها را با هزاران کارت ایثار عوض کنم.

 297. فریذون نوذر

  با کلی پز و بالا انداختن قب فب امسال میخواستم پسرم را به خدمت مقدس سربازی بفرستم واز مزایای جبهه حداقل کسر خدمت بزای فرزندم استفاده کنم که اعلام شد شما رزمندگان کم کم دارین کم رنگ میشین و از بین میرین خلاصه ما را شرمنده نسل جوان امروزه کردید هر چند کار ما خدایی بدذ ولی شما کار خدا پسندانه نکردید ونسل فردا از خاطره رزمندگان هم فرار میکنند لطفا تا دیر نشده تجدید نطر کنید و کمی به رزمندگان احترام کنید تا بیش از این نزد خانواده هایمان شرمنده نشویم

 298. mina

  in hame pool az mardom gereftin ke karte isaar bedin akharesh ke chi haghesh nabod az in adamaii ke in hame zahmat bara keshvareshon keshidan alaki pool begirin akharesham kari nakardin raftam edare issar garan goftan karteto bezar to jibet be darde hichi nemikhore pooli ke az mardom gerftin halal shoma nabashe to sharayete badi bodam ke in poola dadam bara adamai mesle ma 1000 ton0manam poolie

 299. فرهنگ

  بهترین نظرو جمع بندی ازمهر۸۸ تا الان خرداد۹۱ که نظردادید ***********************************
  با توجه باینکه برای این همه سوال کسی جوابی نداد، بهترین کار این است یک روز همه با حضورمیلیونی در ستاد ارتش در تهران جمع شویم وسوالمان را از نزدیک با مسئولان مطرح کنیم.
  رزمنده ۲۱ماه با ۵ عملیات.

 300. صالح

  اگه کسی شرایط جدید دریافت کارت ایثار رزمندگان رو میدونی لطفا به ما هم بگه…

 301. موسی

  برادر صالح با سلام تشریف می برید یگانی که در ان خدمت کرده بودید و یک برگ گواهی خدمت از ان یگان می گیری بعد تشریف می برید ستاد مشترک لویزان و مدارک خود را تحویل می دهید بعد به شما یک کارت ایثار تقدیم می کنند که هیچ جا اعتبار ندارد و بدرد هیچی نمی خورد

 302. یوسف

  salam man dar 67/8/18 ezam be khedamt dar lashgar 84 khorram abad bad be soumar mantageye jangi meymak tappeye shohada
  boudam dar artesh khedmat karam aya be man karte isargari tallog migirad ya na ?

 303. علی نامجویان

  سلام من دردوران دفاع مقدس درلشگر۲۸ روح الله مربوط به کمیته انقلاب اسلامی خدمت نموده ام خواستم ببینم با کجا باید تماس بگیرم یا چیکار کنم چون الان دیگه کمیته انقلاب نیست تبدیل به نیروی انتظامی شده ایا شامل من هم می شود ممنون

 304. محمدابراهیم ساریچلو

  سلام
  از عجایب غیرقابل درک است که کارت ایثار به دلیل خدمت وظیفه درجبهه داشته باشی ولی جزءایثارگران کشور محسوب نشوی و در سایت ایثاز هم نتوانی کد دوازده رقمی بگیری!!!؟ این فقط درکشورعزیز ما اتفاق می افتد که البته ازاین دست اتفاقات عجیب ناشی از سوء مدیریت در آن کم نیست!؟

 305. حافظ ریحانی

  با سلام وخسته نباشید خدمت دلاور مردان ارتش همیشه سربلند
  من کارت ایثار دریافت کرده ام و مدت ۲۸ ماه در جبه حضور داشتم اولین گروهی بودیم که خدمت ۲۸ ماه شد برای من جای سئوال است که حلا که بعد ۲۰ سال برای ما کارت صادر شده این کارت هرکجا می بریم می گویند ارشی ندارد میخواستم بدونم دارنده کارت ایثار از چه مزایای برخوردار است چه در مکان کار مندی یا غیره مثلا من برای دانشگاه ثبت نام کردم جزو ایثارگران حساب نمی شدم یا من برای خرید سنوات بیمه سربازیم یک میلون هشتصد هزار تومان پرداخت کردم خواهشمند است در صورت امتیازات این کارت راهنمای فرمائید با تشکر حافظ ریحانی

 306. علی صفری جو

  من از سال ۷۰/۱۰/۱۸ الی۷۲/۱۰۱۸ در سردشت درسپاه خدمت کردم خواهشمندم اعلام نمایید آیا خدمتم جزو مناطق جنگی محسوب میشود با تشکر

 307. صالحی

  با سلام من جزء گردان ۷۴۷ قدس(آموزشی لشگرک تهران) در سردشت بودم که در همان زمان گردان را به ل۶۴ ارومیه تیپ ۲ سلماس واگذار کردند و در ۲۰/۳/۶۷ با ۲۰ ماه حضور در منطقه ترخیص شدم اگر از دوستان کسی هم یگانی من هست که کارت ایثار گرفته لطفاً مرا راهنمایی کنه ممنون میشم.(۰۹۳۶۹۳۱۲۴۲۶)as2992@gmail.com

 308. امیری

  سلام من همسز شخصی هستم گه در حبن انجام وظیفه فوت نموده ایا من وفرزندانم هم از مزایایی دراین خصوص برخوردار می شویم؟

 309. م.ج

  با عرض سلام
  من همسر یکی از جانبازان ایران هستم که ایشان هیچ اقدامی برای گرفتن کارت جانبازی یا ایثار گری انجام نداده اند ،لیکن بخاطر خدمات صادقانه در عملیاتهایی چون والفجر۲ از ایشان قدردانی شده است.اگر ایشان بخواهند از اکنون در خصوص دریافت کارت جانبازی اقدام نمایند مراحل کار به چه صورتی می باشد لطفا راهنمایی فرماییدکه از کجا باید شروع کنیم؟

 310. علی

  چراکسی مثل من که۲۵ماه درجبهه ها خدمت کرده اکنون ازهیچگونه مزایایی ازجمله بیمه درمانی و بازنشستگی بهره مند نمی باشد ودارای شغل ازاد است و باخانواده ای ۴تفره تنها بادرامد ماهی ۲۰۰هزارتومان به سرمیبردحتما باید کشته میشدیم که امروز خانواده های ما در رفاه به سر ببرند؟

 311. ahmad

  salam.man 24 mah khedmat sarbazi dar sale 66 ta 68 daram va dar lashgare 21 hamze bode am.aya karte isar be man taalogh migirad?

 312. ع ص

  انشاالله به این قشر هم نظرلطفی بشه

 313. آشنا

  با سلام برای دریافت کارت ایثار به یکی از ادارات پست مراجعه نمایید مدارک اعلام شده در آنجا را تهیه و به نیروی مربوطه ارسال نمایید.اگر می خواهید حضوراً و سریعتر اقدام نمایید به آدرس نیروی مربوطه رجوع و مدارک را شخصاً تحویل دهید مثلاً اگر در نیروی زمینی ارتش خدمت کرده اید و در تهران هستید به آدرس لویزان انتهای بلوار ارتش (زیر پل عابر چهارم) مراجعه و مدارک خود را تحویل دهید.یا علی مدد

 314. آرمین

  با عرض سلام پدرم از پرسنل ارتش است ۷۲٫۵ماه حضور پر افتخار در جبهه دارد.از مزایای این کارت میشه بفرمایید؟در استخدام فرزندان رزمنده چه تاثیری دارد؟

 315. محسن مسلمی

  اینجانب کارت ایثار خود را دریافت کردم .اکنون راننده آژانس هستم وبیمه خود اختیاری هستم و ماهانه مبلغ ۱۰۸۰۰۰۰ ریال حق بیمه میپردازم و فرزندی ندارم از این کارت چه استفاده ای میتوانم بکنم که کمی از مشکلاتم کاسته شود متشکرم

 316. نازنین پرندآور

  سلام
  من نازنین پرندآور دانشجوی ترم ۵ رشته ی مهندسی شیلات دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان هستم.
  پدرم صفر پرندآور کارت ایثار گری خود را زیر شاخه ی ارتش دریافت کرده است.
  شهریه ی دانشگاهم بسیار سنگین است و هیچ تخفیف و تسهیلاتی برای ما در نظر گرفته نمیشود.
  برای مشمول تخفیف شهریه شدن می گویند که باید زیر شاخه ی بنیاد شهید و امور ایثارگران بود ولی کارت ایثارگری پدرم زیر شاخه ی ارتش است.
  پدرم ۲۷ ماه سابقه ی حضور در خط مقدم جبهه و حضور در عملیات های مختلف جنگی در ۸ سال دفاع مقدس در جبهه ی حق علیه باطل را دارد.
  آیا هیچ تسهیلاتی به ما تعلق نمی گیرد؟!!
  حتی تخفیف شهریه ی سنگین دانشگاهم؟!!!
  به کجا باید مراجعه کنیم؟؟
  خواهشا راهنمایی کنید

 317. ایزدی

  باسلام
  بنده در لشکر ۸۴خرم آباد در زمان دفاع مقدس بمدت شش ماه در جبهه حق علیه باطل حضورداشتم و در تاریخ ۱۹-۱-۶۴موردشیمیایی قرارگرفتیم از وقتی که بنده ترخیص شدم ریه ام اذیت میکنه بعد از بیست و چند سالی یه دکتر ازم پرسید تو درجبهه بودی گفتم بلی گفت تو شیمییای شدی با گواهی دکتر معالجم به لشکرمراجعه کردم و گواهی دال بر شیمیای شدن گرفتم و به کمسیون معرفی شدم هنوز جوابی از کمسیون دریافت نکردم راهنمای فرمایید

 318. مرتضی پورنقش بند

  باسلام.
  اینجانب مرتضی پورنقش بند از اول جنگ تحمیلی تا پایان خدمت وظیفه به مدت ۱۳ماه در جبهه های خوزستان حضور داشتم و در پایان سال ۹۰ درخواست و مدارکم را جهت اخذ کارت ایثار ارسال نموده ام ولی تا کنون جوابی داده نشده است. خواهشمندم مراحل پیگیری را اعلام فرمائید.
  متشکرم

 319. ابوالفضل

  بنده کارت ایثارگری بمدت ۲۴ ماه را دارم میخواهم فرزندم از این سهمیه در دانشگاه استفاده کنه در قسمت دریافت کد ۱۲ رقمی ایثارگری این کد ایثارگری را نمی شناسید چگونه می توانم از این سهمیه استفاده کنم خواهش می کنم راهنمایی بفرمایید.

 320. شهرام صادقی

  با سلام اینجانب خدمت سربازی ازتاریخ ۶۷/۶/۱۸الی ۶۹/۶/۱۸زیر پرچم بودم وکارت ایثارگر و گواهی حضور داوطلبانه را گرفته ام ولی دنبال بخشنامه شماره ۱۷۰۲/۲۱۸/۸/۸/۳۸ مورخه ۸۸/۳/۲ که از سوی ستاد کل نیروهای مسلح صادر شده می گردم تا بتوانم ادعا کنم که درست است بعداز قطعنامه است ولی طبق این بخشنامه تا سال ۷۷/۱/۱سربازانی که خدمت سربازانی که در منطقه شمالغرب بودند منطقه ی جنگی محسوب می شود واینجانب کارمند هستم و می خواهم از امتیاز استفاد کنم تادر حکم کارگزینی حقوقم اضافه شود. لطفا مرا یاری کنید تا حقی ضایع نشود

 321. فرشاد ناصری هستم

  شمار به خدا اگرراست می گویید که کارت ایثار به قول امیر دهگانه این همه امتیاز دارد به کلیه ادارات ونهادها بخشنامه کنید تا همه ادارات ازآن اظهاربی اطلاعی نکنند .ودیگر اینکه شمارا به خدا جواب سوالات مردم را بدهید . ضمناً چه فرقی بین سربازان درجبهه خدمت کرده با سربازان درپادگان خدمت کرده هست .همانگونه که سربازان درپادگان خدمت کرده هیچ امتیازی ندارند سربازان دفاع مقدس حاضر درجبهه هم ندارند شمارابه خدا جواب بدهید .

 322. بهنام گروسی

  با عرض سلام می خواستم بدونم ایا درست که به ازای هر ماه خدمت ۱۰۰۰۰۰ریال به رزمندگان داده می شود.لازم به ذکر است برای ۲۴ماه حضور در جبهه چند ماه معا فیت اعلام شده.

 323. محمدرضا محمدرحیم نیا

  بالاخره من متوجه نشدم خدماتی که به کارت ایثار تعلق می گیرد چیست؟

 324. خ.ش

  با ۲۸ ماه جبهه بالاخره منم متوجه نشدم خدماتی که به کارت ایثار تعلق می گیرد چیست؟

 325. سامان

  . . .فرقی نمیکنه یه روز تو جبهه بودی یا ۲۴ ماه،مهم اینه که یک ثانیه از عمر خودتو فدای این مرز و بوم کردی. . . . خدار و شکر که زنده ایم و داریم میبینیم پاداش ۲۴ ماه خط مقدم . . .اسم اش خدمت بود ،این دوران رو نمیشه تجسم کرد مگر اینکه در اون زمان زندگی کرده باشی.خدا رو شکر که بازم نفس میکشیم…خدایا مسئولین که پاداش اینهمه از جان گذشتگی رو بما ندادن حداقل تو مارو دریاب. . . التماس دعا سنگر ساز بی سنگر س.د از قرار گاه خاتم النبیا

 326. سامان

  دیدگاه ما تکراری بود . . . اینکه بخوای یه درد دل کوچیک بکنی تکراریه. . . سنگر ساز بی سنگر از قرارگاه خاتم الانبیا سال ۶۷

 327. شاهرخ

  هیچ کار این مملکت رو حساب کتاب نیست. بهتر نیست اول همه جوانب کار رو در نظر بگیرید بعد قانون وضع کنین؟ الان اونی که تو ژاندارمری خدمت کرده چرا نباید بتونه کارت ایثار دریافت کنه؟ کار که هیئتی باشه همین جوری می شه و سر بچه هایی که تو ژاندارمری خدمت کردن بی کلاه می مونه

 328. تقی زاده

  با سلام
  پدرم دارنده کارت ایثار است چطور میتونیم کد رهگیری ۱۲ رقمی دریافت کنیم؟لطفا راهنمایی کنید با تشکر

 329. انورقربانزاده

  سلام
  من بیست و یک ماه در جبهه حضور فعال داشتم و الان از هیچ یک از مزایای کارت ایثار استفاده نکردم.آیا مزایایی برای این کارت صادر خواهد شد یا فقط بحث سربازی و …است.
  امیدوارم که کارکنان ارتش به مسئله ما رسیدگی نمایند.

 330. احمد تربت ساز

  من به مدت سه ماه در جبهه بودم و مجروح شدم وجانباز می باشم ودر ارتش پرونده دارم آیا کارت ایثار به من تعلق می گیرد .

 331. انورقربانزاده

  تورا به خدا به کارهای ما رسیدگی نمایید.
  چطور با اکرام مردم بازی میکنید.
  این کارت را صادر کردید ولی چه استفاده ای دارد ما نمی دانیم.

 332. کهنه سرباز

  حالا ماکه کارت ایثار داریم چه گلی به سرمون زدند هنوز هیچ برنامه ای برای دارندگان کارت ایثار صادر نشده اگر شما میدانید خوب بگید ما هم بدونیم

 333. جانباز15%

  باسلام بعد از جنگ به من فقط ۱۵% جانبازی دادند
  درصورتی که روح و روان من مشکل داره حدود۱۰-۱۲ ساله تحت نظرم
  دکترم میگه تا۱۰-۱۵% دیگه جا دارم اما رفتم پرسیدم میگن شاید همینم ازت بگیرن
  چی بگم والا/ بنظرتون من چکار کنم؟

 334. سعید

  سلام به تمام ایثارگران . من شنیدم صدور کارت ایثار لغو شده! آیا صحیح است؟ اگر اینطوره تکلیف اونهایی که نگرفتن چیست؟

 335. مسعود نوروزبیگی

  با سلام من مدت ۲۱ ماه در منطقه بودم در ژاندارمری سابق برای صدور کارت چکار کنم با تشکر

 336. سیاوش میرزایی

  بنده از سال ۶۸ الی ۶۹ درمنطقه عملیاتی کردستان – سردشت مرز ایران و عراق شهر سلیمانیه خدمت کردم و در درگیری با اشرار از ناحیه گردن اسیب دیدم و همچنین بر هثر شلیک با ار پی جی از ناحیه گوش دچار اسیب شدم درحالی که بستری نشدم کارت ایثار هم دارم
  سوال ۱- در اداره مامیگن به شما فوقالعاده ایثارگری تعلق نمی گیره چون شما بعد از قطنامه هستید و پایان جنگ سال ۶۷ می باشد
  ۲- ایا اسیب های که دیدم و الان گریبانگیر من شده جهت جانبازی به کجا مراجعه کنم لطفا راهنمایی فرمایید از توجه شما به کهنه سربازان بسیار متشکرم

 337. صابر

  باسلام من بتازکی کارت ایثار کرفتم از ارتش و برای نام نویس فرزندم در دانشکاه سراسری اقدام کردم که از من یک کد ۱۲ رقمی مخصوص ایثار کران را خواستند ولی این کد در کارت من وجود نداردفقط یک شماره کارت ویک شماره شناسایی ثبت شده حالا باید جکار کنم با توجه به اینکه خودم خارج از کشور میباشم متشکرم

 338. وجی خطر

  با سلام خدمت شما دوست عزیز . ایا برای کسانی که کارت ایثار دریافت نموده اند تسهیلات تعلق میگیرد یا خیر؟

 339. کریم

  نزدیک ۱۲ ماه بسیجی و۲ سال خدمت سربازی را در خط مفدم جبهه واز بازماندگان عملیات بدر هستم وکارمند شهرداری و۲۹ سال است خدمت می نمایم چگونگی بهره برداری از امتیازات راهنمائی فرمائید

 340. منصور احمری

  با سلامتی و طول عمر اگر زحمت نمیشه توضیح در مورد اینکه فقط

  مزایای کارت ایثار برای کارکنان رسمی است یعنی چه اداره مااینطوری است دانشگاه علوم پزشکی اراک ما که تبصره ۳ هیت علمی یعنی قرارداد ثابت هستیم
  اعزام به جبهه نگفتن که چه مسولیتی دارید یا که هستید
  اون موقعه فقط نگهداری وطن ما مورد بحث بود، ماایرانی هستیم

 341. منصور

  با سلام
  میخواستم بدونم که آیا با داشتن کارت ایثارگری وبا ۲۵ماه حضور در جبهه های جنگ,میتوان با سابقه کار۲۶سال تامین اجتماعی با زنشستگی زودتر از موعد شد.جواب به آدرس ایمیل
  ممنون میشوم پاسخ بدهید

 342. عبدالکریم چلداوی

  باسلام من ۲۱ماه خدمت سربازی درارتش درجبهه خدمت کردم برای کارت ایثارگری اقدام نکردم لطفا راهنمایی بنمایید عبدالکریم چلداوی

 343. گیلان

  پدرم ۶ سال ۹ ماه و ۲۱ روز حضور در جبهه دارد

  آیا فرزندش سهمیه استخدامی دارد؟

 344. گلستانی

  باسلام . موارد جدید ثبت بشه وتمام یادداشتهای قدیمی پاک بشه بهتر خواهدبود .یعنی اطلاعات بروز وآنلاین بشه بهتر خواهد بود .به کسانی که کارت دادند حقوقی ویا مستمری نمی دهند؟

 345. سید عبدالله دریاباری

  سلام برادرم سید حسین دریاباری در سال ۶۱ در واحد زرهی توپخانه شهررضای اصفهان خدمت می کرد که در سال ۶۲ به مناطق جنوب اعزام گردیده و در یک تک دشمن تعدادی از دوستانش زخمی شدند و به علت نبودن آمبولانس در منطقه برادرم مجبور به انتقال مجروحین به عقب بوده که در راه برگشت با یک ماشین ارتشی دیگر تصادف کرده که ظاهرا مقصر هم بودند و به علت اینکه درجه دار بودند برادرم را توبیخ کرده و غرامت جنگی دریافت نموده اند و برادرم نیز در آن تصادف دچار حادثه گردیده ولی فرمانده وقت هیچگونه شرح حادثه ایی را درج ننموده و در حال حاضر دچار ناراحتی روحی بر اثر آن حادثه بوده و هیچگونه سوابقی در خصوص تصادف در منطقه جنگی ندارد خواهشمند است با توجه به وضعیت برادرم که اشاره نمودم ما را راهنمائئ فرمائید ۰۲۱ ۶۶۰۱۰۳۱۹

 346. حسین فصاحت

  با سلام
  میخواستم بدونم که آیا با داشتن کارت ایثارگری وبا ۲۴ماه حضور در جبهه های جنگ,میتوان ازبیمه تامین اجتماعی تقاضای سختی کار کنم لطفآ جواب سوال من رابدهید

 347. شهریار

  سلام برادر عزیز . نور چشمانم و هر انچه جمله نیک است . من هم سال ۶۶ مجروح شدم و تا سال ۸۵ هیچ اقدامی نکردم ولی با بالا رفتن سن درد محل ترکشها به شدت زیاد شد و با داشتن تمام مدارم مثبته و بمانند یک اسیر بین چندین شهر اخرش ۵درصد جانبازی گرفتم در حالیکه دوستان همان روز اول با مجروحیت من حالا بالای ۵۰درصد دارند. خودکرده را تدبیر نیست. اگر قانونی باشه به نظر من باید به کسانی درصد بالا بدهند که ۲۰سال درد را تحمل کرده اند و کهولت سن دیگر مقاومت را از انها گرفته و …………. بیخیال خدا به همه ما صبر بدهد.

 348. محمد قنبری- ساوه

  با سلام
  در سالهای ۶۶/۱۰/۱۸ الی ۶۸/۱۰/۶۸ در نیروی هوای خدمت کرده ام آموزشی را در تهران بعد از آن در پایگاه دزفول و در ماموریت جاده آبادان و خرمشهر خدمت کرده ام سرباز وظیفه دزفول و از آنجا هم ترخیص شده ام آیا می توانم کارت ایثار بگیرم راهنمایی کنید باتشکر

 349. هاشمی سیدمحمد

  عرض سلام و دعای خیر:
  احتراماً، بنده مدت ۶۲ روز به صورت داوطلب بسیجی در لشگر ویژه شهداء مهاباد بعد از قطعنامه در سال ۶۷ خدمت نمودم سپس از تاریخ ۱۸/۸۱۳۶۸ لغایت ۱۸/۸/۱۳۷۰ به مدت ۲ سال در لشگر ۸۸ زرهی زاهدان مستقر در مناطق عملیاتی سومار و دهلران خدمت نمودم البته خدمتم بعد از قطعنامه بود ولی مناطق یاد شده مناطق عملیاتی بودند استدعا دارم بنده را راهنمایی فرمائید کارت ایثار به من تعلق می گیرد یا خیر؟ در خاتمه از راهنمایی شما سپاسگزارم تلفن ۰۹۱۵۵۶۱۲۴۳۸

 350. ایمان

  باعرض سلام میخواستم بگم پدرمن حدود ۲ سال سابقه جبهه داره تو کردستان .وبعد از خدمت به صورت خیلی عجیب دچار بیماری خاص که باعث تغیر شدید.بدن میشود .یعنی تموم بدن دچار رشد بیش از حد شده.همچنین دکترها تشخیص دادند که احتمال شیمیایی اثر موج باشه. الان برای درخواست جانبازی وبیگیری باید چیکار کرد.

 351. محمد رضاغنی زاده

  سلام .من در سال ۱۸/۷/۶۵ رفتم خدمت در شهربانی ۱۲ ماه در تهران و بقیه را در استان آذربایجان غربی در شهر بوکان مامور به سپاه خدمت کردم حتی ۴ ماه اضافه قانونی هم شاملم شد اواخر سال ۱۳۶۷ ترخیص شدم ایا کارت ایثار گری به سربازانی چون ما شامل میشه راهنماییم کنید طورخدا بهم جواب بدید که حقی از ما هم ضایع نشه

 352. جوهر کریمی

  من جوهر کریمی ساکن اسلام اباد غرب روستای علی اباد غرب هستم من به مدت ۵سال درستاد پشتیبانی نجف خدمت کردم امابه من هیچ گونه امکانتی مثل کارت ایثارگری ندادن حالا ازشما تقاضا می کنم مرا راهنمایی کنید که به کجا مراجعه کنم درضمن من سال ۶۰-تا ۶۵ درستاد بعنوان مکانیک دستگاه سنگین وبعنوان سنگرساز مشغول خدمت بودم شماره تماس ۰۸۳۲۵۳۳۲۰۷۴

 353. مرتضی محمدی

  من مرتضی محمدی رزمنده دوران دفاع مقدس حدود۲۴ماه در جبهه های فیاضیه خرمشهر ابادان فکه دشت عباس حضور داشتم اما متاسفانه نه بیمه دارم وبا حقوق کارگری خرج خانواده کرایه خانه ومخارج دیگر تامین میکنم لذا خواهش میکنم به ما توجهی بشود من فقط توانستم کارت ایثار گری بگیرم سن من دیگر بالا رفته وتوانایی کار کردن ندارم

 354. احمد رنجبر

  من ۱۶ ماه سابقه جبهه دارم میخواستم بدانم ایا میتونم وامی از اون بنیاد بگیرم یا نه؟ من رو راهنمایی کنید که چه مسیری رو باید طی کنم. از همکاری شما سپاسگذارم.

 355. جواد

  باسلام. پدر من سال ۶۰ رفته خدمت سربازی و ۱۸ ماه خدمت رو انجان داده و کارت پایان خدمت گرفته بعد از اون ۶ ماه هم احتیاط مونده که یه کارت جداگانه برا احتیاط گرفته.میخواستم بپرسم اون ۶ ماه احتیاط داوطلبانه محسوب میشه یا نه؟

 356. محمد تقی جلالی

  سلام
  بنده ۲۱ یک ماه جبهه بودم و در ان موقع مجروح شدم ۵درصد جانبازی دارم و بعد از خدمت سربازی در ارتش مدت سه ماه با بسیج عازم منطقه شدم. سوال بنده این است با توجه به احتساب ۲۱ماه کارت ایثار و ۵درصد جانبازی و۳ماه بسیجی جمعا ۲۹ ماه حضور در مناطق جنگی بودم ایا فرزندم می تواند از خدمت سربازی معاف شود؟ لطفا مرا در این مورد راهنمایی کنید. با تشکر جلالی

 357. مهدی

  با سلام پدر من الان یکساله که کارت ایثارگری نیروی زمینی ارتش داره ولی داخل سایت ایثار که میرم شماره کارت پدرم ثبت نشده و ازش نمیشه هیچ استفاده ای کرد برای فعال سازی کارت لطفا راهنمایی کنید ؟

 358. علی اکبر هواسی

  با سلام اینجانب درسا ل۶۵ آموزَ ش خدمت سربازی درایلام گذراندم و به منطقه عملیاتی دهلران اعزام شدم ومدت ۱۸ماه منطقه بودم ضمنا خدمت بنده در ژاندارمری بوده وکارت ایثارگری نگرفتیم لطفا مرا راهنمایی کنید.

 359. علی

  باسلام میخواستم بپرسم پدر من حدود یه سال است که کارت ایثار هایی رو که ارتش صادر کرده بهره مند شده ولی هیچ گونه اعتبار وارزش وکد ایثار گری و…. ندارد ایا میتوان برای دانشگاه استفاده واز تخفیف شهریه به وسیله این کارت بهره مند شد لطفا کمکم کنید با تشکر

 360. حمید آمین

  سلام دو ساعت قبل منزل آمدم بعد ۳سال کارت ایثارم امروز پست آورده. البته بی خیال اون بودم وباید باشم. مجدد صحنه های همسنگرهایم شهید شدند جلوی چشمم آمدند.بیاد روزها ولحظه های فراموش نشدنی سختی .اشک شادی پیروزیهاو….چگونه زنده از عملیات بیت المقدس وفتح المبین و رمضان یک برگشتم فقط میدانم حکمت فقط خداوند بود بس. ولی تاسف باید خورد من که با داشتن معافیت داشتن سربازی داوطلب از طریق ارتش خودم جبهه رفتم.چشم داشت بعدی هم برای هیچکس بکار نبود. بعدا فرق قایل شدند.یا برای همه یا برای هیچکس امتیاز قایل نشویم.کار خدا بود؟ دقت هوشیاری مبارزه بود.در این دنیا پاک نشده بودیم.ظاهرا سالم برگشتیم جرم است؟هر لحظه شب روز وجدانم و آنهای که با من بودن فقط میدانند چه جانانه جنگیدم.حالا این کارت ایثار (کارکنان وظیفه) که اصلا غیر خط اول و مبازه رو در رو چیزی دیگری نبود.این کارت چه خاصیت و منافع احتمالی دارد؟ نمیدانم؟ چون برای دیگران گویا باشد.لطفا به اطلاع دهید. با دعای خیر برای همه بخصوص همسنگرهایم ۰۹۱۸۶۹۹۲۱۸۰

 361. سعید

  با سلام و آرزوی طول عمر باسعادت برای مقام معظم رهبری پدرینجانب به مدت ۵سال تمام از سال ۱۳۶۳ الی ۱۳۶۸ در شهر مرزی و جنگی سردشت مشغول خدمت ذر امور تربیتی آموزش و پرورش بود و چون خود آن منطقه منطقه جنگی بود دیگر تقاضای اعزام به جبهه در آن شهر معنا نداشت چون دیگرفرهنگیان از شهرهای دیگر می آمدند و در مجتمع های آموزشی میخوردن و میخوابیدند و پناهگاه هم داشتند و فرزندان آنها از امتیاز مناطق جنگی برخوردارند و پدران امثال ما خدمت صادقانه ای در ونقش به سزایی دردفاع وتثبیت نظام جمهوری اسلامی در آن منطقه کرد نشین وجنگی که هر لحظه چون غیر بومی وطرفدار نظام بودند مورد تهدید احزاب کومله و دمکرات هم قرارداشتند آیا این گونه از ایثارگران فرهنگی که هم کار سیاسی و هم فرهنگی و هم عقیدتی میکردند اینگونه تقدیر می شود؟ . لذا مستدعیست نسبت به ارج نهادن به این قشر وفادار به نظام اهتمام از مسئولین محترم صورت گیرد.وبجای اینکه برادر وبرادر زاده های سربازان ازاین امتیاز برخوردار باشند فرزندان امثال پدر اینجانب نیز از این امتیاز برخوردار باشند و فقط وفقط فرزندان حق استفاده داشته باشند نه برادران سربازان و رزمندگان : متشکرم موفق و موید و در پناه خدا باشید

 362. بدری

  سلام.پدر من ۲سال و یک ماه سابقه جبهه داره و کارت ایثارگری تازه واسشون صادر شده اما تو سایت ایثار هم میگه وجود ندارد.
  در مورد مزایایی که داره چیزی نمیدونم از مرکز هم سوال کردیم گفتن فقط میشه خود رزمنده باهاش بره دانشگاه …اونم تو سن ۵۲ سال!!! پس بیمه یا مزایایی دیگه نداره؟؟؟اگه امکان داره راهنماییم کنید.پدر من جایی شاغل نیستن.

 363. عظیم جوادی نیاری

  باسلام من ۲۴ماه در منطقه عملیاتی گردان تکاور لشکر ۶۴ درشرایط سخت خدمت کردم وبه دلیل واقع شدن در شرایط ویژه در برف کولاک دچار سرمازدگی شدم ودوبار در بیمارستان بستری وتحت درمان قرار گرفتم ولی عوارض ان همچنان در جانم مانده است کارت ایثار دارم ولی هیچ استفادهای از ان نکرده ام ایا حق وحقوقی دارم که پیگیری کنم باتشکر ۰۹۱۴۴۵۲۱۶۷۰

 364. نصرلله آروند

  باسلام واحترام اینجانب در سال ۶۴ الی۶۶ در خدمت مقدس سر بازی در جبهه و گردان ضربت در استان کردستان خدمت نموده ام تا بحال نه کارت ایثار گری و نه امتیازی از اداره و غیره در یافت ننموده ام مگر ما انسان نیستیم که امتیازاتی بهمون بدهند.

 365. محمدرضا

  با سلام و احترام پدر اینجانب در سال ۶۳ الی۶۵ درجبهه بمدت ۲۰ ماه در کردستان منطقه سردشت خدمت سربازی نموده و پدرم ۲ سال پیش فوت کرده اند آیا با این شرایط مزایا و تسهیلاتی شامل آن میشود ؟

 366. محمدی

  مزایای کارت ایثار را لطف کنید توضیح بدهید برای ما که همسرم جانباز و برگشت بکار زده اند فایده دارد ؟ برای ورود به دانشگاه میتوان از مزایای ورودی استفاده کرد؟

 367. حنیفی

  با سلام و عرض خسته نباشید . من سرباز ژاندارمری سابق بودم و از سال ۶۳ تا ۶۵ به مدت ۱۹ ماه و بیست روز در مناطق عملیاتی سردشت حضور داشته ام . سوال من این است آیا به سربازان ژاندارمری هم کارت ایثارگری می دهند یا خیر . اگر کارت ایثارگری می دهند باید به کجا مراجعه کنیم . ممنون می شوم اگر راهنمایی کنید .

 368. محمد خدری

  با سلام.من ٢۵ماه سرباز ارتش در جبهه خدمت کردم و کارت ایثار دریافت کردم. میخواستم بدانم این کارت چه امتیازی برای من داره؟ و مزایای این کارت چیست؟

 369. علیرضا

  باسلام من ۲۴ ماه خدمت و ۲۱ماه در جبهه بوده ام ودر چندین عملیات شرکت کرده ام و کارت ایثارگری هم از ارتش دریافت کرده ام لطفا بگوییدمزایای این کارت چیست؟

 370. مرآت

  با سلام:کارت ایثار دارم .از تاریخ۲۳/۱۰/۶۶ تا۲۳/۷/۶۸ در کردستان بودم ام .تا روز قطعنامه برام سابقه حضور در جبهه نوشته اند(۱۰ماه).باید بیمه دوسال سربازی ام را بپردازم.ایا مشمول معافیت یا تخفیف میشوم یا خیر ؟
  ضمنا” پسرم هم باید دانشگاه برود .هم سربازی .چه مزایایی برای او دارد؟
  مورد سوم اینکه از طریق چه سایتی میتونم کلیه مزایا را رصد کنم؟
  اگه پاسخ بدهید ممنون هستم.با تشکر

 371. زکی عسکرپور

  آیا ما ایثارگران می توانیم از سهمیه جهت دانشگاه سراسری استفاده کنیم ؟

 372. ahmad

  سلام
  برای دریافت کارت ایثار گری چه مدارکی لازمه؟؟؟
  برای دریافت این کارت میشه نامه نگاری کرد یا با نامه ترتیب اثر دلده نمیشه؟؟؟(چون فاصله ما تا مقر اون لشکری که پدرم خدمت کرده ۳۴۰۰ کیلومتره و نمیتونیم بریم)
  برای گرفتن کسری خدمت به وسیله ی این کارت برای یه دانشجو چه کار باید بکنم و چه مدارکی لازمه؟؟؟

 373. mina haddadi

  با سلام و خسته نباشید
  سوال من این است که پدر من مدت ۶ ماه ایثارگری دارد و کارت ایثارگری هم آیا تسهیلاتی به ایشان تعلق میگیرد و اگر تعلق میگیرد چه چه مزایایی شامل ایشان میشود

 374. عبدالرضا رستمی نیا

  سال ۶۱ به خدمت اعزام،که ۳ماه اموزشی در مهراباد تهران و ۲۱ماه در نیروی هوایی پایگاه ششم شکاری بوشهر بودم.
  ایا بوشهر جزء مناطق جنگی محسوب و کارت ایثارگری به بنده تعلق میگیرد؟

 375. عبدالرضا رستمی نیا

  سلام.
  سال ۲۰/۵/۶۱ به خدمت سربازی اعزام که ۳ماه اموزشی را در مهراباد جنوبی تهران و مابقی خدمتم را در پایگاه ششم شکاری بوشهر به مدت ۲۱ماه گذراندم.
  ایا بوشهر جزء مناطق جنگی بوده و کارت ایثارگری شامل حال بنده میشود؟

 376. حسین قاضی

  با سلام من در سال ۷۰ و ۷۱ به مدت ۹ماه و ۲۵ روزدر مناطق جنگی غرب دزلی و سقز با عضویت سرباز حضور داشته ام.برابر بخشنامه جدید(محاسبه ۸۰ درصد سابقه خدمت سربازان به عنوان داوطلب) ایا مزایایی به من تعلق می گیرد؟

 377. عباس

  با سلام بر شما عزیزان من عباس اردستانی جعفری فرزند مسلم شغل دبیر اموزش و پرورش ورامین با ۲۹ سال سابقه کار هستم اعزامی ۲۱ / ۱۱ / ۶۰
  هستم. از تاریخ ۱۷ / ۲ / ۶۱ الی ۲۱ / ۱۱ / ۶۲ در گردان ۲۹۳ تانک تیپ ۳
  زرهی لشکر ۹۲ زرهی در خط مقدم جبهه های جنوب بر علیه مزدوران بعثی عراق مشغول جنگ بوده و از هیچ گونه کوششی و فداکاری دریغ ننموده و این گواهی به جز معرفی نامبرده ارزش دیگری ندارد سرپرست گردان ۲۹۳ تانک سروان زرهی عطار زاده ( مهر و امضا)
  لطفا به من کارت ایثار گری تعلق میگیرد یا نه راهنمایی کنیدبا تقدیم احترام .

 378. کامران شیخی

  سلام مدت ٢۵ماه درجبهه حضورداشته ام کارت ایثارچه کاربردی دارد .دریافت وام .دریافت مسکن .معافیت پسرم. ورودبه دانشگاه .اسفاده ازسهمیه. ارتقا شغلی درادارات دولتی ……..بعنوان. ٣٧٨مین.سوال.خواهش میکنم پاسخ دهید

 379. عباس

  سلام بر شما عزیزان لطفا جو اب نامه شماره ۳۷۷در این صفحه را بگو ید با احترام

 380. یعقوب خزرائی

  باسلام ۱۸ ماه در مناطق عملیاتی جنوب بودم و در عملیات فتح المبین ٰبیت المقدس و رمضان حضورداشتم ٰوظیفه بوده ونباید عنوان کرد فقط این سوال برام پیش آمده که باتوجه به اینکه مالیات و حق بیمه از حقوق ما سربازان کم شده چرا ما که ازکارکنان دولت بصورت کارگری هستیم باید برای منظور شدن ۲سال خدمت مون باید دوباره به اندازه ۲سال حق بیمه به حساب تامین اجتماعی واریز کنیم

 381. اکبر سنگتراش

  باسلام به همه سربازان دفاع مقدس بویژه همسنگران گردان قدس۶۴ اینجانب که ۶ماه دوره احتیاط خودرا داوطلبانه درگردان قدس ودرخط مقدم فکه گذراندم که هرلحضه ازاسمان انواع خمپاره وتیر مستقیم واززمین نیش عقرب وانواع گزندهه ها امانمان رابریده بودشکایتی ندارم لذا انچه دل رابه دردمی اورد دوگانگی وتبعیضهای مالیاتی وبیمه است باتوجه به اینکه مالیات وحق بیمه ازحقوق سربازان کم شده چراماکه از کارکنان دولت بصورت کارگری هستیم باید دوباره به اندازه دوسال حق بیمه به حساب تامین اجتماعی واریزکنیم بابت منضور شدن خدمت مون

 382. الهه

  سلام
  پدر من ۲۸ماه سابقه حضور در جبهه داره برای دریافت کارت ایثار چه مدارکی لازمه؟به کجا باید مراجعه کنیم تا کارت زودتر به دستمون برسه؟
  چه تسهیلاتی به ایشان تعلق میگیره؟
  برای کنکور ارشد میتونم از مزایای این کارت استفاده کنم؟چطور کد رهگیری ۱۲رقمی رو دریافت کنم؟
  باتشکر

 383. مرتضی

  مدت ۲۵ ماه از سال ۶۵ تا سال ۶۷ در اوج جنگ تحمیلی در جبهه بوده ام کارت ایثار هم گرفته ام کارمندم اما اصلا به دردم نخورد تنها صدورکارت ایثار مشکل گشا نیست . لااقل تسهیلاتی از قبیل وام – مسکن و….. وبرای کارمندان دارای کارت ایثار نیز تسهیلاتی قایل شوید
  تا دلگرم شوند وباور کنند . واز طرفی حق بیمه در دوران خدمت پرداخت شده اما دوباره باید دوسال حق بیمه به حساب تامین اجتماعی واریز کنیم

 384. الهام

  با عرض سلام و خسته نباشید پدر من در زمان جنگ در نیروی هوایی خدمت کرده و کارت احتیاط نیز دارد ولی به ما گفته اند که کارت ایثار گری به نیروی هوایی تعلق نمی گیرد لطفا ما در این مورد راهنمایی فرمایید که ایا کارت ایثارگری تعلق می گیرد یا نه؟ با تشکر

 385. محمد

  با سلام،پدرم حدود ۶۶ ماه سابقه حضور در جبهه(دزفول) دارد البته به عنوان دژبان نیروی هوایی ارتش،کارت ایثارگری هم به او تعلق گرفته ولی محل خدمت پدرم به او نامه ای برای معافیت یا کسری خدمت من نمیدهد و میگویند کسری خدمت به فرزندایشان که من باشم تعلق نمیگیرد آیا درست است؟لطفا سریعا جواب من را بدهید با تشکر

 386. فیروزابراهیمی

  باسلام .فیروزابراهیمی هستم-من درسال۱۸/۰۹/۶۴به خدمت سربازی رفتم بعدازآموزش بلا فاصله به جبهه اعزام شدم .راننده امبولانس بودم .درچندین عملیات بزرگ ازجمله کربلای۵/۴ولفجر۸-نصر۶و…شرکت کردم در۱۵ماهگی خدمتم کارت تقدیرازطرف نیروی زمینی برایم ارسال کردند درآخرخدمتم نیز توسط گردان بهداری وگردان۳۱۷کارت تقدیردوم رانیزدریافت کردم .وهمچنین کارت ایثار۲۱ماه درجبهه دارم کارمندهستم ولی استفاده ای برایم ندارد.حتی مرخصی تحصیلی نیز برایم نمی دهند تاادامه تحصیل نمایم -به نظرشما چکارکنم؟

 387. فیروزابراهیمی

  مدت ۲۱ماه درمنطقه جنوب وغرب بودم درچندین عملیات مهم شرکت کردم .کربلای ۵/۴/نصر۶و…راننده امبولانس بودم.دوبارازطرف لشگرنیروی زمینی کارت تقدیردریافت کردم.حالا هم که کارت ایثار گرفتم اصلا” به دردم نمی خورد کارمند رسمی اداره ام حتی ماموریت تحصیلی نیز نمی دهند تا ادامه تحصیل دهم شما بگوئید چکارکنم بادلخوشی کارت ایثار؟

 388. مرتضی

  سلام من ۶ماه در جزیره ای مجنون خدمت کردم

 389. امیرحسین

  سلام من برای کارت ایثار اقدام کرده ام چه مدت طول می کشد تا به دستم برسد مدرکی هم برای پیگیری ندارم چی کنم؟

 390. علی اسما عیلی

  آیا کارت ایثار شامل تسهیلات بانکی میشودوبه چه صورت؟

 391. محمد

  سلام من کارت ایثار گرفتیم چه امتیازی داره ما که هیچ استفاده ای نکردیم

 392. بهروز غفاری

  باسلام من درتارخ۱۸/۴/۱۳۶۶اعزام ودرتاریخ۱۸/۷/۱۳۶۸ترخیص شدم وبه مدت۲۷ماه درمنطقه مهران بوده ام ودرکارت ایثار من۹ماه حضور در جبهه امده است درحالی که مدت حضور هم دوره های من ۱۳ ماه امده است ایامیتوان به این موضوع اعتراض داشته باشم؟چگونه باید اعتراض داشته باشم؟لطفا جواب دهید با تشکر

 393. قربانعلی محمدی

  سلام
  لطفا کاربرد کارت ایثار را به ما بگویید.

  متشکرم

 394. محمد باقر محسنی

  بنده ۲۸ ماه خدمت سربازیم را در مناطق جنگی عضو سپاه بودم ایا به بنده کارت ایثار تعلق میگیرد .

 395. امامعلی مردانپور

  باسلام.بنده جهت کارت ایثار مدارکم از طریق پست به ادرس تیپ فرستادم الان ۴ ماه میگذرد هنوز جوابی دریافت نکردم ایا دوباره باید به ادرس لشکر مدارک ارسال کنم و دیگر اینکه چقدر باید منتظر جواب بمانم من درلشکر ۸۸زاهدان درمنطقه سومار خدمت کردهام

 396. امامعلی مردانپور

  لطفا راهنمائی کنید برای دریافت نامه مدت حضور در جبهه به کجا باید مراجعه کنم

 397. امیرحسن زاده

  سلام:پدرمن ۲سال جبهه دارد آیامن میتونم ازخدمت سربازی معاف شم خودمم تک فرزندم..لطفا جواب بدهید

 398. مجید لعل نوری

  با سلام- کارت ایثار من عکس فرد دیگری روش چسبانده اید. خسته نباشید راهنمایی کنید. چگونه درستش میکنید . تلفن همراه ۰۹۱۵۹۱۵۱۴۴۰ از مشهد

 399. کمال فاروقی

  باسلام: اینجانب در بوکان سکونت دارم و کارت ایثار خود را در سال ۸۹ دریافت نموده ام و هیچ مزایای برای من نداشته است و اکنون فرمی دریافت نموده ام و با تنظیم آن و مراجعه به تهران: اتوبان طباطبایی روبروی هوانیروز ـ امور مالی ایثارگران و تحویل مدارک ماهیانه حقوق دریافت نماید اکنون نمی دانم تا چه حدی واقعیت دارد.

 400. هرمز طبائی

  باسلام من در زمان جنگ ۲۸ ماه در نیروی انتظامی در کردستان خدمت کرده ام ولی به هر کجا می روم می گویند کارت ایثار به نیروی انتظامی نمی دهند و چرا مگر ما دفاع نکردیم و از شما مسئولان از می خواهیم ما به کجا مراجعه کنیم .این مدت ۲۸ ماه بوده است. ۰۹۱۲۳۰۱۹۵۷۰

 401. میرموسی میرمحسنی

  با سلام و درود و خسته نباشید خدمته شما
  میخواستم اطلاع داشته باشم که آیا منی که ۲۵ ماه در جبهه حضور داشته ام حقوقی به من تعلق میگیرد؟

 402. محمداحسانی

  سلام بنده مدت ۲۸ماه خدمت کردم کردستان ژاندارمری سابق اگر کسی ازنحوه دریافت کارت ایثار خبرداردراهنمائی کندممنون میشم
  آدرس ایمیلم ehsani0913@yahoo.com

 403. رضا

  سلام آیا اعطای وام و هزینه ای که شامل صاحبان کارت ایثار است واقعیت دارد شرایط اعطای وام چیست و مبلغ آن چقدر است راهنمایی کنید ممنون میشم آدرس ایمیل rsiampoor@yahoo.com

 404. عقیل گرجی

  سلام: اینجانب در اراک سکونت دارم و کارت ایثار خود را در سال ۸۹ دریافت نموده ام و هیچ مزایای برای من نداشته است و اکنون شنیده ام فرمی موجودهست که با تنظیم آن و مراجعه به تهران: اتوبان طباطبایی روبروی هوانیروز ـ امور مالی ایثارگران و تحویل مدارک ماهیانه حقوق دریافت نماید اکنون نمی دانم تا چه حدی واقعیت دارد. خواهشمندم جوابم رابه ایمیلم بفرستید

 405. ملیحه محمدپور

  با سلام، پدر من سرباز دوران دفاع مقدس بوده ، و کارت ایثار را به مدت ۲سال است که دریافت کرده، با اینکه اینهمه در سایتها مینویسن:برای سربازان دوران دفاع مقدس تسهیلات قرار گرفته،ولی پدر من هیچگونه تسهیلاتی دریافت نکرده،و نمیدانیم به کدام ارگان برای پیگیریه دریافت تسهیلات باید مراجعه کنیم، لطفا آدرس و شماره تلفنی در اختیار من قرار دهید تا پیگیر شوم..ملیحه محمدپور از استان گیلان، شهرستان صومعه سرا

 406. غلامرضا

  با سلام.اینجانب کارت ایثار خود را در سال ۸۹ دریافت کرده ام و هیچ مزایایی برا من نداشته است و اکنون شنیده ام فرمی موجود است که با تنظیم آن و مراجعه به:تهران اتوبان طباطبایی روبه روی هوانیرو امور مالی ایثارگران و تحویل مدارک ماهیانه حقوق دریافت نمایم.نمیدانم تا چه حد واقعیت دارد.خواهشمندم جوابم را به ایمیلم بفرستید.

 407. حیدری

  با سلام وعرض ادب کارتهای ایثار سربازان وظیفه متا سفانه بعد از ۲۵سل گذشت از زمان جنگ صادر شده است در حالی که عده زیادی از همین افراد یا بازنشته شده اند ویا اواخر خدمت آنان است خیلی دیر شده وضمنا اکثر افراد از مزا یای این کارتا بی اطلاع هستند واگر حقوقی به آنها تعلق بگیرد از بخشنامه های آن بی اطلاع هستند شایسته است هرگونه امتیاز در این خصوص در سایت ها در دست رس ز ینفعان قرار گیرد تا بتوانند از مزیت آن استفاده کنند و حقشان بیش از این از بین نرود مثلا مثل معا فیت مالیاتی وغیره

 408. علیرضا سرفراز

  آیا کسی تابحال ازنیروی دریایی ماهشهر(خرمشهر)طی سالهای ۶۵تا۶۷ کارت ایثارودریافت کرده؟اگر مثبته لطفا ایمیل بده ،من دوره ۵۱ لاوان بودم.درودبه روان پاک همه شهدای جنگ تحمیلی

 409. بهروز

  باعرض سلام وخسته نباشید بنده پدرم ۲۸ ماه جبهه دارد آیا از سربازی معاف می شوم

 410. عیسی هواسی

  با سلام :
  در دوران دفاع مقدس حدمت سربازی انجام داده ام به شرح ذیل نام: عیسی
  نام خانوادگی: هواسی
  نام پدر: سارابیگ
  مدت خدمت: یک سال ونه ماه
  تاریخ تولد: ۱۳۳۹/۰۱/۰۱
  شماره کارت: ………
  کد رهگیری: ……..
  کدملی: ………

  این کارت ایثار چه مزایایی برای خود من دارد یعنی از لحاظ حقوق و مزایا ، آبا همانند سایر کشورها مزایایی دارد یا فقط یک کارت بی منفعت تلقی می شود

 411. مجتبی

  با عرض سلام
  اینجانب ۲۱ ماه تمام در جبهه های جنگ حق علیه باطل به عنوان سرباز خدمت نمودم و دارای کارت ایثار گری هستم . دارای ۲ فرزند پسر هستم که یکی از آنها مشغول خدمت مقدس سربازی است و دیگری دانشجو در شهرستان است می خواستم ببینم که می توان با کارت ایثار گری فرزند دانشجویم را به تهران منتقل کنم

 412. داراب نیا

  سلام من مدت ۲۱ ماه در جبهه به عنوان سرباز بودم وکارت ایثارگری را گرفته ام من در منطقه مجروح نشدم ولی ملاک امتیاز دادن فقط مجروحیت است یا که من که زحمت خودم را کشیدم چی شامل من می شود

 413. رضا

  خواستم بدونم اصلا این کارت ایثارگری به چه دردی می خورد ایا می توان بازنشستگی پیش از موعد گرفت

 414. سعید

  با سلام ..قرار بر این شد مبلغی رو ب دارندگان کارت ایثار وظیفه واریز نمایند ایا انجام شد؟اگر انجام شده اطلاع دهید.

 415. فردریک

  با سلام.من از تاریخ۲۷/۴/۱۳۶۴الی ۲۵/۷/۱۳۶۵در مناطق عملیاتی غرب و شمالغرب خدمت کرده ام.آیا به من کارت ایثار تعلق میگیرد؟
  با تشکر

 416. دانشور

  سلام میخواستم بدونم به کسی که ۲۲ماه در منطقه عملیاتی خدمت کرده و الان مرحوم شده آیا فرزندش میتواند کارت ایثار اش را بگیرد؟

 417. علی

  باسلام
  خانم دکتر این کارت را تبدیل کنید به سهمیه رزمندگی دانشگاه
  مثل بسیجی متاسفانه ارزش ندارد

 418. علی

  از شما خواهشمند است من که دانشجوی دکتری هستم اگر حضور درجبهه سربازی را جزسهمه تعریف کنید یعنی ۶ ماه داطلب حساب کنند برای من خیلی ارزش دارد
  با تشکر از جانم دکتر شهلایی

 419. ahmad

  با سلام اینجانب احمد بشارتی در سال ۶۱ عضو نیروی افتخاری کمیته انقلاب اسلامی بودم و نزدیک به یکسال داوطلبانه به جبهه و در تیپ موسی ابن جعفر در منطقه قصر شیرین و سر پل ذهاب بودم حالا جهت دریافت کارت ایثار باید به کجا مراجعه کنم با توجه به این که کمیته انقلاب با ناجا ادغام گردیده است. ممنون میشم راهنمایی کنید.

 420. پرژاد مشیری

  این جانب از لشکر ۱۶ زرهی ۶۵/۵/۱۵ اعزام شدم. بعد سه ماه آموزش در زنجان به منطقه رفتم و سال۶۷ به اسارت درآمدم و سال ۶۹ به ایران عزیزم آمدم. حدود یکسال پیش با مراجعه به اداره پست، مدراک لازم را برای صدور کارت ایثار داده ام اما یکسال هست این کارت نیامده! به کجا مراجعه کنم؟ با تشکر از شما

 421. جلیل باقرزاده

  اینجانب بیش از ۱۳ماه درپایگاه سوم شکاری نیروی هوایی بودم وداوطلبانه درمناطق جنگی غرب سایتهای ایلام وحلبچه خدمت کردم فرزنددانشجودارم چه استفاده هایی ازکارت ایثارگری میتوانم داشته باشم درصورت امکان جواب را به پست الکترونیکی بنده ارسال فرمایید درصورت نیازمیتوانم ادرس وتلفنم راارسال نمایم. باتشکرازشما

 422. خسرو قاسمی

  با تشکر از گوش شنوا .من خسرو قاسمی قرزند حسین که از تاریخ ۱۳۶۰/۱۲/۱۷ لغایت ۱۷/۱۲/۱۳۶۲ خدمت سربازی را تمامأ عملیاتی بوده و از جبهه های شمال غرب تا جنوب غرب بوده ام برای اخذ کارت ایثار اقدام کردم و متأسفانه فقط مدت ۷ ماه که در گروه ۳۳ توپخانه و در منطقه عین خوش بودم را تأیید و کارت ایثار ۷ ماهه صادر و تحویل دادند .اما مدت ۱۵ ماهی که در لشکر۶۴ ارومیه گردان۸۲۲ شهادت بوده ام محاسبه نشده است . در مکاتبات پستی جواب آمده است که پرونده ها مفقود شده است ؟؟؟؟؟؟ آیا این جواب قانع کننده است پس کارت خدمت و حق مأموریت ها را برای چه به ما دادند . آیا کارت ۷ ماهه که در هیچ جا ارزش ندارد چرا صادر کردند .؟ ما را با این کارت بیشتر بی حرمت کردند . خانواده فکر میکنند من به آنها دروغ گفته ام . اعتبارما زیرسوال رفت .
  چرا هیچکس جواب نمی دهد .؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 423. کاربر

  سلام علیکم ؛
  من مدت ۲۷ ماه در مناطق عملیاتی جنوب در جبهه حق علیه باطل حضور داشته ام ب( به عنوان سرباز وظیفه نزاجا ) در سال ۹۰ به محل اعزامخود مراجعه نمودم اما هیچ مدرک بالینی مبنی بر حضور بنده در جبهه نبوده و می گفتند مدارک گردان شما در آتش سوزی از بین رفته است و از روی فیش حقوقی سربازی که به ما تعلق می گرفت مدت ۴ ماه و ۲۰ روز حضور در جبهه تعلق گرفته است …
  الان برای ماباقی مدت حضور چه کار اید انجام دهم ؟ ممنون

 424. سید سیامک

  با سلام احترام
  من مدت ۲۴ ماه از سال ۶۶ در مناطق عملیاتی غرب و جنوب کشور در جبهه های حق علیه باطل بعنوان سرباز وظیفه حضور داشته ام و در همان جبهه هم مجروح شده و دارای درصد جانبازی هم میباشم
  برابر مطالب مندرج در سایت معاونت احتیاط نیروهای زمینی،هوایی و دریایی، جهت دریافت کارت ایثار خود میبایستی نسبت به ارائه کد ملی و عکس خود در سایت اقدام نماییم که متاسفانه گزینه ثبتی در سایت مذکور درج نگردیده است
  خواهشمند است جهت راهنمایی و رفع مشکل اینجانب اینجانب طریق فرمایند
  آدرس سایت بدین شرح بوده استhttp://shayegh.ir

 425. زهرا

  با سلام پدر من از سال ۶۱ تا ۶۳ در ژاندارمری کردستان منطقه مهاباد بوکان در جنگ حضور داشته ۲۴ ماه خدمت بوده ایا کارت ایثار گری به او تعلق میگیرد لطفا راهنمایی کنید

 426. mansuor

  باسلام باید عرض کنم متاسفم برای مسئولان کشوری و لشکری

  مدت دو سال در اروند کنار خدمت کرده ام تابع هنگ ژاندارمری ابادان از مورخ ۵۹/۱۲/۱۸ لغایت ۶۱/۱۲/۱۸ سربازان ژاندارمری کارت ایثار دریافت نمیکنند

 427. احمد غلامی

  باسلام خسته نباشید من کارت ایثارمو گرفتم چه مزایایی برای ایثار گران در نظر گرفته شده ایا حقوقی هم پرداخت میشود ممنون میشوم اگر راهنمائی کنید با تشکر

 428. بابایی

  با سلام و وقت بخیر
  من یک سال و نه ماه حضور در جبهه داشتم کارت ایثار هم دریافت کرده ه ام ،منتها در خصوص فرمی که جهت برخورداری از برخی امتیازات ایثارگری صادر شده بود سوالی داشتم،
  طی مراجعه ی حضوری که به سازمان امور ایثارگران داشتم فرمودند که ۹۲/۱۰/۱ به سایت مراجعه کنید وپیگیر شوید .من اون فرم رو دارم وهمچنین مدارک لازمه در فرم رامنتها کسی تحویل نمیگیره ،شماره ای هم که دادند جواب گو نیست
  لطفا راهنماییم کنین که به کجا باید دوباره مراجعه داشته باشم و مدارکم رو تحویل بدم.

 429. احمدرضا رجبی

  سلام
  لطفا راهنمایی کنید .
  کارت ایثار دارم ۲۶ماه حضور در جبهه. الن فرزندم قراره برای خدمت سربازی آماده شود من باید برای کسر خدمت گرفتن به کجا مراجعه کنم؟

 430. محمود

  با سلام واقعا میخواهم بدانم مسئولین ذیربط چه فکری کردن که تصمیم گرفتند برای افرادی که در جبهه ها حضور داشتند کارت ایثار صادر کنند… کارتی که به معنی واقعی کلمه هیچ ارزش مادی و معنوی ندارد و فقط و فقط بمنظور فرار از جوابگویی به این قشر معظم صادر شده است … واقعا اگر جایی به کار میاید بگویید شاید من نا آگاهم…. با تشکر

 431. ناصر صادقی

  سلام خسته نباشید. من الان ۵۲ سال سن دارم و حدود ۲۴ ماه در جبهه حظور داشتم و سال ۹۰ کارت ایثار روگرفت حالا میخواهم بدونم برای گرفتن حقوق و وام باید به کجا مراجعه کنم و برای پسرم هم چند ماه میتونم کسری خدمت بگیرم

 432. عسگر نصیری

  سلام خسته نباشید من کارت ایثار گرفتم ولی میخواهم بدونم برای گرفتن حقوق به کجا مراجعه کنم به شماره ملی ۱۶۷۱۴۶۷۷۷۹ وشماره شناسنامه ۶۶۷ صادره از مشکین شهر به شماره موبایل ۰۹۱۹۲۳۵۰۵۱۲ لذا خواهشمندست پیگیری شود .فی امان الله .باتشکر

 433. سیدباباحسینی

  باعرض سلام من جانباز ۱۵ درصد هستم ومدت یک سال و نه ماه و شش روز جبهه دارم. آیا چیزی به من تعلق میگیرد؟ لطف کنید مرا راهنمایی کنید. با تشکر

 434. احمد

  با سلام.با احتساب سه چهارم سربازی در منطقه به عنوان داوطلبانه ،چرا به سربازانی که ۹ ماه جبهه دارند .کد رهگیری نمی دهند.

 435. عبدالرحیم عباسیان

  با سلام
  مدارک کارت ایثارگری را دو سال است به پست شهرستان ماهشهر استان خوزستان تحویل دادم و به لشکر ۲۸ کردستان سنندج ارسال نمودم ولی تاکنون کارت اینجانب صادر نگردید . لطفا پیگیری نمائید .شماره تماس ۰۹۳۶۳۸۲۲۱۸۵

 436. مهدی یونسی نسامی

  با توجه به ارسال مدارک به شماره پیگیری ۲۱۸۰۸۰۹۸۹۱۱۱۴۰۹۸۴۵۷۰مورخ ۹۲/۲/۲۱از طریق اداره کل منطقه ۶ ۱پستی ویزه طرح ایثارگر ورزمندگان مستقر در معاونت محترم احتیاط نزاجا با توجه به تماس مکرر تلفنی تاکنون نسبت به ارسا ل کارت ایثارگری اینجانب اقدامی صورت نگرفته است شماره تماس اینجانب ۰۹۱۱۹۵۲۱۶۰۸-۰۱۵۱۰۲۲۷۴۳۰۰

 437. جمشید

  با سلام
  تسهیلات و تصمیمات جدید نسبت به دارندگان کارت ایثارگر سربازان دفاع مقدس چیست؟

 438. حسین

  با سلام از تسهیلات و تصمیمات جدید نسبت به دارندگان کارت ایثار گر سربازان دفاع مقدس چیست؟

 439. حسین

  آدرس برای دریافت اعطای کارت و جوایز برای دوران دفاع مقدس را برایمان ارسال کنید

 440. محمدرضا

  سلام خدمت بزرگواران محترم می خواستم بپرسم فرم امتیازات کارت ابثارگران وظیفه ازکجا میشود تهیه کرد باتشکر

 441. رامین از استان گیلان

  سلام ۲۸ ماه سابقه ی خدمت دارم دردوران دفاع مقدس یعنی ماهم حتما باید یه مشکلی پیدا میکردیم تا این دولت یه نگاهی به مامیکرد..حالا این کارت ایثار به درد دانشگاه دخترم میخوره یا بذاریم در کوزه ابشوبخوردیم

 442. سیدعلی

  خدا وکیلی خدمات واسه ایثارگرا خیلی خیلی کمه در حد دور و بره صفر…من یه تجاری برای انبارم نتوانستم بگیرم از شهرداری اسلامشهر……رسیدگی نمیکنند در صورتی که مردم از زمین خاکی ملک تجاری درمیاورند….الان واسه حل مشکله من راه چاره ای دارین؟

 443. رقیه

  سلام، پدرم ۸ ماه در منطقه ی گرگان بوده که کارت ایثارش اومده.حالا داریم اقدام برای منطقه ای که در شیراز بوده میکنیم.سوالم این بود که بابام باید ۲ تا کارت ایثار داشته باشه یا هر دوتا رو جمع میبندند؟ درضمن شماره پرونده هم نداره کارت ایثارش. شهریه ی دانشگاهم که کم نمیشه! شما را به خدا یه کاری واسمون انجام بدین.

 444. محمدابراهیم

  با سلام
  دخترم میگه بابا این کارت ایثار تو حتی برای ثبت نام من در مدرسه شاهد به درد نخورد، میشه بگی پس به چه دردی می خوره!!!؟
  پسرم میگه بابا برای کسر خدمت که دیگه به درد نمی خوره، برای تخفیف شهریه دانشگاه آزاد من هم که به درد نمی خوره، دلم به حالتون می سوزه …!!!؟
  البته من برایشان توضیح دادم که عزیزان پدر، اشتباه می کنید، مزایایی هم دارد، خوب مزایای مورد نظر شما دیده نشده !!!؟
  خوب است که سازمان ایثارگران ارتش از سازمان کهنه سربازان آمریکا (دشمن همیشگی ما) الگو و درس نحوه و نوع خدمات قابل ارائه به کهنه سربازان جنگ را فرا بگیرند.موفق باشید

 445. دوست

  سلام
  دقیقا بگویند این کارت ایثارگری چه سودی واسه ما داره؟

 446. علیرضا حسنوی

  اینجانب ۲۵ماه جبهه ۱۸%جانباز موجی و شمیایی هستم چندماه پیش فرمی راکه نوشته بود ایثاگران بی وضاعت وبیکاران فرم راپرکرده ویک حساب نزد بانک حکمت ایرانیان بازکرده فرم را با ارایه شماره حساب بانکی به ایثارگران پادگان مراغه دادم ولی تاامروزجوابی نیامده لطفا من و امثال من را راهنمایی کنید باتشکرحسنوی

 447. لقمان صادقی

  باسلام اینجانب ۱۸ماه جبهه و دارای کارت ایثارگری می باشم .لطفابگویید این کارت چه سودی برای ما دارد؟

 448. محمد تقی صابری

  با سلام من ۲۶ماه در جبهه های حق علیه باطلل جنگیدم واکنون کارمند هستم چرا حق ایثارگری به ما تعلق نمی گیرد بخدا ما هم از همین مملکت هستیم وبا صدام جنگیدیم لطفا مرا رهنمایی کنید آیا حق ایثارگری ودیگر مزایا به ما تعلق میگیرد یا خیر
  خدا کند که دیگه جنگی در این کشور رخ نده …

 449. مجید امن زاده

  با سلام وخسته نباشید من سال ۱۳۶۳ درنیروی زمینی استخدام شدم وتا سال ۱۳۶۸ که از ارتش بیرون امدم اقدام به گرفتن کارت ایثار گران کردم و بابت پنج سال حضور درجبهه ۳ سال و۵ ماه برایم کارت ایثار صادر شد برای دانشگاه دخترم که اثری نداشت حال می خواهم بدانم که با این کارت به من سهام عدالت تعلق می گیرد یا نه در حال حاضر هم در هیچ بیمه ای هم ندارم ودر اژانس کار میکنم خوش حال مشوم اگر به من جواب دهید

 450. سبزعلی محمدی

  باسلام من کارت ایثار دارم میخواهم بدان نام من در سازمان ثبت شده یا نه ؟

 451. حبیب رضازاده

  با سلام به حضور خدمت جناب عالی این جانب ۲۱ ماه در جبهه با دشمنان ایران جنگ نموده ایم فعلا چون مدارک بنده در بیمارستان صحرایی گم شده در عملیات های ۱۳۶۷/۴/۳۱ و در عملیات ۱۳۶۷/۴/۴ این عملیات ها که به نام مرساد و چهل چراغ بوده دچار شیمیایی شدم و هیچ گونه مدرکی در دست نیست و الان ۱۵ ساله که من بیماری ریوی شدید دارم و دست کم ۱۰ میلیون خرج کردم و در بیمارستان های ۵۰۴ و ۵۰۶ تهران حضور یافتم و هیچ گونه جواب مثبتی ندادند چون که مدرک کافی نداشتم حالا با ۲ تا فرزند در یک خونه ی کوچک زندگی میکنم و دارای کارت ایثار میباشم و در جبهه های تنگه چزابه کوشک ریا، پاسگاه زید خدمت کردم . حالا من تاکنون ۲۵ سال هست که از مزایای هیچ ارگانی دریافت نکردم خواهشمند است حداقل دفترچه درمانی برایمان صادر کنید. با تشکر از زحماتی که دادیم . سپاسگزاریم . خداحافظ در امان خدا باشید.

 452. محمود عزیزمحمدی

  لطفا در مورد نحوه ی تحویل کارت توضیح بیشتری دهید وهمینطور مزایای کارت

 453. نیکتا مهدی پور

  با سلام
  برای چندمین بار است که پیام واستنون میذارم.پس کو تسهیلات که میگین. حتما پدرم باید دستش یا پاش قطع میشد که به ما چیزی تعلق بگیره. بخدا جواب منو ندین میام نهاد ریاست جمهوری با دکتر روحانی حرف میزنم.ما بیمه نیستیم. الکی از ما پول گرفتن که شماره حساب در بانک حکمت ایرانیان باز کردیم.ولی انگار هیچی به هیچی.نام پدر محمد حسین مهدی پور از گرگان مدت حضور در جبهه ۲۳ ماه و۱۴ روز لطفا جواب را فوری بدین

 454. بهزاد اسدی

  با سلام من زیاد مزاحم نمی شوم ایجانب کارت ایثار دریافت کردم .بگذریم که با چه مشقتی این کارت را گرفتم. من ۲۴ ماه در منطقه عملیاتی حاج عمران در سال ۶۴ خط نگه دار وبیسم چی بودم . میخواستم بدانم جرا نباید به ما چیزی تعلق بگیرید. خدارا خوش میاد همدوره های من سال ۶۴ در شرکت واحد یا در شهربانی سابق خدمت کنند و امثال من در جبهه . به هرحال از لطفتان سپاسگزار هستم.

 455. دوستدار

  سلام کی سامانه ثبت نام دارندگان کارت ایثار راه اندازی می شود چگونه و از چه طریق اطلاع رسانی می شود

 456. سیدمجتبی رضوی

  باسلام من دوسال وچهارماه سابقه حضوردرجبهه دارم شغلم ازاده لطف کنید مزایایی که کارت ایثارداره بهم بگین هم برای خودم هم برای دانشگاه وخدمت بچه هام باتشکر.

 457. سیدمحمدجواد روح افزا

  باسلام .من مدت ۲۱ماه بعنوان درجه دار وظیفه ارتش جمهوری اسلامی در جبهه ها خدمت کرده ام وتاکنون دنبال این چیزها نبوده ام و به تازگی شنیده ام میتوانم کارت ایثار بگیرم. ولی نمیدانم چطور؟ ممنون میشوم راهنمائی کنید چطور واز کجا کارت ایثار بگیرم. باتشکر این هم ایمیلم
  mobarez123@yahoo.com

 458. رامین مقصودی

  با سلام. بنده اخیرا کارت ایثارگری را دریافت کردم اما موفق به دریافت کد رهگیری نشدم. به یگان مربوطه هم مراجعه کردم که گفتند:به سایت مراجعه کنید. ولیکن به سایت مراجعه کردم ولی موفق به دریافت کد رهگیری ۱۲ رقمی نشدم. خواهشمندم که به چه طریقی میتوان به این کد دست یابم. لطفا مرا راهنمایی کنید. با سپاس فراوان

 459. رحمان عطیمی

  باسلام خدمت همه ی شما
  باتوجه به اینکه ۲۶سال از جنگ تحمیلی گذشته است اما هیچ گونه خدمتی به ایثار گران نشده است.
  بنده۲۸ماه خدمت درجبهه های حق علیه باطل داشته ام اما تا حالا هیچگونه طرحی مشمول حال مانشده است لذا خواهشمندیم به این سرباز کهنه کار که بیکار میباشم و دارای سه فرزند میباشم به وضع ما رسیدگی کنید با سپاس فراوان رحمان عظیمی.

 460. حسین میرحجی

  آیا کارت ایثار به سربازان سپاه هم تعلق میگیرد
  لطفا پاسخ دهید

 461. ذبیح اله

  با عرض سلام اینجانب ۲۴ماه به عنوان پاسدار وضیفه در سال ۱۳۶۶
  در منطقه انجام وظیفه کردم برای دریافت کارت ایثار راهنمای کنید.

 462. سیدعلی

  باسلام.چرا برای سربازان ارتش در دوران دفاع مقدس هیچ امتیازی قائل نیستند؟درصورتی که سربازان دوران جنگ سایرکشورها در تمام مناسباتشان از آنها تقدیر میشود و مدال افتخاربه آنها اهدا میکنند.درصورتی که سربازانی که در دوران دفاع مقدس مورد تک شیمیایی دشمن یا موج انفجار قرارگرفتندبه د لیل نداشتن صورت سانحه از تمام امتیازات محرومنددرصورتی که همین سربازان به صورت داوطلبانه به جبهه رفته اند و دستگیر نشده اند که به اجبار به جبهه بروند

 463. احمد قاصدی

  با سلام ، دبیر بازنشسته آموزش و پرورش هستم ، سعادت حضور در جبهه را به مدت یکسال داشتم ، هر چند می دانم که اگر شهید میشدم بازماندگانم از امتیازات خاصی برخوردار میشدند ، ولی شهادت نصیبم نگردید ، چرا باید از امتیازات ویژه ای که خانواده شهدا دارند ما رزمندگان محروم باشیم؟ ما گناه مان چه بوده که شهید نشدیم ؟! راستی مدال شجاعت هم که فراموش شده ! آیا ارزش و پاداش کارمان که به جبهه رفتیم و از خاک میهن و اسلام عزیز دفاع کردیم فقط کارتی به نام (کارت ایثار ) بود؟!

 464. علیرضا رشیدی

  سلام . با توجه به بیانات رئیس بنیاد شهید و جانبازان که اعلام کردند رزمندگانی که در دوران دفاع مقدس دچار مشکلات جسمی و… شدند به دفاتر امور ایثارگران نواحی نظامی مراجعه و با اخذ نامه تاییدیه با بنیاد شهید مراجعه نمایند تا ترتیب بررسی وضعیت انها داده شود . اما امور ایثارگران ارتش در اصفهان از این کار سرباز می زند و می گوید باید لاشه پرونده پزشکی خود را از بیمارستانی که درآن بستری بودید را بیاورید :
  ۱- مگر خود ارتش لاشه و پروند کاغذی سربازان و پرسنل خود را از دفاع مقدس تاکنون نگه داشته که لازم بوده نگهدارد که بیمارستانی که اجبار به این کار بعداز ۱۵ سال ندارد نگه دارد.
  ۲- وقتی خود ارتش برای من چند نامه متفاوت با مناطق عملیاتی متفاوت داده مثلا در چنگوله بودم در ۱ نامه چنگوله درست است و چند ماه بعد نامه دیگری گرفته ام نوشته میمک و چند ماه یا سال بعد مراجعه کردم نوشته مهران و یا سرپل ذهاب و یا سومار و یا صالح اباد و… و تازه هر دفعه هم مدت حضور در جبهه یمن متفاوت است از ۱۶ ماه تا ۲۳ ماه که حتی گیرندگان نامه ها را هم به شک انداخته که شاید جعلی هستند.
  ۳- جراجت های من در جبهه با درمان واستراحت در بیمارستان های صحرایی منطقه دور افتاده ای بوده که از ۳ تا ۱۰ روز استراحت در بیمارستان صحرایی و یا مرخصی استراحت در منزل داشته و نیازی به بستری در بیمارستان های شهرها را نداشته . حالا مسئول مربوطه در امور ایثارگران ارتش اصفهان می گوید فقط بیمارستان و مدارک پزشکی بیمارستان ها و اورژانس های صحرایی معدوم شده است ! مگر نباید قبل از معدوم نمودن آنها را وارد سیستم و دفاتر الکترونیکی و … نمود . و مدارک بیمارستان های صحرایی هم موجود باشد ما قبول نداریم .
  ۴- مگر ارتش و یا بنیاد می خواهد هزینه ها و کسورات و حقوق و افزایش ما را بدهد که اینقدر سنگ می اندازند و ما کارمند دولتیم و خود ارگانمان می خواهد این امتیازات را برایمان قائل شود نه ارتش .
  ۵- شیمیایی های ارتش با انواع گازها که دیگر جای خود دارند و سرباز بوده اند و وظیفه ! … خواهشمند است بگوش مسئولین محترم امور ایثارگران ارتش برسانید.

 465. اصغرعزیزان

  باسلام.چرا برای سربازان ارتش در دوران دفاع مقدس هیچ امتیازی قائل نیستند؟درصورتی که سربازان دوران جنگ سایرکشورها در تمام مناسباتشان از آنها تقدیر میشود و مدال افتخاربه آنها اهدا میکنند.درصورتی که سربازانی که در دوران دفاع مقدس مورد تک شیمیایی دشمن یا موج انفجار قرارگرفتندبه د لیل نداشتن صورت سانحه از تمام امتیازات محرومنددرصورتی که همین سربازان به صورت داوطلبانه به جبهه رفته اند و دستگیر نشده اند که به اجبار به جبهه بروند
  ترا خدا یه مرد باشه مشکل سربازان ارتش را که کارت ایثار دارند و در ادارات برایشان امتیازی در نظر نمیگیرند رسیدگی کند
  باتشکرعزیزان۰۹۱۲۲۶۱۱۲۰۲
  ا

 466. کاظم محظوظ

  سلام لطفا مرا راهنمایی کنید کارت ایثار را با ۲۸ ماه دریافت کردم ایا در کجا آن را به جریان بیندازم؟ منظورم جزو آمار شوم و ۲ فرزند دانشجو دارم. خواهشن راهنماییم کنید ۰۹۱۹۲۶۹۱۹۰۶ممنون میشوم

 467. داود فرجی

  سلام سال ۶۲به مدت ۲۱ماه درجبهه ژاندارمری خدمت کردم باید به کجا مراجعه کنم چرا فقط برای ارتش وغیره صادر می شود راهنمائی فرمائید

 468. کاظم محظوظ

  با سلام وادب ممنونم برایم پیامک فرستادید که به سایت ارتش بروم رفتم چیزی نیافتم خواهشن راهنمایی کنید ۲فرزند دارم هر ۲ امسال دانشجو هستند چه کنم که از کارت ایثار برای دانشگاه استفاده کنم ممنون و متشکرم ۰۹۱۹۲۶۹۱۹۰۶ ممنون

 469. غلام علی بدخشان

  با عرض سلام وخسته نباشید.امیدوارم پاسخ مرا هم مانند بقیه قبول زحمت کنید وبدهید این جانب ۲۸ ماه در جبهه های حق علیه باطل خدمت کرده ام.میخواستم بدانم کارت ایثار چه مزایایی دارد؟.درضمن دوفرزند دانشجو دارم.باسپاس فراوان.۰۹۱۱۲۴۴۶۶۰۶

 470. فردین وطن خواه

  با سلام من سرباز پدافند هوایی در پادگان نوژه و کرمانشاه درسال ۶۶ و ۶۷ بوده ام و بمدت ۲۶ ماه خدمت کرده ام ۲۰ ما در مناطق عملیاتی یاد شده آیا کارت ایثار به بنده تعلق می گیرد چطور باید اقدام کنم

 471. محسن مرادی

  باعرض سلام من درتاریخ ۱۸/۰۷/۱۳۶۷ اعزام به خدمت مقدس سربازی شدم یکسال ان در منطقه جنگی گیلان غرب سومار ویکسال منطقه برای پاکسازی میدان مین بوده ام در خط مقدم و مجروحیتی از صورت دارم اما مدارکی ندارم وتک پسر سرباز دارم ۰۹۳۹۶۸۹۸۸۳۵ ل۵۸ تکاور ذولفقار بوده ام کارت ایثار تعلق میگیرد لطفا راهنمایی فرماید

 472. موسی الرضادامغانی نصرت ابادی

  با سلام
  اینجانب درسال ۶۲/۱۱/۲۴ اموزشی رادر بیرجند و بعد از ان ۱۲ ماه درجبهه فکه دهلران پشت تلمبه خانه ودر منطقه فکه بوده ام و ۲ ماه سومار از طرف گردان قدس بوده ام و بعد از آن ۱۰ ماه در کردسستان جاده پیرانشهر-سردشت بوده ام. هم در فکه شیمیایی شده ام و هم در سردشت، اما فقط جواب سردشت آمده است لطفا ۱۴ ماه دهلران را پیگیری کنید. در ضمن اینجانب برای کارت ایثار پیگیری کرده ام اما هنوز دریافت نکرده ام.

 473. داود فرجی

  سلام ۲۴ماه در نیروی انتظامی دراستان ایلام خدمت کردم چون میتوانم کارت ایثار بگیرم مهر ۶۲لغایت مهر۶۴ لطفا راهنمائی کنید خیلی در ارتش وسپاه بودن دریافت کردن…

 474. عبدالحکیم جزایری

  باسلام نامه ای برای کسری خدمت ازامادگاه کرمان جهت زاهدان امور ایثار گران حضور پدر درجبهه ها یگان خدمتی اخذ متاسفانه پاسخ یگان پدر چون فرزند شما متولد۱۳۷۳ می باشد کسری خدمت شامل وی نمی گردد حالا چاره چیست

 475. عبدالحکیم جزایری

  باسلام درتاریخ ۱۳۹۲/۰۵/۲۰کلیه مدارک مربوط به کارت ایثار گری وجانبازی تحویل پست ورسید اخذ نمودم اما تااین لحظه از کارت ایثار خبری نیست لطفا زحمت شما پیگیری نمایید اجرکم عندا…

 476. ر.م

  با سلام پدر من در جبهه حضور داشته اند چطور کد ایثارگری دریافت کنیم با توجه به اینکه مدارک و کارت جبهه ایشون در دسترس نیست سرقت شده راهنمایی میفرمایید

 477. نعمت علی بابایی

  با سلام من۲۴ ماه خدمت کرده ام و کارت ایثارگری را هم گرفتم …حالا می خواهم بپرسم که ایا با این کارت می توانم از مدت خدمت پسرم کم کنم و او کمتر خدمت کند،واینکه لطفا راجع به افتتاح حساب بانک حکمت که انجام داده ایم اطلاع رسانی کنید….
  با تشکر و خسته نباشید

 478. مهدی گردان

  این چه رسمی هست که باید سابقه ۳۰ ماه داشت.
  بنده دارای کارت ایثار هستم و سابقه ۱۷ ماه چند روز را دارم
  در سردشت دیدبان بوده ام و در چند عملیات جلوی رژیم عراق به تنهایی
  ایستادم .این تبعیض محض است.
  باید مزایای ما را هم لحاظ کنید.داشتن یک کارت ایثار
  خالی چه چیزی را برای من به ارمغان میاورد
  … باید از ما هم تجلیل کنید.
  این تنها کاری است که میتوانید انجام دهید
  گر چه میدانم زحمت خواندن این کامنت را به خود نمیدهید

 479. مصطفی مستعان

  • -۱بسم ا… أی نام تو بهترین سراً غاز باسلام ودرود ،در صدر إسلام رزمندگان یک تیپ نبودند بل چند تیپ بودند. از جمله کسانی که فقط برای غنیمت وعده أی برای غنیمت هم بود اما نه بعنوان تنها دلیل وبرخی هم میدانیم أصلا به فکر این چیزها نبودند اما این مانع از برخورداری أنها نشد .
  حال حکایت رزمندگان دفاع مقدس است که برخی انگار نمیدانند توپ وتانک ومسلسل وموشک وخمپاره وهواپیما و بمب شیمیایی برای همه بود مگرکسی بوده که داوطلب واز سر تشخیص وظیفه واز خودگذشتگی به جبهه نرفته باشد ،اگر بگوییم بله پس یعنی ما أنها رامجبور کردیم به هر د لیل که این درست نیست واگر بگوییم همه کما بیش به یک دلیل به جبهه رفته اند وان دفاع از میهن وانقلاب اسلامی وبه یک نسبت هم احتمال میدادند که بر نگردند دیگر تبعیض و تفاوت معنی ندارد.جالب و بلکه عجیب اینجاست که همین رزمنده غیر داوطلب که ایثارگر تلقی نمیگردد به محض مجر وحیت ،اسارت وشهادت بنام ایثارگر جانباز،ازاده وشهیدشناخته میشود واینجا میشود از خودگذشته، که در واقع زمان حرکت از خانه به جبهه از خودگذشته بوده وهر که پا به جبهه نهاد با همه زخمها وجراحتهای بیرونی وبویژه درونی در واقع جانباز و سرباز به معنی واقعی کلمه بود .حال در هر لباس و یگان خدمتی که بوده .حق است اگر همه با درصدی معین مثلا ۱ الی۲ درصد به ازای هر ماه خدمت جانباز شناخته شوند که در واقع نیز هستند.

  • -۲ درود به تمامی رزمندگان ایثارگر ، چه أنها که رزمنده ماندند با تمامی زخمهای ظاهری وجراحتهای درونی که اهلش میدانند واز همین رو همگی در واقع جانبازندوچه أنانی که ظاهرا جانباز گشتند حال با هر درصدی کم یا بیش أما بدون پارتی و چه أنها که أسیر شدند وبعد ازاده والبته با احتساب زمان دوبل وچه أنانی که شربت شهادت نوشیدند.
  اما یک چیز فراموش نشود که همگی برای دفاع از ناموس وطن وانقلاب إسلامی بود وهمه اول از همه ایثارگر رزمنده بودند.
  وچه بسا أنان که نه شهید گشتند ونه به ظاهر جانباز ونه أسیر وبعد ازاده بیشتر متحمل زحمت و بر دوش بار کش مسؤلیت دفاع مقدس بودند
  در واقع رزمندگانی که دیرتر شهید،أسیر و جانباز گشتند ویا أصلا نگشتند به قطع ویقین بیشتر هم زحمت کشیدند.
  حال چه شده که در رده ایثارگر قرار نگرفته(به عمد یا به سهو بماند) ویاپس از سالیان سال انگار تازه از خواب پا شدند ویا چشم باز که نه نیم باز کرده اند وتازه با منت در رده ایثارگر قرار کرفته که نه قرار داده اند ان هم بهتر است بگوییم نام گرفته نه قرار وگرنه امتیازی نه بیشتر از دیگر ایثارگران (به همان دلیل تحمل بار و زحمت بیشتر)حداقل در حد وحدود أنها و زحمت خویش می بردند که نبردند.انشاا…که ببرند

  • -۳ سپاس بر شما که با انهمه مشغله جهت حل مسائل ومشکلات عدیده نیم نگاهی به ایثارگران بویژه اثارگران رزمنده دارید.لطفا در کنار خواسته های مطرح شده بحق دگر عزیزان ایثارگر قانون بازنشستگی پیش از موعد را درباره رزمندگان ایثارگر همچون دگر ایثارگران جانباز وازاده اعمال واجرا فرمایید تا در صورت تمایل ودرخواست بتوانند استفاده نمایند باشد که مرهمی شود هر چند کم بر سالیان سال فراموشی و بی توجهی به این بخش از ایثارگران گه اگر نه بیشتر حداقل کمتر از دگر ایثارگران هم زحمت نکشیده و بل بیشتر متحمل بر دوش کشیدن سنگینی طاقت فرسای بار مسئولیت دفاع مقدس بویژه پس ازشهید زخمی و اسیر شدن همسنگران همرزمان و همقطارانشان بودند که تحمل فقدان واحساس عدم حضور ان عزیزان خود ضربه وزخمی دگر بود بر جانشان در کنار زخمهای بیشمار کوجک و بزرگ جسمی وروحی وجانبازیهای فراوانشان بویژه در بیرون راندن دشمن ونجات میهن اسلامی و بسیاری مواقع انتقال شهدا و نجات همان مجروحین و اسرا که اکنون جانباز وازاده محسوب شدند وازهمه بدتربا انهمه مسئولیت بی توجهی و فراموشی انها درسالهای دور وپس از جنگ که برخی حتی ایثارگر محسوب ننمودنشان انهم با بهانه ای واهی به نام بار مالی که گویی فقط انها اضافه بودند حتی در اوج درامدها.سخن کوتاه کنم کلیه رزمندگان (ایثارگر) محسوب گردند وهر ماه حضور در جبهه های حق علیه باطل ١الی٢ درصد جانبازی حساب گردد(بدلیل أسیب های نه فقط جسمی که روحی -انها که در جبهه بودند میدانند واینکه هر روزش اگر نه یک سال اقلا یکماه بود و مصداق مشاغل سخت و زیان أور بل بسیار بالاتر) وگرنه هر طرح و لایحه أی ناقص وغیرمنصفانه وتوهینی است به همه شهدا،جانبازان وازادگان چرا که خود به خوبی میدانند که قبل از هر چیزى همگى در درجه اول (رزمنده )بودند.پس بدانید چه چیزی را چطور تصویب می کنید که روزی در پیشگاه حضرت حق بایستی پاسخگو باشید بویژه انها که خود جبهه هم بوده اند با درودی برشما والسلام.

  -۴ جان بر کفان و رزمندگان سلحشور اسلام در جبهه های دفاع مقدس هر چه در توان داشتند در طبق اخلاص قرار دادند حال حق است اگر ۱-پیشنهاد گردد به ازای هر ماه خدمت در جبهه ۱ الی۲ درصد جانباز محسوب گردند.(بدلیل أسیب های نه فقط جسمی که روحی -انها که در جبهه بودند میدانند واینکه هر روزش اگر نه یک سال اقلا یکماه بود و مصداق مشاغل سخت و زیان أور بل بسیار بالاتر) ومشکل بی مدرکی یا از بین رفتن مدارک در عملیات وجابجایی های مختلف نیز حل می شود سپاس بر شما که با انهمه مشغله جهت حل مسائل ومشکلات عدیده نیم نگاهی به ایثارگران بویژه ایثارگران رزمنده دارید چه زیبنده است این پیشنهاد توسط ایثار نزاجا باشد که مرهمی شود هر چند کم بر سالیان سال فراموشی و بی توجهی به این بخش از ایثارگران( رزمنده) که اگر نه بیشتر حداقل کمتر از دگر ایثارگران هم زحمت نکشیده و بل بیشتر متحمل بر دوش کشیدن سنگینی طاقت فرسای بار مسئولیت دفاع مقدس بویژه پس ازشهید زخمی و اسیر شدن همسنگران همرزمان و همقطارانشان بودند که تحمل فقدان واحساس عدم حضور ان عزیزان خود ضربه وزخمی دگربود بر جانشان در کنار زخمهای بیشمار کوجک و بزرگ جسمی وروحی وجانبازیهای فراوانشان بویژه در بیرون راندن دشمن ونجات میهن اسلامی و بسیاری مواقع انتقال شهدا و نجات همان مجروحین و اسرا که اکنون جانباز وازاده محسوب شدند وازهمه بدتربا انهمه مسئولیت بی توجهی و فراموشی انها درسالهای دور وپس از جنگ که برخی حتی ایثارگر محسوب ننمودنشان انهم با بهانه ای واهی به نام بار مالی که گویی فقط انها اضافه بودند حتی در اوج درامدها الحمدلله پس از سالیان رزمندگان ایثارگر محسوب شدند وخود به خوبی میدانید که قبل از هر چیزى همگى در درجه اول (رزمنده )بودند.

  -۵ بسم ا.با سلام بر مبنای قانون بنیاد شهید، رزمندگان جزجامعه هدف نیستند.با ارایه ۱ الی ۲ درصد جانبازی به رزمندگان جان برکف این مشکل حل می شود لطفا به این سوال ومسئله فکر کنند بل شاید پاسخی منصفانه وخدا پسندانه بیابند :مگرعزیزان شهید وجانباز و ازاده قبل از ان چه بودند .رزمنده نبودند . نه اینکه قبل از هر چیزی رزمنده بودند پس اساس ومقدمه تمام عناوین دیگر ایثارگر رزمنده بودن است .حال چطور این اصل اساسی به فراموشی سپرده شده است ورزمنده مظلوم شد غیر ایثارگر وهیچ امتیاز درخوری بهش تعلق نگرفت.بنیاد شهید جانباز ازاده جهت رسیدگی به اموربعدا تشکیل شد اما چه کمکی به تشکیلات اعزام نیرو و رزمنده که قبل از بنیادها وجود داشتند شد که از خجالت ایثارگران رزمنده درایند و اگر شد چرا در نیامدند.ارتشی سپاهی دو لشکر الهی و ارتشی بسیجی سپاهی سه لشگر الهی یادمان نرفته اما گویا هنگام اعطای امتیاز وبه نوعی تقسیم غنایم تنها کسانی که مدنظر قرار نگرفتند همین رزمندگان بودند که پایه و اساس دفاع مقدس بودند ایااین انصاف است

  -۶ بسم ا….با سلام الحمدلله رزمندگان ایثارگر محسوب شدند میماند اینکه به ازای هرماه حضور در جبهه ۱ یا ۲ درصد جانبازی برایشان منطور گردد تا مرهمی باشد بر انهمه زخمهای جسمی و بویژه روحی که به چشم نیامد ؤدیده نشد و به حساب نیامد و اهلش میدانند والسلام

  -۷ بسم ا… با سلام پیشنهاد می گردد حال که رزمندگان ایثارگر محسوب شدند ۱الی ۲ درصد جانبازی برای هر ماه خدمت رزمندگان ایثارگر در نظر گرفته شود درست مثل ازادگان که جانباز محسوب شدند.فراموش نشود که در غیاب عزیزان شهید جانباز و ازاده چه کسی بار سنگین مسئولیت ادامه نبرد با دشمن را بر دوش می کشید وچه جانفشانیهادر راه نجات میهن اسلامی وحتی بسیاری از همرزمان مجروح وبرخی اسرا واجساد پاک برخی شهدا و انتقا ل انها به نقاط امن پشت جبهه در اوج نبرد وخطر در عین دفاع جانانه و حملات سهمگین انجام داد . ان عزیزان همرزم وهمسنگر ایثارگر شهید جانباز و ازاده گشتند ورزمندگان که انهمه ایثار نمودند ورنج عدم حضور همرزمان را همراه با مسئولیت بیشتر ومضاعف بر دوش کشیدند مدتهای مدید به چشم نیامدند و ایثارگر هم محسوب نگشتند حال با ۱ الی ۲ درصد جانبازی به ازای هرماه خدمت باشدکه مر همی شود بر سالیان سال بی توجهی وبی اعتنایی وغفلت از رسیدگی به انها که همه می دانیم درواقع جان بر کف و جانیاز نیز بودند وخیلی ها مدارکی ندارند ویا در معرکه عملیات تک وپاتک ورزم شبانه وروزانه وجابجایی ها از بین رفته است واین را همه می داننداصلا مگر میشود رزمنده بود وهیچ زخم کوچک وبزرگ جسمی و روحی از انهمه توپ وتانک وگلوله واتش وهواپیما وشیمیایی وبطور کلی تاثیری از جبهه های جنگ ودفاع مقدس نگرفت افلا یتفکرون انشا ا…که به فکرشان باشید والسلام
  ۸ -بسم ا… سلام بزرگی تعریف می کرد هر قدر در اموزش زحمت بکشید وعرق بریزید درهنگامه میدان هر گونه مسابقه علمی ورزشی فرهنگی اقتصادی واجتماعی ورزمی ومبارزه بیشتر وبهتر نتیجه می گیرید وکمتر بأخت وتلفات می دهید . یاد مأموریت اموزشی رزم شبانه وتک روزانه افتادم وکلا اموزش های مختلف رزمندگان واینکه در تعریف مصوب کردند کسانی که مثلا ٣الی۶ ماه یا۶الی٩ ماه در جبهه بودند وحال ٢ موضوع مطرح می گردد:١-حداقل دوره اموزشی جهت اشنایی نسبی ومؤثر ٢الی٣ماه می باشد . ٢-چرا در احتساب مدت خدمت جبهه این مدت اموزش نادیده گرفته می شود. مگر بدون اموزش وتمرین ومأنور می شود وغیر از این است که اگر همین طوری بی اموزش یا کم اموزش جبهه بروی کارایی کمتر وتلفات بیشتر میشود کم نبودند رزمندگانی که بدلیل عدم یا کمی اشنایی با مثلا برخی سلاحها وروشهای مبارزه تن به تن یا حتی ماسک وشنا شهید مجروح وأسیر می گشتند مگر قرار است جبهه رفت وزود شهید مجروح یا أسیر شد وأین کم یا بی تاثیر و نتیجه بودن حضور بی اموزش یا کم اموزش را می رساندو اینکه چه کسی جبهه ها وسنگرها را حفظ می کرد که دشمن پیش روی نکند بل پسروی و عقب نشینی بکند وسر جایش بنشیند .پس واضح وصلاح ً وبل واجب است که دوره اموزش رزمندگان دفاع مقدس به طول مدت خدمت جبهه أضافه گردد وعجیب اینکه چرا تاکنون نشده بویژه هنگام تصویب تعریف رزمنده ایثارگر تا همگان بیشتر پی به ارزش اموزش ببرند وارج نهند والسلام

 480. عبیدالله

  باسلام من در سال اخر ۶۶ تا سال ۶۸ خدمت سربازی در سپاه پیرانشهر به صورت ماموریت خدمت سربازی را اتمام کردم ایا شامل کارت ایثار می شوم یانه واگر می شود به کجا مراجعه نمایم وچه مدارکی لازم دارم باتشکر شیخ زاده

 481. اسداله پیشدار

  باسلام من حدود ۱۳سال تحت پوشش صندوق اینده ساز بودم اکنون برای تجمیع به تامین اجتماعی وجه درخواست میکنند اضافه از مبلغی که انتقال داده شده ومیگویند نقل و امتقال بین صندوق ها نباید پولی اضافه پرداخت گردد نه صندوق به تامین اجتماعی ایا درست است ؟؟؟

 482. گل‌محمدی‌میکاییل

  انشاالله‌این‌سری‌بجای‌۳۰‌ماه‌‌۳۰‌سال‌در‌منطقه‌میمانیم‌تا‌شماها‌‌مفت‌و‌مجانی‌به‌‌نون‌نوایی‌برسین.زمان‌جنگ‌‌خدمت‌سربازی‌۱۸‌ماه‌بودبا‌احتیاط‌۶‌ماه‌هم‌میماندیم‌بقیه‌را‌از‌کجا‌بیاریم‌اون‌آقایی‌که‌این‌حرفها‌را‌میزنه‌فکر‌کنم‌تازه‌به‌استخدام‌ارتش‌در‌امده،،شما‌مسولین‌‌به‌جای‌سنگ‌انداختن‌‌باید‌به‌فکر‌حق‌وحقوق‌سربازان‌رزمنده‌ایثارگر۸سال‌دفاع‌مقدس‌باشید.۲۵‌سال‌گذشته،تا‌حال‌دیناری‌دولت‌به‌ما‌پرداخت‌نکرده،ماسربازان‌ایثارگر،‌ازبچه‌های‌همین‌آب‌وخاک‌هستیم‌منشا‌اصلی‌ایثار‌وشهادت‌همین‌رزمندگان‌بودند‌که‌به‌جبهه‌میرفتند‌هدف‌همه‌یکی‌بوددفاع‌از‌ناموس‌واب‌وخاک.قرار‌هم‌نبود‌همه‌شهید‌و‌یا‌جانباز۸۰درصدی‌باشندباید‌افرادی‌هم‌میماند‌تااز‌این‌انقلاب‌و‌اب‌وخاک‌دفاع‌کند‌ما‌رزمنده‌ها‌ی‌ایثارگرشجاعانه‌ماندیم‌ودفاع‌کریم‌حالا‌‌دولت‌مردان‌ومسولین‌‌ازادانه‌زندگی‌میکنند‌فکر‌نمیکنند‌این‌ازادی‌را‌چه‌کسانی‌فراهم‌کرده‌اندحال‌هر‌کس‌‌یک‌ایرادی‌برای‌ما‌میگیرند،شما‌مسولین‌چرا‌طبق‌قوانین‌بین‌المللی‌سربازانی‌که‌از‌جبهه‌جنگ‌برگشته‌اند‌رفتار‌نمیکنید،ایا‌همه‌مسولین‌کشور‌بدون‌حقوق‌کار‌میکنند،بخدا‌یک‌روز‌هم‌کار‌نمیکنند،صادقانه‌قضاوت‌‌کنید‌بعداز۲۵سال‌حق‌وحقوق‌،ما‌رزمندگان‌ایثارگر‌را‌پرداخت‌کنیدتازمانی‌که‌به‌حق‌قانونی‌خودمان‌نرسیده‌ایم‌کسی‌را‌حلال‌نمیکنیم‌ودر‌اون‌دنیا‌ازدست‌شماها‌به‌حضرت‌امام‌خمینی(ره)شکایت‌میکنیم‌که‌در‌نبود‌شماما‌پیشکسوتان‌راه‌جهاد‌وشهادت‌را‌فراموش‌کرده‌اند،به‌امید‌ان‌روز‌که‌همه‌به‌حق‌خودشان‌برسند،رزمندگان‌۸‌سال‌دفاع‌مقدس.گل محمدی

 483. فاطمه

  با سلام
  من فرهنگی هستم و دو سال در منطقه جنگی خدمت کردم.آیا این کار در معافیت تک فرزند پسرم تاثیر دارد

 484. هادی ارسلانی

  آیا کارت ایثارگری شامل افراد خدمت سربازی در مناطق عملیاتی دوره قبل جنگ هم می باشد؟

 485. سالم

  باسلام وخسته نباشید بنده مدت ۵۶ ماه درخط مقدم جبهه های جنگ مشغول بودم وسه بارمجروح شدم وبخاطراینکه کسی رانداشتم دنبالش نرفتم وفقط پنج درصد برایم در نظر گرفتن و۲۴ ماه آنرابجای سربازی وو۳۲ ماه آنرا بعنوان بسیجی هنوز کارت ایثارنگرفتم وهمسرم فرزندشهید میباشد که دریک درگیری توسط گروهک فاسد دمکرات به شهادت رسید هنوزهیچی نگرفتیم بخدابدون منزل وبدون زمین وحتی آرزوی وسیله نقلیه داریم حداقل یک بارباخانواده مسافرتی برویم افسردگی گرفتیم بارهادرخواست وام کردیم کسی توجهی نکرده

 486. محمد

  با عرض سلام و درود خدا .بنده عذرخواهم ازشما چون خودم میخواهم برای کارت ایثار پدرم بروم به سنندج از۱۵۰۰کیلومتر دورتر اگربروم حضورا به اینجانب کارت ایثار و کسری خدمت هم میدهند با تشکر

ارسال نظر