شیشه وقتی آینه است که یک رو داشته باشد ...


چاپ این مطلب ارسال این مطلب به دوستان
۱۵ اردیبهشت ۸۸

معاون نيروي انساني ستاد كل ارتش اعلام كرد: براي كليه سربازان وظيفه ارتش جمهوري اسلامي ايران در دوران دفاع مقدس كه سابقه حضور در جبهه، جانبازي و يا آزادگي دارند، كارت ايثار صادر مي‌شود.

به گزارش ايسنا از روابط عمومي ارتش جمهوري اسلامي ايران، امير دكتر شهلايي با اعلام اين خبر افزود: كارت ايثار به عنوان سند حضور رزمندگان در جبهه و تجليل از سربازان سرافراز ارتش جمهوري اسلامي ايران در دوران هشت سال دفاع مقدس در نظر گرفته شده است.

شهلايي همچنين گفت: دارندگان کارت ايثار که مجموع عدد درصد جانبازي و مدت حضور آنان در جبهه به 30 ماه برسد از امتيازاتي از جمله معافيت فرزند از خدمت سربازي و معافيت‌هاي مربوط به پرداخت حق بيمه و بازنشستگي برخوردار خواهند شد.

وي ادامه: سامانه رزمندگان اسلام تحت نظر اين ستاد و به همت معاونت‌هاي نيروي انساني و احتياط نيرو‌هاي تابعه آجا در دو مرحله نسبت به صدور كارت ايثار اقدام كرده است. در مرحله اول كه در ارديبهشت ماه 85 آغاز شد، مدارك 55 هزار نفر از كاركنان پايور كه سابقه حضور در جبهه، جانبازي و آزادگي دارند جمع‌آوري و ساماندهي شد و بر اساس آن تاكنون براي 25 هزار نفر از اين عزيزان كارت ايثار صادر شده است و با توجه به برآورد صورت گرفته اين تعداد به بيش از 200 هزار كارت افزايش خواهد يافت.

شهلايي اظهار كرد: در مرحله دوم نيز كه از فروردين ماه سال 87 آغاز شده است تاکنون اطلاعات و مدارك مربوط به يك ميليون و 400 هزار نفر از كاركنان وظيفه ارتش در دوران دفاع مقدس ساماندهي شده که در حال حاضر بيش از يك هزار كارت ايثار براي اين عزيزان صادر شده است.

وي تصريح كرد: مشخصات سربازان وظيفه ارتش جمهوري اسلامي ايران در دوران دفاع مقدس همرا با مدت زمان حضور آنها در جبهه‌هاي حق عليه باطل بزودي در پايگاه اطلاع رساني ارتش به آدرسwww.aja.ir قرار مي‌گيرد و اين عزيزان مي‌توانند با مراجعه به اين سايت و ارسال عكس و کد ملي خود به معاونت احتياط نيروهاي زميني،هوايي و دريايي، كارت ايثار خود را دريافت كنند.

معاون نيروي انساني ستاد كل ارتش همچنين از راه‌اندازي سامانه جانبازان در ارتش خبرداد و افزود: اين سامانه با همكاري ادارات بهداشت و درمان نيروهاي تابعه آجا به منظور رسيدگي بيشتر به وضعيت جانبازان به ويژه جانبازان شيميايي تشكيل شده است.

………………………………………………………………………………………………………….

* * * توضیح  ضروری:

مطلب فوق صرفا جنبه اطلاع رسانی داشته و مديريت سايت، صلاحيت و اطلاعات لازم براي پاسخگوئي به سوالات زیاد کاربران محترم را ندارد. امید است مسئولين مربوطه و یگان های صادر کننده کارت ایثار، پاسخگوی سوالاتی باشند که از سوی کاربران مطرح گردیده است.

 

 

587 نظر برای “*اعطاي امتيازات ويژه كارت ايثار به سربازان وظيفه دوران دفاع مقدس”

 1. حمید رضا کشاف

  سلام
  با توجه به اینکه همه سربازان در دفاع در منطقه خدمت کرده اند
  چرا باید فقط به افرادی که 30 ماه در منطقه بوده اند از امتیازاتی بر خوردار باشند پس افرادی که 24 ماه خدمت داشته اند و جدا از 3ماه اموزشی 20 ما در منطقه بودند انسان نیستند و به این آب خاک خدمت نکرده اند؟

  تمامی امتیازات متعلق به خانواده شهدا و جانبازان است که باید باشد شکی نیست اما در آن زمان که سربازان وظیفه که در منطقه حضور داشتند و زحمت کشیدند در مقابل دشمنان ایستادگی کردند و کشته نشدند و کشتند در حالیکه خیلی از سربازان در آن زمان در اتوبوسها بلیت پاره میکردند و جزو خدمتشان هم محسوب میشد .
  و یا سربازانی که خونشان ازخون ما خیلی خوشرنگتر بود باید در مکانهای گرم نرمتری خدمت میکردند.

  آیا اینقدر فرق گذاشتن جایز است ؟

 2. علیپور

  شایسته است اندکی از دیگر کشورها در اینگونه موارد الگو برداری کنیم چرا که سربازان جنگ دوم جهانی اکنون نیز مورد حمایت دولتشان هستند ولی صد افسوس که ما اندر خم یک کوچه ایم

 3. رضا .ك

  با سلام
  آيا فقط اين كارت ايثار مربوط به سربازان كه 30 ماه حضور در جبهه مي باشد يا نه سربازاني كه در جبهه حضور داشته اند مثلا بالاي 15 ماه ؟
  ساير سربازان كه در سپاه ويا نيروي انتظامي بوده اند چه ؟
  بعضي ها با چند ماه براي خود ازبهترين امتيازات برخوردار وبعضي ها با حضور بالاي 15 ماه همرا با بسيجيان در سپاه به فرمهاي حضور داوطلبانه در ادارات برخود مي كنند
  اميد واريم مدير محترم سايت كه مطلب را نوشته اند مصاحبه ويا گذارش ديگري از مسئوليت داشته وانعكاس دهند با توجه به بحث عدالت و …….

 4. شاهین یوسفی

  نه برای تمامه کسانی که تو جبهه بودند کارت ایثار صادر میشه. کسانی که 30 ماه بودند یکی از فرزندان پسر از خدمت سربازی معاف میشه. و اگر کمتر از 30 ماه باشه به تعداد ماه های حضور پدر در جبهه ضربدر 18 میشه تعداد روزهای کسر خدمت پسر. هر یک ماه حضوز پدر در جبهه = کسر 18 روز از خدمت پسر در سربازی.
  فقط کافیه شما کارت پایان خدمت و ضرورت خودتون رو به پادگانی که از اونجا به جبهه فرستاده شدید ببرید و بگید واسه کارت ایثار اومدین.
  من خودم تمامه کارهای پدرم که 24 ماه جبهه بوده رو انجام دادم
  ایمیل خورم رو نوشتم اگه کسی سوالی داشت از من بپرسه. من همه کار ها رو انجام دادم

 5. رضا .ك

  كساني كه سربازي را از طريق سپاه اعزام به جبهه شده اند بايد به سپاه منطقه خود بروند يا به سپاه آموزش دهنده واعزام كننده ؟
  با تشكر.

 6. هوشنگ گلچيني

  با سلام
  ميخواستم كه بدانم اگر مدت 28 ماه در خط مقدم جبهه جنگيده باشيم اين كارت را ميتوان دريافت كرد يا نه؟

 7. صمد ترابي

  با سلام حضور كليه رزمندگان اين مرز و بوم
  من در سال 68 تا 71 به مدت 20 ماه در سردشت خدمت كرده ام ، لطفا” بفرمائيد كارت ايثار به اينجانب تعلق مي گيرد؟ اگر جواب مثبت است چگونه بايد اقدام كنم؟
  با تشكر

 8. محمد

  با سلام : یاد آن روزها بخیر که بعد از شهادت سرداران بزرگ اسلام در حادثه سقوط هواپیمای C130 و پس از عملیات پیروزمندانه ثامن الائمه در سال 1360 در کنار رودخانه جراحی توسط خبرنگار محترم صدا وسیما جهت تهیه خبر از اولین پیروزی بنام عملیات حصر آبادان و تانکهای به غنیمت گرفته شده از دشمن بعثی اینجانب ( ستواندوم وظیفه محمد صندوقی) مصاحبه شد خواهشمند است در صورت موجود بودن این مصاحبه نسبت به ارسال بصورت cd اقدام فرمایید . آدرس : مشهد – قاسم آباد – بلوار ادیب- ادیب 6 – طبقه اول . قبلا تشکر می کنم .

 9. رضاسروديان

  باسلام ميخواستم بپرسم كي سايت ثبت نام براي دريافت كارت ايثار فعال خواهدشد.باتشكر

 10. ناصر اکبری

  با سلام پس از ارسال مدارک مورد نیاز کارت ایثار دریافت کردم حالا که من یک کارمند هستم و مدت حضورم در جبهه بیست ماه بوده آیا خواهم توانست از مزایای آن از قبیل معافیت از حق بیمه و مالیات برخوردار باشم و همچنین اینجانب صاحب دو دختر هستم آیا آنها نیز از این مزایا برخوردار خواهند شد مثلا” در مورد ورود به دانشگاه و غیره…

 11. محمد يزدان جو

  با سلام آنهايي كه در شش ماه آخر سربازي دوره احتياط خود را در جبهه بودند كه اولين گرداني كه به جبهه اعزام شدند گردان قدس 1958 شهيد با هنر آيا براي اين افراد كارت ايثار نمي دهند

 12. مرتضي

  من بعد اموزش عمومي وتخصصي مدت 17ماه در سرپل ذهاب وسومار درمنطقه جنگي سرباز بودم وهميشه اين گله را دارم مگر زماني كه خمپاره يا هواپيماي دشمن ميامد بين سربازان وظيفه وبسيجي وغيره فرق ميگذاشت ،كه هيچگونه امتيازي به ما تعلق نميگيرد پس بين ما كه در دوران جنگ داوطلبانه به سربازي رفتيم با انانكه بغل مامانهايشان ماندند وبعد به يمن پولشان سربازي خودرا خريدند چه فرقي وجود دارد .

 13. علیپور

  رزمنده ارتش در زمان دفاع مقدس بودم الان چطور به پسرم بگم که بما که در اداره یا ارگان نیستم حتی سهام عدالت هم نمیدن یعنی تره هم خرد نمیکنن؟؟این انصافه؟؟خدارو خوش میاد ؟؟ حتی خدمات درمانی؟؟؟ آه…….

 14. غلامحسن عاشوري

  با سلام .من 14 ماه و 6 روز در جبهه حضور داشتم و كارت ايثار را دريافت نمودم و29سال سابقه بيمه در سازمان تامين اجتماعي رشت و بندر انزلي را دارم چطور مي توانم بازنشسته شوم

 15. محمد افراسیابیان

  با سلام
  اینجانب محمد افراسیابیان در زمان خدمت وظیفه در سال 1359بمدت 15 ماه در جبهه های حق علیه باطل با درجه سربازی انجام وظیفه کرده ام، و در عملیات زیادی شرکت کرده ام و در عملیات ازاد سازی آبادان در اثر موج انفجار از ناحیه گوش سمت چپ دچار پارگی پرده گوش شدم و یک روز هم در بیمارستان ان زمان (که هتلی در اهواز بود) بستری شدم ولی با دیدن جانبازانی که به شدت مجروح بودند و نیاز به استراحت و رسیدگی بیشتری داشتند از بیمارستان به جبهه برگشتم ، و تا کنون هم به جایی برای گرفتن کارت جانبازی و کارت ایثارگری و یا امثال آن هرگز مراجعه نکرده ام. حال زمان خدمت سربازی تنها فرزندم فرا رسیده است و در سالهای قبل برای ثبت نام فرزندم در دبیرستان شاهد نامه ای مبنی بر حضور در جبهه برای معاونت نزاجا گرفته بودم که استفاده نکردم و تا کنون آن را نیز نداده ام ، آیا میتوانم از آن تاییدیه حضور برای کسر خدمت سربازی فرزندم استفاده کنم ؟ من که تا کنون از امکانات حضور در جبهه استفاده ای نکرده ام و برای این منظور هم به جبهه نرفته بودم. در ضمن همسرم هم در زمان جنک در جبهه ایلام طرح خدمت خود را میگذراند و او نیز نامه حضور در جبهه دارد. امیدوارم بتوانید مرا یاری و راهنمایی نمایید. با تشکر افراسیابیان

 16. سعدالله رستمی

  باسلام من در 65/2/22 درلشکر92زرهی خدمتم را آغازکردم وحتی دوران آموزشم رادرپادگان حمیدیه بافاصله کمی ازخط مقدم به مدت45روزگذراندم و27 ماه هم درخط مقدم در مناطق شلمچه وزید طلاییه شهابیه درسختترین شرایط گذراندم چرا نزاجا برای ارسال کارت ایثارگری خودش اقدام نمیکند مگرمشخصات رزمندگان راخودشان ندارند؟

 17. alireza

  با سلام
  در تقسيم خدمت سربازي من سهميه سپاه شدم و به منطقه اعزام شدم اگر كسي ميداند براي دريافت كارت ايثار چه كار كنم لطفا به من هم بگويد ايميل من alireza543210@yahoo.com
  با تشكر

 18. شهباز دربان ملک

  کارت ایثار بی خیال من دلم برای دوستان دوره سربازی در فاو سومار میمک صالح آباد سرپل ذهاب گیلان غرب تنگ شده یاد پلنگ سومار فرهاد رستمی که خدایش رحمت کند سرگروهبان آتشبار دوم توپخانه هوابرد شیراز بخیر

 19. حامد

  شرایط گرفتن کارت ایثار چگونه است

 20. zarei

  اين كارت مزيتي هم براي فرزندان دختر داره؟مثلا سهميه اي براي كنكور يا…؟

 21. معين

  در لشكر 92 تيپ 2 دزفول در سال 65 تا67 خدمت كردم (در منطقه جنگي)چگونه بايد كارت ايثارگري خود را بگيريم

 22. گلسرخ

  من کارمند هستم چرا در قانون خدمات کشوری در احکام کارگزینی برای کسانی که فقط حضور داوطلبانه در مناطق جنگی داشته اند فوق العاده ایثارگری در نظر گرفته شده و سربازان وظیفه از این مزایا بی بهره اند

 23. رضا

  با سلام من از سال 61 تا 63 در منطقه کرمانشاه خدمت کردم و با توجه به اینکه درجه دار وظیفه بودم بنا به ماموریتهای مختلف در سومار-سرپل ذهاب-گیلانغرب و خود کرمانشاه قرارگاه مقدم و ظفر خدمت کردم ولی الان که به کرمانشاه رفتم و تقاضای کارت ایثار کردم با توجه به امحاء مستندات و فقط از روی دریافت حق ماموریتها به من 11 ماه حضور در جبهه تعلق گرفت و حتی مدت مرخصی این دوران را کسر نمودند.دلیلش رو نمی دونم آیا قانونی هست ؟اصلا این کارت چه مزایایی برای ما که دوران سربازی را در جبهه گذراندیم غیر از کسر خدمت برای اولاد ذکور دارد؟ من که چیزی روی اینترنت پیدا نکردم.آیا برای من که تامین اجتماعی بیمه هستم می توانم از معافیت مالیاتی و تامین اجتماعی استفاده کنم؟ممنون می شوم که راهنمائی کنید و یا مرجع مناسبی به من معرفی نمائید.با تشکر رضا.

 24. میکاییل

  با سلام خدمت همه
  می خواستم بدانم که من در سال 68 در مراغه در پادگان توپخانه مراغه خدمت می کردم آیا می توانم کارت ایثار گری و یا کسر خدمت برای فرزندم بگیرم
  ممنونم.
  اگر کسی اطلاعاتی در مورد این که برای چه سال هایی و برای چه مناطقی کارت ایثار گری تعلق می یابد برام بفرستید.با تشکرwww.behnam.roh68@gmail.com

 25. مجید لعل نوری

  در کارت ایثار من عکس فرد دیگری زده شده است خواهشمند است راهنمائی کنید چگونه درستش کنم. تشکر

 26. علی کریمی

  من بخاطر انجام خدمت سربازی در ارتش درجبهه کارت ایثار گرفته ام میخواستم اطلاع پیدا کنم برای ورود به دانشگاه سهمیه داریم؟ اگر داریم چطوراستفاده کنم؟ راهنمایی کنید لطفا

 27. منوچهر حسین پور

  سلام لطفا مزایای کارت ایثار را توضیح دهید متشکرم

 28. بهرام رضایی

  برلی کارمندان کارت ایثار هیچ مزایایی نداره لطفا بفرمایید کاربرد آن در کجامی باشد؟

 29. حرداني

  با سلام كساني كه در ژاندارمري خدمت كردنند بايد چكار بكنند؟
  چونكه من با ناجا تماس كه گرفتم ميگويند هنوز دستوري براي صدور كارت ايثار ابلاغ نشده است خدمت من در زمان جنگ در گردان ژاندارمري دهلران واز بروجرد اعزام شده ام.
  لطفا اگر اطلاعي داريد كه چگونه بتوانم كارت ايثار را دريافت كنم راهنمايي كنيد ايميل من hardany_12@yahoo.com

 30. کوهی

  سلام علیکم،
  من متولد 1337 هستم.خدمت سربازی ما 1 سال بود.
  از این یکسال، 6 ماه آنرا دوره آموزشی بودم و 6 ماه باقیمانده را از طریق لشکر 21 حمزه در منطقه جنگی شلمچه رسته پیاده خدمت کرده ام.
  بتازگی موضوع کارت جانبازی را فهمیده ام.
  آیا شامل من هم می شود؟
  اگر می شود از کجا شروع کنم و شماره تماس آنجا چیست؟
  ممنون از راهنمایی تان

 31. کوهی

  ببخشید کی پاسخ مرا میدهید؟
  آیا ایمیل میکنید یا همین جا مراجعه کنم؟
  مدیریت سایت: در پیگیری های به عمل آمده اعلام نموده اند، آخرین یگان خدمت که کارت پایان خدمت را صادر کرده مسئول پاسخگویی به سربازان منقضی خدمت در مورد کارت ایثار می باشد.
  در حال حاضر لشکر 21 حمزه سیدالشهدا(ع) در شهر تبریز مستقر است.

 32. رسول

  با سلام 25 ماه از 19/9/63 تا 19/9/65 که 3 ماه آن آموزشی بوده در منطقه کردستان در لشکر 64 ارومیه و گروه 55 توپخانه اصفهان که همه اش منطقه جنگی بوده ام خدمت نموده ام برای کارت ایثار اقدام کردم و در دانشگاه پیام نور دوره فراگیر درس میخوانم ودر ماشین سازی اراک کار میکنم از مزایای این کارت برایم ایمیل کنید متشکرم

 33. عاشقی

  سلام به رزمندگان و درود به روان همسنگریان شهید و مفقود و مجروح ارتش
  من یکی از باز ماندگان سرباز لشکر 77 خراسان تیپ 3 گردان 148 هستم که بخت یارمان نشد شهید مجروح واسیر شویم ولی تادلتان میخواست موجی وشیمیایی شدیم واکنون اثرات آن در جسم و روحمان کاملا مشهود است ولی دنبال هیچ پرونده سازی نبودیم اگر اعزام هم میشدیم کسی مارا آدم حساب نمیکرد یادم میآید در پی خمپاره ی که چند متری مان اثابت کرد هم دچار موج گرفتگی شدم وهم بر اثر پرتاب یکی از دنده هایم شکست ولی هنگام اعزام به بیمارستان دزفول یک قرص مسکن هم به ما ندادند و مارا به خط برگرداندند به سبب آنکه ما سربازوظیفه بودیم سوال اینه مگه جبهه ما با جبهه بسیجیها فرق داشت؟ یکبار به من یک جفت جوراب رسید که یک لنگه آن اندازه جای یک خیار بود ولنگه دیگرش اندازه پای یک شتر بود این به خاطر آن بود که باز هم ما سرباز وظیفه بودیم واگه کشته میشدیم میشدیم شهید
  در حالی که همان موقع بسیاری از سربازان وظیفه در تهران و پادگانها راحت توی تختخواب خود به شدت از سنگر و تختخوابهای خود دفاع میکردند که مبادا به جبهه اعزام شوند درحالی که سربازان جبهه زیر توپ وخمپاره و تیر مستقیم حال میکردند . سربازان وکادر ارتش و بسیجیها با یک دشمن مشترک میجنگیدند با این تفاوت که سرباز گاه 30 ماه و چند عملیات مداوم در جبهه بود. به قول آن برادرمان آیا دشمن مگر با باما رفیق بود وتیر وموشکهای آن با ما سربازان ارتش کاری نداشت و ما را می شناخت؟ پس چرا ما هیچ امتیازی نداریم و آن روزها توی خط مقدم چکاره بودیم ؟ راستی به آن برادرمان هم که در سال 68 توی پادگان توپخانه مراغه درحال جنگیدن بوده کارت ایثار اعطا فرمایید که حق ایشان هم ضایع نشود اشکالی هم نداره که بعد از آتش بس بوده …

 34. حسن پریشان کردیانی

  ما برای دریافت کارت ایثارگری اقدام کردیم لطفا بفرمایید برای تحویل به کجا مراجعه کنیم

 35. رسول

  با سلام ۲۵ ماه از ۱۹/۹/۶۳ تا ۱۹/۹/۶۵ که ۳ ماه آن آموزشی بوده است .در منطقه کردستان در لشکر ۶۴ ارومیه و گروه ۵۵ توپخانه اصفهان که همه اش منطقه جنگی بوده خدمت نموده ام برای کارت ایثار اقدام کرده ام و در دانشگاه پیام نور دوره فراگیر درس میخوانم ودر ماشین سازی اراک کار میکنم از مزایای این کارت برایم ایمیل کنید متشکرم

 36. علی قربانی

  با سلام من به مدت 33ماه خدمت کردم که 22ماه و 27روز را در منطقه ی عملیاتی بودم که در تاریخ 11/88به من خبر دادن که کارت ایثار می دهند و من هم همان موقع به یگان(یگان ارتش جمهوری اسلامی ایران قزوین )مراجعه کردم که هنوز خبری از کارت بنده نیست لطفا جواب را به ایمیلم ارسال کنید باتشکر

 37. علیرضا زارع

  با سلام می خواستم بپرسم که چگونه باید در خواست کارت ایثار گری داد؟ در ضمن من جبهه در منطقه تیپ مهاباد بودم

  با تشکر

 38. م .م

  سلام با صدور کارت ایثار برای پدر فرزند می تواند از این سهمیه برای کنکور شرکت کند پدرم لشگر پیاده 30 گرگان بوده و بمدت 8 سال منطقه جنگی دارد . من می توانم از این سهیمه برای کنکور استفاده کنم با تشکر

 39. فنودی

  باسلام
  اینجانب پس از دریافت کارت ایثارگری آن را به اداره خود ارائه نمودم تا یک گروه تشویقی را که از مزایای مربوطه می باشد دریافت نمایم ، ولی متاسفانه اداره ما می گوید باید سپاه پاسداران آن را تایید نماید . خواستم بدانم مگر سپاه پاسدارن بر صدور آن نظارت ندارد ، لطفا من را راهنمایی کنید . با تشکر

 40. حميد نبئي

  آيا كارت ايثار شامل سربازان مستقر در منطقه عملياتي بعد از قطعنامه 598هم ميشود

 41. وحید کرمی

  سلام من داماد خانواده ای هستم که پسر نداره آیا من میتوانم از کارت ایثار پدر خانمم استفاده کنم با تشکر

 42. صابر

  سلام پدر من دوران جنگ ازژاندارمري به مناطق عملياتي اعزام شده ولي براي كسري خدمت من فقط نصف خدمتش رو قبول ميكنن .من بايد چيكار كنم كي درست ميشه .

 43. علي سبزعليان

  با سلام ،ضمن تشكر از مديريت محترم سايت ،در دوران دفاع مقدس نزديك به 27ماه حضور در جبهه داشتم ،و اكنون 23.5 سال پرداخت بيمه دارم .سوال اين است كه با در يافت كارت ايثار تغييري در تاريخ بازنشستگي حاصل مي شود يا خير وآيا مزاياي حقوقي دارد . ممنون از بزرگواري و پاسخ سوال

 44. حسن

  با سلام من به مدت 18 ماه درجبهه بوده ام و به تازگی کارت ایثار گرفته ام می خواستم ببینم میتونم با توجه به اینکه ازنظر مالی درمضیقه هستم بااعتبار این کارت وام بگیرم؟

 45. رضا فراهانی

  با سلام من از تاریخ 1369 الی 71 در تیپ 2(77 خراسان) مستقر در فکه خدمت کرده ام.ایا کارت ایثارگری به ما هم تعلق میگیرد یا نه؟ لطفا زود جواب بدید. ایمیل من rewqq7337@yahoo.com
  کسی نیست که جواب سوال منو بدونه که به ما هم شامل میشه یانه؟

 46. رضا غربی

  با سلام بنده در سال 1369 الی 1371 به مدت 21 ماه در منطقه گیلانغرب در لشکر 58 تکاور ذولفقار خدمت نموده ام آیا بنده هم شامل گرفتن کارت ایثارگری می باشم لطفا راهنمائئ بفرمائید

 47. فرهاد

  سلام من امروز شنیدم فرمهایی در آمده که بایدآنهایی که کارت ایثارشان را دریافت کرده اند دو برگ پر کنند و آنهایی که کارتشان نیامده سه برگ پر کند بفرستند و علاوه بر معافیت فرزندشان از خدمت 2 میلیون نیز پول می دهند .آیا این صحت دارد؟

 48. علي دهقانپور

  با سلام من 24 ماه در يگان چشم بيد شيراز در سال 1359 در خدمت سربازي بودم مي خواستم بدانم كه كارت ايثارگري شامل ما مي شود يا نه ؟

 49. ر.ب

  باسلام.من پدرم به مدت ۳۰ ماه در جبهه حضور داشته است .برای ثبت نام کارت ایثارگری به کجا وچه سایتی باید رجوع کرد.ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.باتشکر از شما .
  اين ايميل من هست ممنون ميشم من را راهنمايي كنيد.r.b47601@gmail.com

 50. اميد كاظمي

  با سلام من سال 1365 21حمزه باقيمانده بودم و چندين بار با ميل خود ماموريت به جبهه رفتم ايا به من كارت ايثار تعلق ميگيرد.

  با تشكر

 51. بهار

  سلام.ضمن تشكر از مديريت محترم سايت.پدر من كارت ايثار رادريافت نموده .به مدت 12 ماه در جبهه حضور داشته وحدود18سال سابقه بيمه تامين اجتماعي داردآيا شامل اين مزايا ميشود؟

 52. خانم یو سفی

  در موردنحوه گرفتن کارت ایثار توضیح دهید

 53. پرویز عین الهی

  ایا کسانی که 6ماه جبهه دارند از تسهیلات برخوردار میشوند ؟

 54. فرهاد

  ببخشید، چه کسی به این سوالات جواب خواهد داد؟
  ج: واحدصادرکننده کارت

 55. ابراهیم شیرخان رودبارکی

  با تشکر از تمامی دست اندرکاران خواهشمند است درصورت امکان بنده را که بمدت 22 ماه در منطقه جنگی در توپخانه لشگر21 حمزه خدمت کردم حهت دریافت کارت ایثارگری راهنمایی بفرمائید .
  با تشکر

 56. ابراهیم شیرخان رودبارکی

  آیا امکان ثبت نام و یا درج مشخصات متقاضیان کارت ایثارگری از طریق اینترنت وجود دارد؟ در صورت مثبت بودن جواب. وب سایت مربوطه را اعلام بفرماءید

  پیشاپیش از مساعدتی که میفرماءید سپاسگزارم

 57. فتاح سالخورده

  من درسال 1365در گرماگرم جنگ عليه رژيم بعثي 21ماه در رسته بهداري در خط مقدم جبهه ايثار و فداكاري كرده ام وجان صد ها رزمنده را نجات داده ام واكنون بعد از 24 سال با يك كارت ايثاري كه مزايايي ندارد آيا ميشه قدرداني كرد؟

 58. حسام

  سلام
  من در لشکر 23پیاده در تهران خدمت کردم آیا شامل قانون صدور کارت ایثار گری میباشم
  باتشکر

 59. پرويز رخ

  كارتم آمده دستتان درد نكنه ، مشخصات كارت درست است امامتاسفانه عكس شخص ديگري در كارت اسكن شده است چه بايد بكنم

 60. علي مرادي

  من مدت يك سال در از گردان 189 لشگر 30 گرگان و مدت 6 ماه از طريق بسيج پاياگاه مقداد بصورت داوطلب به جبهه اعزام شده ام خواهشمند است مرا راهنمائي فرمائيد كه چگونه از اين خدمت براي سربازي پسرم استفاده كنم و يا چگونه كارت ايثار بگيرم از پاسخ شما كمال تشكر را دارم آدرس ايميل moradtabas@yahoo.com

 61. حمزه علی آبادی

  من کارت ایثارم رادریافت کردم ولی تاریخ تولدم بجای 15/04/38اشتباها01/01/38وکدملی هم بجای 3838616537عدد3838613537 نوشته شده است بایستی چکارکنم؟

 62. احمد پور رضا

  سلام
  پدر من از سال 1358 تا 1361 خدمت سربازی را در توپخانه 319مراغه گذرانده.آیا کارت ایثار به پدرم تعلق می گیرد یا نه؟اگه آره چطور؟لطفا راهنمایی کنید.

 63. سعیدی

  سلام ، باتشکر از ارایه این مطالب . دو سوال دارم 1- درسال 88 من مدارکم را جهت دریافت کارت ایثار به لشکر 21 حمزه سیدالشهدا در تبریز تحویل دادم لیکن تاکنون خبری نشده ، طی این مدت آدرس من بدلیل مهاجرت تغییر کرده لذا چگونه میتوانم از آخرین وضعیت صدور کارتم بااطلاع شوم و آدرس جدیدم را چگونه اطلاع دهم ؟ 2- آیا ایام حضور داوطلبانه در بسیج سپاه در واحدهای پشتیبانی هم محاسبه حواهد شد ؟ در صورت مثبت بودن پاسخ چگونگی آنرا اعلام فرمایید . بسیار متشکرم

 64. سعیدی

  سلام ، چرا پاسخی نمدهند ؟

 65. محسن فکوری

  با سلام
  آیا به آزادگان نیز کارت ایثار تعلق می گیرد
  متشکرم

 66. م .س

  باسلام و خسته نباشید.
  ازشما سروران مخواهم بدانم که آیا کارت ایثار فقط به سربازان ارتش داده می شود یاخیر .
  اینجانب از سال 64لغایت 67 در کمیته انقلاب اسلامی آنزمان در مناطق جنگی خدمت نموده ام که چندی پیش جهت دریافت کارت ایثار مراجعه نمودم که گفتند نیروی انتظامی کارت ایثارگری نمدهد میخواستم بدانم که آیا سرباز ارتش یا کمیته یا شهربانی و یا ژاندارمری فرق می کند امیدوارم که پاسخ قانع کننده ای دریافت نمایم.

 67. زانیار

  می خوام کارت ایثار گری پدرم راببینم کدو م سایت

 68. فریدون نوذر

  با سلام و تشکر از اینکه به فکر رزمندگان زمان ایثار بودید واین اطمینان را هم دارم که تسهیلاتی را برای این عزیزان در نظر گرفته شده خواهشمندم مزایای کلی کارت ایثار را اعلام فرمایید تا سوالی برای این عزیزان در ذهن شان باقی نماند با تشکر فراوان

 69. مسعود فغفوری

  با سلام در صورت امکان مبدا زمان محاسبه امتیازات کارت ایثار را و اینکه امتیازات آن از چه زمانی شروع میشود را ایمیل کنید

 70. رحيم جهان ديده

  با سلام مدارک اینجانب براي دريافت كارت ايثار در تاریخ ۲/۱۰/۸۹ به لشکر ۸۴ خرم آباد ارسال شده و تا کنون پاسخی داده نشده است لطفا اقدامات لازم را مبذول فرمایید. با تشکر و سپاس فراوان

 71. حسن

  سلام؛ لطفا منو راهنمایی کنید چطوری کارت ایثار بگیرم

 72. علیرضا ابوالحسن زاد

  با سلام ودرود به تمامی سربازان دفاع مقدس
  من در رابطه با اخذ کارت ایثار سئوالی داشتم:
  1-من درآبان ماه سال 1362 از ازگردان ژاندارمری خوی به پادگان آموزشی جلدیان(منطقه جنگی) اعزام شدم.
  2-بعداز 18ماه خدمت دورره ضرورت(در منطقه جنگی) و6 ماه دوره احتیاط(درمنطقه جنگی)،در آبان 1364 از هنگ ژاندارمری مهابادترخیص شدم.
  با توجه به ادغام ژاندارمری در نیروی انتظامی ،حالا برای دریافت کارت ایثار به کجا مراجعه کنم؟آیا سقف زمانی برای دریافت کارت ایثار وجود دارد؟
  در صورت داشتن اطلاعات باdemolo2000@yahoo.com تماس بگیرید.
  باتشکر

 73. علی آ

  باسلام سربازانی که در ژاندارمری در زمان جنگ در منطقه جنگی بوده اند ایثار گری تعلق میگیردونامه کسر خدمت فرزند دریافت می کنند من در منطقه ارومیه بودم با تشکر

 74. سيف اله عبداللهي

  سلام پدرم ۲۴ماه درجبهه ودوماه آموزشی درزابل بوده است آیاکارت ایثاربه اوتعلق میگیردیانه ؟درجیهه حدودا”سه دفعه مجروح وبه بیمارستان جبهه اعزام شده امابه دليل سوختن تمام مدارك اودرجبهه ماهنوزدچارسرگرداني هستيم نمی دانم پرونده پدرم راازكجاپيگيري كنم وخودم ازخدمت سربازي معاف گردم

 75. محمد

  سلام من کارت ایثار با جبهه ای 21 ماه دارم
  ولی نمی دانم این کارتی که الان گرفته ام به چه درد می خورد لطفا من را راهنمایی کنید

 76. علی

  سلام ضمن عرض تشکر
  می خواستم بدونم من که الان کارت ایثار به مدت 12 ماه حضور در جبهه رو دریافت کردم و خیلی وقته که بازنشسته هم شده ام حالا آیا این کارت کلا چه امتیازاتی داره و ایا فرزندانم جهت تحصیل می تونند از تخفیفاتی استفاده کنند یا نه

 77. علی مردانی

  با سلام ودرود به تمامی سربازان دفاع مقدس
  من در رابطه با اخذ کارت ایثار سئوالی داشتم:
  ۱-من دراذر ماه سال 1364از ازگردان ژاندارمری خوی به پادگان آموزشی 01تهران اعزام شدم.بعد از 3ماه اموزش به لشکر 92 اهواز اعزام شدم و بعد از 7ماه خدمت در منطقه جنگی به دانشگاه رفتم و بقیه خدمت سریازی باقی مانده را در سپاه بودم و کارت پایان خدمت را از لشکر 3 سپاه ارومبه گرفتم

  با توجه به اینکه اینجانب هم در ارتش و هم در سپاه خدمت کردم برای دریافت کارت ایثار به کجا مراجعه کنم؟آیا سقف زمانی برای دریافت کارت ایثار وجود دارد؟
  در صورت داشتن اطلاعات باali440644@yahoo.com تماس بگیرید.
  باتشکر

 78. سيدقربان موسوي الاشلو

  به خاطر فاصله زياد با محل خدمتم و همچنين مشغله كاري، نوه دارم و بزرگ خاندان شدم دوست دارم ارتش عزيزي كه خدمت سربازي 21 ماه در منطقه بدون يك ساعت تاخير و غيبت خدمت كردم كارت ايثار منو به ادرسم مشهد دانشگاه فردوسي سازمان مركزي بفرسته.همراه09368513298 ضمنا سال 3/62 لشكر28 تيپ يك بودم. ببينم وتعريف كنم

 79. منصور احمری

  با سلام و خسته نباشید از زحمات ستاد اقدام کنند کارت ایثارگری

  خواهشمند از در صورت امکان با توجه به مدارک ارسالی از طریق پست به شماره قبض رسید مشتری -824376 به حساب لشکر 21 پیاده تبریز – یگان ترخیص کننده لشگر 21 حمزه -243 تانگ
  کد ملی 0533098319 – شماره شناسنامه 239 تاریخ تولد 1344
  ترخیصی 07/68 – شماره تماس 08613124955
  09189555398

 80. سجاد-تویسرکان

  یه سایت به من بدیدتا کارت ایثارگری پدرم رو دریافت کنم

 81. محمد شکرایه

  احتراما خواهشمند است نسبت به تسریح مدارک پست شده
  اقدام مقتضی گردد
  کد ملی 0532212355
  به شماره شناسنامه 315- تاریخ تولد 1344
  یگان ترخیص کننده لشگر 21 حمزه گردان مخابرات(456) تاریخ 2-2-68
  با تشکر

 82. حسن

  با عرض سلام کارت ایثار چه مزاایایی داره؟

 83. نصیر مهدیزاده

  باسلام من کارت ایثار گری خود را دریافت نمودم که یک غلط املایی داشت ان را به همان ادرس پست کردم ومشخصات صحیح را داخلش گذاشتم ودیگر خبری از کارت نیست من باید به کجا بروم

 84. احمد غلامی

  با سلام و خسته نباشی اینجانب احمد غلامی که 18 ماه هفت روز در منطقه عملیاتی ابو غریب عین خوش در دوران جنگ بودم وبعد از جنگ هشت ما دیگر هم در منطقه بودم در مجمع 26 در منطقه حضور داشتم و تنها سربازی بودم که لوح سپاس از نیروی زمینی دریافت نمودم چون بهترین رزمنده انتخاب شدم در دسته دیده ور یا شناسایی هیچ مزایایی به ما تعلق نباید بگیرد ما سربازان دفاع مقدس شهید یا مجروح نشدیم این خواست خداوند بوده که سرنوشت مارا اینجوری رقم زدایا ما سربازان دفاع مقدس چه گناهی مرتکب شدیم که نه کاری داریم نه هیچ مزایایی اخه من دارای 3 فرزند هستم و مشگلات زیادی دارم من در لشگر 16 زرهی گردان 201 تانک انجام وظیفه کردم منتظر راهنمایی شما زحمتگشان ستاد ایثار گران هستم با تشکر فراوان ودر ضمن کارت ایثار هم بدستم رسید متشکرم

 85. مجتبی

  با سلام- پدرم در سالهای 65-67در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خدمت کرده و 8ماه هم سابقه نبرد در جبهه های حق علیه باطل دارد ( طرح شهید کلاهدوز) ایا به ایشان کارت ایثارگری و دیگر مزایا تعلق نمیگیرد؟ با تشکر و ممنون میشم اگر پاسخ دهید

 86. جهانگیر تقی زاده- تهران

  به نام خدا
  باعرض سلام وخسته نباشید حضور شما وکلیه کسانی که جهت خدمت به سربازان دفاع مقدس فعالیت می نمایند.
  احتراماً به استحضار می رسانم که بنده به مدت 22ماه متوالی در جبهه های جنگ حضور داشته ام و کارت ایثار نیز دریافت نموده ام ولی هیچگونه اطلاعی درخصوص مزیت داشتن این کارت ندارم و به هر کجا هم که مراجعه می نمایم اظهار می دارند که چون شما سرباز بوده اید هیچ تسهیلاتی برای شما درنظر گرفته نشده است.لذا خواهشمندم که بنده و افرادی که وضعیتی مانند بنده دارند را از مزیت داشتن این کارت مطلع فرمائید.
  بعنوان مثال بنده 4سال سابقه پرداخت حق بیمه در بیمه ی آینده ساز دارم و برای انتقال آن به بیمه تامین اجتماعی مراجعه نموده ام ولی مسئولین مربوطه گفتند که باید چندین میلیون تومان به بیمه پرداخت کنید تا سابقه به تامین اجتماعی انتقال یابد و اظهار نمودند که از مزایای کارت ایثارگری نمی توانید استفاده نمائید.
  خواهشمندم در این خصوص بنده را راهنمائی فرمائید.
  با کمال تشکر تقی زاده سرباز منقضی سال 1365از لشگر77 ثامن الائمه خراسان.

 87. ALI

  سلام با 24 ماه حضور در جبهه فرزندم از سربازي معافه؟
  با داشتن كارت ايثار من كه بيمه نيستم ميتوانم بيمه و بازنشست شوم؟

 88. غلام رضا جنابی

  با سلام،
  آیا افرادی که طرح شش ماهه دانشجویی را در جبهه ها گذرانده اند می توانند کارت ایثارگری دریافت نمایند؟ و در صورت مثبت بودن جواب باید به کجا مراجعه کنند؟

 89. محمد علی

  سلام اینجانب در زمان جنگ در مناطق کردستان خدمت کردام وسرباز نبروی انتظامی ام چرا به سربازان نیروی انتظامی کارت ایثار تعلق نمیگردد

 90. محمدرضا

  سلام.
  بنده بدلیل خدمت در ارتش کارت ایثارگری دریافت کرده ام .سوال اینکه ایا پسرم با این کارت میتونه برای ورود به دانشگاه سهمیه بگیرد یا نه؟
  اگر میشود چطوری کد رهگیری 12 رقمی به دست آوریم.
  ممنون میشم.
  اورژانسی

 91. مجید انصاری

  سلام.
  بنده بدلیل خدمت در ارتش کارت ایثارگری دریافت کرده ام .سوال اینکه ایا دخترانم (دو قلو) از این کارت میتوانند برای ورود به دانشگاه در کنکور سرارسری سهمیه بگیرد یا نه؟
  اگر میشود چطوری کد رهگیری ۱۲ رقمی به دست آوریم.
  با تشکر از جواب سریع شما.

 92. پورقاسم

  كد رهگيري كارت هاي ايثار كي داده ميشود؟

 93. حیدرنوری صفت

  باعرض سلام
  آنچه راکه مدیریت ایثارگران نزاجابرای رزمندگان هشت سال دفاع مقدس برنامه ریزی کرده است قابل تحسین است اماپرسنل کادری که سالهادرجبهه بودند ودرسالهای هفتادوچهار بنابه ناراحتیهای روحی و روانی ازخدمت رهاشده اند چرا مدیریت ایثارگران نزاجا کم لطفی میکند و درحق این رزمندگان بی تفاوت است ؟ مخصوصاپرسنل آزاده! مگراین آزادگان، آزاده نیروی زمینی نبودند؟

 94. جهانگیر تقی زاده- تهران

  باسلام
  پاسخ این سوالات را کجا میتوان دریافت کرد؟ لطفاً در همین صفحه اعلام نمائید.
  باتشکر تقی زاده از تهران، سوال کننده ی ردیف 86

 95. حسین علیزاده

  بالاخره یکی پیدا میشه جواب این ملت را بده؟

 96. الف.مرادی

  با سلام. می گویند به کسانی که خدمتشان (در جبهه حق علیه باطل )در ژاندارمری بوده کارت ایثار تعلق نمی گیره ، می خواستم بدونم صحت داره یا نه ؟

 97. کاروان ثانی

  باسلام باتوجه به ادغام نیروی ژاندرمری با نیروی انتظامی ما به کدام مرکز جهت دریافت کارت ایثار مراجعه نماییم

 98. امیر

  سلام، یک فرم به نام ثبت نام کارت ایثار گری اومده با یک بخشنامه که نوشتن با پر کردن فرم مربوطه 2 میلیون تومان تعلق میگیرد و یکی از فرزندان ایثارگران از خدمت سربازی معاف میگردد، آیا واقعیت دارد یا نه ؟لطفا بهم جواب بدبد.
  چون من هرچی تو سایت ها گشتم چنین بخشنامه ای رو ندیدم!

 99. امیر

  سلام.خسته نباشید.من هم همین سوال آقا امیرو داشتم.آیا واقعیت داره که 2میلیون تومان همراه با معاف کردن یکی از پسرهارو در بر داره؟لطفا بهم جواب بدین.ازتون ممنون میشم.با تشکر

 100. هاني

  سلام خسته نباشيد ميخواستم بدونم ايا اين واقعيت داره كه اونايي كه كارت ايثارگري شونو گرفتن دو ميليون پول نقد و يك فرزندشون از سربازي معاف ميشه لطف ميكنيد جوابمو بديد. ممنون

 101. سيدعطااميني

  بنده سيدعطالااميني مدت 24ماه درجبهه غرب بودم وكارت ايثارگري نگرفتم لطفن بندرا راهنمائ بفرمايد ايميل بنده اين است amini173@yahoo.com

 102. قاسم

  در آبان ماه از طریق اداره پست استانمان مدارک جهت صدور کارت ایثار ارسال نمودم اما پس از گذشت سه ماه هیچ خبری از کارت نیست ونمی دانیم به کدام مرجع جهت پیگیری مراجعه کنیم هیچکس جواب مارا نمی دهد.

 103. علي سبزعليان

  باسلام ،به سوال 30آبان 89 ساعت 12 ق ظ جوابي داده نشد .علاوه بر درخواست جواب فوق خواهشمندم به دو سوال ديگر 1-آيا معافي فرزند باتوجه به كارت ايثار مهلت خاصي دارد يا در وقت مشمول مي توان استفاده كرد و 2-آيا مبلغ پرداخت دو ميليون تومان كه الحق استحقاق ما سربازان دوران دفاع مقدس مي باشد صحت دارد ؟

 104. سيدعطااميني

  بند ه سرباز سپاه بودم شامل كارت ايثارگري مي شويم يانه تاريخ اعزام بخدمت 66 /68/ بودم وسلام

 105. رسولی

  سلام-لطفا مزیت های کارت ایثارگری را برایم ارسال کنید.که چه جاهایی کاربرد دارد.

  ممنون

 106. رسول

  با سلام ۲۵ ماه از ۱۹/۹/۶۳ تا ۱۹/۹/۶۵ که ۳ ماه آن آموزشی بوده است .در منطقه کردستان در لشکر ۶۴ ارومیه و گروه ۵۵ توپخانه اصفهان که همه اش منطقه جنگی بوده خدمت نموده ام برای کارت ایثار اقدام کرده ام و در دانشگاه پیام نور دوره فراگیر درس میخوانم ودر ماشین سازی اراک کار میکنم از مزایای این کارت برایم ایمیل کنید متشکرم
  تاکنون جوابی در یافت نکرده ام

 107. مجید

  سلام ایا بنده سال 65و66و67 سرباز درمنطقه پیرانشهر وسردشت وبانه بوده ایا کارت به من تعلق میگرداگر مثبت است کجامراجعه کنم درضمن سرباز .ژاندارمری بوده ام

 108. محمد

  سلام.من حدود 5/1 سال پیش برای دریافت کارت ایثار گری اقدام کردم ولی تا امروز به دستم نرسیده چگونه باید پیگیری کنم

 109. امیر

  با سلام .می خواستم درباره مزایای این کارت اطلاعاتی بگیرم لطفا راهنمایی کنید زیرا تا کنون هیچ مزایایی از این کارت دریافت نکرده ام با تشکر.

 110. حسن

  با سلام من از اردیبهشت 62 لغایت بهمن همان سال در پادگان دوکوهه و از بهمن62لغایت خرداد63 در منطقه اهواز از یگان مهندسی پشتیبانی منطقه3 به عنوان تعمیراتکار وسایل راه سازی در پادگان و خط مقدم و از تیر ماه63تا بهمن 63 در گردان قدس مهندسی بروجرد در جبهه سومار در خط مقدم انجام وظیفه کردم ضمنا مجروح هم شدم چگونه کارت ایثار بگیرم و برای سمیه دانشگاه فرزنددختر قابل قبول است اگر امتیازات دیگری لطفا بفرمائید با تشکر فراوان

 111. رشیدچترروز

  باسلام
  بنده ناچیز یک رزمنده بیش از ۳۰ماه حضور درجنگ ودرعملیات بدر هم مجروح ولی تشکیل پرونده ندادم حال بااین اوصاف می توانم کارت ایثار دریافت نمایم تا ازمعافیت مالیاتی وبازنشستگی معاف باشم یا نه ضمنا از طریق سپاه پاسداران اعزام شده ام لطفا راهنمائی فرمائید
  آدرس :کهگیلویه وبویراحمد -یاسوج اداره کل آموزش وپرورش استان

  باتشکر رشیدچترروز

 112. وصال

  salam
  mikhastam bebinam ba karte isar gari
  vami mitavan daryaft kard
  lotfan khabar bedid
  ba tashakor
  09357122662

 113. lمحمود سبزواري

  باسلام ،من و ساير دانشجويان هم دوره كه در سال 1359 و قبل از آن از دانشگاه فارغ التحصيل شده در تابستان 1359 و قبل از شروع جنگ تحميلي به خدمت نظام وظيفه اعزام شديم و ضمن انجام دوره آموزشي بود كه عراق به ايران حمله كرد وبا كاهش دوره واخذ درجه ستوان دومي داوطلبانه منطقه جنگي را انتخاب نموده و تقريباً تمام خدمت را در خط مقدم سپري كردم در صورتيكه شرايط براي من مانند بعضي از اشخاص فراهم بود كه لشكر زابل در سيستان بلوچستان را انتخاب واز جنگ دور باشم آيا اين گروه در زمره داوطبان اعزام به جبهه محسوب نمي گردند .

 114. منوچهررستمي

  باسلام اميدوارم دلاوران ارتش جمهوري اسلامي ايران هميشه سربلندوپيروز باشند ودرود ميفرستم بر قبر شهداي 8سال دفاع مقدس بنده منوچهر رستمي فرزندمرحوم خداكرم رستمي رزمنده ي 8 سال دفاع مقدس مي باشم لشگر191شيراز گروهان سوم ولي متاسفانه پدرم درسال 1370 درگذشت لذا خواستم بدانم كه كارايثار به ما تعلق ميگيرد…. مدت حضور درجبهه 24الي30ماه واميدوارم بتوانيد برحال اين بنده ي يتيم وبي كس لطفي كرده باشيدوباور كنيد جواني هستم بايك خواهر مجرد كه به سختي سخت روزها رابه شب ميرسانم بدون كمك ودرامد كافي ودوست داشتم بدانم فرق رزمنده بارزمنده درچيه همه براي دفاع از وطن مگه به جبهه نرفتن اميدوارم به حرمت خون پاك شهدا وبه خاطر خدا به اين دو يتيم كمكي كرده باشيد…لرستان شهرستان كوهدشت خ دارايي

 115. عدالت خلیلی

  با سلام بنده کارت ایثار دریافت کردم وتمام خدمت خود را در منطقه عملیاتی /سومار-نفت شهر-مهران-سوسنگرد اهواز دزفول -وسرپل ذهاب به پایان رساندم وحال چرا بنده نتوانم به خاط چهار ماه از مزایای کارت ایثارگری استفاده کنم ؟

 116. علي

  با سلام از اينكه بعد از چند سالي كه از جنگ و جبهه و از خدمت سربازيمان گذشته و مدت 22 ماه در جبهه بودن اكنون آقايون لطف كرده و نسبت به صدور كارت ايثار اقدام نموده اند جاي تعمل دارد اين يك كار آماري است يا ته آن براي ايثارگران همانند ساير ايثارگران خدماتي به همراه دارد يا نه همچنان بايد تبعيض باشد
  همكارن ما در سازماني كه من شاغل آنم معافند از پرداخت حق بيمه و بازنشستگي و ساير مزايا متاسفانه كارگزيني ميگويد شماها كارتتان را همچو مدال افتخاري كه اگر دكان سبزي فروشي ببريد يك تربچه هم نمي دهند

 117. منصور احمری

  با سلام و خسته نباشید برای من یک موضوع تفهیم نیست از سال خرداد 65 سرباز وظیفه حشمتیه تهران-اردوگاه اراک-
  داوطلب آزاد به جبهه رفتم در عملیات مرصاد
  4 ماه اضافه خدمت شد تاریخ ترخیص مهر 67 انجام گردید – ترگش – شیمیای -میگرن دائم
  15 ماه تلاش در جبهه حال که مدارک را برای پست بردیم – بعد از چهار ماه اعلام کرده لغایت مرداد 67 کارت ایثار گری تعلق میگیرد
  فکر میکنم این اطلاعیه از طرف دین و مذهب ما نباشد خدا بزرگ است – موافق باشید
  شماره پست حواله 824376 13-08-89 لشکر 21 حمزه پیاده تبریز- -شماره دفتر تفضیلی 6406- یگان ترخیص کننده 100406 شماره کارت پایان خدمت 217632

 118. حسین بردبار

  باسلام خسته نباشید بنده بعد از خدمت سربازی یک سری ناملایمات جسمی داشتم از قبیل دیسک کمر کم شنوای حالا 50درصد شنوای بنده از بین رفته وهیچ پروندایی درزمان سربازی ندارم هم اکنون که کارت ایثار گرفته ام میشود کارت جهت انبازیگرفت باتشکر بردبار کارت ملی 169956531تبریز

 119. عبدالاحدسلیمانی نسب

  از تارخ 19/11/62 الی 19/5/64 خدمت نظام.
  از تارخ 19/5/64 الی19/11/64 دوره احتیاط .به جز دوره آموزشی که در بیرجند گذرانده ام بقببه مدت را در مناطق جنگی(کردستان و جزیره مجنون، لشکر23 نوحه کلاه سبزها) بوده ام .
  آیامن هم جز ایثارگران میباشم یا خیر؟؟؟؟؟

 120. اردشیر احمدزاده

  با سلام و عرض خسته نباشید
  اینجانب در سال 1361 از طریق گردان ضربت مشگین شهر ( ژاندارمری سابق ) بمدت 6 ماه در منطقه اشنویه و 6 ماه دوره احتیاط را در منطق سردشت سپری نمودم خواهشمند است بفرمائید برای ثبت نام در ایثارگران چه کاری بایستی انجام داده و به چه سایتی مراجعه نمایم با تشکر از لطف تان

 121. عیسی

  جبهیه پدرم 24ماه است برای این افراد چه حکمی صادر شده است

 122. حسن خادم

  بنام خدا
  با سلام وعرض خسته نباشيد كسي كه دوران خدمت سربازي خود را در جبهه گذرانده است آيا مشمول امتيازات ايثارگران ميشودو از چه مواد قانوني ايثارگران مي تواند استفاده نمايد راهنمايي فرماييد تشكر

 123. محمد بهبودي

  باسلام اينجانب 6 ماه است كه حضوري به منطقه جنگي پيرانشهر رفتم وبعد مداركم را اخذ كردم وبه لشگر 64 تحويل دادم الان كه 6 ماه مي گذرد هنوز خبري از كارتم نيست بايستي چكار كنم لطفا جواب اينجانب را بدهيد با تشكر

 124. علی دهقانی

  باسلام:
  ضمن عرض سلام وخسته نباشی اینجانب علی دهقانی جز. ترخیصی سال 66جمعی گروهان 1گردان153 تیپ2 لشگر77 خراسان بوده ام باعنایت به قریب 2 ماه است که جهت صدور کارت ایثار گری مدارک ارسال نموده ام خواهشمند است دستور فرمایید اقدام لازم را مبذول فرمایید

  انشالله همیشه پیروز وشاد وخرم باشید علی دهقانی

 125. جلال یاراحمدی

  سلام خسته نباشید،یه سوال داشتم من پدرم در زمان جنگ خدمت کرده کسری خدمت رو هم گرفته حدود 13 ماه داداشم 7 ماهشو استفاده کرده من میتونم از بقیه اش استفاده کنم. مرسی

 126. كيا

  سلام با توجه به اينكه بين نيروي زميني و اداره پست جهت ارسال مدارك و صدور كارت ايثار قراري بسته و ماهم با ارسال مدارك و مبلغي پول متاسفانه يعد از گذشت 6 ماه هنوز كارت ايثار ضادر نشده و پس از پيگيري لطف فرمودن و گفتند شخصا بايد حضور داشته باشي خواستم ببينم آيا اين موارد قبلا بين لشكرها و تيپ هاي مستقل هماهنگي نشده است ؟

 127. اباصلت

  با عرض سلام وخسته نباشین.به غیر از کسر خدمتی برای فرزندان برای کارت ایثار چه امتیازاتی قایل شدن مثل بقیه کشورها از بیمه حقوق ومسکن میتونیم استفاده کنیم یا نه اصلا طرحی جداگانه از شهدا- جانبازان-ازادگان برای ایثارگران رزمنده به مجلس ارایه شده یا نه با تشکر

 128. حمید رضا

  سلام خسته نباشیدپدرمن 24ماه خدمت کرده است آیا از امتیازاتی که به سربازان 30 ماه خدمت شامل حال پدرم می شود با تشکر

 129. كيا

  با سلام تمامي نفرات كه مداركشون را پست ارسال نمو ده اند بايد حتما شخصا مراجعه نمايند در غير اينصورت اقدامي نمي شود من بعد از 6 ماه كه با پست ارسال كردم و ديديم خبري نيست شخصا مراجعه نمودم .

 130. مصطفی

  سلام به همه دوستان دفاع مقدس
  بنده سوال داشتم
  من در دوران دفاع مقدس 15 ماه به صورت داوطلبانه از طرف بسیج مستعضفین به جبهه رفتم و می خواستم بدونم که آیا می توانم کارت ایثارگری دریافت کنم یا نه؟
  من 7 سال هست که این موضوع را پیگیری کردم جواب درست و حسابی به من ندادند
  خواهش می کنم جواب رو به من ایمیل بدید.
  با تشکر
  m.bigdeli89@gmail.com

 131. فرشاد باقری

  با سلام وتشکر
  بفرمایید باتوجه به پرداخت و خرید2سال حق بیمه خدمت سربازی با
  گرفتن کارت ایثار آیا امکان عودت وجه از تامین اجتماعی وجود دارد

 132. MO30

  سلام. خواستم بدونم بابای من که 3تا کارت داره:1)کارت پایان خدمت دوره ی زیر پرچم2)کارت پایان خدمت مثله همونی که منم الان دارم . با این تفاوت که خدمت بابام مربوط به زمان جنگ بوده”3)کارت دوره احتیاط. حالا بگین 3تا کارت بهش دادین تازه ترکش هم بهش خورده چون جزئی بوده و زمان جنگ بوده دیگه کسی به فکر کارت جانبازی و … نبوده و همه ی فکروذکرشون به دفاع ازین آب و خاک بوده. میشه لطفآ بگین این کارتهاش به دردش میخوره یا نه؟؟

 133. حسین صادقی

  سلام
  بابای من 24ماه خدمت زمان جنگ داره هنوز اقدام نکردیم
  الان قدام کنم جقدر کم میکنن ؟؟؟؟
  چقدر ازخدمتم باقی میمونه؟؟؟؟؟؟

 134. محمد

  لطفا بفرماييد چه امتيازي دارد در شركت سايپا هيچ

 135. ناصررمضانی

  باسلام ودرود میخواستم بدانم که ایا شخصا جهت ارائه مدارک به لشکر64ارومیه مراجعه کنم یاازطریق پست ارسال نمایم که سریعتر به دستمان برسد

 136. عبدالله خادمی

  ضمن عرض سلام

  به همه کسانی که در آن ایام مردانه و بی چشم داشت جنگیدن.
  من هم با 21ماه حضور در جبهه با شرکت در عملیاتهای والفجر8 ،کربلای4وکربلای5 بعنوان دیده بان توپخانه در لشکر 92زرهی اهواز گردان 330 -آتشبار سوم در سالهای64-66 خدمت کردم کارت ایثار هم گرفتم دو مرحله شیمیایی هم شدم از ناحیه گوش راست نیز بدلیل موج انفجار آسیب دیدم بدون استفاده از سهمیه ای با رتبه 7 کنکور سراسریدر رشته طراحی صنعتی پذیرفته شدم در حال حاضر با 46 سال سن در جمعیت هلال احمر استان مازندران بعنوان پرسنل شرکتی با پائین ترین سطح حقوق خدمت میکنم متاسفانه باید بگویم خود ارتش برای ما کاری نکرد در معاینات شیمیایی باید جنازه باشی تا بشما درصد جانبازی بدهند ودیگر موارد حتما نیاز به صورت صانحه دارد به یگان محل خدمت مراجعه کردم اگر کارت پایان خدمت نبود نمی توانستم ثابت کنم در آنجا خدمت کردم چه برسد به مدارک…… نامه گواهی حضور در جبهه برای محل کارم گرفتم کسی ترتیب اثر نداد دیگر جایی صحبت از حضور در جبهه نمیکنم می ترسم متهم شوم شاید هم بواسطه حضور در خاک عراق دشمن فرض شدم بقولی جیب ما را نزنند بقیه پیش کش سه ماه حضور داوطلبانه کلی امتیاز دارد اما 21ماه حضور در بدترین شرایط هیچ البته تقصیر خودمان است اگر شهید می شدیم برادرمان بدون درکی از آن زمان الآن چه حالی میکرد . خوشحالم که برای اعتقاداتم در این عرصه بقولی حتی جبراًحضور داشتم کسی را می شناختم در روز عملیات کربلای 5 از اهواز هم فرار کرد فکر می کنم امروز جانباز توانمندی است .بمن می گفت تو عرضه نداشتی من اگر مثل تو بعنوان دیده بان جلو تر از خط مقدم بودم تا بحال هفت تا کارت شهادت هم گرفته بودم عاقبت او را که بخیر شد عاقبت ما چه میشود ؟ درد دلی بود که پس از 24سال سر باز کرد .هیچ میدانید هفت تا 19 هم به اندازه یک بیست ارزش ندارد 3ماه داوطلب بله 21ماه وظیفه خیر!!
  برخی می گویند اگر از ارتش در دیوان عدالت اداری شکایت کنید نتیجه میگیرید اگر کسی از این طریق نتیجه گرفت لطفا از طریق همین سایت اطلاع رسانی کند.
  راستی یادم رفت بگویم چند روز پیش دوست باعرضه ام که بدون حضور در عملیات کربلای۵ جانباز شده بود بمن خبرداد برایش از طرف امور ایثارگران نزاجا فرمی ارسال شده که اگر بخواهد می تواند برای مسکن در منطقه رودهن ثبت نام کند برای من که چنین فرمی نیامد برای شما چطور سعی میکنم اگر دوستم معرفت بخرج بده و کپی از آن فرم بمن بده وضع من هم خوب خواهد شد دعا کنید دلش بسوزد ویک گپی بمن بدهد التماس دعا:احتیاط در نزاجا شرط عقل است.

 137. سلیمان اکبری گلده

  کارت ایثار گران سپاه چه وقت صادر می شود
  ســپاسکــزارم

 138. علیرضا از مینودشت

  با سلام خدمت همه رزمندگان چه داوطلب وچه غیر داوطلب
  وقتی کلمات”ایثارگران ورزمندگان ارتش”را درگوگل جستجو میکنی حدوداً90صفحه در اینترنت پیش روت باز میشه و یاد ضرب المثل آفتابه لگن هفت دست شام ونهار هیچ چی میافتی بیخودی دوستان عزیز سرشان رو درد نیارن گریه کردن سر قبری که توش مرده نیست فایده نداره ….. از نمایندگان ایثارگران ارتش هم بابت اینهمه پیگیریهای بعمل اورده برای احقاق حق این گروه تشکر میکنیم . !!!!

 139. فرج قاسمی آلاشتی

  اینجانب مدت 25 ماه خدمت مقدس سربازی رادرلشکر64 ارومیه تیپ 3 دلاورمهاباددرمنطقه عملیاتی سردشت ومهاباد گذرانده ام والآن مدت ده سال است که مجروحیت شیماییcmlعوت کرده است وبه لشکر مراجعه نموده ام گفته اند پرونده بستری درزمان خدمت نداری نمی توانیم جانبازی شما راتایید کنیم درحال حاضر ماهیانه 5میلیون تومان پول داروهایم میشود ضمنا”اینجانب منقضی خدمت20/12/65می باشم تلفن تماس09126032292

 140. نقی

  سلام با حکومت پهلوی جنگیدیم واسه احقاق حق با صدام جنگیدیم واسه ثجاوز به حریم خونمون بامشکلات زندگی میجنگیم بخاطر بچه هامون ما به وظیفه مون عمل میکنیم شما چظور بعد از سی سال میخان از بچه های سرباز در جبهه ارتش بعنوان ایثار گر یاد کنند…. فقط بدونید ارتش بدون سرباز مثل شاه بدون کشوره اگه سربازا در دوره جنگ نبودن هیچ کس کاری ازش بر نمی اومد یاد وخاطره بچه های گردان 145 پیاده زرهی لشگر 92 زرهی اهواز گرامی

 141. علی سبزعلیان

  با سلام علی رغم گذشت چند ماه از مطرح نمودن سوالم در مورد کارت ایثار پاسخی در یافت نکردم .ممنون میشوم اگر
  پاسخ سوال را به ایمیل آدرس :ara_sabz_45@yahoo.com ارسال بفرمایید .تشکر از زحمات شما

 142. محسن

  با سلام
  اين حقير (محسن جهانيان) از سال دي 59 الي دي 61 بمدت 22 ماه در مناطق عملياتي جنوب جزء لشكر 21 حمزه تيپ 2 پدافند هوايي 353 انجام وظيفه كردم لطفا” راهنمائيم كنيد تا مدارك مورد نياز را جهت صدور كارت ايثارگري به چه آدرسي ارسال نمايم باتشكر وتوفيق الهي

 143. علي شاكري

  آيا به سربازان پست مهندسي لشكر81 زرهي كرمانشاه كارت ايثار تعلق مي گيرد

 144. صادق جلیلی

  بسمه تعالی
  باسلام و خسته نباشید
  لطفاً نحوه دریافت کارت ایثار سربازان وظیفه نیروی انتظامی ( ژاندارمری سابق ) رابیان فرمائید .

 145. میرزایی

  با سلام
  من پدرم کارت ایثار گرفتن (مدت حضور در جبهه 5 ماه و 28 روز ذکر شده )
  ایا وام بهشون تعلق می گیره ؟
  کسر خدمت سربازی فرزند پسر به چه صورته؟
  سهمیه دانشگاه / استخدامی برای فرزندان هست؟
  باتشکر

 146. رستمی

  پدرم کارت ایثار گرفتن _5 ماه و 28 روز
  ایا وام بهشون تعلق میگیره ؟

 147. فرشید

  با سلام
  می خواستم بدانم که این کارت تاثیری در کنکور یا چیز های دیگر هم دارد؟ یا فقط برای کسری در خدمت سربازی است

 148. عبدالحسین شمس

  سلام بنده 28ماه خدمت کرده ام کارت ایثار هم دارم ولی هرجا میرم میگند بیمه وبازنشستگی ندارد

 149. مجید صفری دهکا

  باسلام بنده مدت 21ماه سابقه حضور درجبهه دارم ودرتاریخ 15 اسفند 1388 مدارکم را تحویل گردان 749 لشکر 84 خرم آباد داده ام ولی تا کنون کارتم صادر نشده است تلفن تماس 09128035280

 150. ناصر

  پدرم در جبهه راننده بود لیکن الان کارت جبهه رو گم کرده الان از کجا میتونیم کارت بگیریم

 151. علی

  جان خودتان یک جوابی یک راهنمایی یک پیامی برای این همه سوال در نظر بگیرید و گرنه خواهشا نسبت به مسدود نمودن صفحه
  نظرات اقدام نمایید…
  باتقدیم احترام

 152. غانم حلفی

  اینجانب غانن حلفی مدت حضور در جبهه 21 ماه بوده که اخیرا کارت ایثارگری دریافت نمودم سوال اینجاست کل مدت خدمت نظام وظیفه 24 ماه بوده خواهشمند است در مورد اظهار دکتر امیر شهلایی که فرموده بودند مدت حضور در جبهه 30 ماه می باشد تجدید نظر به عمل اید

 153. سید خلیل میرانی

  نظرها
  سید خلیل میرانی: دومین نامه سپاه پاسداران به دولت در مورد تبعیض آشکاربین آزادگان ارتش و سپاه شماره : 100/1/ع.س تاریخ: 24/2/1390 به نام خدا موضوع : تسریع در تصویب لایحه اصلاح ماده 190 قانون و مقرارات استخدامی سپاه در هیئت دولت سلام علیکم با صلوات بر محمد و آل محمد : با احترام به استحضار می رساند : الف- به دلیل وجود ماده 190 قانون استخدامی سپاه در پرداخت حقوق به آزادگان بسیجی و سرباز سپاه با سایر نیروهای مسلح تبعیض ایجاد شده است. ب- گردشکار اصلاح ماده 190 ق.ا. س به محضر فرمانده معظم کل قوا تنظیم و ارسال گردید ومعظم له با اصلاح ماده فوق موافقت فرمودند. ج- پیش نویس اصلاح ماده توسط سپاه تهیه و پس از انجام مراحل کارشناسی در ستاد کل نیروهای مسلح به معاونت حقوقی وزارت دفاع ارجاع گردیده . ح- بار مالی ناشی از اجرای اصلاحیه ماده 190 قانون سپاه طی جلسه ای با حضور جناب آقای ممبینی معاونت بودجه ومعاون راهبردی رئیس جمهور و نماینده وزارت دفاع در جلسه مورخ 15/2/1389 بررسی و به تصویب رسید و مقرر شد به نحوی برنامه ریزی شود تا به محض تصویب اصلاحیه فوق در سال 90 عملیاتی و اقدام گردد. د- معاونت حقوقی وزارت دفاع متن لایحه اصلاح ماده 190 قانون مقررات استخدامی سپاه را به هیئت محترم وزیران ارجاع ولی متاسفانه علیرغم تلاش های آن معاونت محترم و سپاه پاسداران تا کنون در سیر مراحل تصویب دولت قرار نگرفته است. ر- با توجه به پیگیری مکرر آزادگان بسیجی و سرباز سپاه و شکوائیه های متعددی که این عزیزان به مسئولین مختلف نظام به ویژه در سفرهای ریاست جمهوری به استانها ارائه می نمایند خواهشمند است نسبت به طرح موضوع در هیئت دولت و تسریع در تصویب لایحه فوق مساعدت و پیگیری جدی فرمائید . با تشکر معاونت هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سرتیپ پاسدار جمالدین آبرومند (سه شنبه, 03 خرداد 1390 04:27)

 154. نادرعلیزاده زکریا

  با سلام اینجانب از سال دقیقااز64/2/18 تا66/2/18 در شهربانی استان کردستان مشغول انجام وظیفه بودم حتی خودم 9 ماه زود تر اعزام شدم از شما خواهشمندم ما که بعنوان پلیس وظیفه در منطقه بودیم چرا اداره محترم شماره حسابی به اسم شهر بانی وقت به اداره پست اعلام نشده تا نسبت به ارسال مدارک جهت دریافت کارت ایثار گری اقدام کنیم در حالی که تمام نیرو ها ادرس ومدارک از طریق پست اعلام شده.

 155. mansur mohammadi

  salam khaste nabashid man mansure mohammadi dar sale 66 be onvane niroye tipe vizhe shohadaye ostane kordestamn ezam shodeam dar morede gereftane karte esargar bayad chekar kard plz javab ra be adrese elekteroniki ersal konid

 156. محبوب مساوات

  به نام خدا اینجانب به مدت 23 ماه به عنوان پاسدار وظیفه در لشکر 31 عاشورا که همواره لشکر خط شکن بود خدمت کردم ولی متاسفانه به ما کارت ایثار تعلق نمی گیرد ایا مطلب مرا بگوش مقامات ذیربط می رسانید با تشکر ومن ا… توفیق

 157. علی

  کارت ایثار که می بایستی توسط ارتش برای سربازان دوران جنگ صادر شود خیلی طول می کشد سازمان ارتش به نظم وسرعت عمل در کار خیلی اهمیت می دهد امیدوارم دست اندرکاران ارتش کارت های ایثار که از طریق پست ارسال می شود یک ماهه به ذست سربازان قدیمیشان برسانند چرا که سازمان ارتش مخالف سهل انگاری وطول دادن به کار است درود بر تمامی ارتشیان فداکار ودلاور

 158. پارسا

  بنام خدادرسالهای جنگ گروهبان وظیفه بودم و 24 ماه درجبهه بودم و الان بعنوان یک حقوقدان با سی سال سابقه کار هستم بطورقطع اعلام میدارم هیچ کدام از مقامات نمیتوانند حق و حقوق ایثارگران را استیفا کنند فقط یک سری از ایثارگران حقوقدان که قاضی یا وکیل یا استاد دانشگاه هستند با تاسیس یک جمعیت مردم نهاد و ایجاد تشکل مردمی وتدوین برنامه وطرح از طریق مجلس شورای اسلامی اقدام شود.بزودی

 159. پارسا

  ایثارگران عزیز بزودی ::ازبین حقوقدانان ایثارگر زمان جنگ تشکیلات مردم نهاد تشکیل میشود تا حقوق شما استیفا شود

 160. جواد

  سلام. میخواستم بدونم کسانی که به هر دلیلی کارت ایثار مفقود.یا در سانحه ای از بین رفته باید چگونه دوباره کارت ایثار دریافت نماییند . متشکرم اگر جوابمو ارسال کنید.

 161. رحیم صلحی

  همکارا با دیدن کارت ایثار یا اطلاع از حضورمون در مناطق عملیاتی مسخرمون میکنن که چرا دروغ میگیم .تو نظام اداری هم اصلاً به درد نمیخوره . خدا خیرشون بده واقعاً ….

 162. بهمن

  بسمه تعالی
  باسلام و خسته نباشید
  لطفاً نحوه دریافت کارت ایثار سربازان وظیفه نیروی انتظامی ( ژاندارمری سابق ) رابیان فرمائید .

 163. حامد

  سلام.كارت من صادر شده است ولي داخل پاكت كارت ديگري بود كه به صاحبش تحويل دادم ولي از كارت خودم خبري نشده است.لطفا راهنمايي فرماييد به كجا مراجعه كنيم.

 164. مصطفی

  با سلام اینجانب در سال 66 از طریق ستاد پشتیبانی جنگ دانشگاه به جبهه اعزام شدم و ضمناً فعلاً در یکی از شرکتهای صنایع دفاع هستم قبلاً برای این شرکت از سپاه تهران برگه ارائه دادم و به عنوان ایثار گر می باشم آیا برای دریافت کارت باید باز هم معرفی نامه از سپاه تهران بگیرم یا از مراکز استان پیگیری کنم با تشکر

 165. بهروز -گنبدکاوس

  من وتعدادزیادی ازهم خدمتی ها کارتمان راگرفتیم دستشان دردنکنه خیلی هم خوب وسریع وباادب بودند -حالا چی (کارت چکار بایدکرد) اصلا به چه دردی میخوره من شنیدم یه چیزهای باید میدادندکه تا حالا ندادند نظرشما چیه ؟ جمعی گردان 197تیپ3لشگر88زاهدان -سومار…تپه 402…میمک و…یادش بخیرخدا همه شهداچه سربازچه بسیجی رارحمت کند

 166. صدرالدین چوپان

  سلام به سربازان دلاور 8سال جنگ من از تاریخ اسفندسال62تا آذر64 بمدت 21 ماه در گردان186 لشکر ذوالفقار درجبهه شرهانی و زبیدات در خط مقدم بودم متاسفم که بین ما و…. فرق وجود دارد.

 167. محسن

  مزایای کارت ایثارگری را توضیح دهید.وباید برای مزایای آن به کدام سایت یا مرجع باید رفت ؟نیروی هوایی ارتش.

 168. وحید

  با عرض سلام
  لطفا مزایای کارت ایثارگری را به طور کامل توضیح دهید ..؟

 169. حسين

  يه زماني زمزمه مي شد كه به دارندگان كارت ايثار 20 ميليون تومان وام قرض الحسنه تعلق ميگيرد پس چي شد كي اجرا ميشه

 170. رضا قصری

  من28 ماه خدمت مقدس سربازی را در جبهه های حق علیه باطل شرکت کرده ام.میخواستم بدانم چه مزایایی دارد؟بعضی از پسران دوستان من که درس نخوانده با استفاده از این مزیت خدمت سربازی پسرانشان حدود 15 ماه کاهش یافت اما پسر من که درس خود را خوانده و الان دانشجو میباشد از این نظر ضرر کرده چرا که جدیدا حداکثر9 ماه کاهش کسری میدهند.پس به نفع کسانی شد که پسر آنها درس نخوانده!!!!

 171. احمدسوری

  ( توجه توجه توجه) من سرباز وظیفه کمیته ا.ا بودم ودر جبهه شلمچه یکسال از خدمتم را گذرانده ام حال الان که کمیته ا.ا. ادغام شده جهت اخذ کارت ایثار گری باید به کجا مراجعه کنم
  لطفا راهنمائی فرمائید.
  با تشکر

 172. حمیدرضا بخشی

  با سلام و خسته نباشید سربازانی که دوران خدمت خود را در سپاه پاسدان گذرانده اند چگونه میتوانند کارت ایثارگری بگیرند؟ باتشکر

 173. عطاردی

  سلام به همه همرزمان و مبارزان 8 سال دفاع مقدس
  تقریبا” تمامی سوالات نوشته شده تا این تاریخ (1390/4/8)را خواندم
  پس از تحقیق و در یک جمع بندی کلی به نتایج ذیل رسیدم
  1 – کارت ایثار را چگونه دریافت کنیم ؟
  جواب – از طریق مراجعه به یکی از ادارات پست منطقه خودتان و پر کردن فرمها و ….
  2- بهترین و سریعترین روش برای دریافت کارت ایثار ، مراجعه به یگان صادر کننده کارت پایان خدمت میباشد، هرچند مسلما” کمی سخت است.

  3- آیا مزایای خاص و بدرد بخوری دارد ؟
  ج – مسلما” بله و با هزینه کمی که دارد معقول است که هرچه سریعتر اقدام کنید.
  4 – مدت صدور کارت از زمان تقاضا چقدر است ؟
  ج – بین ششماه تا یکسال (بر اساس گفته های یکی از صادر کنندگان کارت)
  بامید اینکه مطالبم فایده ای داشته باشد.

 174. يحيي

  ا سلام وخسته نباشيد اينجانب 18/5/89 مدارك تحويل لشكر 84 خرم آباد دادم لكن تااين تاريخ هنوز كارت ايثارگري صادر نگرديده لطفاً راهنمايي فرمائيد.

  با تشكر ودعاي خير
  يحيي شريفات

 175. علی آقاجانلو

  مدارک جهت وام ایثار را به کجا بفرستیم آیا همچین چیزی هست

 176. محمد

  با سلام اینجانب کارت ایثار دارم برای دریافت کد پیگیری 12رقمی برای کنکور به کجا مراجعه کنم

 177. یک ایرانی مستضعف

  باسلام
  دوستان عزیز رزمنده ، همقطاران ، من علاوه بر خدمت سربازی که تماما در جبهه ها بوده ، مدت سه ماه و 4 روز داوطلبانه درسال 61 و 62 به جبهه رفتم که در عملیات ولفجر مقدماتی احتیاط ودر عملیات ولفجر 1 از پشت عراقیها را غافلگیر کردیم و کسانی بودند در آشپزخانه درعقبه جبهه شش ماه داوطلب بودند و کلی مزایا گرفتند . من خودم بیست وسه ماه خدمت در جبهه از سوی لشکر ی که در آن خدمت میکردم برایم گواهی شد ولی به تهران که رسید بدلیل اینکه مقداری از آن بعد از آتش بس بود شد 17 ماه و نه روز . ما در آتش بس شکننده بودیم….. ضمنا من بدلیل موج انفجار تک 4/31/ 67 عراق گوشهایم بعد از پایان خدمت ناشنوایی پیدا کرده وانواع و اقسام زنگها و صوتها را در گوشم میشنوم و سردردهای مکرر دارم تندخو عصبانی شده ام و چون بدلیل حس وطن دوستی در همان زمان اقدام نکردم نمی دانم چطوری پیگیر این مشکل باشم.

 178. فرامرز نعمت خواه

  سلام
  من سال گذشته (خرداد 1389) درخواست کارت ایثار نمودم (با مراجعه حضوری به لشگر 21 حمزه سید الشهدا تبریز) ولی علیرغم اینکه نامه کسر خدمت فرزندم بعد از یک ماه به آدرس منزل پست شد ولی هنوز کارت ایثار برایم ارسال نشده است.
  لطفا راهنمایی فرمایید چگونه پیگیر موضوع باشم و به کجا مراجعه نمایم.

 179. امیر علی ابراهیم پور کرمانی

  با سلام: بنده بیست و دو ماه سابقه حضور در جبهه و پنج درصد جانبازی دارم . سوال من این است که چقدر کسر خدمت شامل تنها پسرم میشود و چگونه باید اقدام کنم . متشکرم با آرزوی سلامتی برای تمام رزمندگان دوران دفاع مقدس .

 180. سید مهدی حسینی بافی

  با سلام. کارت ایثارم را پس از تقریبا 30 سال قبل که سرباز لشکر 21 حمزه درجبهه جنوب بوذم گرفتم ولی کارتم از طریق پست بدون هیچ توضیحی بدستم رسید که نمیدانم با کارتم چه باید کرد؟ و چه مزایای دنیوی برایم دارد؟ از راهنماییتان پیشاپیش ممنونم. medi_bafi@yahoo.com

 181. سید مهدی حسینی بافی

  با کارت ایثارم که تازه گرفتم چکار میتوانم کنم ؟ آیا دفترچه تامین اجتماییم را با آن میتوانم تمدید کنم ؟ چه کاری با آن میتوانم انجام دهم ؟ تکنسین هواپیمایی بودم و انگلیسیم هم کامل کامل است. موفق باشید.
  medi_bafi@yahoo.com

 182. علی رضا حلاج صلاحی پور

  با درود فراوان به روح شهدای چنگ تحمیلی این جانب دردوران جنگ در تیپ 1 پیرانشهر جمعی لشکر64 ارومیه خدمت کرده ام در مورخه 89/8/11 مدارک دریافت کارت ایثارگری را ارسال کردم ولی تاکنون بعداز 9 ماه هنوز کارت به دستم نرسیده لطفا اقدامت لازم را دراین مورد مبذول فرمایید قبلا ازاقدامات شما جهت رفاه حال سربازان کمال تشکررا دارییم با احترام علی رضا حلاج 90/4/26

 183. جابر

  با سلام.
  با دارا بودن 25 ماه خدمت در جبهه های حق علیه باطل که کارت ایثار دریافت نموده ام آیا به غیر از معافیت فرزند از خدمت ، مزایای دیگری هم دارد؟ راهنمایی بفرمایید . با تشکر
  09121575695

 184. سيد اكبر رجيل بخش

  سلام
  من جهت انجام خدمت سربازي در تاريخ 18/7/64 از ژاندارمري انزلي به مركز آموزش دوآب فيروزكوه اعزام شدم و پس از پايان 3 ماه دوره آموزش از آنجا به منطقه عملياتي كردستان بانه اعزام شدم و حدودا نزديك به 18 ماه در آن منطقه خدمت سربازي را انجام دادم و چند ماه پاياني خدمت را به درخواست خودشان چون بيش از 12 ماه درآن منطقه بودم بايد از آنجا به منطقه آرام ميرفتم و چند ماه پاياني خدمت را در تهران حوزه نظام وظيفه خدمت كردم و در تاريخ 18/7/66ترخيص گرديدم شايان ذكر است من براي گرفتن كارت ايثارگري در20 ارديبهشت ماه 90 به تهران معاونت نيروي انساني ارتش مراجعه كردم گفتن ديگر كارت صادر نمي كنيم مي خواستم دليلش را بدانم اگر قرار به صدور كارت هستش پس براي من هم بايد صادر شود من 18 ماه در آن منطقه بارها مرگ خودم را بچشم ديدم نه از گروهك ها در امان بوديم و از سرماي كردستان آنهم در دل كوه كه نه برق بود نه آب و نه غذا خواهش مي كنم نگذاريد حق ما هم ضايع شود و براي من هم كارت صادر كنيد

  با تشكر
  سيد اكبر رجيل بخش متولد 1345 انزلي ساكن بندر عباس
  موبايل 1468-763-0917 تلفن 5564442-5564441 كد0761

 185. حسین

  با سلام بنده همسری دارم که تمام دوران خدمت را در منطقه جنگی خدمت کرده وبه مدت 5 سال است دچار بیماری اعصاب وروان شده و به تکرار در بیمارستان روانپزشکی بستری میشود و دیگر کار هم نمی تواند بکند و دکتر ها می گن بیماری به دوران جنگ ربط دارد اما کسی کمکم نمی کند و یک زن تنها با دو فرزند دختر دم بخت روی دستم مانده با یک شوهر مریض و میگن باید بیماری در دوران خدمت ثلت میشد اما باید چکار کرد که عوارض بیماری بعد از چندین سال خودش را نشان داده ودر قبل همسرم میگفت به تکرار موج انفجار گرفته لطفا راهنایی کنید که من با این مشکلات چکاری میتوانم برای همسرم انجام دهم با تشکر

 186. ساسان

  با سلام می خواستم بدانم بنده 20ماه حضور در جبهه دارم ایا فرزند بنده سهمیه ای در دانشگاه دارد

 187. امیر

  سلام اگه میشه توضیح بدید برای دانشگاه ازاد هم تسهیلاتی در نظر گرفته شده ایا درسته کسانی که کارت ایثارگری دارند مخارج دانشگاه ازاد رایگان هست یا خیر

 188. احمد

  با سلام . مدت یک ماه است که ثبت نام را و مدارک خود را از طریق لشگر 28 سنندج انجام داده ام اما هنوز موفق به دریافت کارت نشده ام . 09125419670

 189. علي مردان كريمي

  با سلام بنده در تاريخ 8/4 /90 كليه مداركم را براي دريافت كارت ايثار را ارسال كردم ولي تا كنون هيچ پاسخي دريافت نكرده ام از شما تقا ضا دارم به نامه اينجانب رسيدگي كنيد

 190. عبدالحسين افسر

  سلام
  اينجانب از تير ماه 1366 لغا يت بهمن 1367 بمدت 20 ماه با لشكر 88 زرهي زاهدان- تيپ 3 – گردان 356 توپخانه در محور عملياتي سومار شركت داشتم و مداركم را جهت دريافت كارت ايثار ارسال كردم ولي جوابي دريافت نكردم

 191. يونس برومند از تبریز

  عرض سلام به تمامی رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و بازماندگان آنان و کسانی که در این راه گام برمی دارند بنده در اردیبهشت ماه63ازخدمت سربازی ترخیص شده ام و جزءلشکر 64ارومیه گردان قدس بودم و تاکنون اقدام به اخذ کارت ایثارگری ننموده ام لطفا راهنمائی بفرمایئد. متشکرم

 192. علی

  سلام
  بابا من۲۴ ماه در جبهه بوده و داداشم در زمان سربازی از ۱۲ ماهی که کسر به مدت حضو ر بابایم بوده فقط۸ ماه استفاده کرده ایا من می توانم از ۴ ماه باقیمانده این کسری استفاده کنم لطفا جزییات میل کنید

 193. عبداله زيلايي

  سلام عليكم اينجانب از تاريخ 15/9/59لغايت 15/9/60با نيزوي انتظامي و از تاريخ 12/11/65لغايت27/12/67بابسيج درجبهه حضورداشتم جهت دريافت كارت ايثار راهنمايي بفرماييد در صورت امكان مزاياي كارت ايثار رانيزبراي اينجانب اعلام فرماييد با تشكر

 194. ایرج لعلی

  آیا کارت ایثار خدمت سربازی مشمول سهمیه دانشگاه آزاد می شود یا نه

 195. علی

  سلام
  میگن سربازای سپاه کارت ایثارگری نمیگیرن
  چرا

 196. محمدافتخاری

  با سلام :
  شرایط و مدارک لازم جهت دریافت کارت ایثار بنده 30ماه خدمت در قرارکاه عملیاتی شمال غرب.
  لطفاً راهنمایی فرمایید.سپاسگذارم

 197. سیدمسعود برکاتی

  با سلام
  من در لشکر 88 گردان تکاور خدمت می کردم و در یکی از عملیاتها مجروح شدم و شش ماه آخر خدمتم را به باقیمانده لشکر اعزام شدم بنابراین یگان ترخیص کننده من در کارت پایان خدمت یگان اداری مشخص گردیده شده و در بایگانی لشکر که پرونده ام را دیدند فقط سوابق ورود من به لشکر موجود بود و از سوابق حضور در منطقه خبری نبود جالب اینکه در اداره ایثارگران صورت سانحه من موجود است و فقط همین مدرک می باشد من چگونه باید مشخص کنم که در منطقه عملیاتی حضور داشته ام
  باتشکر

 198. اسداله محمدعلی خانی

  با سلام و خسته نباشیدبه شما عزیزان
  من مدت 19 ماه منطقه دارم وکارت ایثار را گرفته ام و در ارتش 10% جانبازی دارم آیا پسرم شامل معافیت سربازی میشود پسرم متولد17/05/1372 می باشد و دفترچه آماده به خدمت گرفته لطفا مرا راهنمایی کنید
  با تشکر فراوان

 199. اصغر قضاوی خوراسکانی

  باسلام من درسال59-61درتیپ3لشکر92خدمت می کردم 2سال درجبهه ایاکارت ایثاربه من داده می شود چطوری

 200. موسی

  با عرض سلام
  اینجانب 2 سوال دارم اولین سوال راجع به کد 12 رقمی رهگیری ایثارگری است از کجا باید بگیرم ؟ چند بار رفتم محل خدمت گفتن ما کد رهگیری نمیدیم چرا بین سربازان سپاه پاسداران و ارتش جمهوری اسلامی فرق می گذارند؟ این بی عدالتیه که بین نیروهایی که یک هدف برای جنگیدن داشتن فرق میگذارند! لطفا موضوع رو بررسی کنید خواهش میکنم. موضوع دوم به اونایی که کارت ایثارگری سپاه داشتن وام دادن ولی اونایی که کارت ارتش دارن نه وام میدن نه هیچ مزایای دیگه من این موضوع رو به کی بگم خواهش میکنم موضوع رو بررسی کنید باتشکر

 201. ابراهیم صوفی زاده

  با سلام و خسته نباشید
  من 24 ماه در خط مقدم جبهه سرباز بوده ام 6 ماه در خط مقدم جهاد سازندگی بوده ام دو ماه و نیم در خط مقدم راه قدس بوده ام جمعا سی و دو ماه نیم در خط مقدم جبهه بوده ام و تا حالا از هیچ گونه امتیازی استفاده نکرده ام و دارای 2 دختر هستم و 25 سال سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم و در حال حاضر بیکار هستم و کرایه نشیندر اصل شهید زنده هستم و سرگردان تکلیف من چیست؟
  ایا می توانم بازنشسته شوم؟
  ضمنا با مراجعه به بعضی ارگان ها می گویند سربازی به ما مربوط نیست شاید اشخاصی باشند که در چندین ارگان خدمت کرده باشند در جبهه اگر سایقه انها جمع نشود جداگانه شاید هیچوقت شامل هیچ چیزی نشوند.

  لطفا جواب را به این ایمیل ارسال نمایید.
  farzad.nahid@yahoo.com
  باتشکر

 202. مصطفی میراحمدیانفر

  24ماه جبهه در بدترین شرایط جنگ رادارم و بیمار هستم.
  در ضمن به وام مسکن نیاز دارم معرفی نامه از ایثارگران میخواهند.لطفا راهنمایی بفرمایید. باتشکروسپاس.

 203. علی رضا حسین زاده

  سلام..من دارای هفده ماه و هشت روز سابقه حضور در جبهه و دارای کارت ایثار میباشم کد 12رقمی رو چه طور و از کجا باید بگیرم …منتظر جوابتون هستم

 204. ابراهیم

  fباعرض سلا م درصورت امکان مزایایی کارت ایثار را برایم بفرستید

 205. بهنام

  سلام پدر من به مدت 20 ماه در مناطق جنگی خدمت کرده است(به عنوان سرباز) و هیچ گونه درصد جانبازی ندارد حالا نمی دانم به من کسر خدمت تعلق می گیرد یا نه.

 206. سعید صلاحی

  سلام حدود 11ماه است که مدارکم را بطور کامل جهت کارت ایثار تحویل داده ام ولی هنوز از کارت خبری نیست ایا این رسم تقدیر از ایثار و ایثارگری است

 207. حمید

  متاسفانه ظاهرا تو این سایت هیچ پاسخ گویی وجود نداره .

  جالبه تو سخنای امیر شهلایی گفته باید به سایت AJA.ir برای ثبت نام کارت ایثار گری مراجعه کنیم.

  ما که هرچه گشتیم اون قسمتی که امیر ازشون نام بردن “معاونت احتیاط نیروهای” اصلا وجود نداشت.

 208. جواد گلکار

  بنام خدا
  باسلام واحترام
  فرزندم دانشجوی سال اول است و دیر از فرصت تحویل مدارک کسر خدمت مطلع شده ایم – درتاریخ ( 90/6/5 ) به پلیس + 10 مراجعه کرده وایشان گفته اند به ما ربطی ندارد – ظاهرا تا عید فطر بیشتر فرصت تحویل مدارک ندارد – چه باید بکنیم ؟ ضمنا اگر لازم باشد فرزندم از دانشگاه مرخصی میگیرد و جهت استفاده از این امکان به خدمت میرود – من تاییدیه 21 ماه خدمت در خط را دارم- 3 روز بیشتر فرصت نیست لطفا راهنمایی فرمایید-

 209. مجتبی

  سلام:به نظر بنده تمام سربازانی که در دوران دفاع مقدس بوده اند بر اساس مدت خدمت بایستی امتیاز ایثارگری دریافت کنند .جامعه به وفاق وهمدلی بیشتر نیاز داره تا فاصله طبقاطی.

 210. حسین

  آیا سربازانی که در نیروی انتظامی در مناطق عملیاتی استان کردستان خدمت کرده اند برایشان کارت ایثار صادر میگردد

 211. rقباد سلطاني

  با سلام
  بنده 13 ماه از خدمت سربازي خود درجبهه هاي حق عليه باطل لشكر 28 روح الله كميته انقلاب اسلامي سابق خط شلمچه بودم مدت 12 ماه هم به صورت بسيجي از طريق سپاه شركت كردم دوبار در زمان بسيجي در منطقه غرب ودرعمليات والفجر 8 شهر فاو مجروح ودر حال حاظر جانباز 20در صد هستم .آيا كارت ايثار به بنده تعلق ميگرد لطفا اگر جواب مثبت است به كجا مراجعه نمايم.لطفا از طريق شماره 09163539625 مرا راهنمائي فرمائيد

 212. خسروی

  با سلام .لطفا بفرمائید سربازانی که دوران خدمت خود را در سپاه پاسداران گذرانده اند چگونه میتوانند کارت ایثارگری بگیرند. با تشکر

 213. محمدرضا نریمانی

  با سلام و خسته نباشید
  احتراما” با توجه به اینکه اینجانب مدت 21 ماه جبهه دارم و در این راستا کارت ایثار هم دریافت داشتم و الان وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی اعلام کرده است که
  به استناد ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح از مجموع خدمت کارکنان وطیفه در جبهه یک سال آن در اجرای ماده 5 قانون الحاقی به قانون خدمت وظیفه عمومی مصوب 26/1/65 بعنوان خدمت موظف و مازاد آن بعنوان حضور داوطلبانه محسوب میشود ؟ ”
  در این راستا خواهمشند است اینجانب را راهنمایی فرمائید که که کجا من میتوانم این گواهی حضور و کد رهگیری برای شرکت در کنکور را بگیرم

 214. الف - ش

  با سلام
  ازاینکه بعدازگذشت بیش از ۲۰سال ازپایان جنگ بیاد ما بیچاره گانی که بدون کوچکترین چشمداشتی ازاسلام ومملکتمان دفاع کردیم افتاده اید وكارتي درنظر گرفتيد کمال تشکر رادارم بنده که ۲۸ماه خدمت را دربدترین دوران جنگ۲/۶۵ تا 7/۶۷ حضوردرعملیات”” مهرساد”” و درمناطق مختلف جنگی غرب کشور(۲۵ماه حضوردرجبهه)بدون غيبت و انتخاب داوطلبانه درگردان پياده لشكر پياده 84خرم آبادگذراندم داراي کارت ایثار نيز هستم متاسفانه فرزندی ندارم که از مزایای كسر خدمت استفاده کند پس بغیراز این ازچه مزایایی میتوانم استفاده کنم حال خواستم بدانم که امیر محترم شهلایی برچه اساسی فرمودند که مدت حضوردرجبهه برای افراد وظیفه باید۳۰ماه باشد تاازمزایایی که مقررشده بتوان استفاده نمود درحالیکه درآنزمان خدمت فقط دردوره ما(سه الی چهاردوره)۲۸ماه بودوقبل ازآن ۲۴ماه بود خواهشمند است درصورت امكان دراين مورد تجديدنظري صورت پذيرديااينكه مدتي ازخدمت مارا بصورت داوطلب محاسبه نمايند تاشايد به اين شكل بتوانيم ازمزايايي كه وجوددارداستفاده كنيم چون درحال حاضرمدت زمان خدمت سربازاني كه درمناطق محروم هستند18ماه وبيمه نيزهستندماكه دربدترين شرايط دركنارماروعقرب هادرسنگرها زندگي كرديم الان بايد بابت بيمه مدت سربازي امان هم ازجيب خود پرداخت نمائيم متشکرم لطفا درسایتتان جواب دهید/.

 215. جمشید یزدی

  باسلام اینجانب جمشید یزدی از تارخ 1365تا1367 در لشگر64ارومیه درمنطقه میراباد و الواتان حضور داشته ام.همچنین برای دریافت کارت ایثارگری درتاریخ1389اقدام نموده ام ولی تا کنون کارت به ما تحویل داده نشده و مدارک درپادگان جلدیان واقع در پیرانشهر میباشد.لطفا جهت چگونگی دریافت کارت راهنمایی فرمایید. باتشکر

 216. علیرضا تقی زاده

  من در هنگ ایلام غربی ژاندارمری که هم اکنون با ارتش یکی شده اند با دشمنان تن به تن جنگیده ام،آیا به من کارت ایثارگران تعلق می گیرد؟

 217. علیرضا شریفی آریا

  اطلاعات دقیق روزهای خدمت را از کجا بدست اورم مدارک لازم جهت گرفتن کارت چه چیزهایی لازم است به کدام محلها باید مراجعه کنم

 218. نورمحمدی

  این ایثارگران از دادن مالیات معاف شوند کارت خالی به چه درد می خورد یا زمین و یا خانه مهر تحویل نمایند

 219. گلدی خانی

  باسلام به همه ایثارکران راه حق وحقیقت کارت ایثار به هیچ دردی نمیخورد به خاطرش تره هم خرد نمی کنند کارمندم به خاطرایثارگری یه پول سیاه هم نمی دهند حتی در حکم کارگزینی عنوان نمی کنند وبه عنوان ایثارگرنمی شناسند پس این همه بگیر وببند وسر وصداها پشیزی ارزش نداره به نظر بنده کارت ایثار دادند تاباآن عکس یادگاری بیندازیم وآن دوران همیشه جلوی چشمان ما عین پرده سینما بگذردوخاطرات آن رابیاد بیاوریم مسئولان دست مریضات برای گرفتن کارت چقدر زحمت کشیدیم چرا کارتی که به دردنخور را صادرکردید اگر غیرازاین باشد اقدامی کنید ما که بهترین سالهای عمر مارا فدا کردیم در قبال یه کارت سبز رنگ که برای گرفتنش نیز چه مکافاتی نکشیدیم آقایان گامی بردارید وبه ایثارگران امتیازی مستمری درنظر بگیرید پس کو میگفتند برای ایثارگران مبلغی از طرف بین الملل آمده می خواهند تقسیم کنند چی وچی تعلق میگیره دیگه عمربدبختی بپایان رسیده وآفتاب خوشبختی طلوع کرده یا اینکه بااحساسات پاک ماایثارگران بازی میکنید ماسربازان امام زمانیم ومطیع رهبرفرزانه ماهستیم خدا بزرگ است وبه خدا توکل می کنیم بدرود همسنکران اجرتان باخدا والسلام…

 220. غلام زارعی حاجی آبادی

  با سلام و خسته نباشید خدمت کارکنان آجا اینجانب غلام زارعی حاجی آبادی که در دوران خدمت مقدس سربازی به مدت 18 ماه خدمت سربازی و 6ماه خدمت احتیاط در آمادگاه باغین کرمان که در زمان جنگ پشیبانی جبهه بوده را گذرانده ام و برای دریافت کارت ایثارگری نیاز به راهنمایی را دارم لطفا از طریق تلفن همراه……. راهنماییم کنید با تشکر غلام زارعی حاجی آبادی

 221. حسين

  من 20ماه در خط مقدم در سپاه خدمت كرده ام سال 66تا 68بايد كارت ايثارگري خود را كي ويا از شهرستان خودم بگيرم وآخرش اين كارت ايثارگري حقوق هم دارد يا نه ?
  ناظري

 222. حمید

  سلام لطفا مزایای کارت ایثار را توضیح دهید
  متشکرم

 223. معصومه چاوشی زاده

  باسلام، برادرم بنام سید محمد پاوشی زاده 30ماه در منطقه جنگی خدمت کرده و هم اکنون کارت ایثار هم برایش صادر شده اما ایشان 20سال است که بدلیل بیماری روحی در آسایشگاه بستری هستند و متاسفانه بعد از خدمت سربازی متوجه شدیم که بیخوابی دارد و ایشان بدلیل شنیدن صدای مداوم هواپیما در گوشش دچار این بیماری شده و باز هم متاسفانه در دوران خدمت متوجه این مشکل نشده و برایش تشکیل پرونده نداده بودن به همین دلیل ایشان از تسهیلات جانبازی محروم شدند وهم اکنون مجرد و کاملا از کار افتاده است حالا سوال من از مسوولین اینست که آیا از روی این کارت ایثار میشود امتیازاتی ازجمله هزینه نگهداریش در آسایشگاه برخوردار شد یا خیر؟ لطفا عنایت فرموده و پاسخ مرا به آدرس ایمیل PCHAVOSHI_2099@YAHOO.COM ارسال فرمایند.
  باتشکر از زحمات شما

 224. اسماعیل

  با عرض سلام و احترام به تمامی ایثارگران عزیز :میخواستم به عرض برسانم که اینجانب و امثال من که چندین ماه در کنار تخت بیمارستان مراقب برادر مجروح و جانبازم بوده ام و به علت گرفتاریهای ناشی ازان دچار انواع بیماریهای روحی و جسمی هستم ایثارگر نیستیم لذا به ما هم توجه شود

 225. jahan

  درود بر شما آیا برای دارندگان کارت ایثار مستمری شامل می شود

 226. غلامعلی گلباف

  سلام وممنون از شما من کارت شش ماه احتیاط ایثارگری دارم آیا بجز کسرخدمت این کارت مزایای دیگری هم دارد یانه

 227. علی لطفی

  باسلام وخسته نباشید اینجانب علی لطفی 21 ماه خدمت نظام وظیفه را در جبهه ها گذراندم وجانباز 25در صد هم میباشم لطفا” برای دریافت کارت ایثار وسایر تسهیلات راهنمایی فرمایید ولازم بذکرمیباشد که بمدت یکسال است که بازنشسته شده ا م متشکرم

 228. ابوالقاسم مهران فرد(دهستانی هرات)

  باسلام من مدت27ماه دوره سربازی راکه دوره آموزشی رادرل88زرهی زاهدان وبقیه رادرمنطقه عملیاتی سوماردررسته مهندسی رزمی گذراندم ودرکارت ایثارمن مدت1سال9ماه و9روزذکرشده چرا3ماه آخررا که بدستورفرمانده کل قوابدلیل حساسیت منطقه اضاف گردیدکه بنده درعملیات مرصاددرمقابل منافقین مبارزه کردم وازطرفی سختترین دوره حضوررزمندگان درجبهه بود رابحساب نیاوردندودرپایان این کارت ایثارچه فایده ای برای ماداردحتی مارارزمنده هم حساب نمیکنند ممنون میشم اگه جواب بدید

 229. رحیم نارنگی فرد

  اینجانب رحیم نارنگی فرد دارنده کارت ایثار هستم لطفا در مورد وام 2میلیون تومانی به ایثارگران مرا راهنمایی کنید که این حرف صحت داره یا نه

 230. محمد

  با سلام ایا افرادی که کارت ایثار خود را دریافت نموده اند ایا فرزندانشان در کنکور سهمیه دارند؟

 231. ناصر کاظم پور

  با سلام به همه ایرانیان عزیز
  بیاد دوستان وهمسنگران سال 11/64 تا 3/67 گردان 232تانک تیپ1 لشگر 92 زرهی -کارت ایثار و ولش کنید حداقل فرصتی شد بیاد روزهای گذشته بیافتیم ، راستی شماها هم خواب اون روزارومی بینین ؟ من حداقل ماهی یکبار خواب می بینم وخودم را درهمان شرایط میبینم . یادش گرامی امیدوارم دوستان آن زمان همه سالم وخوشبخت باشند. انشاء الله ما همه پیش خدای خود روسفیدیم

 232. ابوالقاسم نقی زاده

  از تاریخ 20/10/1363 پس از پایان دوران اموزشی به جبهه غرب اعزام وتا تاریخ 20/8/65 به مدت 23 ماه در جبهه های غرب وجنوب در یکی از گردانهای پیاده لشکر 81 در سخت ترین شرایط جنگی خدمت خود را به پایان رساندم د رطول مدت خدمت در جبهه در یکی از عملیاتهای تک عراق دچار موج گرفتگی واسیب به گوش راست شدم که با توجه به اوضاع ان دوران بی تفاوت نسبت به اسیب هیج اقدامی جهت ثبت مشکل به وجود امده نکردم هم اکنون پس از گذشت زمان دچار مشکلاتی از ناحیه گوش واسیب های روانی از ان دوران شده ام ایا امکان پی گیری با توجه به نداشتن هیچ مدرکی وجود دارد؟

 233. علي حيدري

  باسلام
  احتراما” به استحضار ميرساند كه بنده در اواخر سال 89 جهت دريافت سابقه مناطق جنگي به حوزه انتظامي استان بوشهر مراجعه نمودم ولي كارم را موكول به سال 90 نمودند ووقتي در اوايل سال 90 مراجعه نمودم گفتند بايد بخشنامه جديد اعلام شود لذا خواهشمند است نسبت به صدور و اعلام بخشنامه جديد دستورات لازم را مبذول فرماييد.

 234. عبدالامير تقي زاده

  با سلام
  بنده از مرداد 72 الي تير 73 در منطقه سومار (لشگر 84 خرم آباد)خدمت كرده ام به بنده كارت ايثار تعلق ميگيرد؟

 235. جعفر اقانژاد

  باسلام بنده درسالهای62/63درمنطقه دشت ذهاب درهنگ ژاندارمری قصرشیرین 21ماه خدمت کردم چون ژاندارمری بانیروی انتضامی اداغام شده جهت دریافت کارت ایثار به نیروی انتضامی شهرستان خودمراجعه کردم کفتند فعلا نیروی انتضامی تا8ماهاینده کارت ایثار صادر نمیکند جهت دریافت کارت ایثارمراجعه به محلی خدمتم رادرانجاتمام کرده ام ضروری است یا نه لطفا راهنمای فرمایید باتشکر/.

 236. رها

  مزایای کارت ایثار چیست؟
  شماره حساب تیپ 35 تکاور رو از پست اصفهان گرفتم هر بانکی رفتم میگن اشتباهه ولی پست میگه همینه
  چیکار کنم؟

 237. رضا

  سلام.پدرمن ازاردیبهشت67تااردیبهشت69 درسیستان وبلوچستان خدمت کرده است.ایاکارتایثاربرای خدمت به من تعلق میگیرد؟باتشکر

 238. ايمان

  پدرم كلا خدمتشو در منطقه جنگي لشگر 68 نزجا كردستان بوده ولي كارت ايثارش اومده 6ماه ثبت شده پدرم تعجب كرده و مراجعه كرد گفتن باقي پرونده سوخته …….؟؟؟؟؟؟

 239. سعید

  با سلام
  من هنوز حکمت این کار را نفهمیدم که چرا با صدور دستور العملی ناپخته باعث توهین به بخش بزرگی از جامعه میشویم مگر سرباز با سرباز فرقی دارد که به سربازان ژاندارم چیزی تعلق نمی گیرد! نمی دانم ما که در این سازمان خدمت کردیم چیزی کم گذاشتیم که حالا توی این میهمانی جا نداریم اگر از سختی های ان دوره با ان شرایط هولناک بخواهم بگویم مثنوی خواهد شد ولی خدا رو شکر که یکی از شیرینترین دوران عمرم همان ایام است واز گذشته خودم راضی هستم واحساس غرور میکنم خوشبختانه نیازی هم به حمایت ارگان نهادی ندارم که گدایی آن جزو مطالباتم باشه ولی این توهین قابل بخشش نیست و زخم کهنه را که ارام شده بود رو دوباره نیشش زدند امیدوارم مسولان این نیرو کمی بخود بیان وبا این گونه سو مدیریتها حلاوت آن روزها رو بکاممون تلخ نکن مگر هزینه صدور این کارت چقدر بود که ما لیاقت دریافت اونو نداشتیم؟ با دستور العمل جدید اقای احمدی مقدم امیدوارم این نقص بزرگ رفع شود و مسولان این نیرو خودشونو خیلی بزرگتر از دیگران ندانندوهمچون فرماندهان سایر نیروها که برای مشمولان تابعه اقدام نمودن وبا مکاتبات حرمت نیروهای قدیمی رو حفظ کردند وشان جایگاه سازمانشان رو به رخ کشیدند یک تکانی بخورند حال اگر برای ما نمی کنند برای حفظ حرمت خودشان بکنند. چون نیروی انتظامی که مسول ژاندارمری قبلی شده بیشتر با مردم سر کار دارد تا ارتش وسپاه، پس دوستان به این آسانی اعتبارشان را به حراج نگذارند و اینگونه وانمود نکنند که ارزشی برای نیروهای تحت امرشان قایل نیستند چون اینکار از ارزش ما چیزی کم نمی کند ولی بشدت بر جایگاه این نیرو تاثیر منفی در اذهان خواهد گذاشت! دوست می گوید گفتم دشمن می گوید خواهم گفت صلاح مملکت خویش را خسروان دانند. هم در ان زمان تبعیض اشکار بین سربازان این نیرو با سایر نیروها بود وهم الان من نمی دانم سلسله مراتب در این نیرو چگونه است که ولی نعمت خودشان را که باعث ایجاد چنین مقامی برایشان شده فراموش میکنند.

 240. رها

  چرا به سوال من کسی جواب نمیده؟

 241. یوتاب

  سلام
  میخواستم معنی کلمه ایثارگر را بدانم چون از ایثارگران نام میبرند ولی تمام امتیازها برای آنهائی است که در جبهه برایشان اتفاقی افتاده پس آنهائی که آنجا بودن چی؟ …

 242. محمود سهرابی

  به نام خدا
  با سلام
  لطفا” از مسئولان محترم گروههای پدافند هوایی درمورد ثبت سوابق اعزامهای داوطلبانه سربازان به جبهه های جنگ حق علیه باطل در دوران دفاع مقدس ، که هم اکنون سوابق آنها در پرونده های پرسنلی موجود نمی باشد سوال شود تا پاسخ گوی آن باشند .

 243. احمد حیدری

  سلام من 120ماه خدمت کردم .کارت ایثارم دریافت کردم . کد 12 رقمی رو باید از کجا بگیرم. ؟

 244. احمد حیدری

  دخترم میتونه از سهمیه استفاده کنه؟

 245. غلامرضا بهاران

  این جانب درزمان جنگ در مورخ 59/12/11 الی 60/6/11 بمدت6 ماه درمناطق عملیاتی مهران انجام وظیفه نموده ومدارک را از طریق پادگان تیپ 84 خرم آباد ارسال کرده ام تاریخ ارسال 89/2/16 میباشد و آدرس دریافت کارت ایثار گری اهواز شهرک ملی حفاری خیابان فتح 11 پلاک 30 میباشد یک با هم به خود پادگان مراجعه شده ولی هنوز کارتی به این آدرس برای من نیامده لطفا همکاری لازم را مبذول فرمایید. با تشکر غلامرضا بهاران

 246. ايمان

  سلام رها خانم

  اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و شیعته والمستشهدین بین یدیه

  مي‌انديشم كه چقدر باعظمت است و چقدر زيبا. قدرت خالق است و آفريننده ما، پس او كه ما را يك بار آفريد به فرموده خود در قرآن دگربار بعد از مرگ ما را از نو زنده مي‌كند و زندگي ديگري را براي ما مهيا مي‌سازد. آري بدين ترتيب اين زندگي و اين عالم تماماً امتحان و آزمايش خداوندي است؛ آزمايشي عظيم براي مخلوقي كه خدا او را جانشين خود در زمين قرار داده است. آزمايشي كه سرنوشت
  ما را در ‌آن جهان گوياست

 247. نادر مقدم

  با تشکر فراوان از ریاست سازمان ایثارگران نیروی زمینی ارتش .میخواستم خواهش کنم در خصوص مشکل بیکاری کسی که ایثارگر هست و بیکاره لطفا فکری بکنید اگر در اداره. سازمان. یا نهاد دولتی کاری باشد خواهشمندم اینجانب را مطلع سازید تا از این مشکل بزرگ رها شوم .با تشکر نادر مقدم 0912109.13

 248. lمهدي امين جوكار

  باسلام من داراي كارت ايثار هستم براي تسهلات به كجا مراجعه كنم لطفا كد 12رقمي چه تسهيلات دارد وبه كجا مراجعه كنم باتشكر

 249. جانباز.ازاده.40 منطقه

  سلام به تمام دوستان. لطفا کارت ایثار را خوب پرس نمائید. که امتیاز فراوان دارد! حقوق سهمیه دانشگاه. معافیت سربازی….! بابا دلتون خوشه انجام سربازی این همه توقع برای چی؟ لطفا پیام مرا هم ثبت کنید

 250. lمهدي امين جوكار

  با سلام لطفا من مهدي امين جوكار هستم چون پست الكترونيكي من عوض شده خواهشمندم جواب من را به ادرس جديد بفرستيد با تشكر وسپاس فراوان

 251. حسین

  با سلام ، درمهرسال 1365 از حوزه نظام وظیفه به پلیس قضایی تهران فرستاده شدیم ، پس از 10 ماه به لشگر 10 سیدالشهدا انتقال یافتیم و مدت 18 ماه از تیر 1366 تا دی ماه 67 در سپاه ومناطق عملیاتی بوده ام و هنوز کارت ایثار دریافت نکرده ام و لطفا مرا راهنمایی کنید .

 252. محمد جواد

  با سلا
  اینجانب به مدت 34 ماه در منطقه خدمت کرده ام اما به دلیل انفجار رکن گردان مربوطه در منطقه پرونده سوابق خدمت بنده بر اثر انجار نابو د شده و تنها مدرک بنده گواهی تایید از گردان 231 زرهی در منطقه میباشد و کپی پایان خدمت سال 61 و کپی 6 ماه احتیاط و گواهی 4 ماه منطقه در شرکت مخابرات و کپی گواهی تشویقی در مناطق جنوب توسط فرمانده گردان اهدا شدرا دارم اما اصل کاذرت پایان خدمت و احتیاط خود را ندارم اصل مدارک در سال های گذشته همراه کیف سرقت شد و با مراجعه به نظام وظیفه و لشکر زرهی 92 اهواز کرده ام در انجاهم سابقه ام ثبت نشده و بیان میدارند به علت ماموریت از خاش به منطقه اعزام شده در لشگر 92 مدرکی یافت نشده جز گواهی گردان 231 خاش با این شرایط چگونه میتوانم کارت ایثار گری و پیان خدمت خود را دریافت کنم؟خواهشا راهنمای کنید تلفن منزل 4424..03 همراه 0912..8347اگر موفق به ارسال پاسخ نبودید عاجزا نه تقاضا دارم از طریق شماره های اعلام شده تماس بگریرید و راهنمایی ام کنید با تشکر

 253. محمد جواد

  خواهشا به خاطر 4 فرزندم مرا راهنمایی کنید بعد 50 سال سن چگونه کارت خود را دریافت کنم

 254. حمید

  با سلام مدت 15 ماه در لشکر 21 حمزه در مناطق جنگی بودم و مدت 6 ماه به گردان قدس لشگر 16 زرهی قزوین منتقل شدم و گواهی 15 ماه و 6 ماه حضور در جبهه طی فرم از طریق لشگر 16 جهت صدور کارت اقدام شد ولی کارت ایثار فقط برای مدت 6 ماه صادر شده . راهمنایی فرمائید .

 255. محمدرضا

  سلام
  تقاظادارم ازتاريخ31شهريور59الي پايان جنگ تحميلي همه سربازان وبسيجيان راجانباز 25درصدبه بالااعلام كنيد چون نه ازنظر جسمي سالم هستندونه ازنظرروحي.

 256. ایرج امانی

  سلام در آبان1389مدارک خود راتحویل قرارگاه خاتم نیروی هوایی دادم برای صدور کارت ایثار متاسفانه تاکنون کارت دریافت نکرده ام شماره کارت ملی1841518859ساکن آبادان کوی قدس ایستگاه2بهار8پلاک100

 257. محمد

  سلام
  (تقاضادارم ازتاریخ۳۱شهریور۵۹الی پایان جنگ تحمیلی همه سربازان وبسیجیان راجانباز ۲۵درصدبه بالااعلام کنید چون نه ازنظر جسمی سالم هستندونه ازنظرروحی.)
  مسئولین عزیز لطفا به ندای جانبازان و ایثارگران لبیک بگویید.

 258. shahla

  لطفا تا زمان ثبت نام دانشگاه ها نگذشته بگین به ما هم هزینه دانشگاه پرداخت میکنین یا نه گرچه ناگفته معلومه . ولی خوب …..
  با این شماره تماس بگیرین لطفا خبر بدین 0919…6563

 259. آرمین

  پدرم کارت ایثار داره و مدت 7سال جبهه در کارت ذکر شده.میخواستم بدونم100درصد معاف میشم؟

 260. اکبر جواهری

  وقتی رسیدگی نمی کنند بیخودی شعار ندهند

 261. حبيب

  سلام اين كارت ايثار براي ورود به دانشگاه ها هم مزايايي دارد اگر دارد لطفا هر چند زحمت است برام ايميل كنيد.

 262. یوسف سلطانی

  با سلام من از تاریخ 18/3/66 تا 18/6/ 66 در مرکز اموزش عجب شیر بودم و از تاریخ 18/6/66 تا 18/3/68 در منطقه جنگی ایلام بودم ولی مدت در منطقه من را 11 ماه و 9 روز نوشته اند در حالی که برای هم خدمتی های من 24 ماه مدت در منطقه در کارت ایثار انها نوشته شده است لطفا علت را برام ایمیل فرمایید

 263. mehdi

  با سلام شاغل در شركت نفت اهواز ميباشم در سال 59 تا 61 در اهواز كه منطقه جنگي بوده شاغل و در توليد نفت كه پشتيباني جبهه ها را برعهده داشت حضور داشته و نيز منقضي به مدت 6 ماه بوده ام از ارتش و حال مي خواستم بدانم با توجه به مصوبه دولت در سال 78 مبني بر امتيازات مناطق جنگي و جنگ زده براي ايثارگران كه آيا كارت ايثارگري به ما تعلق ميگيرد يا نه . خواشمندم جواب دهيد

 264. جانباز+ ازاد+ 49ماه منطقه

  سلام دوستان اینقدر غصه نخورید. کارت ایثار یعنی تایید مدتی که سربازان ارتش وکادر آن در منطقه جنگی حضور داشته اند که یگان زمان جنگ که در آن خدمت میکرده اند صادر میکند. از نظر امتیازات وام و کد 12 رقمی و هر چه که در نظر دارید تا امروز هم امتیازی ندارد و هیچ قانونی هم تاکنون در مورد ان تصویب نشده است. ما جانباز زیر 25 درصد زیاد داریم که هیچ امتیازی ندارند چه رسد به کسیکه کارت 5 ماه انجام وظیفه در منطقه دارد. این قبیل سایتها نه میدانند نه اطلاعی دارند فقط نفع اینکار اینه که من سری توی سایت شون میزنم و با حذ ف قسمتهایی از نظرم مقداری از انرا درج میکنند. والسلام

 265. میلاد

  سلام چرابه پدر من که در دوران دفاع مقدس در حین پاکسازی میدان مین از ناحیه دو چشم مجروح شده واون وقت دیگه دنبالش نرفته الان بنج سال هست هرچی میریم تهران می ایم نه به ما کارت جانبازی میدن نه کارت ایثارگری . درضمن تاریخ اعزام 18/8/69 در لشکر 88 زاهدان .خواهش می کنم بیگیری کنید.

 266. حسین ناظریه

  سلام چرا به پدر من که سربازیش را در جنگ خدمت کرده و جدای از آن 6ماه و9روز داوطلبی درجنگ بوده >هیچگونه مزایایی تعلق نگرفته<پس انصافتان کجاست؟

 267. حمید

  با سلام حداقل پاسخ یک سوال را بدهید .

 268. bahram

  قرار بود پولارو واريز كنن ولي دوستان در كانادا به سر ميبرن!

 269. شهاب

  با سلام
  پدر من مدتی است کارت ایثار را از ارتش دریافت کرده است من در زمان ازمون استخدامی شرکت نفت خود را بر اساس این کارت فرزند ایثارگر با 24 ماه خدمت وظیفه ثبت نام کردم . حال پس از پذیرش اولیه از من گواهی از بنیاد شهید و امور ایثار گران مرکزی استان محل سکونتم مازندران را خواسته اند و تنها این مدرک را متبر میدانند این در حالی است که بنیاد شهید و امور ایثار گران مرکز مازندران از دادن گواهی امتناع میکند و می گوید کارت های ایثاری که توسط مرجعی بجز بنیاد صادر شده باشد یه ما مربوط نمیشود. من حتی از ستاد کل ارتش تاییدیه بردم ولی شرکت تنها گواهی بنیاد را میپذیرد و به من 30 روز برای اوردن گواهی از بنیاد فرصت داده است که در غیر این صورت مرا از گزینش بدلیل ثبت نام غلط کنار میگذارند.
  لطفا مرا راهنمایی کنید . از امروز فقط 10 روز وقت دارم

 270. حمید

  با سلام طبق قوانین و مقررات مربوط به ایثارگران تعریف ایثارگر بشرح ذیل است :
  1- رزمندگانی که حداقل شش ماه متوالی یا نه ماه متناوب در جبهه های حق علیه باطل در فاصله زمانی 31/6/59 لغایت 29/5/67 خدمت نموده باشند .
  2- آزادگان ، اسرا و مفقودین
  3 – جانبازان
  مزایای ایثارگری براساس بخشنامه شماره 2727/د – 20/5/71 سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور تاریخ اجراء 1/1/70
  رزمندگانی که حداقل شش ماه متوالی یا نه ماه متناوب در جبهه های حق علین باطل خدمت نموده باشند همراره از یک گروه تشویقی بالاتر از گروه استحقاقی خود و چنانچه بیش از سه سال در جبهه ها حضور داشتند از دو گروه تشویقی با لاتر از گروه استحقاقی برخوردار هستند . مورد توجه انهایی که استخدام هستند ولی ایثارگر که دارای کد 12 رقمی باشند افرادی هستند که بصورت داوطلبانه در جبهه بوده اند و لذا متاسفانه سربازان که دوران خدمت آنها در مناطق جنگی بوده غیر داوطلبانه تلقی شده است .

 271. مهیار

  سلام آیا به کسانی که در دوران دفاع مقدس در نیروی انتظامی خدمت کرده اند کارت ایثار گری تعلق می گیرید؟

 272. مرتضی

  سلام خسته نباشید من یه موضوعی شنیدم که گفتن به سربازای سال 59 تا 71 مبلغی تعلق میگیره میشه راهنمایی کنید ممنون میشم

 273. محمد

  سلام من پدرم در سال 57 خدمت تمام کرده و شش ماه دو باره خدمت می کند (در زمان جنگ) ولی برگه که بهش داده بودند را گم می کند آیا می توانم برای کسری خدمت اقدام کنم و باید به کجا بروم را هنمایی کنید با تشکر  

 274. بهرام

  باسلام خدمت سروران عزيزي كه كه درد دل سربازان هشت سال دفاع مقدس را مي خوانند وايام ال… شهادت سرور وسالار شهيدان حضرت سيد شهدا را تسليت ميگويم .
  دوستان عريز مسول ماسربازان ديروز اين مملكت بوديم كه با ايثار و از خود گذشتگي هشت سال جنگ را پشت سر گذاشتم و از آپيروز بيرون آمديم و دشمن ياقي را به خانه اش فرستاديم
  همانگونه كه مي دانيد در زمان جنگ كايه نيروها در كنار هم در يك خط با دشمن مي جنگيديم پس فرقي نمي كند در كدوم نيرو خدمت مي كرديم ولي چرا يك با م و دو هوا بند ه بيش از 18 ماه در گروهان ژاندارمي نوسود بودم اين گرون به لحاظ اينكه بخش نوسود در اختيار عراق و كومله ودمكرات بود ما در ارتفاعات مشرف به اين شهر مستقر بوديم و در دو جبهه مي جنگيدم هم با عراق و هو كومله و دمكرات و از نظر موقعيت جغرافيايي در يك خط در كنا ر سپاه و ارتش قرار داشتيم
  ولي جاي سوال دارد كه به كليه سربازان ارتش كارت ايثار گري داده اند ولي به سربازان نيروي انتظامي نداده اند ووقتي با امو ايثار گران اين نيرو صحبت مي كنيم با اين تقاضا ما بيگانه هستند . حتي راهنمايي هم نمي كنند من همين زنگ زدم صحبت كردم مي گويند اين مربوط كرگزيني هست بايد بري ميدان ونك .
  اگر مي خواهيد براي اين بچه ها مثل ارتش كاري انجام بدهيد خوب همه براي شما و خانوادهاي شما دعا مي كنند اگر نمي كنيد مردانه بياييد بگوييد نمي كنيم .
  ما از سوي شما عزيزان دست ياري دراز مي كنيم و تقاضا داريم كه اين كار انجام پذيرد
  ممنونم

 275. سلام

  با سلام من در از تاريخ 18/12/67 تا تاريخ 18/9/69 به مدت 21 ماه در منطقه عين خوش توپخانه لشكر 21 حمزه خدمت كرده ام مي خواستم بدانم كارت ايثار به بنده هم تعلق مي گيرد. با سپاس

 276. جانباز

  عزیزان کارت ایثاری که ارتش صادر کرده است فقط گواهی می نماید که صاحب ان چه مدت در منطقه جنگی بوده است که از نظر استخدام دانشگاه 12 رقمی و غیره تا حالا که بنده یکی از این کارت ها در جیب دارم که 42ماه سابقه جبهه- 28 ماه اسارت- 35درصد جانبازی در ان ثبت شده است برای خود ارتش هم هیچ گونه امتیازی ندارد چه رسد به ادارات دیگر .اگر غیر این است مسئول ایثارگران ارتش اینجا توی همین صفحه از مزایای این کارت توضیح دهد ولی غصه نخورید انانکه در جبهه بوده اند مدتی از خدمت سربازی فرزندانمان کم میشود یا معاف میشوند که بنده دو تا معاف کرده ام یعنی برایم معاف کرده اند. کد 12 یا 13 رقمی هم اطلاع ندارم لطفا بمن هم اطلاع دهید

 277. آرمان

  ما سربازان بی ادعا وسر افراز ژاندارمری سابق که بار سنگین هشت سال دفاع مقدس رابر دوش داشتیم در مکتب فرماندهان بزرگ وشیردلی مثل سرهنگ بیژن بهرامپور وسرتیپ شهید بهرام آریافر درس خواندیم وجنگیدیم واز اینکه آن تربیت های آنان بود که ما نگذاشتیم در کردستان حتی یک وجب از خاکمان را به متجاوز بدهیم که بخواهیم بخاطر باز پس گرفتنش تعداد بسیاری از همرزمانمان وجوانانمان را ازدست بدهیم درود وسپاس بر آن فرماندهان با ارزش وکم نظیر

 278. عبدالرحیم سید

  افسوس مردم عادی در منطقه ما همه سهام عدالت را گرفتند اما ما که جزء خانواده ی ایثار گر هستیم رنگ سهام عدلت را ندیده ایم

 279. عبدالرحیم سید

  سلام این کارت ایثار در کنکور تاثیر دارد لطفا برایم ایمیل کنید

 280. جانباز

  بابا جون اینهمه غم و غصه و درد دل با چه کسی؟ … اینجا کد 12 یا 13 یا14 رقمی سهمیه دانشگاه سهمیه و غیره در خواست میشه اینجا نمیشه در خواست از استانداری بنیاد شورای محل مسجد داشته باشید

 281. یونس

  دوستان عزیز بنده در دوران جنگ تحمیلی 27 ماه در جبهه حضور داشتم و زخمی هم شده ام. برگ بستری در بیمارستان را نیز که نشانگر اصابت ترکش به بدنم است دارم. چند بار به سازمان ایثارگران ارتش در لویزان و امور ایثارگران واحد خودم مراجعه کرده ام ولی نتیجه ای نگرفته ام.

 282. سيد علي اكبر حسيني

  من 5 ماه است مدارك لازم براي دريافت كارت ايثارگران را فرستاده ام ولي هنوز كارت خود را دريافت نكرده ام.من 2 سال در جبهه كرمانشاه خدمت كرده ام.سيد علي اكبر حسيني از قزوين.

 283. غلام رضا نوروزی

  من در لشکر 21 حمزه گردان 141 تیپ2 مدت 21 ماه در خط مقدم در عملیات والفجر یک و سه و چهار در مریوان و عملیات عظیم خیبر
  در جزیره مجنون و چنگوله مهران و منطقه فکه و شارهانی پاسگاه زید و پاسگاه زبیدات و شلمچه و سی صادق و پنج وین کردستان عراق در عملیات ها شرکت کردم دارای کارت ایثار هستم پرده گوش سمت چپم از دست دادم و از ناحیه سر مجروح شدم مدارک بهداری گردان 141 در دست دارم ولی مئسولین ایثارگران 21 حمزه میگویند باید سه نفر امضا میکرد در حالی که فرمانده دسته بهداری گردان 141 گواهی کرده که پرده گوشم پاره شده است با مدارک های که در دست دارم به تمام مسولین 28 سال هست شکایت میکنم هنوز به وضعیتم رسیدگی نکردن
  کد ملی من:6419336422
  شماره تلفن من:0918…0837
  به ادرس اسلام اباد غرب شهر حمیل منزل غلام رضا نوروزی
  کد پستی:6764153338
  لطفا با نامه جواب دهید

 284. محمود

  اقا بهروز-گنبدکاوس من نیزدرلشکر88زاهدان بودم میشه بهzeinab.ghelbash@GMAIL.COM برام ایمیل بدهیدکه برای دریافت کارت ایثارگری بایدچکارکنم؟ ممنون

 285. محمد رضا علیزاده

  لطفا صدور کارت ایثار برای سربازان ژاندارمری را هم اعلام نمایید.
  متشکرم

 286. محمودوند

  سلام سالهاي 68 الي 70 سرباز بوده ام و كارت ايثار دارم . همينطور اكنون كارمندم ولي نمي دانم رتبه تشويقي اداره به من مي دهد يا نه؟مراجعه كرده ام و جواب داده اند كه بخشنامه وجود ندارد.لطفا اگر مطلبي وجود دارد براي من ارسال فرماييد.

 287. مهران مردان بیگی

  باسلام وعرض خسته نباشید به کادر زحمتکش نزاجا.اینجانب پدرم به مدت 28ماه درجبهه ی حق علیه باطل جنگیده ولی هم اکنون پدرم در قید حیات نمی باشد.ایا من می توانم از شرایط کارت ایثار پدرم جهت کسر خدمت مقدس سربازی استفاده کنم.لطفا به فکر ما بی پناهان هم باشید.با تشکر.

 288. میلاد مردان بیگی

  با سلام وعرض ادب به کادر محترم نزاجا.ببخشید کارت ایثار برای دانشگاه سهمیه ای شامل می گردد.با تشکر.

 289. مهران مردان بیگی

  با سلام وعرض خسته نباشید به کادر محترم نزاجا.اینجانب پدرم به مدت 28ماه درجبهه ی حق علیه ی باطل جنگیده ولی هم اکنون در قید حیات نمی باشد ایا می توانیم از مزایای کارت ایثار پدرم استفاده کنم.لطفا به فکر ما بی پناهان هم باشید.با تشکر.

 290. غلامرضااحمدی رهمون

  من مدت 23ماه در منطقه عملیاتی جنوب در ژاندارمری خدمت کرده ام نمیدانم باید به کجا برای کارت ایثار مراجعه کنم تلفن من09171128245 میباشد با تشکر از جواب شما

 291. مرتضی

  باسلام من از سال 59الی 61به مدت 24ماه سرباز ژاندارمری به جز مدت اموزشی در کرمانشاه در یگان پشتیبانی وقرارگاه کمک انباردار و تدارکاتچی بودم ودوکارته بجهت 6 ماه احتیاط هم هستم بدلیل گردان قدس ونیاز واحد از ناحیه کرمانشاه ترخیص شدم در حمله هوایی مجروح هم شده ام ضمن اینکه در عملیات مقابله با دمکرات نیز مجروح شدم وبدلیل جراحت های به نظرم مختصر در خصوص جانبازی و ایثارگری اقدامی نکرده ام سئوالم اینه ایا از کجا باید اقدام بکنم و نتیجه داره یا خیر ؟

 292. احمد ساعدی اصل

  سلام
  اینجانب به مدت 22ماه از سال 1363 الی 1365 جهت دفاع از حریم کشور خود حضور فعال در جبهه ی حق علیه باطل داشتم آیا این گونه از ایثارگران تقدیر می شود؟ که فقط با صدور کارت ایثارگری که هیچ گونه مزایای برای فرزندانمان از لحاظ خدمت سربازی و ورود به دانشگاه ندارد و چرا ایثارگران غیر از خدمت سربازی از سایر مزایای مادی برخوردار می باشند. لذا مستدعیست نسبت به ارج نهادن به این قشر وفادار و جان بر کف در طول 8 سال دفاع مقدس اهتمام از مسئولین محترم صورت گیرد.

 293. م.ک.ج

  با سلام احتراما خواهشمند است بفرمائید آیا کسانیکه از 30ماه کمتر هستند مثلا 25 یا 27 ماه در جبهه و کارت ایثار هم برای آنان صادر شده است اداره مطبوع نبایستی بیمه از آنانم کسر کنند یا فقط کسانیکه 30ماه در جبهه بودند شما می دانید که مدت خدمت سربازی 24 ماه است. منتظر جواب از طریق ایمل هستم ممنو خواهم بود اگر جواب دهید . تشکر

 294. مادر جنگ کشیده

  هشت سالل جنگ برادرانم درجبهه بودند وضجر کشیدند منهم با سختی وگرسنگی درس خواندم . همسرم 27ماه در خاک عراق جلوتر از همه رزمنده ها دیده بان بوده .هرچند خانواده من ازبیماری های روحی وجسمی دوران جنگ در رنجند ولی هیچ سهم وسهمیه ای نداریم.چه بسیارند دروغگویانی که… هم اکنون هم پسرم سرباز مرزبان است. شما نجنگیدید وبردید ما جنگیدیم وباختیم

 295. مادر جنگ کشیده

  هشت سال جنگ برادرانم درجبهه بودند وزجر کشیدند منهم با سختی وگرسنگی درس خواندم . همسرم 27ماه در خاک عراق جلوتر از همه رزمنده ها دیده بان بوده .هرچند خانواده من ازبیماری های روحی وجسمی دوران جنگ در رنجند ولی هیچ سهم وسهمیه ای نداریم. چه بسیارند دروغگویانی که… . هم اکنون هم پسرم سرباز مرزبان است.

 296. محسن نصر

  با توصیه دوستانم اقدام به دریافت کارت ایثار کردم وپس از کلی دوندگی موفق به دریافت ان شدم ولی راستش را بخواهید خیلی پشیمان شدم چون ان زمان درس و مدرسه ام را رها کردم و به حکم وظیفه شرعی و ملی به جبهه رفتم ومدت 25ماه در چبهه بودم ولی خیلی بی انصافی است که یک روز از ان روزها را با هزاران کارت ایثار عوض کنم.

 297. فریذون نوذر

  با کلی پز و بالا انداختن قب فب امسال میخواستم پسرم را به خدمت مقدس سربازی بفرستم واز مزایای جبهه حداقل کسر خدمت بزای فرزندم استفاده کنم که اعلام شد شما رزمندگان کم کم دارین کم رنگ میشین و از بین میرین خلاصه ما را شرمنده نسل جوان امروزه کردید هر چند کار ما خدایی بدذ ولی شما کار خدا پسندانه نکردید ونسل فردا از خاطره رزمندگان هم فرار میکنند لطفا تا دیر نشده تجدید نطر کنید و کمی به رزمندگان احترام کنید تا بیش از این نزد خانواده هایمان شرمنده نشویم

 298. mina

  in hame pool az mardom gereftin ke karte isaar bedin akharesh ke chi haghesh nabod az in adamaii ke in hame zahmat bara keshvareshon keshidan alaki pool begirin akharesham kari nakardin raftam edare issar garan goftan karteto bezar to jibet be darde hichi nemikhore pooli ke az mardom gerftin halal shoma nabashe to sharayete badi bodam ke in poola dadam bara adamai mesle ma 1000 ton0manam poolie

 299. فرهنگ

  بهترین نظرو جمع بندی ازمهر88 تا الان خرداد91 که نظردادید ***********************************
  با توجه باینکه برای این همه سوال کسی جوابی نداد، بهترین کار این است یک روز همه با حضورمیلیونی در ستاد ارتش در تهران جمع شویم وسوالمان را از نزدیک با مسئولان مطرح کنیم.
  رزمنده 21ماه با 5 عملیات.

 300. صالح

  اگه کسی شرایط جدید دریافت کارت ایثار رزمندگان رو میدونی لطفا به ما هم بگه…

 301. موسی

  برادر صالح با سلام تشریف می برید یگانی که در ان خدمت کرده بودید و یک برگ گواهی خدمت از ان یگان می گیری بعد تشریف می برید ستاد مشترک لویزان و مدارک خود را تحویل می دهید بعد به شما یک کارت ایثار تقدیم می کنند که هیچ جا اعتبار ندارد و بدرد هیچی نمی خورد

 302. یوسف

  salam man dar 67/8/18 ezam be khedamt dar lashgar 84 khorram abad bad be soumar mantageye jangi meymak tappeye shohada
  boudam dar artesh khedmat karam aya be man karte isargari tallog migirad ya na ?

 303. علی نامجویان

  سلام من دردوران دفاع مقدس درلشگر28 روح الله مربوط به کمیته انقلاب اسلامی خدمت نموده ام خواستم ببینم با کجا باید تماس بگیرم یا چیکار کنم چون الان دیگه کمیته انقلاب نیست تبدیل به نیروی انتظامی شده ایا شامل من هم می شود ممنون

 304. محمدابراهیم ساریچلو

  سلام
  از عجایب غیرقابل درک است که کارت ایثار به دلیل خدمت وظیفه درجبهه داشته باشی ولی جزءایثارگران کشور محسوب نشوی و در سایت ایثاز هم نتوانی کد دوازده رقمی بگیری!!!؟ این فقط درکشورعزیز ما اتفاق می افتد که البته ازاین دست اتفاقات عجیب ناشی از سوء مدیریت در آن کم نیست!؟

 305. حافظ ریحانی

  با سلام وخسته نباشید خدمت دلاور مردان ارتش همیشه سربلند
  من کارت ایثار دریافت کرده ام و مدت 28 ماه در جبه حضور داشتم اولین گروهی بودیم که خدمت 28 ماه شد برای من جای سئوال است که حلا که بعد 20 سال برای ما کارت صادر شده این کارت هرکجا می بریم می گویند ارشی ندارد میخواستم بدونم دارنده کارت ایثار از چه مزایای برخوردار است چه در مکان کار مندی یا غیره مثلا من برای دانشگاه ثبت نام کردم جزو ایثارگران حساب نمی شدم یا من برای خرید سنوات بیمه سربازیم یک میلون هشتصد هزار تومان پرداخت کردم خواهشمند است در صورت امتیازات این کارت راهنمای فرمائید با تشکر حافظ ریحانی

 306. علی صفری جو

  من از سال 70/10/18 الی72/1018 در سردشت درسپاه خدمت کردم خواهشمندم اعلام نمایید آیا خدمتم جزو مناطق جنگی محسوب میشود با تشکر

 307. صالحي

  با سلام من جزء گردان 747 قدس(آموزشي لشگرك تهران) در سردشت بودم كه در همان زمان گردان را به ل64 اروميه تيپ 2 سلماس واگذار كردند و در 20/3/67 با 20 ماه حضور در منطقه ترخيص شدم اگر از دوستان كسي هم يگاني من هست كه كارت ايثار گرفته لطفاً مرا راهنمايي كنه ممنون ميشم.(09369312426)as2992@gmail.com

 308. امیری

  سلام من همسز شخصی هستم گه در حبن انجام وظیفه فوت نموده ایا من وفرزندانم هم از مزایایی دراین خصوص برخوردار می شویم؟

 309. م.ج

  با عرض سلام
  من همسر یکی از جانبازان ایران هستم که ایشان هیچ اقدامی برای گرفتن کارت جانبازی یا ایثار گری انجام نداده اند ،لیکن بخاطر خدمات صادقانه در عملیاتهایی چون والفجر2 از ایشان قدردانی شده است.اگر ایشان بخواهند از اکنون در خصوص دریافت کارت جانبازی اقدام نمایند مراحل کار به چه صورتی می باشد لطفا راهنمایی فرماییدکه از کجا باید شروع کنیم؟

 310. علی

  چراکسی مثل من که25ماه درجبهه ها خدمت کرده اکنون ازهیچگونه مزایایی ازجمله بیمه درمانی و بازنشستگی بهره مند نمی باشد ودارای شغل ازاد است و باخانواده ای 4تفره تنها بادرامد ماهی 200هزارتومان به سرمیبردحتما باید کشته میشدیم که امروز خانواده های ما در رفاه به سر ببرند؟

 311. ahmad

  salam.man 24 mah khedmat sarbazi dar sale 66 ta 68 daram va dar lashgare 21 hamze bode am.aya karte isar be man taalogh migirad?

 312. ع ص

  انشاالله به این قشر هم نظرلطفی بشه

 313. آشنا

  با سلام براي دريافت كارت ايثار به يكي از ادارات پست مراجعه نماييد مدارك اعلام شده در آنجا را تهيه و به نيروي مربوطه ارسال نماييد.اگر مي خواهيد حضوراً و سريعتر اقدام نماييد به آدرس نيروي مربوطه رجوع و مدارك را شخصاً تحويل دهيد مثلاً اگر در نيروي زميني ارتش خدمت كرده ايد و در تهران هستيد به آدرس لويزان انتهاي بلوار ارتش (زير پل عابر چهارم) مراجعه و مدارك خود را تحويل دهيد.يا علي مدد

 314. آرمین

  با عرض سلام پدرم از پرسنل ارتش است 72.5ماه حضور پر افتخار در جبهه دارد.از مزایای این کارت میشه بفرمایید؟در استخدام فرزندان رزمنده چه تاثیری دارد؟

 315. محسن مسلمی

  اینجانب کارت ایثار خود را دریافت کردم .اکنون راننده آژانس هستم وبیمه خود اختیاری هستم و ماهانه مبلغ 1080000 ریال حق بیمه میپردازم و فرزندی ندارم از این کارت چه استفاده ای میتوانم بکنم که کمی از مشکلاتم کاسته شود متشکرم

 316. نازنین پرندآور

  سلام
  من نازنین پرندآور دانشجوی ترم 5 رشته ی مهندسی شیلات دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان هستم.
  پدرم صفر پرندآور کارت ایثار گری خود را زیر شاخه ی ارتش دریافت کرده است.
  شهریه ی دانشگاهم بسیار سنگین است و هیچ تخفیف و تسهیلاتی برای ما در نظر گرفته نمیشود.
  برای مشمول تخفیف شهریه شدن می گویند که باید زیر شاخه ی بنیاد شهید و امور ایثارگران بود ولی کارت ایثارگری پدرم زیر شاخه ی ارتش است.
  پدرم 27 ماه سابقه ی حضور در خط مقدم جبهه و حضور در عملیات های مختلف جنگی در 8 سال دفاع مقدس در جبهه ی حق علیه باطل را دارد.
  آیا هیچ تسهیلاتی به ما تعلق نمی گیرد؟!!
  حتی تخفیف شهریه ی سنگین دانشگاهم؟!!!
  به کجا باید مراجعه کنیم؟؟
  خواهشا راهنمایی کنید

 317. ايزدي

  باسلام
  بنده در لشكر 84خرم آباد در زمان دفاع مقدس بمدت شش ماه در جبهه حق عليه باطل حضورداشتم و در تاريخ 19-1-64موردشيميايي قرارگرفتيم از وقتي كه بنده ترخيص شدم ريه ام اذيت ميكنه بعد از بيست و چند سالي يه دكتر ازم پرسيد تو درجبهه بودي گفتم بلي گفت تو شيميياي شدي با گواهي دكتر معالجم به لشكرمراجعه كردم و گواهي دال بر شيمياي شدن گرفتم و به كمسيون معرفي شدم هنوز جوابي از كمسيون دريافت نكردم راهنماي فرماييد

 318. مرتضي پورنقش بند

  باسلام.
  اينجانب مرتضي پورنقش بند از اول جنگ تحميلي تا پايان خدمت وظيفه به مدت 13ماه در جبهه هاي خوزستان حضور داشتم و در پايان سال 90 درخواست و مداركم را جهت اخذ كارت ايثار ارسال نموده ام ولي تا كنون جوابي داده نشده است. خواهشمندم مراحل پيگيري را اعلام فرمائيد.
  متشكرم

 319. ابوالفضل

  بنده كارت ايثارگري بمدت 24 ماه را دارم ميخواهم فرزندم از اين سهميه در دانشگاه استفاده كنه در قسمت دريافت كد 12 رقمي ايثارگري اين كد ايثارگري را نمي شناسيد چگونه مي توانم از اين سهميه استفاده كنم خواهش مي كنم راهنمايي بفرماييد.

 320. شهرام صادقی

  با سلام اینجانب خدمت سربازی ازتاریخ 67/6/18الی 69/6/18زیر پرچم بودم وکارت ایثارگر و گواهی حضور داوطلبانه را گرفته ام ولی دنبال بخشنامه شماره 1702/218/8/8/38 مورخه 88/3/2 که از سوی ستاد کل نیروهای مسلح صادر شده می گردم تا بتوانم ادعا کنم که درست است بعداز قطعنامه است ولی طبق این بخشنامه تا سال 77/1/1سربازانی که خدمت سربازانی که در منطقه شمالغرب بودند منطقه ی جنگی محسوب می شود واینجانب کارمند هستم و می خواهم از امتیاز استفاد کنم تادر حکم کارگزینی حقوقم اضافه شود. لطفا مرا یاری کنید تا حقی ضایع نشود

 321. فرشاد ناصری هستم

  شمار به خدا اگرراست می گویید که کارت ایثار به قول امیر دهگانه این همه امتیاز دارد به کلیه ادارات ونهادها بخشنامه کنید تا همه ادارات ازآن اظهاربی اطلاعی نکنند .ودیگر اینکه شمارا به خدا جواب سوالات مردم را بدهید . ضمناً چه فرقی بین سربازان درجبهه خدمت کرده با سربازان درپادگان خدمت کرده هست .همانگونه که سربازان درپادگان خدمت کرده هیچ امتیازی ندارند سربازان دفاع مقدس حاضر درجبهه هم ندارند شمارابه خدا جواب بدهید .

 322. بهنام گروسی

  با عرض سلام می خواستم بدونم ایا درست که به ازای هر ماه خدمت 100000ریال به رزمندگان داده می شود.لازم به ذکر است برای 24ماه حضور در جبهه چند ماه معا فیت اعلام شده.

 323. محمدرضا محمدرحیم نیا

  بالاخره من متوجه نشدم خدماتی که به کارت ایثار تعلق می گیرد چیست؟

 324. خ.ش

  با 28 ماه جبهه بالاخره منم متوجه نشدم خدماتی که به کارت ایثار تعلق می گیرد چیست؟

 325. سامان

  . . .فرقي نميکنه يه روز تو جبهه بودي يا 24 ماه،مهم اينه که يک ثانيه از عمر خودتو فداي اين مرز و بوم کردي. . . . خدار و شکر که زنده ايم و داريم ميبينيم پاداش 24 ماه خط مقدم . . .اسم اش خدمت بود ،اين دوران رو نميشه تجسم کرد مگر اينکه در اون زمان زندگي کرده باشي.خدا رو شکر که بازم نفس ميکشيم…خدايا مسئولين که پاداش اينهمه از جان گذشتگي رو بما ندادن حداقل تو مارو درياب. . . التماس دعا سنگر ساز بي سنگر س.د از قرار گاه خاتم النبيا

 326. سامان

  ديدگاه ما تکراري بود . . . اينکه بخواي يه درد دل کوچيک بکني تکراريه. . . سنگر ساز بي سنگر از قرارگاه خاتم الانبيا سال 67

 327. شاهرخ

  هیچ کار این مملکت رو حساب کتاب نیست. بهتر نیست اول همه جوانب کار رو در نظر بگیرید بعد قانون وضع کنین؟ الان اونی که تو ژاندارمری خدمت کرده چرا نباید بتونه کارت ایثار دریافت کنه؟ کار که هیئتی باشه همین جوری می شه و سر بچه هایی که تو ژاندارمری خدمت کردن بی کلاه می مونه

 328. تقی زاده

  با سلام
  پدرم دارنده کارت ایثار است چطور میتونیم کد رهگیری 12 رقمی دریافت کنیم؟لطفا راهنمایی کنید با تشکر

 329. انورقربانزاده

  سلام
  من بیست و یک ماه در جبهه حضور فعال داشتم و الان از هیچ یک از مزایای کارت ایثار استفاده نکردم.آیا مزایایی برای این کارت صادر خواهد شد یا فقط بحث سربازی و …است.
  امیدوارم که کارکنان ارتش به مسئله ما رسیدگی نمایند.

 330. احمد تربت ساز

  من به مدت سه ماه در جبهه بودم و مجروح شدم وجانباز می باشم ودر ارتش پرونده دارم آیا کارت ایثار به من تعلق می گیرد .

 331. انورقربانزاده

  تورا به خدا به کارهای ما رسیدگی نمایید.
  چطور با اکرام مردم بازی میکنید.
  این کارت را صادر کردید ولی چه استفاده ای دارد ما نمی دانیم.

 332. کهنه سرباز

  حالا ماکه کارت ایثار داریم چه گلی به سرمون زدند هنوز هیچ برنامه ای برای دارندگان کارت ایثار صادر نشده اگر شما میدانید خوب بگید ما هم بدونیم

 333. جانباز15%

  باسلام بعد از جنگ به من فقط 15% جانبازی دادند
  درصورتی که روح و روان من مشکل داره حدود10-12 ساله تحت نظرم
  دکترم میگه تا10-15% دیگه جا دارم اما رفتم پرسیدم میگن شاید همینم ازت بگیرن
  چی بگم والا/ بنظرتون من چکار کنم؟

 334. سعید

  سلام به تمام ایثارگران . من شنیدم صدور کارت ایثار لغو شده! آیا صحیح است؟ اگر اینطوره تکلیف اونهایی که نگرفتن چیست؟

 335. مسعود نوروزبیگی

  با سلام من مدت 21 ماه در منطقه بودم در ژاندارمری سابق برای صدور کارت چکار کنم با تشکر

 336. سياوش ميرزايي

  بنده از سال 68 الي 69 درمنطقه عملياتي كردستان – سردشت مرز ايران و عراق شهر سليمانيه خدمت كردم و در درگيري با اشرار از ناحيه گردن اسيب ديدم و همچنين بر هثر شليك با ار پي جي از ناحيه گوش دچار اسيب شدم درحالي كه بستري نشدم كارت ايثار هم دارم
  سوال 1- در اداره ماميگن به شما فوقالعاده ايثارگري تعلق نمي گيره چون شما بعد از قطنامه هستيد و پايان جنگ سال 67 مي باشد
  2- ايا اسيب هاي كه ديدم و الان گريبانگير من شده جهت جانبازي به كجا مراجعه كنم لطفا راهنمايي فرماييد از توجه شما به كهنه سربازان بسيار متشكرم

 337. صابر

  باسلام من بتازكي كارت ايثار كرفتم از ارتش و براي نام نويس فرزندم در دانشكاه سراسري اقدام كردم كه از من يك كد 12 رقمي مخصوص ايثار كران را خواستند ولي اين كد در كارت من وجود نداردفقط يك شماره كارت ويك شماره شناسايي ثبت شده حالا بايد جكار كنم با توجه به اينكه خودم خارج از كشور ميباشم متشكرم

 338. وجی خطر

  با سلام خدمت شما دوست عزیز . ایا برای کسانی که کارت ایثار دریافت نموده اند تسهیلات تعلق میگیرد یا خیر؟

 339. کریم

  نزدیک 12 ماه بسیجی و2 سال خدمت سربازی را در خط مفدم جبهه واز بازماندگان عملیات بدر هستم وکارمند شهرداری و29 سال است خدمت می نمایم چگونگی بهره برداری از امتیازات راهنمائی فرمائید

 340. منصور احمري

  با سلامتي و طول عمر اگر زحمت نميشه توضيح در مورد اينكه فقط

  مزاياي كارت ايثار براي كاركنان رسمي است يعني چه اداره مااينطوري است دانشگاه علوم پزشكي اراك ما كه تبصره 3 هيت علمي يعني قرارداد ثابت هستيم
  اعزام به جبهه نگفتن كه چه مسوليتي داريد يا كه هستيد
  اون موقعه فقط نگهداري وطن ما مورد بحث بود، ماايراني هستيم

 341. منصور

  با سلام
  میخواستم بدونم که آیا با داشتن کارت ایثارگری وبا 25ماه حضور در جبهه های جنگ,میتوان با سابقه کار26سال تامین اجتماعی با زنشستگی زودتر از موعد شد.جواب به آدرس ایمیل
  ممنون میشوم پاسخ بدهید

 342. عبدالکریم چلداوی

  باسلام من 21ماه خدمت سربازی درارتش درجبهه خدمت کردم برای کارت ایثارگری اقدام نکردم لطفا راهنمایی بنمایید عبدالکریم چلداوی

 343. گیلان

  پدرم 6 سال 9 ماه و 21 روز حضور در جبهه دارد

  آیا فرزندش سهمیه استخدامی دارد؟

 344. گلستانی

  باسلام . موارد جدید ثبت بشه وتمام یادداشتهای قدیمی پاک بشه بهتر خواهدبود .یعنی اطلاعات بروز وآنلاین بشه بهتر خواهد بود .به کسانی که کارت دادند حقوقی ویا مستمری نمی دهند؟

 345. سيد عبدالله درياباري

  سلام برادرم سيد حسين درياباري در سال 61 در واحد زرهي توپخانه شهررضاي اصفهان خدمت مي كرد كه در سال 62 به مناطق جنوب اعزام گرديده و در يك تك دشمن تعدادي از دوستانش زخمي شدند و به علت نبودن آمبولانس در منطقه برادرم مجبور به انتقال مجروحين به عقب بوده كه در راه برگشت با يك ماشين ارتشي ديگر تصادف كرده كه ظاهرا مقصر هم بودند و به علت اينكه درجه دار بودند برادرم را توبيخ كرده و غرامت جنگي دريافت نموده اند و برادرم نيز در آن تصادف دچار حادثه گرديده ولي فرمانده وقت هيچگونه شرح حادثه ايي را درج ننموده و در حال حاضر دچار ناراحتي روحي بر اثر آن حادثه بوده و هيچگونه سوابقي در خصوص تصادف در منطقه جنگي ندارد خواهشمند است با توجه به وضعيت برادرم كه اشاره نمودم ما را راهنمائئ فرمائيد 021 66010319

 346. حسین فصاحت

  با سلام
  میخواستم بدونم که آیا با داشتن کارت ایثارگری وبا ۲4ماه حضور در جبهه های جنگ,میتوان ازبیمه تامین اجتماعی تقاضای سختی کار کنم لطفآ جواب سوال من رابدهید

 347. شهریار

  سلام برادر عزیز . نور چشمانم و هر انچه جمله نیک است . من هم سال 66 مجروح شدم و تا سال 85 هیچ اقدامی نکردم ولی با بالا رفتن سن درد محل ترکشها به شدت زیاد شد و با داشتن تمام مدارم مثبته و بمانند یک اسیر بین چندین شهر اخرش 5درصد جانبازی گرفتم در حالیکه دوستان همان روز اول با مجروحیت من حالا بالای 50درصد دارند. خودکرده را تدبیر نیست. اگر قانونی باشه به نظر من باید به کسانی درصد بالا بدهند که 20سال درد را تحمل کرده اند و کهولت سن دیگر مقاومت را از انها گرفته و …………. بیخیال خدا به همه ما صبر بدهد.

 348. محمد قنبری- ساوه

  با سلام
  در سالهای 66/10/18 الی 68/10/68 در نیروی هوای خدمت کرده ام آموزشی را در تهران بعد از آن در پایگاه دزفول و در ماموریت جاده آبادان و خرمشهر خدمت کرده ام سرباز وظیفه دزفول و از آنجا هم ترخیص شده ام آیا می توانم کارت ایثار بگیرم راهنمایی کنید باتشکر

 349. هاشمی سیدمحمد

  عرض سلام و دعای خیر:
  احتراماً، بنده مدت 62 روز به صورت داوطلب بسیجی در لشگر ویژه شهداء مهاباد بعد از قطعنامه در سال 67 خدمت نمودم سپس از تاریخ 18/81368 لغایت 18/8/1370 به مدت 2 سال در لشگر 88 زرهی زاهدان مستقر در مناطق عملیاتی سومار و دهلران خدمت نمودم البته خدمتم بعد از قطعنامه بود ولی مناطق یاد شده مناطق عملیاتی بودند استدعا دارم بنده را راهنمایی فرمائید کارت ایثار به من تعلق می گیرد یا خیر؟ در خاتمه از راهنمایی شما سپاسگزارم تلفن 09155612438

 350. ایمان

  باعرض سلام میخواستم بگم پدرمن حدود 2 سال سابقه جبهه داره تو کردستان .وبعد از خدمت به صورت خیلی عجیب دچار بیماری خاص که باعث تغیر شدید.بدن میشود .یعنی تموم بدن دچار رشد بیش از حد شده.همچنین دکترها تشخیص دادند که احتمال شیمیایی اثر موج باشه. الان برای درخواست جانبازی وبیگیری باید چیکار کرد.

 351. محمد رضاغنی زاده

  سلام .من در سال 18/7/65 رفتم خدمت در شهربانی 12 ماه در تهران و بقیه را در استان آذربایجان غربی در شهر بوکان مامور به سپاه خدمت کردم حتی 4 ماه اضافه قانونی هم شاملم شد اواخر سال 1367 ترخیص شدم ایا کارت ایثار گری به سربازانی چون ما شامل میشه راهنماییم کنید طورخدا بهم جواب بدید که حقی از ما هم ضایع نشه

 352. جوهر کریمی

  من جوهر کریمی ساکن اسلام اباد غرب روستای علی اباد غرب هستم من به مدت 5سال درستاد پشتیبانی نجف خدمت کردم امابه من هیچ گونه امکانتی مثل کارت ایثارگری ندادن حالا ازشما تقاضا می کنم مرا راهنمایی کنید که به کجا مراجعه کنم درضمن من سال 60-تا 65 درستاد بعنوان مکانیک دستگاه سنگین وبعنوان سنگرساز مشغول خدمت بودم شماره تماس 08325332074

 353. مرتضی محمدی

  من مرتضی محمدی رزمنده دوران دفاع مقدس حدود24ماه در جبهه های فیاضیه خرمشهر ابادان فکه دشت عباس حضور داشتم اما متاسفانه نه بیمه دارم وبا حقوق کارگری خرج خانواده کرایه خانه ومخارج دیگر تامین میکنم لذا خواهش میکنم به ما توجهی بشود من فقط توانستم کارت ایثار گری بگیرم سن من دیگر بالا رفته وتوانایی کار کردن ندارم

 354. احمد رنجبر

  من 16 ماه سابقه جبهه دارم ميخواستم بدانم ايا ميتونم وامي از اون بنياد بگيرم يا نه؟ من رو راهنمايي كنيد كه چه مسیری رو بايد طي كنم. از همكاري شما سپاسگذارم.

 355. جواد

  باسلام. پدر من سال 60 رفته خدمت سربازي و 18 ماه خدمت رو انجان داده و كارت پايان خدمت گرفته بعد از اون 6 ماه هم احتياط مونده كه يه كارت جداگانه برا احتياط گرفته.ميخواستم بپرسم اون 6 ماه احتياط داوطلبانه محسوب ميشه يا نه؟

 356. محمد تقی جلالی

  سلام
  بنده 21 یک ماه جبهه بودم و در ان موقع مجروح شدم 5درصد جانبازی دارم و بعد از خدمت سربازی در ارتش مدت سه ماه با بسیج عازم منطقه شدم. سوال بنده این است با توجه به احتساب 21ماه کارت ایثار و 5درصد جانبازی و3ماه بسیجی جمعا 29 ماه حضور در مناطق جنگی بودم ایا فرزندم می تواند از خدمت سربازی معاف شود؟ لطفا مرا در این مورد راهنمایی کنید. با تشکر جلالی

 357. مهدي

  با سلام پدر من الان يكساله كه كارت ايثارگري نيروي زميني ارتش داره ولي داخل سايت ايثار كه ميرم شماره كارت پدرم ثبت نشده و ازش نميشه هيچ استفاده اي كرد براي فعال سازي كارت لطفا راهنمايي كنيد ؟

 358. علی اکبر هواسی

  با سلام اینجانب درسا ل65 آموزَ ش خدمت سربازی درایلام گذراندم و به منطقه عملیاتی دهلران اعزام شدم ومدت 18ماه منطقه بودم ضمنا خدمت بنده در ژاندارمری بوده وکارت ایثارگری نگرفتیم لطفا مرا راهنمایی کنید.

 359. علی

  باسلام میخواستم بپرسم پدر من حدود یه سال است که کارت ایثار هایی رو که ارتش صادر کرده بهره مند شده ولی هیچ گونه اعتبار وارزش وکد ایثار گری و…. ندارد ایا میتوان برای دانشگاه استفاده واز تخفیف شهریه به وسیله این کارت بهره مند شد لطفا کمکم کنید با تشکر

 360. حمید آمین

  سلام دو ساعت قبل منزل آمدم بعد 3سال کارت ایثارم امروز پست آورده. البته بی خیال اون بودم وباید باشم. مجدد صحنه های همسنگرهایم شهید شدند جلوی چشمم آمدند.بیاد روزها ولحظه های فراموش نشدنی سختی .اشک شادی پیروزیهاو….چگونه زنده از عملیات بیت المقدس وفتح المبین و رمضان یک برگشتم فقط میدانم حکمت فقط خداوند بود بس. ولی تاسف باید خورد من که با داشتن معافیت داشتن سربازی داوطلب از طریق ارتش خودم جبهه رفتم.چشم داشت بعدی هم برای هیچکس بکار نبود. بعدا فرق قایل شدند.یا برای همه یا برای هیچکس امتیاز قایل نشویم.کار خدا بود؟ دقت هوشیاری مبارزه بود.در این دنیا پاک نشده بودیم.ظاهرا سالم برگشتیم جرم است؟هر لحظه شب روز وجدانم و آنهای که با من بودن فقط میدانند چه جانانه جنگیدم.حالا این کارت ایثار (کارکنان وظیفه) که اصلا غیر خط اول و مبازه رو در رو چیزی دیگری نبود.این کارت چه خاصیت و منافع احتمالی دارد؟ نمیدانم؟ چون برای دیگران گویا باشد.لطفا به اطلاع دهید. با دعای خیر برای همه بخصوص همسنگرهایم 09186992180

 361. سعید

  با سلام و آرزوی طول عمر باسعادت برای مقام معظم رهبری پدرینجانب به مدت 5سال تمام از سال ۱۳۶۳ الی ۱۳68 در شهر مرزی و جنگی سردشت مشغول خدمت ذر امور تربیتی آموزش و پرورش بود و چون خود آن منطقه منطقه جنگی بود دیگر تقاضای اعزام به جبهه در آن شهر معنا نداشت چون دیگرفرهنگیان از شهرهای دیگر می آمدند و در مجتمع های آموزشی میخوردن و میخوابیدند و پناهگاه هم داشتند و فرزندان آنها از امتیاز مناطق جنگی برخوردارند و پدران امثال ما خدمت صادقانه ای در ونقش به سزایی دردفاع وتثبیت نظام جمهوری اسلامی در آن منطقه کرد نشین وجنگی که هر لحظه چون غیر بومی وطرفدار نظام بودند مورد تهدید احزاب کومله و دمکرات هم قرارداشتند آیا این گونه از ایثارگران فرهنگی که هم کار سیاسی و هم فرهنگی و هم عقیدتی میکردند اینگونه تقدیر می شود؟ . لذا مستدعیست نسبت به ارج نهادن به این قشر وفادار به نظام اهتمام از مسئولین محترم صورت گیرد.وبجای اینکه برادر وبرادر زاده های سربازان ازاین امتیاز برخوردار باشند فرزندان امثال پدر اینجانب نیز از این امتیاز برخوردار باشند و فقط وفقط فرزندان حق استفاده داشته باشند نه برادران سربازان و رزمندگان : متشکرم موفق و موید و در پناه خدا باشید

 362. بدری

  سلام.پدر من 2سال و یک ماه سابقه جبهه داره و کارت ایثارگری تازه واسشون صادر شده اما تو سایت ایثار هم میگه وجود ندارد.
  در مورد مزایایی که داره چیزی نمیدونم از مرکز هم سوال کردیم گفتن فقط میشه خود رزمنده باهاش بره دانشگاه …اونم تو سن 52 سال!!! پس بیمه یا مزایایی دیگه نداره؟؟؟اگه امکان داره راهنماییم کنید.پدر من جایی شاغل نیستن.

 363. عظیم جوادی نیاری

  باسلام من 24ماه در منطقه عملیاتی گردان تکاور لشکر 64 درشرایط سخت خدمت کردم وبه دلیل واقع شدن در شرایط ویژه در برف کولاک دچار سرمازدگی شدم ودوبار در بیمارستان بستری وتحت درمان قرار گرفتم ولی عوارض ان همچنان در جانم مانده است کارت ایثار دارم ولی هیچ استفادهای از ان نکرده ام ایا حق وحقوقی دارم که پیگیری کنم باتشکر 09144521670

 364. نصرلله آروند

  باسلام واحترام اینجانب در سال 64 الی66 در خدمت مقدس سر بازی در جبهه و گردان ضربت در استان کردستان خدمت نموده ام تا بحال نه کارت ایثار گری و نه امتیازی از اداره و غیره در یافت ننموده ام مگر ما انسان نیستیم که امتیازاتی بهمون بدهند.

 365. محمدرضا

  با سلام و احترام پدر اینجانب در سال 63 الی65 درجبهه بمدت 20 ماه در کردستان منطقه سردشت خدمت سربازی نموده و پدرم 2 سال پیش فوت کرده اند آیا با این شرایط مزایا و تسهیلاتی شامل آن میشود ؟

 366. محمدی

  مزایای کارت ایثار را لطف کنید توضیح بدهید برای ما که همسرم جانباز و برگشت بکار زده اند فایده دارد ؟ برای ورود به دانشگاه میتوان از مزایای ورودی استفاده کرد؟

 367. حنیفی

  با سلام و عرض خسته نباشید . من سرباز ژاندارمری سابق بودم و از سال 63 تا 65 به مدت 19 ماه و بیست روز در مناطق عملیاتی سردشت حضور داشته ام . سوال من این است آیا به سربازان ژاندارمری هم کارت ایثارگری می دهند یا خیر . اگر کارت ایثارگری می دهند باید به کجا مراجعه کنیم . ممنون می شوم اگر راهنمایی کنید .

 368. محمد خدري

  با سلام.من ٢٥ماه سرباز ارتش در جبهه خدمت كردم و كارت ايثار دريافت كردم. ميخواستم بدانم اين كارت چه امتيازي براي من داره؟ و مزاياي اين كارت چيست؟

 369. علیرضا

  باسلام من 24 ماه خدمت و 21ماه در جبهه بوده ام ودر چندین عملیات شرکت کرده ام و کارت ایثارگری هم از ارتش دریافت کرده ام لطفا بگوییدمزایای این کارت چیست؟

 370. مرآت

  با سلام:کارت ایثار دارم .از تاریخ23/10/66 تا23/7/68 در کردستان بودم ام .تا روز قطعنامه برام سابقه حضور در جبهه نوشته اند(10ماه).باید بیمه دوسال سربازی ام را بپردازم.ایا مشمول معافیت یا تخفیف میشوم یا خیر ؟
  ضمنا” پسرم هم باید دانشگاه برود .هم سربازی .چه مزایایی برای او دارد؟
  مورد سوم اینکه از طریق چه سایتی میتونم کلیه مزایا را رصد کنم؟
  اگه پاسخ بدهید ممنون هستم.با تشکر

 371. زکی عسکرپور

  آیا ما ایثارگران می توانیم از سهمیه جهت دانشگاه سراسری استفاده کنیم ؟

 372. ahmad

  سلام
  برای دریافت کارت ایثار گری چه مدارکی لازمه؟؟؟
  برای دریافت این کارت میشه نامه نگاری کرد یا با نامه ترتیب اثر دلده نمیشه؟؟؟(چون فاصله ما تا مقر اون لشکری که پدرم خدمت کرده 3400 کیلومتره و نمیتونیم بریم)
  برای گرفتن کسری خدمت به وسیله ی این کارت برای یه دانشجو چه کار باید بکنم و چه مدارکی لازمه؟؟؟

 373. mina haddadi

  با سلام و خسته نباشید
  سوال من این است که پدر من مدت 6 ماه ایثارگری دارد و کارت ایثارگری هم آیا تسهیلاتی به ایشان تعلق میگیرد و اگر تعلق میگیرد چه چه مزایایی شامل ایشان میشود

 374. عبدالرضا رستمی نیا

  سال 61 به خدمت اعزام،که 3ماه اموزشی در مهراباد تهران و 21ماه در نیروی هوایی پایگاه ششم شکاری بوشهر بودم.
  ایا بوشهر جزء مناطق جنگی محسوب و کارت ایثارگری به بنده تعلق میگیرد؟

 375. عبدالرضا رستمی نیا

  سلام.
  سال 20/5/61 به خدمت سربازی اعزام که 3ماه اموزشی را در مهراباد جنوبی تهران و مابقی خدمتم را در پایگاه ششم شکاری بوشهر به مدت 21ماه گذراندم.
  ایا بوشهر جزء مناطق جنگی بوده و کارت ایثارگری شامل حال بنده میشود؟

 376. حسين قاضي

  با سلام من در سال 70 و 71 به مدت 9ماه و 25 روزدر مناطق جنگي غرب دزلي و سقز با عضويت سرباز حضور داشته ام.برابر بخشنامه جديد(محاسبه 80 درصد سابقه خدمت سربازان به عنوان داوطلب) ايا مزايايي به من تعلق مي گيرد؟

 377. عباس

  با سلام بر شما عزیزان من عباس اردستانی جعفری فرزند مسلم شغل دبیر اموزش و پرورش ورامین با 29 سال سابقه کار هستم اعزامی 21 / 11 / 60
  هستم. از تاریخ 17 / 2 / 61 الی 21 / 11 / 62 در گردان 293 تانک تیپ 3
  زرهی لشکر 92 زرهی در خط مقدم جبهه های جنوب بر علیه مزدوران بعثی عراق مشغول جنگ بوده و از هیچ گونه کوششی و فداکاری دریغ ننموده و این گواهی به جز معرفی نامبرده ارزش دیگری ندارد سرپرست گردان 293 تانک سروان زرهی عطار زاده ( مهر و امضا)
  لطفا به من کارت ایثار گری تعلق میگیرد یا نه راهنمایی کنیدبا تقدیم احترام .

 378. کامران شيخي

  سلام مدت ٢۵ماه درجبهه حضورداشته ام کارت ايثارچه کاربردي دارد .دريافت وام .دريافت مسکن .معافيت پسرم. ورودبه دانشگاه .اسفاده ازسهميه. ارتقا شغلي درادارات دولتي ……..بعنوان. ٣٧٨مين.سوال.خواهش ميکنم پاسخ دهيد

 379. عباس

  سلام بر شما عزیزان لطفا جو اب نامه شماره 377در این صفحه را بگو ید با احترام

 380. یعقوب خزرائی

  باسلام 18 ماه در مناطق عملیاتی جنوب بودم و در عملیات فتح المبین ٰبیت المقدس و رمضان حضورداشتم ٰوظیفه بوده ونباید عنوان کرد فقط این سوال برام پیش آمده که باتوجه به اینکه مالیات و حق بیمه از حقوق ما سربازان کم شده چرا ما که ازکارکنان دولت بصورت کارگری هستیم باید برای منظور شدن 2سال خدمت مون باید دوباره به اندازه 2سال حق بیمه به حساب تامین اجتماعی واریز کنیم

 381. اکبر سنگتراش

  باسلام به همه سربازان دفاع مقدس بويژه همسنگران گردان قدس64 اينجانب که 6ماه دوره احتياط خودرا داوطلبانه درگردان قدس ودرخط مقدم فکه گذراندم که هرلحضه ازاسمان انواع خمپاره وتير مستقيم واززمين نيش عقرب وانواع گزندهه ها امانمان رابريده بودشکايتي ندارم لذا انچه دل رابه دردمي اورد دوگانگي وتبعيضهاي مالياتي وبيمه است باتوجه به اينکه ماليات وحق بيمه ازحقوق سربازان کم شده چراماکه از کارکنان دولت بصورت کارگري هستيم بايد دوباره به اندازه دوسال حق بيمه به حساب تامين اجتماعي واريزکنيم بابت منضور شدن خدمت مون

 382. الهه

  سلام
  پدر من 28ماه سابقه حضور در جبهه داره برای دریافت کارت ایثار چه مدارکی لازمه؟به کجا باید مراجعه کنیم تا کارت زودتر به دستمون برسه؟
  چه تسهیلاتی به ایشان تعلق میگیره؟
  برای کنکور ارشد میتونم از مزایای این کارت استفاده کنم؟چطور کد رهگیری 12رقمی رو دریافت کنم؟
  باتشکر

 383. مرتضی

  مدت 25 ماه از سال 65 تا سال 67 در اوج جنگ تحمیلی در جبهه بوده ام کارت ایثار هم گرفته ام کارمندم اما اصلا به دردم نخورد تنها صدورکارت ایثار مشکل گشا نیست . لااقل تسهیلاتی از قبیل وام – مسکن و….. وبرای کارمندان دارای کارت ایثار نیز تسهیلاتی قایل شوید
  تا دلگرم شوند وباور کنند . واز طرفی حق بیمه در دوران خدمت پرداخت شده اما دوباره باید دوسال حق بیمه به حساب تامین اجتماعی واریز کنیم

 384. الهام

  با عرض سلام و خسته نباشيد پدر من در زمان جنگ در نيروي هوايي خدمت كرده و كارت احتياط نيز دارد ولي به ما گفته اند كه كارت ايثار گري به نيروي هوايي تعلق نمي گيرد لطفا ما در اين مورد راهنمايي فرماييد كه ايا كارت ايثارگري تعلق مي گيرد يا نه؟ با تشكر

 385. محمد

  با سلام،پدرم حدود 66 ماه سابقه حضور در جبهه(دزفول) دارد البته به عنوان دژبان نیروی هوایی ارتش،کارت ایثارگری هم به او تعلق گرفته ولی محل خدمت پدرم به او نامه ای برای معافیت یا کسری خدمت من نمیدهد و میگویند کسری خدمت به فرزندایشان که من باشم تعلق نمیگیرد آیا درست است؟لطفا سریعا جواب من را بدهید با تشکر

 386. فیروزابراهیمی

  باسلام .فیروزابراهیمی هستم-من درسال18/09/64به خدمت سربازی رفتم بعدازآموزش بلا فاصله به جبهه اعزام شدم .راننده امبولانس بودم .درچندین عملیات بزرگ ازجمله کربلای5/4ولفجر8-نصر6و…شرکت کردم در15ماهگی خدمتم کارت تقدیرازطرف نیروی زمینی برایم ارسال کردند درآخرخدمتم نیز توسط گردان بهداری وگردان317کارت تقدیردوم رانیزدریافت کردم .وهمچنین کارت ایثار21ماه درجبهه دارم کارمندهستم ولی استفاده ای برایم ندارد.حتی مرخصی تحصیلی نیز برایم نمی دهند تاادامه تحصیل نمایم -به نظرشما چکارکنم؟

 387. فیروزابراهیمی

  مدت 21ماه درمنطقه جنوب وغرب بودم درچندین عملیات مهم شرکت کردم .کربلای 5/4/نصر6و…راننده امبولانس بودم.دوبارازطرف لشگرنیروی زمینی کارت تقدیردریافت کردم.حالا هم که کارت ایثار گرفتم اصلا” به دردم نمی خورد کارمند رسمی اداره ام حتی ماموریت تحصیلی نیز نمی دهند تا ادامه تحصیل دهم شما بگوئید چکارکنم بادلخوشی کارت ایثار؟

 388. مرتضی

  سلام من 6ماه در جزیره ای مجنون خدمت کردم

 389. امیرحسین

  سلام من برای کارت ایثار اقدام کرده ام چه مدت طول می کشد تا به دستم برسد مدرکی هم برای پیگیری ندارم چی کنم؟

 390. علی اسما عیلی

  آیا کارت ایثار شامل تسهیلات بانکی میشودوبه چه صورت؟

 391. محمد

  سلام من کارت ایثار گرفتیم چه امتیازی داره ما که هیچ استفاده ای نکردیم

 392. بهروز غفاری

  باسلام من درتارخ18/4/1366اعزام ودرتاریخ18/7/1368ترخیص شدم وبه مدت27ماه درمنطقه مهران بوده ام ودرکارت ایثار من9ماه حضور در جبهه امده است درحالی که مدت حضور هم دوره های من 13 ماه امده است ایامیتوان به این موضوع اعتراض داشته باشم؟چگونه باید اعتراض داشته باشم؟لطفا جواب دهید با تشکر

 393. قربانعلی محمدی

  سلام
  لطفا کاربرد کارت ایثار را به ما بگویید.

  متشکرم

 394. محمد باقر محسنی

  بنده 28 ماه خدمت سربازیم را در مناطق جنگی عضو سپاه بودم ایا به بنده کارت ایثار تعلق میگیرد .

 395. امامعلی مردانپور

  باسلام.بنده جهت کارت ایثار مدارکم از طریق پست به ادرس تیپ فرستادم الان 4 ماه میگذرد هنوز جوابی دریافت نکردم ایا دوباره باید به ادرس لشکر مدارک ارسال کنم و دیگر اینکه چقدر باید منتظر جواب بمانم من درلشکر 88زاهدان درمنطقه سومار خدمت کردهام

 396. امامعلی مردانپور

  لطفا راهنمائی کنید برای دریافت نامه مدت حضور در جبهه به کجا باید مراجعه کنم

 397. امیرحسن زاده

  سلام:پدرمن 2سال جبهه دارد آیامن میتونم ازخدمت سربازی معاف شم خودمم تک فرزندم..لطفا جواب بدهید

 398. مجید لعل نوری

  با سلام- کارت ایثار من عکس فرد دیگری روش چسبانده اید. خسته نباشید راهنمایی کنید. چگونه درستش میکنید . تلفن همراه 09159151440 از مشهد

 399. کمال فاروقی

  باسلام: اینجانب در بوکان سکونت دارم و کارت ایثار خود را در سال 89 دریافت نموده ام و هیچ مزایای برای من نداشته است و اکنون فرمی دریافت نموده ام و با تنظیم آن و مراجعه به تهران: اتوبان طباطبایی روبروی هوانیروز ـ امور مالی ایثارگران و تحویل مدارک ماهیانه حقوق دریافت نماید اکنون نمی دانم تا چه حدی واقعیت دارد.

 400. هرمز طبائی

  باسلام من در زمان جنگ 28 ماه در نیروی انتظامی در کردستان خدمت کرده ام ولی به هر کجا می روم می گویند کارت ایثار به نیروی انتظامی نمی دهند و چرا مگر ما دفاع نکردیم و از شما مسئولان از می خواهیم ما به کجا مراجعه کنیم .این مدت 28 ماه بوده است. 09123019570

 401. میرموسی میرمحسنی

  با سلام و درود و خسته نباشید خدمته شما
  میخواستم اطلاع داشته باشم که آیا منی که 25 ماه در جبهه حضور داشته ام حقوقی به من تعلق میگیرد؟

 402. محمداحسانی

  سلام بنده مدت 28ماه خدمت کردم کردستان ژاندارمری سابق اگر کسی ازنحوه دریافت کارت ایثار خبرداردراهنمائی کندممنون میشم
  آدرس ایمیلم ehsani0913@yahoo.com

 403. رضا

  سلام آیا اعطای وام و هزینه ای که شامل صاحبان کارت ایثار است واقعیت دارد شرایط اعطای وام چیست و مبلغ آن چقدر است راهنمایی کنید ممنون میشم آدرس ایمیل rsiampoor@yahoo.com

 404. عقیل گرجی

  سلام: اینجانب در اراک سکونت دارم و کارت ایثار خود را در سال ۸۹ دریافت نموده ام و هیچ مزایای برای من نداشته است و اکنون شنیده ام فرمی موجودهست که با تنظیم آن و مراجعه به تهران: اتوبان طباطبایی روبروی هوانیروز ـ امور مالی ایثارگران و تحویل مدارک ماهیانه حقوق دریافت نماید اکنون نمی دانم تا چه حدی واقعیت دارد. خواهشمندم جوابم رابه ایمیلم بفرستید

 405. مليحه محمدپور

  با سلام، پدر من سرباز دوران دفاع مقدس بوده ، و كارت ايثار را به مدت 2سال است كه دريافت كرده، با اينكه اينهمه در سايتها مينويسن:براي سربازان دوران دفاع مقدس تسهيلات قرار گرفته،ولي پدر من هيچگونه تسهيلاتي دريافت نكرده،و نميدانيم به كدام ارگان براي پيگيريه دريافت تسهيلات بايد مراجعه كنيم، لطفا آدرس و شماره تلفني در اختيار من قرار دهيد تا پيگير شوم..مليحه محمدپور از استان گيلان، شهرستان صومعه سرا

 406. غلامرضا

  با سلام.اینجانب کارت ایثار خود را در سال 89 دریافت کرده ام و هیچ مزایایی برا من نداشته است و اکنون شنیده ام فرمی موجود است که با تنظیم آن و مراجعه به:تهران اتوبان طباطبایی روبه روی هوانیرو امور مالی ایثارگران و تحویل مدارک ماهیانه حقوق دریافت نمایم.نمیدانم تا چه حد واقعیت دارد.خواهشمندم جوابم را به ایمیلم بفرستید.

 407. حیدری

  با سلام وعرض ادب کارتهای ایثار سربازان وظیفه متا سفانه بعد از 25سل گذشت از زمان جنگ صادر شده است در حالی که عده زیادی از همین افراد یا بازنشته شده اند ویا اواخر خدمت آنان است خیلی دیر شده وضمنا اکثر افراد از مزا یای این کارتا بی اطلاع هستند واگر حقوقی به آنها تعلق بگیرد از بخشنامه های آن بی اطلاع هستند شایسته است هرگونه امتیاز در این خصوص در سایت ها در دست رس ز ینفعان قرار گیرد تا بتوانند از مزیت آن استفاده کنند و حقشان بیش از این از بین نرود مثلا مثل معا فیت مالیاتی وغیره

 408. علیرضا سرفراز

  آیا کسی تابحال ازنیروی دریایی ماهشهر(خرمشهر)طی سالهای 65تا67 کارت ایثارودریافت کرده؟اگر مثبته لطفا ایمیل بده ،من دوره 51 لاوان بودم.درودبه روان پاک همه شهدای جنگ تحمیلی

 409. بهروز

  باعرض سلام وخسته نباشید بنده پدرم 28 ماه جبهه دارد آیا از سربازی معاف می شوم

 410. عیسی هواسی

  با سلام :
  در دوران دفاع مقدس حدمت سربازی انجام داده ام به شرح ذیل نام: عيسي
  نام خانوادگي: هواسي
  نام پدر: سارابيگ
  مدت خدمت: يك سال ونه ماه
  تاريخ تولد: 1339/01/01
  شماره كارت: ………
  كد رهگيري: ……..
  كدملي: ………

  این کارت ایثار چه مزایایی برای خود من دارد یعنی از لحاظ حقوق و مزایا ، آبا همانند سایر کشورها مزایایی دارد یا فقط یک کارت بی منفعت تلقی می شود

 411. مجتبی

  با عرض سلام
  اینجانب 21 ماه تمام در جبهه های جنگ حق علیه باطل به عنوان سرباز خدمت نمودم و دارای کارت ایثار گری هستم . دارای 2 فرزند پسر هستم که یکی از آنها مشغول خدمت مقدس سربازی است و دیگری دانشجو در شهرستان است می خواستم ببینم که می توان با کارت ایثار گری فرزند دانشجویم را به تهران منتقل کنم

 412. داراب نیا

  سلام من مدت 21 ماه در جبهه به عنوان سرباز بودم وکارت ایثارگری را گرفته ام من در منطقه مجروح نشدم ولی ملاک امتیاز دادن فقط مجروحیت است یا که من که زحمت خودم را کشیدم چی شامل من می شود

 413. رضا

  خواستم بدونم اصلا این کارت ایثارگری به چه دردی می خورد ایا می توان بازنشستگی پیش از موعد گرفت

 414. سعید

  با سلام ..قرار بر این شد مبلغی رو ب دارندگان کارت ایثار وظیفه واریز نمایند ایا انجام شد؟اگر انجام شده اطلاع دهید.

 415. فردریک

  با سلام.من از تاریخ27/4/1364الی 25/7/1365در مناطق عملیاتی غرب و شمالغرب خدمت کرده ام.آیا به من کارت ایثار تعلق میگیرد؟
  با تشکر

 416. دانشور

  سلام میخواستم بدونم به کسی که 22ماه در منطقه عملیاتی خدمت کرده و الان مرحوم شده آیا فرزندش میتواند کارت ایثار اش را بگیرد؟

 417. علي

  باسلام
  خانم دكتر اين كارت را تبديل كنيد به سهميه رزمندگي دانشگاه
  مثل بسيجي متاسفانه ارزش ندارد

 418. علي

  از شما خواهشمند است من که دانشجوی دکتری هستم اگر حضور درجبهه سربازي را جزسهمه تعريف كنيد يعني ۶ ماه داطلب حساب کنند برای من خیلی ارزش دارد
  با تشکر از جانم دکتر شهلایی

 419. ahmad

  با سلام اینجانب احمد بشارتی در سال 61 عضو نیروی افتخاری کمیته انقلاب اسلامی بودم و نزدیک به یکسال داوطلبانه به جبهه و در تیپ موسی ابن جعفر در منطقه قصر شیرین و سر پل ذهاب بودم حالا جهت دریافت کارت ایثار باید به کجا مراجعه کنم با توجه به این که کمیته انقلاب با ناجا ادغام گردیده است. ممنون میشم راهنمایی کنید.

 420. پرژاد مشیری

  این جانب از لشکر 16 زرهی 65/5/15 اعزام شدم. بعد سه ماه آموزش در زنجان به منطقه رفتم و سال67 به اسارت درآمدم و سال 69 به ایران عزیزم آمدم. حدود يكسال پيش با مراجعه به اداره پست، مدراک لازم را برای صدور کارت ايثار داده ام اما یکسال هست این کارت نیامده! به کجا مراجعه کنم؟ با تشکر از شما

 421. جلیل باقرزاده

  اینجانب بیش از 13ماه درپایگاه سوم شکاری نیروی هوایی بودم وداوطلبانه درمناطق جنگی غرب سایتهای ایلام وحلبچه خدمت کردم فرزنددانشجودارم چه استفاده هایی ازکارت ایثارگری میتوانم داشته باشم درصورت امکان جواب را به پست الکترونیکی بنده ارسال فرمایید درصورت نیازمیتوانم ادرس وتلفنم راارسال نمایم. باتشکرازشما

 422. خسرو قاسمی

  با تشکر از گوش شنوا .من خسرو قاسمی قرزند حسین که از تاریخ 1360/12/17 لغایت 17/12/1362 خدمت سربازی را تمامأ عملیاتی بوده و از جبهه های شمال غرب تا جنوب غرب بوده ام برای اخذ کارت ایثار اقدام کردم و متأسفانه فقط مدت 7 ماه که در گروه 33 توپخانه و در منطقه عین خوش بودم را تأیید و کارت ایثار 7 ماهه صادر و تحویل دادند .اما مدت 15 ماهی که در لشکر64 ارومیه گردان822 شهادت بوده ام محاسبه نشده است . در مکاتبات پستی جواب آمده است که پرونده ها مفقود شده است ؟؟؟؟؟؟ آیا این جواب قانع کننده است پس کارت خدمت و حق مأموریت ها را برای چه به ما دادند . آیا کارت 7 ماهه که در هیچ جا ارزش ندارد چرا صادر کردند .؟ ما را با این کارت بیشتر بی حرمت کردند . خانواده فکر میکنند من به آنها دروغ گفته ام . اعتبارما زیرسوال رفت .
  چرا هیچکس جواب نمی دهد .؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 423. کاربر

  سلام علیکم ؛
  من مدت 27 ماه در مناطق عملیاتی جنوب در جبهه حق علیه باطل حضور داشته ام ب( به عنوان سرباز وظیفه نزاجا ) در سال 90 به محل اعزامخود مراجعه نمودم اما هیچ مدرک بالینی مبنی بر حضور بنده در جبهه نبوده و می گفتند مدارک گردان شما در آتش سوزی از بین رفته است و از روی فیش حقوقی سربازی که به ما تعلق می گرفت مدت 4 ماه و 20 روز حضور در جبهه تعلق گرفته است …
  الان برای ماباقی مدت حضور چه کار اید انجام دهم ؟ ممنون

 424. سيد سيامك

  با سلام احترام
  من مدت 24 ماه از سال 66 در مناطق عملياتي غرب و جنوب كشور در جبهه هاي حق عليه باطل بعنوان سرباز وظيفه حضور داشته ام و در همان جبهه هم مجروح شده و داراي درصد جانبازي هم ميباشم
  برابر مطالب مندرج در سايت معاونت احتیاط نیروهای زمینی،هوایی و دریایی، جهت دريافت کارت ایثار خود ميبايستي نسبت به ارائه كد ملي و عكس خود در سايت اقدام نماييم كه متاسفانه گزينه ثبتي در سايت مذكور درج نگرديده است
  خواهشمند است جهت راهنمايي و رفع مشكل اينجانب اينجانب طريق فرمايند
  آدرس سايت بدين شرح بوده استhttp://shayegh.ir

 425. زهرا

  با سلام پدر من از سال ۶۱ تا ۶۳ در ژاندارمری کردستان منطقه مهاباد بوکان در جنگ حضور داشته 24 ماه خدمت بوده ایا کارت ایثار گری به او تعلق میگیرد لطفا راهنمایی کنید

 426. mansuor

  باسلام باید عرض کنم متاسفم برای مسئولان کشوری و لشکری

  مدت دو سال در اروند کنار خدمت کرده ام تابع هنگ ژاندارمری ابادان از مورخ 59/12/18 لغایت 61/12/18 سربازان ژاندارمری کارت ایثار دریافت نمیکنند

 427. احمد غلامی

  باسلام خسته نباشید من کارت ایثارمو گرفتم چه مزایایی برای ایثار گران در نظر گرفته شده ایا حقوقی هم پرداخت میشود ممنون میشوم اگر راهنمائی کنید با تشکر

 428. بابایی

  با سلام و وقت بخیر
  من یک سال و نه ماه حضور در جبهه داشتم کارت ایثار هم دریافت کرده ه ام ،منتها در خصوص فرمی که جهت برخورداری از برخی امتیازات ایثارگری صادر شده بود سوالی داشتم،
  طی مراجعه ی حضوری که به سازمان امور ایثارگران داشتم فرمودند که 92/10/1 به سایت مراجعه کنید وپیگیر شوید .من اون فرم رو دارم وهمچنین مدارک لازمه در فرم رامنتها کسی تحویل نمیگیره ،شماره ای هم که دادند جواب گو نیست
  لطفا راهنماییم کنین که به کجا باید دوباره مراجعه داشته باشم و مدارکم رو تحویل بدم.

 429. احمدرضا رجبی

  سلام
  لطفا راهنمایی کنید .
  کارت ایثار دارم 26ماه حضور در جبهه. الن فرزندم قراره برای خدمت سربازی آماده شود من باید برای کسر خدمت گرفتن به کجا مراجعه کنم؟

 430. محمود

  با سلام واقعا ميخواهم بدانم مسئولين ذيربط چه فكري كردن كه تصميم گرفتند براي افرادي كه در جبهه ها حضور داشتند كارت ايثار صادر كنند… كارتي كه به معني واقعي كلمه هيچ ارزش مادي و معنوي ندارد و فقط و فقط بمنظور فرار از جوابگويي به اين قشر معظم صادر شده است … واقعا اگر جايي به كار ميايد بگوييد شايد من نا آگاهم…. با تشكر

 431. ناصر صادقی

  سلام خسته نباشید. من الان ۵۲ سال سن دارم و حدود ۲۴ ماه در جبهه حظور داشتم و سال ۹۰ کارت ایثار روگرفت حالا میخواهم بدونم برای گرفتن حقوق و وام باید به کجا مراجعه کنم و برای پسرم هم چند ماه میتونم کسری خدمت بگیرم

 432. عسگر نصيري

  سلام خسته نباشيد من كارت ايثار گرفتم ولي ميخواهم بدونم براي گرفتن حقوق به كجا مراجعه كنم به شماره ملي 1671467779 وشماره شناسنامه 667 صادره از مشكين شهر به شماره موبايل 09192350512 لذا خواهشمندست پيگيري شود .في امان الله .باتشكر

 433. سیدباباحسینی

  باعرض سلام من جانباز 15 درصد هستم ومدت یک سال و نه ماه و شش روز جبهه دارم. آیا چیزی به من تعلق میگیرد؟ لطف کنید مرا راهنمایی کنید. با تشکر

 434. احمد

  با سلام.با احتساب سه چهارم سربازی در منطقه به عنوان داوطلبانه ،چرا به سربازانی که 9 ماه جبهه دارند .کد رهگیری نمی دهند.

 435. عبدالرحيم عباسيان

  با سلام
  مدارك كارت ايثارگري را دو سال است به پست شهرستان ماهشهر استان خوزستان تحويل دادم و به لشكر 28 كردستان سنندج ارسال نمودم ولي تاكنون كارت اينجانب صادر نگرديد . لطفا پيگيري نمائيد .شماره تماس 09363822185

 436. مهدی یونسی نسامی

  با توجه به ارسال مدارک به شماره پیگیری 21808098911140984570مورخ 92/2/21از طریق اداره کل منطقه 6 1پستی ویزه طرح ایثارگر ورزمندگان مستقر در معاونت محترم احتیاط نزاجا با توجه به تماس مکرر تلفنی تاکنون نسبت به ارسا ل کارت ایثارگری اینجانب اقدامی صورت نگرفته است شماره تماس اینجانب 09119521608-015102274300

 437. جمشید

  با سلام
  تسهیلات و تصمیمات جدید نسبت به دارندگان کارت ایثارگر سربازان دفاع مقدس چیست؟

 438. حسین

  با سلام از تسهیلات و تصمیمات جدید نسبت به دارندگان کارت ایثار گر سربازان دفاع مقدس چیست؟

 439. حسین

  آدرس برای دریافت اعطای کارت و جوایز برای دوران دفاع مقدس را برایمان ارسال کنید

 440. محمدرضا

  سلام خدمت بزرگواران محترم می خواستم بپرسم فرم امتیازات کارت ابثارگران وظیفه ازکجا میشود تهیه کرد باتشکر

 441. رامین از استان گیلان

  سلام ۲۸ ماه سابقه ی خدمت دارم دردوران دفاع مقدس یعنی ماهم حتما باید یه مشکلی پیدا میکردیم تا این دولت یه نگاهی به مامیکرد..حالا این کارت ایثار به درد دانشگاه دخترم میخوره یا بذاریم در کوزه ابشوبخوردیم

 442. سيدعلي

  خدا وكيلي خدمات واسه ايثارگرا خيلي خيلي كمه در حد دور و بره صفر…من يه تجاري براي انبارم نتوانستم بگيرم از شهرداري اسلامشهر……رسيدگي نميكنند در صورتي كه مردم از زمين خاكي ملك تجاري درمياورند….الان واسه حل مشكله من راه چاره اي دارين؟

 443. رقیه

  سلام، پدرم 8 ماه در منطقه ی گرگان بوده که کارت ایثارش اومده.حالا داریم اقدام براي منطقه ای که در شیراز بوده میکنیم.سوالم این بود که بابام باید 2 تا کارت ایثار داشته باشه یا هر دوتا رو جمع میبندند؟ درضمن شماره پرونده هم نداره کارت ایثارش. شهریه ی دانشگاهم که کم نمیشه! شما را به خدا یه کاری واسمون انجام بدین.

 444. محمدابراهیم

  با سلام
  دخترم میگه بابا این کارت ایثار تو حتی برای ثبت نام من در مدرسه شاهد به درد نخورد، میشه بگی پس به چه دردی می خوره!!!؟
  پسرم میگه بابا برای کسر خدمت که دیگه به درد نمی خوره، برای تخفیف شهریه دانشگاه آزاد من هم که به درد نمی خوره، دلم به حالتون می سوزه …!!!؟
  البته من برایشان توضیح دادم که عزیزان پدر، اشتباه می کنید، مزایایی هم دارد، خوب مزایای مورد نظر شما دیده نشده !!!؟
  خوب است که سازمان ایثارگران ارتش از سازمان کهنه سربازان آمریکا (دشمن همیشگی ما) الگو و درس نحوه و نوع خدمات قابل ارائه به کهنه سربازان جنگ را فرا بگیرند.موفق باشید

 445. دوست

  سلام
  دقیقا بگویند این کارت ایثارگری چه سودی واسه ما داره؟

 446. علیرضا حسنوی

  اینجانب 25ماه جبهه 18%جانباز موجی و شمیایی هستم چندماه پیش فرمی راکه نوشته بود ایثاگران بی وضاعت وبیکاران فرم راپرکرده ویک حساب نزد بانک حکمت ایرانیان بازکرده فرم را با ارایه شماره حساب بانکی به ایثارگران پادگان مراغه دادم ولی تاامروزجوابی نیامده لطفا من و امثال من را راهنمایی کنید باتشکرحسنوی

 447. لقمان صادقی

  باسلام اینجانب 18ماه جبهه و دارای کارت ایثارگری می باشم .لطفابگویید این کارت چه سودی برای ما دارد؟

 448. محمد تقی صابری

  با سلام من 26ماه در جبهه های حق علیه باطلل جنگیدم واکنون کارمند هستم چرا حق ایثارگری به ما تعلق نمی گیرد بخدا ما هم از همین مملکت هستیم وبا صدام جنگیدیم لطفا مرا رهنمایی کنید آیا حق ایثارگری ودیگر مزایا به ما تعلق میگیرد یا خیر
  خدا کند که دیگه جنگی در این کشور رخ نده …

 449. مجید امن زاده

  با سلام وخسته نباشید من سال 1363 درنیروی زمینی استخدام شدم وتا سال 1368 که از ارتش بیرون امدم اقدام به گرفتن کارت ایثار گران کردم و بابت پنج سال حضور درجبهه 3 سال و5 ماه برایم کارت ایثار صادر شد برای دانشگاه دخترم که اثری نداشت حال می خواهم بدانم که با این کارت به من سهام عدالت تعلق می گیرد یا نه در حال حاضر هم در هیچ بیمه ای هم ندارم ودر اژانس کار میکنم خوش حال مشوم اگر به من جواب دهید

 450. سبزعلی محمدی

  باسلام من کارت ایثار دارم میخواهم بدان نام من در سازمان ثبت شده یا نه ؟

 451. حبیب رضازاده

  با سلام به حضور خدمت جناب عالی این جانب 21 ماه در جبهه با دشمنان ایران جنگ نموده ایم فعلا چون مدارک بنده در بیمارستان صحرایی گم شده در عملیات های 1367/4/31 و در عملیات 1367/4/4 این عملیات ها که به نام مرساد و چهل چراغ بوده دچار شیمیایی شدم و هیچ گونه مدرکی در دست نیست و الان 15 ساله که من بیماری ریوی شدید دارم و دست کم 10 میلیون خرج کردم و در بیمارستان های 504 و 506 تهران حضور یافتم و هیچ گونه جواب مثبتی ندادند چون که مدرک کافی نداشتم حالا با 2 تا فرزند در یک خونه ی کوچک زندگی میکنم و دارای کارت ایثار میباشم و در جبهه های تنگه چزابه کوشک ريا، پاسگاه زید خدمت کردم . حالا من تاکنون 25 سال هست که از مزایای هیچ ارگانی دریافت نکردم خواهشمند است حداقل دفترچه درمانی برايمان صادر کنید. با تشکر از زحماتی که دادیم . سپاسگزاریم . خداحافظ در امان خدا باشید.

 452. محمود عزیزمحمدی

  لطفا در مورد نحوه ی تحویل کارت توضیح بیشتری دهید وهمینطور مزایای کارت

 453. نیکتا مهدی پور

  با سلام
  برای چندمین بار است که پیام واستنون میذارم.پس کو تسهیلات که میگین. حتما پدرم باید دستش یا پاش قطع میشد که به ما چیزی تعلق بگیره. بخدا جواب منو ندین میام نهاد ریاست جمهوری با دکتر روحانی حرف میزنم.ما بیمه نیستیم. الکی از ما پول گرفتن که شماره حساب در بانک حکمت ایرانیان باز کردیم.ولی انگار هیچی به هیچی.نام پدر محمد حسین مهدی پور از گرگان مدت حضور در جبهه 23 ماه و14 روز لطفا جواب را فوری بدین

 454. بهزاد اسدی

  با سلام من زیاد مزاحم نمی شوم ایجانب کارت ایثار دریافت کردم .بگذریم که با چه مشقتی این کارت را گرفتم. من 24 ماه در منطقه عملیاتی حاج عمران در سال 64 خط نگه دار وبیسم چی بودم . میخواستم بدانم جرا نباید به ما چیزی تعلق بگیريد. خدارا خوش میاد همدوره های من سال 64 در شرکت واحد یا در شهربانی سابق خدمت کنند و امثال من در جبهه . به هرحال از لطفتان سپاسگزار هستم.

 455. دوستدار

  سلام کی سامانه ثبت نام دارندگان کارت ایثار راه اندازی می شود چگونه و از چه طریق اطلاع رسانی می شود

 456. سیدمجتبی رضوی

  باسلام من دوسال وچهارماه سابقه حضوردرجبهه دارم شغلم ازاده لطف کنید مزایایی که کارت ایثارداره بهم بگین هم برای خودم هم برای دانشگاه وخدمت بچه هام باتشکر.

 457. سیدمحمدجواد روح افزا

  باسلام .من مدت 21ماه بعنوان درجه دار وظیفه ارتش جمهوری اسلامی در جبهه ها خدمت کرده ام وتاکنون دنبال این چیزها نبوده ام و به تازگی شنیده ام میتوانم کارت ایثار بگیرم. ولی نمیدانم چطور؟ ممنون میشوم راهنمائی کنید چطور واز کجا کارت ایثار بگیرم. باتشکر این هم ایمیلم
  mobarez123@yahoo.com

 458. رامین مقصودی

  با سلام. بنده اخیرا کارت ایثارگری را دریافت کردم اما موفق به دریافت کد رهگیری نشدم. به یگان مربوطه هم مراجعه کردم که گفتند:به سایت مراجعه کنید. ولیکن به سایت مراجعه کردم ولی موفق به دریافت کد رهگیری 12 رقمی نشدم. خواهشمندم که به چه طریقی میتوان به این کد دست یابم. لطفا مرا راهنمایی کنید. با سپاس فراوان

 459. رحمان عطیمی

  باسلام خدمت همه ی شما
  باتوجه به اینکه 26سال از جنگ تحمیلی گذشته است اما هیچ گونه خدمتی به ایثار گران نشده است.
  بنده28ماه خدمت درجبهه های حق علیه باطل داشته ام اما تا حالا هیچگونه طرحی مشمول حال مانشده است لذا خواهشمندیم به این سرباز کهنه کار که بیکار میباشم و دارای سه فرزند میباشم به وضع ما رسیدگی کنید با سپاس فراوان رحمان عظیمی.

 460. حسین میرحجی

  آیا کارت ایثار به سربازان سپاه هم تعلق میگیرد
  لطفا پاسخ دهید

 461. ذبیح اله

  با عرض سلام اینجانب 24ماه به عنوان پاسدار وضیفه در سال 1366
  در منطقه انجام وظیفه کردم برای دریافت کارت ایثار راهنمای کنید.

 462. سیدعلی

  باسلام.چرا برای سربازان ارتش در دوران دفاع مقدس هیچ امتیازی قائل نیستند؟درصورتی که سربازان دوران جنگ سایرکشورها در تمام مناسباتشان از آنها تقدیر میشود و مدال افتخاربه آنها اهدا میکنند.درصورتی که سربازانی که در دوران دفاع مقدس مورد تک شیمیایی دشمن یا موج انفجار قرارگرفتندبه د لیل نداشتن صورت سانحه از تمام امتیازات محرومنددرصورتی که همین سربازان به صورت داوطلبانه به جبهه رفته اند و دستگیر نشده اند که به اجبار به جبهه بروند

 463. احمد قاصدی

  با سلام ، دبیر بازنشسته آموزش و پرورش هستم ، سعادت حضور در جبهه را به مدت یکسال داشتم ، هر چند می دانم که اگر شهید میشدم بازماندگانم از امتیازات خاصی برخوردار میشدند ، ولی شهادت نصیبم نگردید ، چرا باید از امتیازات ویژه ای که خانواده شهدا دارند ما رزمندگان محروم باشیم؟ ما گناه مان چه بوده که شهید نشدیم ؟! راستی مدال شجاعت هم که فراموش شده ! آیا ارزش و پاداش کارمان که به جبهه رفتیم و از خاک میهن و اسلام عزیز دفاع کردیم فقط کارتی به نام (کارت ایثار ) بود؟!

 464. علیرضا رشیدی

  سلام . با توجه به بیانات رئیس بنیاد شهید و جانبازان که اعلام کردند رزمندگانی که در دوران دفاع مقدس دچار مشکلات جسمی و… شدند به دفاتر امور ایثارگران نواحی نظامی مراجعه و با اخذ نامه تاییدیه با بنیاد شهید مراجعه نمایند تا ترتیب بررسی وضعیت انها داده شود . اما امور ایثارگران ارتش در اصفهان از این کار سرباز می زند و می گوید باید لاشه پرونده پزشکی خود را از بیمارستانی که درآن بستری بودید را بیاورید :
  1- مگر خود ارتش لاشه و پروند کاغذی سربازان و پرسنل خود را از دفاع مقدس تاکنون نگه داشته که لازم بوده نگهدارد که بیمارستانی که اجبار به این کار بعداز 15 سال ندارد نگه دارد.
  2- وقتی خود ارتش برای من چند نامه متفاوت با مناطق عملیاتی متفاوت داده مثلا در چنگوله بودم در 1 نامه چنگوله درست است و چند ماه بعد نامه دیگری گرفته ام نوشته میمک و چند ماه یا سال بعد مراجعه کردم نوشته مهران و یا سرپل ذهاب و یا سومار و یا صالح اباد و… و تازه هر دفعه هم مدت حضور در جبهه یمن متفاوت است از 16 ماه تا 23 ماه که حتی گیرندگان نامه ها را هم به شک انداخته که شاید جعلی هستند.
  3- جراجت های من در جبهه با درمان واستراحت در بیمارستان های صحرایی منطقه دور افتاده ای بوده که از 3 تا 10 روز استراحت در بیمارستان صحرایی و یا مرخصی استراحت در منزل داشته و نیازی به بستری در بیمارستان های شهرها را نداشته . حالا مسئول مربوطه در امور ایثارگران ارتش اصفهان می گوید فقط بیمارستان و مدارک پزشکی بیمارستان ها و اورژانس های صحرایی معدوم شده است ! مگر نباید قبل از معدوم نمودن آنها را وارد سیستم و دفاتر الکترونیکی و … نمود . و مدارک بیمارستان های صحرایی هم موجود باشد ما قبول نداریم .
  4- مگر ارتش و یا بنیاد می خواهد هزینه ها و کسورات و حقوق و افزایش ما را بدهد که اینقدر سنگ می اندازند و ما کارمند دولتیم و خود ارگانمان می خواهد این امتیازات را برایمان قائل شود نه ارتش .
  5- شیمیایی های ارتش با انواع گازها که دیگر جای خود دارند و سرباز بوده اند و وظیفه ! … خواهشمند است بگوش مسئولین محترم امور ایثارگران ارتش برسانید.

 465. اصغرعزیزان

  باسلام.چرا برای سربازان ارتش در دوران دفاع مقدس هیچ امتیازی قائل نیستند؟درصورتی که سربازان دوران جنگ سایرکشورها در تمام مناسباتشان از آنها تقدیر میشود و مدال افتخاربه آنها اهدا میکنند.درصورتی که سربازانی که در دوران دفاع مقدس مورد تک شیمیایی دشمن یا موج انفجار قرارگرفتندبه د لیل نداشتن صورت سانحه از تمام امتیازات محرومنددرصورتی که همین سربازان به صورت داوطلبانه به جبهه رفته اند و دستگیر نشده اند که به اجبار به جبهه بروند
  ترا خدا یه مرد باشه مشکل سربازان ارتش را که کارت ایثار دارند و در ادارات برایشان امتیازی در نظر نمیگیرند رسیدگی کند
  باتشکرعزیزان09122611202
  ا

 466. کاظم محظوظ

  سلام لطفا مرا راهنمایی کنید کارت ایثار را با 28 ماه دریافت کردم ایا در کجا آن را به جریان بیندازم؟ منظورم جزو آمار شوم و 2 فرزند دانشجو دارم. خواهشن راهنماییم کنید 09192691906ممنون میشوم

 467. داود فرجی

  سلام سال 62به مدت 21ماه درجبهه ژاندارمری خدمت کردم باید به كجا مراجعه کنم چرا فقط برای ارتش وغیره صادر می شود راهنمائی فرمائید

 468. کاظم محظوظ

  با سلام وادب ممنونم برایم پیامک فرستادید که به سایت ارتش بروم رفتم چیزی نیافتم خواهشن راهنمایی کنید 2فرزند دارم هر 2 امسال دانشجو هستند چه کنم که از کارت ایثار برای دانشگاه استفاده کنم ممنون و متشکرم 09192691906 ممنون

 469. غلام علی بدخشان

  با عرض سلام وخسته نباشید.امیدوارم پاسخ مرا هم مانند بقیه قبول زحمت کنید وبدهید این جانب 28 ماه در جبهه های حق علیه باطل خدمت کرده ام.میخواستم بدانم کارت ایثار چه مزایایی دارد؟.درضمن دوفرزند دانشجو دارم.باسپاس فراوان.09112446606

 470. فردین وطن خواه

  با سلام من سرباز پدافند هوایی در پادگان نوژه و کرمانشاه درسال 66 و 67 بوده ام و بمدت 26 ماه خدمت کرده ام 20 ما در مناطق عملیاتی یاد شده آیا کارت ایثار به بنده تعلق می گیرد چطور باید اقدام کنم

 471. محسن مرادی

  باعرض سلام من درتاریخ 18/07/1367 اعزام به خدمت مقدس سربازی شدم یکسال ان در منطقه جنگی گیلان غرب سومار ویکسال منطقه برای پاکسازی میدان مین بوده ام در خط مقدم و مجروحیتی از صورت دارم اما مدارکی ندارم وتک پسر سرباز دارم 09396898835 ل58 تکاور ذولفقار بوده ام کارت ایثار تعلق میگیرد لطفا راهنمایی فرماید

 472. موسی الرضادامغانی نصرت ابادی

  با سلام
  اینجانب درسال 62/11/24 اموزشی رادر بیرجند و بعد از ان 12 ماه درجبهه فکه دهلران پشت تلمبه خانه ودر منطقه فکه بوده ام و 2 ماه سومار از طرف گردان قدس بوده ام و بعد از آن 10 ماه در کردسستان جاده پیرانشهر-سردشت بوده ام. هم در فکه شیمیایی شده ام و هم در سردشت، اما فقط جواب سردشت آمده است لطفا 14 ماه دهلران را پیگیری کنید. در ضمن اینجانب برای کارت ایثار پیگیری کرده ام اما هنوز دریافت نکرده ام.

 473. داود فرجی

  سلام 24ماه در نیروی انتظامی دراستان ایلام خدمت کردم چون میتوانم کارت ایثار بگیرم مهر 62لغایت مهر64 لطفا راهنمائی کنید خیلی در ارتش وسپاه بودن دریافت کردن…

 474. عبدالحکیم جزایری

  باسلام نامه ای برای کسری خدمت ازامادگاه کرمان جهت زاهدان امور ایثار گران حضور پدر درجبهه ها یگان خدمتی اخذ متاسفانه پاسخ یگان پدر چون فرزند شما متولد1373 می باشد کسری خدمت شامل وی نمی گردد حالا چاره چیست

 475. عبدالحکیم جزایری

  باسلام درتاریخ 1392/05/20کلیه مدارک مربوط به کارت ایثار گری وجانبازی تحویل پست ورسید اخذ نمودم اما تااین لحظه از کارت ایثار خبری نیست لطفا زحمت شما پیگیری نمایید اجرکم عندا…

 476. ر.م

  با سلام پدر من در جبهه حضور داشته اند چطور کد ایثارگری دریافت کنیم با توجه به اینکه مدارک و کارت جبهه ایشون در دسترس نیست سرقت شده راهنمایی میفرمایید

 477. نعمت علی بابایی

  با سلام من24 ماه خدمت كرده ام و كارت ايثارگري را هم گرفتم …حالا مي خواهم بپرسم كه ايا با اين كارت مي توانم از مدت خدمت پسرم كم كنم و او كمتر خدمت كند،واینکه لطفا راجع به افتتاح حساب بانک حکمت که انجام داده ایم اطلاع رسانی کنید….
  با تشكر و خسته نباشيد

 478. مهدی گردان

  این چه رسمی هست که باید سابقه 30 ماه داشت.
  بنده دارای کارت ایثار هستم و سابقه 17 ماه چند روز را دارم
  در سردشت دیدبان بوده ام و در چند عملیات جلوی رژیم عراق به تنهایی
  ایستادم .این تبعیض محض است.
  باید مزایای ما را هم لحاظ کنید.داشتن یک کارت ایثار
  خالی چه چیزی را برای من به ارمغان میاورد
  … باید از ما هم تجلیل کنید.
  این تنها کاری است که میتوانید انجام دهید
  گر چه میدانم زحمت خواندن این کامنت را به خود نمیدهید

 479. مصطفي مستعان

  • -1بسم ا… أی نام تو بهترین سراً غاز باسلام ودرود ،در صدر إسلام رزمندگان یک تیپ نبودند بل چند تیپ بودند. از جمله کسانی که فقط برای غنیمت وعده أی برای غنیمت هم بود اما نه بعنوان تنها دلیل وبرخی هم میدانیم أصلا به فکر این چیزها نبودند اما این مانع از برخورداری أنها نشد .
  حال حکایت رزمندگان دفاع مقدس است که برخی انگار نمیدانند توپ وتانک ومسلسل وموشک وخمپاره وهواپیما و بمب شیمیایی براي همه بود مگرکسی بوده که داوطلب واز سر تشخیص وظیفه واز خودگذشتگی به جبهه نرفته باشد ،اگر بگوییم بله پس یعنی ما أنها رامجبور کردیم به هر د لیل که این درست نیست واگر بگوییم همه کما بیش به یک دلیل به جبهه رفته اند وان دفاع از میهن وانقلاب اسلامی وبه یک نسبت هم احتمال میدادند که بر نگردند دیگر تبعیض و تفاوت معنی ندارد.جالب و بلکه عجیب اینجاست که همین رزمنده غیر داوطلب که ایثارگر تلقی نمیگردد به محض مجر وحیت ،اسارت وشهادت بنام ایثارگر جانباز،ازاده وشهیدشناخته میشود واینجا میشود از خودگذشته، که در واقع زمان حرکت از خانه به جبهه از خودگذشته بوده وهر که پا به جبهه نهاد با همه زخمها وجراحتهای بیرونی وبویژه درونی در واقع جانباز و سرباز به معنی واقعی کلمه بود .حال در هر لباس و یگان خدمتی که بوده .حق است اگر همه با درصدی معین مثلا 1 الي2 درصد به ازای هر ماه خدمت جانباز شناخته شوند که در واقع نیز هستند.

  • -2 درود به تمامی رزمندگان ایثارگر ، چه أنها که رزمنده ماندند با تمامی زخمهای ظاهری وجراحتهای درونی که اهلش میدانند واز همین رو همگی در واقع جانبازندوچه أنانی که ظاهرا جانباز گشتند حال با هر درصدی کم یا بیش أما بدون پارتی و چه أنها که أسیر شدند وبعد ازاده والبته با احتساب زمان دوبل وچه أنانی که شربت شهادت نوشیدند.
  اما یک چیز فراموش نشود که همگی برای دفاع از ناموس وطن وانقلاب إسلامی بود وهمه اول از همه ایثارگر رزمنده بودند.
  وچه بسا أنان که نه شهید گشتند ونه به ظاهر جانباز ونه أسیر وبعد ازاده بیشتر متحمل زحمت و بر دوش بار کش مسؤلیت دفاع مقدس بودند
  در واقع رزمندگانی که دیرتر شهید،أسیر و جانباز گشتند ویا أصلا نگشتند به قطع ویقین بیشتر هم زحمت کشیدند.
  حال چه شده که در رده ایثارگر قرار نگرفته(به عمد یا به سهو بماند) ویاپس از سالیان سال انگار تازه از خواب پا شدند ویا چشم باز که نه نیم باز کرده اند وتازه با منت در رده ایثارگر قرار کرفته که نه قرار داده اند ان هم بهتر است بگوییم نام گرفته نه قرار وگرنه امتیازی نه بیشتر از دیگر ایثارگران (به همان دلیل تحمل بار و زحمت بیشتر)حداقل در حد وحدود أنها و زحمت خویش می بردند که نبردند.انشاا…که ببرند

  • -3 سپاس بر شما که با انهمه مشغله جهت حل مسائل ومشکلات عدیده نیم نگاهی به ایثارگران بويژه اثارگران رزمنده داريد.لطفا در کنار خواسته های مطرح شده بحق دگر عزيزان ايثارگر قانون بازنشستگی پيش از موعد را درباره رزمندگان ايثارگر همچون دگر ايثارگران جانباز وازاده اعمال واجرا فرماييد تا در صورت تمايل ودرخواست بتوانند استفاده نمايند باشد که مرهمی شود هر چند کم بر ساليان سال فراموشی و بی توجهی به اين بخش از ايثارگران گه اگر نه بيشتر حداقل کمتر از دگر ايثارگران هم زحمت نکشيده و بل بيشتر متحمل بر دوش کشیدن سنگينی طاقت فرسای بار مسئولیت دفاع مقدس بويژه پس ازشهيد زخمی و اسير شدن همسنگران همرزمان و همقطارانشان بودند که تحمل فقدان واحساس عدم حضور ان عزيزان خود ضربه وزخمی دگر بود بر جانشان در کنار زخمهای بيشمار کوجک و بزرگ جسمی وروحی وجانبازيهای فراوانشان بويژه در بيرون راندن دشمن ونجات ميهن اسلامي و بسياري مواقع انتقال شهدا و نجات همان مجروحين و اسرا كه اكنون جانباز وازاده محسوب شدند وازهمه بدتربا انهمه مسئوليت بی توجهی و فراموشی انها درسالهای دور وپس از جنگ که برخی حتی ايثارگر محسوب ننمودنشان انهم با بهانه ای واهی به نام بار مالی که گويی فقط انها اضافه بودند حتی در اوج درامدها.سخن کوتاه کنم کلیه رزمندگان (ایثارگر) محسوب گردند وهر ماه حضور در جبهه های حق علیه باطل ١الی٢ درصد جانبازی حساب گردد(بدلیل أسیب های نه فقط جسمی که روحی -انها که در جبهه بودند میدانند واینکه هر روزش اگر نه یک سال اقلا یکماه بود و مصداق مشاغل سخت و زیان أور بل بسیار بالاتر) وگرنه هر طرح و لایحه أی ناقص وغیرمنصفانه وتوهینی است به همه شهدا،جانبازان وازادگان چرا که خود به خوبی میدانند که قبل از هر چیزى همگى در درجه اول (رزمنده )بودند.پس بدانید چه چیزی را چطور تصویب می کنید که روزی در پیشگاه حضرت حق بایستی پاسخگو باشید بویژه انها که خود جبهه هم بوده اند با درودی برشما والسلام.

  -4 جان بر كفان و رزمندگان سلحشور اسلام در جبهه هاي دفاع مقدس هر چه در توان داشتند در طبق اخلاص قرار دادند حال حق است اگر 1-پيشنهاد گردد به ازاي هر ماه خدمت در جبهه 1 الي2 درصد جانباز محسوب گردند.(بدليل أسيب های نه فقط جسمی که روحی -انها که در جبهه بودند میدانند واينکه هر روزش اگر نه يک سال اقلا يکماه بود و مصداق مشاغل سخت و زيان أور بل بسيار بالاتر) ومشكل بي مدركي يا از بين رفتن مدارك در عمليات وجابجايي هاي مختلف نيز حل مي شود سپاس بر شما که با انهمه مشغله جهت حل مسائل ومشکلات عدیده نیم نگاهی به ایثارگران بويژه ايثارگران رزمنده داريد چه زيبنده است اين پيشنهاد توسط ايثار نزاجا باشد که مرهمی شود هر چند کم بر ساليان سال فراموشی و بی توجهی به اين بخش از ايثارگران( رزمنده) كه اگر نه بيشتر حداقل کمتر از دگر ايثارگران هم زحمت نکشيده و بل بيشتر متحمل بر دوش کشیدن سنگينی طاقت فرسای بار مسئولیت دفاع مقدس بويژه پس ازشهيد زخمی و اسير شدن همسنگران همرزمان و همقطارانشان بودند که تحمل فقدان واحساس عدم حضور ان عزيزان خود ضربه وزخمی دگربود بر جانشان در کنار زخمهای بيشمار کوجک و بزرگ جسمی وروحی وجانبازيهای فراوانشان بويژه در بيرون راندن دشمن ونجات ميهن اسلامي و بسياري مواقع انتقال شهدا و نجات همان مجروحين و اسرا كه اكنون جانباز وازاده محسوب شدند وازهمه بدتربا انهمه مسئوليت بی توجهی و فراموشی انها درسالهای دور وپس از جنگ که برخی حتی ايثارگر محسوب ننمودنشان انهم با بهانه ای واهی به نام بار مالی که گويی فقط انها اضافه بودند حتی در اوج درامدها الحمدلله پس از ساليان رزمندگان ایثارگر محسوب شدند وخود به خوبی میدانيد که قبل از هر چیزى همگى در درجه اول (رزمنده )بودند.

  -5 بسم ا.با سلام بر مبنای قانون بنیاد شهید، رزمندگان جزجامعه هدف نيستند.با ارايه 1 الي 2 درصد جانبازي به رزمندگان جان بركف اين مشكل حل مي شود لطفا به اين سوال ومسئله فكر كنند بل شايد پاسخي منصفانه وخدا پسندانه بيابند :مگرعزيزان شهيد وجانباز و ازاده قبل از ان چه بودند .رزمنده نبودند . نه اينكه قبل از هر چيزي رزمنده بودند پس اساس ومقدمه تمام عناوين ديگر ايثارگر رزمنده بودن است .حال چطور اين اصل اساسي به فراموشي سپرده شده است ورزمنده مظلوم شد غير ايثارگر وهيچ امتياز درخوري بهش تعلق نگرفت.بنياد شهيد جانباز ازاده جهت رسيدگي به اموربعدا تشكيل شد اما چه كمكي به تشكيلات اعزام نيرو و رزمنده كه قبل از بنيادها وجود داشتند شد كه از خجالت ايثارگران رزمنده درايند و اگر شد چرا در نيامدند.ارتشي سپاهي دو لشكر الهي و ارتشي بسيجي سپاهي سه لشگر الهي يادمان نرفته اما گويا هنگام اعطاي امتياز وبه نوعي تقسيم غنايم تنها كساني كه مدنظر قرار نگرفتند همين رزمندگان بودند كه پايه و اساس دفاع مقدس بودند ايااين انصاف است

  -6 بسم ا….با سلام الحمدلله رزمندگان ایثارگر محسوب شدند میماند اینکه به ازای هرماه حضور در جبهه ۱ یا ۲ درصد جانبازی برایشان منطور گردد تا مرهمی باشد بر انهمه زخمهای جسمی و بویژه روحی که به چشم نیامد ؤدیده نشد و به حساب نیامد و اهلش میدانند والسلام

  -7 بسم ا… با سلام پيشنهاد مي گردد حال كه رزمندگان ايثارگر محسوب شدند 1الي 2 درصد جانبازي براي هر ماه خدمت رزمندگان ايثارگر در نظر گرفته شود درست مثل ازادگان كه جانباز محسوب شدند.فراموش نشود كه در غياب عزيزان شهيد جانباز و ازاده چه كسي بار سنگين مسئوليت ادامه نبرد با دشمن را بر دوش مي كشيد وچه جانفشانيهادر راه نجات ميهن اسلامي وحتي بسياري از همرزمان مجروح وبرخي اسرا واجساد پاك برخي شهدا و انتقا ل انها به نقاط امن پشت جبهه در اوج نبرد وخطر در عين دفاع جانانه و حملات سهمگين انجام داد . ان عزيزان همرزم وهمسنگر ايثارگر شهيد جانباز و ازاده گشتند ورزمندگان كه انهمه ايثار نمودند ورنج عدم حضور همرزمان را همراه با مسئوليت بيشتر ومضاعف بر دوش كشيدند مدتهاي مديد به چشم نيامدند و ايثارگر هم محسوب نگشتند حال با 1 الي 2 درصد جانبازي به ازاي هرماه خدمت باشدكه مر همي شود بر ساليان سال بي توجهي وبي اعتنايي وغفلت از رسيدگي به انها كه همه مي دانيم درواقع جان بر كف و جانياز نيز بودند وخيلي ها مداركي ندارند ويا در معركه عمليات تك وپاتك ورزم شبانه وروزانه وجابجايي ها از بين رفته است واين را همه مي داننداصلا مگر ميشود رزمنده بود وهيچ زخم كوچك وبزرگ جسمي و روحي از انهمه توپ وتانك وگلوله واتش وهواپيما وشيميايي وبطور كلي تاثيري از جبهه هاي جنگ ودفاع مقدس نگرفت افلا يتفكرون انشا ا…كه به فكرشان باشيد والسلام
  8 -بسم ا… سلام بزرگی تعریف می کرد هر قدر در اموزش زحمت بکشید وعرق بریزید درهنگامه میدان هر گونه مسابقه علمی ورزشی فرهنگی اقتصادی واجتماعی ورزمی ومبارزه بیشتر وبهتر نتیجه می گیرید وکمتر بأخت وتلفات می دهید . یاد مأموریت اموزشی رزم شبانه وتک روزانه افتادم وکلا اموزش های مختلف رزمندگان واینکه در تعریف مصوب کردند کسانی که مثلا ٣الی۶ ماه یا۶الی٩ ماه در جبهه بودند وحال ٢ موضوع مطرح می گردد:١-حداقل دوره اموزشی جهت اشنایی نسبی ومؤثر ٢الی٣ماه می باشد . ٢-چرا در احتساب مدت خدمت جبهه این مدت اموزش نادیده گرفته می شود. مگر بدون اموزش وتمرین ومأنور می شود وغیر از این است که اگر همین طوری بی اموزش یا کم اموزش جبهه بروی کارایی کمتر وتلفات بیشتر میشود کم نبودند رزمندگانی که بدلیل عدم یا کمی اشنایی با مثلا برخی سلاحها وروشهای مبارزه تن به تن یا حتی ماسک وشنا شهید مجروح وأسیر می گشتند مگر قرار است جبهه رفت وزود شهید مجروح یا أسیر شد وأین کم یا بی تاثیر و نتیجه بودن حضور بی اموزش یا کم اموزش را می رساندو اینکه چه کسی جبهه ها وسنگرها را حفظ می کرد که دشمن پیش روی نکند بل پسروی و عقب نشینی بکند وسر جایش بنشیند .پس واضح وصلاح ً وبل واجب است که دوره اموزش رزمندگان دفاع مقدس به طول مدت خدمت جبهه أضافه گردد وعجیب اینکه چرا تاکنون نشده بویژه هنگام تصویب تعریف رزمنده ایثارگر تا همگان بیشتر پی به ارزش اموزش ببرند وارج نهند والسلام

 480. عبیدالله

  باسلام من در سال اخر 66 تا سال 68 خدمت سربازی در سپاه پیرانشهر به صورت ماموریت خدمت سربازی را اتمام کردم ایا شامل کارت ایثار می شوم یانه واگر می شود به کجا مراجعه نمایم وچه مدارکی لازم دارم باتشکر شیخ زاده

 481. اسداله پیشدار

  باسلام من حدود 13سال تحت پوشش صندوق اینده ساز بودم اکنون برای تجمیع به تامین اجتماعی وجه درخواست میکنند اضافه از مبلغی که انتقال داده شده ومیگویند نقل و امتقال بین صندوق ها نباید پولی اضافه پرداخت گردد نه صندوق به تامین اجتماعی ایا درست است ؟؟؟

 482. گل‌محمدی‌میکاییل

  انشاالله‌این‌سری‌بجای‌۳۰‌ماه‌‌۳۰‌سال‌در‌منطقه‌میمانیم‌تا‌شماها‌‌مفت‌و‌مجانی‌به‌‌نون‌نوایی‌برسین.زمان‌جنگ‌‌خدمت‌سربازی‌۱۸‌ماه‌بودبا‌احتیاط‌۶‌ماه‌هم‌میماندیم‌بقیه‌را‌از‌کجا‌بیاریم‌اون‌آقایی‌که‌این‌حرفها‌را‌میزنه‌فکر‌کنم‌تازه‌به‌استخدام‌ارتش‌در‌امده،،شما‌مسولین‌‌به‌جای‌سنگ‌انداختن‌‌باید‌به‌فکر‌حق‌وحقوق‌سربازان‌رزمنده‌ایثارگر۸سال‌دفاع‌مقدس‌باشید.۲۵‌سال‌گذشته،تا‌حال‌دیناری‌دولت‌به‌ما‌پرداخت‌نکرده،ماسربازان‌ایثارگر،‌ازبچه‌های‌همین‌آب‌وخاک‌هستیم‌منشا‌اصلی‌ایثار‌وشهادت‌همین‌رزمندگان‌بودند‌که‌به‌جبهه‌میرفتند‌هدف‌همه‌یکی‌بوددفاع‌از‌ناموس‌واب‌وخاک.قرار‌هم‌نبود‌همه‌شهید‌و‌یا‌جانباز۸۰درصدی‌باشندباید‌افرادی‌هم‌میماند‌تااز‌این‌انقلاب‌و‌اب‌وخاک‌دفاع‌کند‌ما‌رزمنده‌ها‌ی‌ایثارگرشجاعانه‌ماندیم‌ودفاع‌کریم‌حالا‌‌دولت‌مردان‌ومسولین‌‌ازادانه‌زندگی‌میکنند‌فکر‌نمیکنند‌این‌ازادی‌را‌چه‌کسانی‌فراهم‌کرده‌اندحال‌هر‌کس‌‌یک‌ایرادی‌برای‌ما‌میگیرند،شما‌مسولین‌چرا‌طبق‌قوانین‌بین‌المللی‌سربازانی‌که‌از‌جبهه‌جنگ‌برگشته‌اند‌رفتار‌نمیکنید،ایا‌همه‌مسولین‌کشور‌بدون‌حقوق‌کار‌میکنند،بخدا‌یک‌روز‌هم‌کار‌نمیکنند،صادقانه‌قضاوت‌‌کنید‌بعداز۲۵سال‌حق‌وحقوق‌،ما‌رزمندگان‌ایثارگر‌را‌پرداخت‌کنیدتازمانی‌که‌به‌حق‌قانونی‌خودمان‌نرسیده‌ایم‌کسی‌را‌حلال‌نمیکنیم‌ودر‌اون‌دنیا‌ازدست‌شماها‌به‌حضرت‌امام‌خمینی(ره)شکایت‌میکنیم‌که‌در‌نبود‌شماما‌پیشکسوتان‌راه‌جهاد‌وشهادت‌را‌فراموش‌کرده‌اند،به‌امید‌ان‌روز‌که‌همه‌به‌حق‌خودشان‌برسند،رزمندگان‌۸‌سال‌دفاع‌مقدس.گل محمدی

 483. فاطمه

  با سلام
  من فرهنگی هستم و دو سال در منطقه جنگی خدمت کردم.آیا این کار در معافیت تک فرزند پسرم تاثیر دارد

 484. هادی ارسلانی

  آیا کارت ایثارگری شامل افراد خدمت سربازی در مناطق عملیاتی دوره قبل جنگ هم می باشد؟

 485. سالم

  باسلام وخسته نباشید بنده مدت 56 ماه درخط مقدم جبهه های جنگ مشغول بودم وسه بارمجروح شدم وبخاطراینکه کسی رانداشتم دنبالش نرفتم وفقط پنج درصد برایم در نظر گرفتن و24 ماه آنرابجای سربازی وو32 ماه آنرا بعنوان بسیجی هنوز کارت ایثارنگرفتم وهمسرم فرزندشهید میباشد که دریک درگیری توسط گروهک فاسد دمکرات به شهادت رسید هنوزهیچی نگرفتیم بخدابدون منزل وبدون زمین وحتی آرزوی وسیله نقلیه داریم حداقل یک بارباخانواده مسافرتی برویم افسردگی گرفتیم بارهادرخواست وام کردیم کسی توجهی نکرده

 486. محمد

  با عرض سلام و درود خدا .بنده عذرخواهم ازشما چون خودم میخواهم برای کارت ایثار پدرم بروم به سنندج از1500کیلومتر دورتر اگربروم حضورا به اینجانب کارت ایثار و کسری خدمت هم میدهند با تشکر

 487. طباطباییان

  با سلام اینجانب دقیقا از تاریخ 18/06/1359 از بدو جنگ تحمیلی تا تاریخ 11/09/1360 در جبهه های حق علیه باطل در جنوب کشور در گردان رزمی خسرو ابادسابق
  ژاندارمری مشغول خدمت بوده ام لطفا جهت دریافت کارت ایثارگری کجا مراجعه کنم راهنمایی بفرمایید .

 488. کاظم محظوظ

  سلام من در منطقه شلمچه شمیایی شدم و در پرونده من در ارتش لشگر 77پیروز خراسان گردان 326 توپخانه155خود کششی موجود است و کارت ایثار را با 28 ماه خدمت دریافت کردم شمیایی اعصاب الوده شدم والان خانوادهام در شرایت خیلی سخت با من زندگی میکنند و یک بار دنبالش رفتم یگانم تعید کرد که در منطقه شمیایی شدم ولی دکتر دختر جوان بود با من بعد صحبت کرد و اعصابم خراب شد دیگر نتوانستم کنترول کنم به من میگوید سیگار نکش گفتم من تا الان سیگار نکشیدم گفت همه این را میگویند تا در صدشان را زیاد کنند دیگر اعصاب برایم نمانده در ضمن 2 دختر دارم که الان با هم دانشجو هستند و ضع مالییم خراب استچه کنم راهنماییم کنید متشکر وممنون هستم مخلس شما رزمنده شمیاییدر ضمن شماره همرایم را میدهم با پیامک راهنماییم کنید باز هم متشکر وممنون هستم

 489. کاظم محظوظ

  شماره 09192691906

 490. ناصر

  سلام بنده مدت 24 ماه از سال 69 تا 71 در منطقه کردستان در ارتش خدمت کردم .دارای کارت ایثارگری کارکنان وظیفه نیز هستم.
  لطفا راهنمایی کنید که چه مزایایی به من تعلق میگیرد.

 491. ناصر

  در ضمن برای فرزند دانشجوی من نیز تحصیلاتی وجود دارد؟ باتشکر

 492. حمید آمین

  سلام بر تو که وقت خواندن برایم گذاشتی من و امثال من که 1337 بودیم و معافیت هم داشتیم داوطلبانه خدمت وجبهه رفتیم ومثل هزاران نفر دیگر می توانستیم نرویم آنها حتی استخدام دولتی در ادارات شدن وما جبه رفیتم و تا الان هم کار دولتی گیرمان نیامده این کارت بی خاصیت را برای تبعض وچه استفاده تقریبا برابر داده ایدرشادت های من ارامش بسیار بسیار نزد خودم وبازماندگان جنگ هست موضوع یا چیزی نیست یا اگر هست من هنوز هستم –خدایا شکر مارا به خودمان نسپار

 493. پقه

  با سلام و احترام
  مسولین محترم به فکر ایثارگران کارت وظیفه نیز باشید ،در وضعیت موجود کشور خیلی تحت فشار قرار گرفته اند . اونا که نباید از شما گدایی بکنند ،حداقل استفاده از بیمه بازنشستگی را 20ماه قرار دهید تا …
  با سپاس

 494. محمدنامی

  باسلام مدت 21 ماه در جبهه ودارای یک عدد کارت ایثار هستم خوشبختانه یا متاسفانه ترکش نخوردم ولی درزمان جنگ داوطلبانه به خدمت مقدس سربازی نایل شدم هم اکنون بازنشسته و بامشکلات عدیده مالی دست وپنجه نرم میکنم آیا میشود روزی برسد که این کارت ایثار گره ای از مشکلات ما را بازکند ؟

 495. م.م

  سلام
  پدرمنم خدمت سربازی خودشونو توکردستان گذروندن.بمدت 2 سال.کارت ایثارم گرفتن.ولی باعث تاسفه که هیچ مزیتی برای ایشون نداره.حداقل یه امتیازی توارگانا بهشون داده بشه.بیمه،شهریه دانشگاه و… .
  تواین جامعه ما هیچ چیزی براساس قانون پیش نمیره.اگرکارتی دادین پس باید براش مزیتیم در نظرمیگرفتن وگرنه نباید کارتی صادر بشه که بدنبالش توقعی ایجادبشه.مگه کارت صدآفرین دادین که ادم قابش کنه بزنه به دیواراتاق.

 496. ع.ف

  با سلام . گفته بودند برای ایثار گران دارای کارت ایثار وسابقه جبهه حقوق می دهند 24ماه منطقه دارم در سنندج ودر بانک حکمت ایرانییان حساب باز کرده اند این موضوع کی عملی می شود
  استان آذربایجانشرقی -تیمورلو

 497. س.خج

  باسلام ودعای خیر بنده مدت 28ماه در مناطق عملیاتی خدمت نموده ودارای کارت ایثار میباشم حالا می توانم برای معافیت پسرم وسهمیه دانشگاه از این کارت استفاده کنم همچنین چه مزایای دیگری برای این کارت ایثار وجود داری … باتشکر

 498. elham

  باسلام پدرشوهر من کارت ایثارگری دارد واسه پسربزرگش معافیت گرفت .آیابه این پسرشم میتونه کاری کنه.باتشکر

 499. سمیرا

  سلام پدرم سال 65 تا 67 در ژاندارمری ارومیه خدمت کرده است . ایا داداشم شامل کسر خدمت می شود تورو خدا جواب بدین اگر خبر دارین منتظرم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 500. حضرتقلی عزتی

  ایاکارت ایثارچه مزایاری داردوبه چه گسانی چه مزایای داردمن 5سال پیش کارت ایثارگرفتم اماهیچ چیزی ندیدیم میگفتن وام میدهیم خبری نشدتلفن09144914866

 501. مجید کاملان

  سلام البته از نوع درخواست من خیلی نوشته اند ولی بازم سوال میکنم . ایا جبهه ما با برادران بسیجی متفاوت بود که از هیچ امتیازی از کارت ایثار و 21 ماه. حضور در منطقه برخوردار نیستیم.لطفا بفرمایید برای چی کارت ایثار صادر شد. فقط افتخار شامل حالمون میشه .واقعا عدالت اینه . به امید جواب اگر جوابی باشه. با تشکر

 502. بابادی

  باسلام
  مدت دوسال ب عنوان سرباز وظیفه در جبهه های حنگ بوده ام…
  ایامیتوانم کارت ایثارگری بگیرم؟چگونه؟…….
  باتشکر09166814810

 503. منصور ابریشمی

  سلام
  در مورد گرفتن کارت ایثار چکار باید بکنم طول خدمت در منطقه 21 ماه و دوران خدمت سال 61 تا 63 می باشد و یا حداقل چگونه سوابق خود را بدون رفتن به لشگر 28 و لشگر ذوالفقار از همین تهران بگیرم جهت ارائه به نظام وظیفه برای کسر خدمت پسرم .
  09125100025

 504. اسمعیل مرادی لیفرجانی

  با سلام:
  درتاریخ 62/08/25بخدمت مقدس سربازی درنیروی انتظامی(ژاندارمری)سابق رفتم پس ازاتمام دوره آموزشی به آبادان،گاردساحلی خسروآباد اعزام شدم ودرتاریخ 63/03/17دراثراصابت ترکش خمپاره دشمن ازتمام بدن مجروح شدم ودرسال87 ازدرکمسیون پزشکی میزان15./.درصدجانبازی برای من درنظرگرفته شده وجهت تثبیت ارجاع داره شد به کمسون پزشکی نیروی انتظامی درتهران که آنجا هم میزان 20./.درصدتثبیت شده است که مدارک نزدامورایثاگران وجانبازان ناحیه انتظامی فارس موجود میباشد . باارسال مدارک فوق به امورایثارگران بنیاد شهید استان فارس میزان 5./.درصد برای بنده درنظرگرفته شده است که این امرازنظرمن باعث ذایع شده حق بنده میباشدخواهشمنداست وتقاضامندم دراین خصوص رسیدگی وپیگیری نموده تاحق اینجانب تذیع نگردد.با آروزوی پیروزی اسلام .

  والسلام علیکم

 505. اسمعیل مرادی لیفرجانی

  باسلام : مدت 14ماه به عنوان سربازوظیفه درجبهه جنگ علیه دشمن بعثی خدمت نموده ام آیا میتوانم کارت ایثارگری دریافت نمایم . چگونه لطفا” راهنمایی فرمایید. با آرزوی پیروزی اسلام . والسلام علیکم

 506. علی اکبر

  باسلام :مدت 24ماه درکردستان سال 64الی66خدمت کردم اعزام از ژاندارمری بود بعد به شهربانی دادند.بعد اموزش نیروی مشترک بودیم (هم ارتش -سپاه-ژاندارمری-شهربانی)پایان خدمت از شهربانی هست ایا برای ما کارت ایثار تعلق میگیره؟لطفا جواب دهید

 507. حسن براتی زاده

  با سلام سرکار خانم شایق اینجانب حسن براتی زاده درسال 61 الی 63 دوره سربازی همراه با دوره 6 ماه احتیاط درنیروی هوایی دزفول گذاردم .ومدارک جهت صدور کارت ایثارگری به امور پرسنلی وظیفه ستاد فرماندهی دزفول تحویل داده ومبلغ 2000 هرازتومان جهت تحویل کارت ایثارگری اینجانب توسط اداره پست داده شود. متاسفانه تاکنون نه ستاد فرماندهی واحد پرسنلی درفول بااینجانب ارتباط برقرارکرده است ونه اداره پست کارتی از سوی یگان مربوطه به اینجانب تحویل داده است . لازم بذکر است .که ازافراد سری اول هستم .که مارک تحویل داد ه ام.وهیچگونه رسیدی ازبابت تحویل مدارک ونه مبلغ 2000 هزارتومان بمن داد ه شده است .امیدوارم که نسبت به تحویل کارت ایثارگری و بی توجهی افراد مسئول اقدامات لازم صورت گیرد . شماره تماس :09163191424 -06133384259 اهواز-کیانپارس -خ 5غربی فازیک پلاک85 واحد11 کدپستی :61558 – 36538 باتقدیم احترامات حسن براتی زاده

 508. دانیال

  باسلام ببخشیدمیخواستم بپرسم من پدرم کارت ایثارگری نظام وظیفه داره ایامن توکنکورسهمیه دارم

 509. ک.م

  با سلام چندین بار در سایت نامه نوشتم ولی خبری نشد باز هم میگویم من در منطقه شمیایی شدم و بنیاد شهید رفتم نامه ای به من داد که یگانم ان را تایید کند وان را از پرونده ام بیرون اورد که من شمیایی شدم و من را به دکتر فرستادن اسپرتومتری و عکس وغیره فرستادن و دکتر اخر باید من را ویزیت میکرد دکتر خیلی جوان اول به من گفت سیگار نکش من در عمرم لب به سیگار نزدم گفتم که خانم دکتر من در عمرم سیگار نکشیدم ان گفت همه این را میگویند که درصد زیاد بگیرند اعصابم نکشید گفتم تو در این دنیا نبودی من شمیایی شدم ان هم گفت 2ماه دیگر از لویزان جواب را بگیر رفتم نوشته بود سالم است شما بگوید شمیایی به خودی خود خوب میشود چرا هر روز اعصابم خراب تر میشود و 2 دختر دانشجو دارم و کارت ایثار گرفتم که در ان قید شده 28 ماه در منطقه بوده ام ودر ضمن در سایت نوشته است که به سربازان دوران جنگ حقوق میدهند ان را هم راهنمایی کنید شماره اینجانب 09192691906 میباشد اگر امکان دارد با پیامک جواب سوالهایم را بدهید ممنون ومتشکرم تو را خدا راهنماییم کنید

 510. ک.م

  با سلام ایا چطور میتوانم با سرهنگ مجتبی جعفری را ملاقاتکنم اگر امکندارد ادرس ان را به اینجاب پیامک کنید 091926 91906 پیشا پیش از شما کمال تشکر را دارم ممنونومتشکرم

 511. حسن براتی زاده

  با سلام سرکارخانم شایق .اینجانب حسن براتی زاده جانباز متاسفانه 5درصد موج اعصاب وروان که درتاریخ 93/09/23 مارک لازم درخصوص ایثارگران ومشکلات وعملکرد ارتش جمهوری ایران درگزارش توسط سایت خودتان برایتان نوشتم .متاسفانه شماوسایر فرماندهان قادر به انجام کاری نمیتوانید باشید .چرا ازما مردم میخواهید .مشکلاتمان بازگو کنیم. این ازبابت خودم عنوان میکنم .بنده 36سال ازنظام جمهوری چیزی بعنوان عدالت ندیدم .که الاان خوشباور باشم ازسوی کارت ایثارگری جزاینکه میخواهید اطلاعات اماری نیروهای رزمنگان را بدست بیاورید چیزی درش نیست. اگرزمانی جنگ شود .بهتر است .ازنیروهای سوریه-لبنانی -فلسطینی ها ونیروهای بدر عراقی کمک بخواهید. وخدمات کارت ایثارگری را هدیه کنید به رزمندگانی که نامشان رابردم . وعده های سرخرمن دیگر برای ارزشی ندارند. درخاتمه اینرا بدانید سوالاتی که ارایه میدهیم خودتان رامکلف کنید جواب انها رابدهید .نه جراعت نکنید جواب ندهید . فکرمیکنید بردهایتان هستیم .والسلام .09163191424 حسن براتی زاده

 512. علی

  سلام
  18 ماه حضور وظیفه واحتیاط درارتش وکارت ایتارگری دارم و سه ماه هم ازبسیج هنوز نتوانستم کد 12رقمی برای ارایه به دانشگاه علمی کاربردی برای خودم بگیرم

 513. غلامعلی اصلاحی

  رزمندگان پاسدار کمیته های سابق جهت دریافت کارت ایثار به کجا مراجعه نمایند

 514. علی اکبر

  من متولد 45 هستم که از سازمان ارتش به خدمت سربازی اعزام شدم
  که در اواخر خدمت در لشگر 81زرهی در منطقه شیخ صالح در اثر حمله هوایی دشمن وقت شیمیایی شدم که به بیمارستان ارتش کرمانشاه اعزام ودر انجا به مدت 18روزبستری شدم که به استراحت پزشکی رفتم بعد از اتمام استراحت دوباره به منطقه رفتم ودرعملیات مرصاد شرکت نمودم وخدمتم رابا28ماه به اتمام رساندم بعداز زنده شدن پرونده درمانی به کمیسیون پزشکی جهت تعیین جانبازی به بیمارستان504و505 مراجعه نمودم که نتیجه ای نگرفتم درحالی که حدود25سال هست که از تشنج رنج میبرم به پزشک مراجعه نمودم که گفتند اثرات شیمیایی است لذا خواهشمندم این بنده را راهنمایی کنیید وجواب بدید به ایمیل ارسالی باتشکر از زحمات شما……

 515. علی محمد

  با عرض سلام
  من متولد 44 هستم و از سال 65 تا 67 بمدت 28 ماه در نیروی دریایی بندرعباس به خدمت مشغول بودم. آیا برای پسرم که تازه به خدمت سربازی رفته است میتوانم از قانون کسر خدمت استفاده کنم؟ لطفا مرا راهنمایی کنید. در ضمن از دوستان من که با هم خدمت کرده ایم برای فرزندش چند سال قبل از این قانون استفاده کرده است.
  با تشکر از شما … منتظر پاسختان هستم

 516. غلام رضا فیاضی

  با سلام و خسته نباشید .من نمیدانم جواب این همرزمانم را چطوری وکه باید بدهد.همرزمانی که گرد پیری بر موها وروهشان نشسته است .و با اعتماد به اعتقادات وفرمان رهبر عزیزمان امام خمینی بادلو جان دشمن را عقب راندند .من تمامی دوران سربازیم را در سومار بودم ودر خط اول جبه راننده سرهنگ درافشان وبعد سرهنگ نصیری زیبا بودم ومدتی هم در دیدبانی خط انگشتی سومار .ومیدیدم که از سرهنگهایمان گرفته تا سربازان صفر که چجوری ناقصول اضو شهید ویا موجی میشدند وباز هم با دلو جان وبا قیرت ایستادگی میکردند.وسوالم اینه که جرم ما بازماندگان چه میباشد که با احساسمان بازی میشود. بخدا قسم ما هیچ طمح مالی نداریم وفقط نیاز به قدر دانی درحضور همسر و فرزندانمان داریم تا قدر دانی شما مسعولین و اعتقاد ما الگوی فرزندانمان باشد. وکارتمان را که حتی ایستگاه بلیت اتوبوس هم قبول نمیکند . چه برس به اداره بیمه ویا دانشگاه فرزند ویا….. وانها به ریش سفید ما می خندند .لطفن جواب رزمندگان را بدهید. با تشکر.درود بر رهبر انقلابمان .

 517. غلام رضا فیاضی

  lمسعولین که میدانند هیچ وقت خدمت سربازی از 21 ماه خدمت و6 ماه آموزشی بیشتر نبود واگر سربازی میخواست داوطلبانه هم حضور داشته باشد نمی گزاشتند . پس چرا هی 30 مه 30 ماه را از این بندگان خدا میخواهید. البته من سربازانی را در خط اول دیده ام که همان هفته اول در جبه ویا هفته آخر خدمت یا شهید شدند ویا جانباز ویا موجی وعصبی ولی هیچ سربازی را ندیدم که 30 ماه خدمت کند .با تشکر .

 518. حمیدرضاسیستانی زاده

  باسلام
  من30ماه خدمت کردم آن هم تهران 4ماه بیشتربود2ماه هم گفتندچون شماخط مقدم نرفتیددرصورتیکه تهران منطقه جنگی اعلام شده بودومن درحال رفتن به پادگان براثرافنجارموشکی که دربیمارستان نزدیکه یگان آموزش دهنده منفجرشددچارموج گرفتگی شدم یک مدت گفتم ولی جزمصخره شدن نتیجه ای نگرفتم چنگ شدن انگشت های دستم رابهانه مرخصی دانستندحالاهم میدانم نه اون کارت شمابدردمیخوردنه اینکه حرفهای من راکه حتی محل خدمت وانفجارموشک مشخص هست راکسی اهمیت خواهدداد، 30ماه خدمت ازسال شصدوشش تاشصدنه، موج گرفتکی، همه بکنار،شماهم ماروسرکارگذاشتید

 519. هوشنگ صارمی

  با سلام می خواستم از اقای پرزاد مشیری خواهش کنم ترتیبی دهند تا من با پدرشون که از دوستان صمیمی بودیم بتونم تماس داشته باشم واقعا لطف می کنید یک دنیا تشکر.

 520. محمود اکبرزاده

  بنده در لشکر 77 کردان 110 گروهان 3 خدمت کردم وبعد از شش ماه در عملیات ازاد سای خرمشهر در سال 61جانباز شدم وبرایم حقوق تعین کرده اند ولی سازمان تامین اجتماعی ارتش میگوید هیچ سابقه ای از جانبازی وجبهه در پرونده شما ثبت نشده وباید بروی یگان خدمتی خودت ایا خدا را خوش میاد که بعد از سی سال لشکر 77 مشخصات جبهه مرا در سیستم ثبت ننموده الان مسافتی را باید طی کنم وبا صرف هزینه وهزار مشکل به مشهد بروم ایا راه دیگری ندارد مثلا از طریق پست یا فاکس یا تلفنی مشکلم حل شود

 521. بهمن امانی

  l من درسال62 لغایت 64 در منطقه جنگی ایلام مشغول انجام خدمت نظام وظیفه بوده ام خواهشمنداست در این خصوص مرا راهنمایی فرمایید برای استفاده کارت ایثار جهت تخفیف خدمت سربازی فرزندم

 522. بهزاد

  با سلام و خسته نباشید
  من پدرم در سال 66 68 در لشگر 88 زرهی زاهدان خدمت کرده است.و خودم اول برج 12 اعزام هستم.میخواستم بپرسم بدون کارت ایثار هم میتوانم از کسری خدمت استفاده کنم؟و اینکه برای دریافت کارت ایثار چه مراحلی اید طی شود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟لطفا راهنمایی کنید با تشکر

 523. ولی اله کلاته میمری

  سلام من مدت بیست ماه خدمت سربازی 62 تا64در جبهه بودم که شش ماه ان دوران احتیاط بود ابتادر لشگر زرهی قزوین بودم وشش ماه احتیاط در گردان قدس لشگر اورمیه وتاکنون اقدام به کارت ایثار نکردم باید چکار بکنم واز چه طریقی اقدام نماییم ممنون

 524. احمد کسرایی

  با سلام ای کاش شفاف با سربازان و همه رزمندگان دفاع مقدس پاسخ داده شود.

 525. ابولفضل رستم زاده

  با سلام اینجانب ابولفظل رستم زاده استخدامی سال 1356 ارتش جمهوری اسلامی ایران بودم که درسال 1368 بعد ازانکه کامل درجنگ 8ساله بودم که مرااخراج نمودند.دلیل اخراج اینجانب غیبت درجنگ 6 ماه بوداما بعد از6ماه برگشتم و2سال اخررابدون حقوق خدمت کردم اما به ناحق مرا اخراج نمودندوانها رابه خداواگذارکردم.ولی الان با6 فرزندواجاره نشینی چه کنم خودم درتاکسی تلفنی کارمی کنم بامخارج چه کنم.ازسال 68 که اخراج شدم یک 1000 تومانی به اینجانب ندادندبیمه خودم قطع شدحقوق قطع شدهمه چیزقطع شدفقط مگرزمان مرگ مافرا رسد که کسی ازما سری بزند.من همان رزمنده هستم که 8سال سابقه جبهه دارم جانم را صادقانه درراه میهنم گذاشتم ومردانه جنگیدم همه چیزدرپرونده ام موجوداست اما الان تحت فشارهستم تورابخدابرای من کاری کنید.دستانم عارضه شیمیایی است ولی کسی انگارمرانمیبیند.ماهمان شهیدان زنده ایم.نزدیک به 15 نامه به هرکجا که فکرکنیدفرستادم دریغ ازیک جواب نمی دانم به بچه هایم چه بگویم اقا جان سیدبزرگواررهبرم جانم به فدایت کمکم کن به خاطرشما جان چه ارزشی داردمن هنوز همان رزمنده ام. مرا ناامید نکنیداگرراهی نیست لاقل بگویید به ما با تشکر.

 526. نادر زمهریری

  سلام اینجانب نادر زمهریری متولد 1343 صادره از کرمانشاه که در سال 63/7/15 تا 65/9/15 خدمت مقدس سربازی در(تیپ55هوابرد شیراز)که در منطقه عملیاتی خدمت نموده ام لازم به ذکر است که به مدت 1 سال پیش مدارک مورد نیاز کارت ایثار را توسط اداره پست کرمانشاه(پست شهید قندی) به تیپ 55 هوابرد ارسال نموده ام ولی هیچ گونه جوابی دریافت ننموده ام و کارت ایثار خود را دریافت نکرده ام خواهشمند است در مورد این موضوع من را راهنمایی یا اقدام به بررسی مجدد انجام دهید با تشکر نادر زمهریری

 527. محمد

  من از سال 1360 تا سال 1362 در پدافند هوایی پادگان دو کوه (ارتش) اندیمشک خدمت کرده ام ایا کارت ایثار گری به من تعلق میگیرد یا نه . لطفن راهنمایی بفر مائید.

 528. علی

  سلام
  آیا افراد ایثارگر از حق بیمه برخوردار می شوند؟(با 25 ماه حضور در جبهه)

 529. مجيد

  سلام و خسته نباشید تا کنون چند بار مدارک جهت کارت ایثار و جانبازى مدارک ارسال کردم ولی تاکنون پاسخی براى من نیامده چه کنم

 530. مجید استادی جم

  سلام بنده 20ماه سابقه خدمت در جبهه را داشته ام میخواستم بدانم میتوانم با20سال سابقه بیمه خود را بازنشسته اعلام کنم؟

 531. فرهاد

  بنده از مورخ 61/5/15 تا63/2/15 به مدت 21 یک ماه در لشکر 92 خدمت نمودم. سوالم این بود آیا کارت ایثارگی و خدمت در جبهه شامل بنده می شود؟ اگر جواب آری است چه مدارکی نیاز است؟ با تشکر

 532. رسول علیزاده

  امتیاز کارت ایثار برای حقیر که 21 ماه در سخت ترین شرایط خدمت کردیم چیست

 533. علی

  باعرض سلام من سال 63 با علاقه شدید وارد ارتش شدم و بعد از اموزش به جبهه اعزام شدیم تا سال 72 در منطقه جنگی بودم بعلت مریضی پدرم درخواست انتقالی کردم مورد موافقت قرار نگرفت چون سرپرست خانواده بودم هرماه باید از قصر شیرین به شهرستان مراغه برای سرکشی به پدر و مادرم سر میزدم به همین خاطر حدود یک سال فراری شدم بعد از یک سال نامه اخراجی من امد و رفتم تصفیه حساب کردم بدون هیچ گونه مزایایی بعد از 7سال فقط تنها چیزی که برای من دادند کارت ایثار با قید دو سال در جبهه برای رضای خدا کمکم کنید ایا این تهسیلات برای من تعلق می گیرد متشکرم
  علی عزیزی از شهرستان مراغه

 534. مرادي

  باسلام.پدر من متولد 1331 میباشد که بمدت یکسال و پنج ماه در جبهه حضور داشتن. سه سال پیش یک کارت ایثار کارکنان وظیفه از طرف نزاجا بهش دادن که هیچ امتیازی تا الان شامل حالش نشده حتی کد رهگیری هم ندارد ما یک خانواده هشت نفره هستیم که همگی تحصیل کرده و بیکار با یک پدر مسن کارگر.خاهشا راهنمایی کنید چکار کنیم تا امتیازی به پدرم تعلق بگیره

 535. غلام رضا مهدی پور

  واقعآ مسخره است اینجانب 24 ماه جبهه دارم وکارت ایثار هم دارم و پنچ درصد جانبازی هم دارم هنوز بیکار هستم هیچ چیز شامل من نمی شود می گویند اگر چیز می خواستی باید دو بار شهید میشدی …….
  خوب اگر شهید می شدم کی از شهید شدن من استفاد می کرد …
  حتمآ توی قبرم برایم بهشت در ست میکردند ….

 536. مهدی

  چرا کسی به سوالات جوابی نمیدهد؟؟؟؟؟؟
  پدر من 24 ماه در جبهه خدمت کرده و کارت ایثارگری دارد و هیچ امتیازی ندارد و بیکار است.آیا در سال جاری حقوقی به ایشان تعلق میگیرد؟در ضمن از سال 64 تا 66 در جبهه خدمت کرده است

 537. عزیز حسنی

  باسلام
  اینجانب عزیز حسنی در سال1368 درقرارگاه عملیاتی غرب در مطقه سومار به خدمت مقدس سربازی اعزام شدم پس از 3ماه آموزشی 21ماه در منطقه عملیاتی غرب واحد پیاده یگان دژبان در پاسگاهای مختلفی خدمت کردم آیابه اینجانب هم کارت ایثارگری داوطلبانه تعلق می گیرد . با سپاس از همکاری شما

 538. عبدالله حسینی ناصر

  باسلام وخسته نباشید بنده کارت ایثار حضور درچبهه رادریافت نموده ام ولی متاسفانه بجای 25 ماه حضور درجبهه یکسال و شش ماه و بیست سه روز درکارت قید شده وشماره روی کارت عدد 00426033 ثبت شده درصورتیکه به سایت مراجعه کردم شمار کارت بنده 100460739 مباشد نمی دانم چرا باید چنین مغایرتی درکارت وجود داشته باشد البته این کارت هیگونه مزایایی برای بنده نداشته است خواهشمند است برسی فرمائید.باتشکر

 539. جعفر

  باسلام عرض ادب اینجانب دارای کارت ایثار میباشم که جمعا 32ماه میباشد چکونه میتوانم از پرداخت حق بیمه معاف شوم خواهشمندم این حقیر را راهنمایی فرمایید باسپاس

 540. شمس الدین آهنگر

  سلام من دردوران جنگ بصورت داوطلب درارتش18ماه رادارم ودرسوابق اینجانب درگردان خدمتی موجوداست امادرکارت ایثارگری ارتش4ماه قیدشده سوال من این است برای رفع اشکال به کجامراجعه کنم باتشکر

 541. عبیدالله

  سلام علیکم،پدر اینجانب دارای کارت ایثارگری وبا21 ماه حضور درجبهه والبته بیکار با55سال سن .
  آیا مزایایی برای ایثارگران درنظر گرفته شده یاخیر؟
  منتظر جوابتان هستم.باسپاس

 542. محمد

  باسلام درزمان سن جوانی بدون انتظارازهرگونه خواسته و بی ریا وبدون غش خالص و مخلص رفتیم ودرمقابل متجاوزایستادیم خداراشکر پیروزهم شدیم متاسفانه یاخوشبختانه صدمه ای ندیدیم و به خانه برگشتیم وحالا صاحب کارتی هستیم به نام کارت ایثار دلمان به همین هم خوش است . سود داشتن ویانداشتن آن با مشتی خاک خاتمه مییابد که بر چشمان مان درزمان فوت میریزند ماکه چیزی نداریم که جواب بخواهیم پس بدهیم به قول بهلول ( بهلول و نون خرقه ) وپرید ازروی آتش . نمیدانم انان که وجوه بیت المال را خوردند و تمام اختلاس هایی که ازابتدا تابه حال انجام دادند چگونه خواهند توانست جواب مردمی که یفقط به فکر روزی حلال بودند را بدهند

 543. قاسم فردین

  سلام.بنده درسال 1368 درحین معموریت زخمی شدم ولی تاحالا موفق نشدهام جوابی از تیپ35تکاور بدست بیاورم درصورتی که ازبیمارستان نامه دارم ولی تیپ می گوید باید صورت صانحه داشته باشی ایابنده مسئول گم شدن ان هستم لطفاپیگیری فرماید.
  متشکرم
  کردان 750گروهان ارکان

 544. خسرو حاجی علی عسگر

  با سلام، ببین برادر شاید نیمی از ما به اصطلاح شما کهنه سربازان دفاع مقدس به شکل های مختلف مرحوم شدیم و نیستیم دیگه مگه چقدر از ما باقی موندیم وجدانا انصافه که هیج جا ما رو به هیچی حساب نمی کنن و ارزشی برای این کارتی که دستمون دادین قائل نیستن، در واقع نه فقط به حضور و زحمات من نوعی بلکه به اون فرمانده یا روسایی هم که من تحت امر شان بودم و جانم مانند همه رزمندگان کف دستم بود و خدمت می کردم ، توهین مستقیمه یعنی این کارت ایثار مثل یه بادکنک قرمزدست یه طفل دادنه پس بیخود مارو بیشتر از این شرمنده نکنین، به قول یکی از بچه ها که نوشته بود مگه دشمن با ما رفیق بوده و مارو با گلوله نمی زده ؟ این حق و نا حقه این تضییع حقوق سربازان بی ادعا است، واقعا این همه تبعیض باید باشه بین کسی که در مجموع 6 ماه در جبهه حضور داشته و امثال منی که 23 ماه از خدمت 27 ماهه سربازیم را بدون دوره احتیاط به عنوان درجه دار وظیفه در منطقه جنوب غرب صادقانه و مخلصانه انجام وظیفه کردم و بارها . بارها به طور معجزه آسایی جان سالم به در بردم و هر بار که از مرخصی 1 هفته ای بر می گشتم با ذکر شهادتین وارد منطقه عملیاتی می شدم ! آخه پدر آمرزیده ها واقعا چه حسابی کردین که به فکر صدور این کارتها افتادین ؟ خوب من الان یکیش رو دارم خوب حالا چی به دردم میخوره؟ اتوبوس مجانی یا نصف قیمت سوار میشم؟ فرزندم از سهمیه دانشگاه بهره منده؟ در اماکن اجتماعی و تفریحی و ورزشی بلیط نیم بها یا رایگان دارم؟ و و و … نه هیچکدام ! پس حق دارم بگم مثل بادکنک قرمز دست بچه دادنه ؟ الهی چنان کن سرانجام کار —– تو خشنود باشی و ما رستگار آمین

 545. رجب شیبانی راد( بندار)

  با سلام بنده یک بسیجی رشد کردم و تا انقلاب آقا و سرورمان یک بسیجی خواهم بنده در زمان جنگ 9 ماه جبهه رفتم و به درجه جانبازی هم نایل آمدم و مدت 28 ماه هم خدمت مقدس سربازی را در زمان جنگ خدمت نمودم سه ماه زابل و 8 ماه مرز افغانستان و 17 ماه را در مرز ترکیه شهرستان خوی با بدترین امکانات ولی جبهه حساب نشد . ما را به منظور جبهه از تایباد بردن و در منطقه ای که خدمت می نمودیم من بیسیم چی رابط یک گردان عملیاتی بودم ولی جبهه حساب نشد و اگر حساب شده ما از شهرستان خوی دوریم و خبر نداریم اگر راه حلی است ما را مطلع نمایید . با تشکر شیبانی راد

 546. بهرا م

  پاسخ دهید کارت ایثار سربازان ژاندارمری در سالهای 62تا64 جه شد

 547. بهرا م

  کارت ایثار ژاندارمری چی شد کی پاسخ میدهد با تشکر

 548. بهرا م

  با سلام ازمسئولین میخاهم در ارتباط با کارت ایثارگری انهائی که در ژاندارمری خدمت کردن توضیح دهند با تشکر

 549. بهرا م

  با سلام ازمسئولین میخواهم در ارتباط با کارت ایثارگری انهائی که در ژاندارمری خدمت کردن توضیح دهند من در شرف بازنشستگی در اداره میباشم لطفا سریعتر پاسخ دهید با تشکر

 550. بهرا م

  کارت ایثارگری ژاندارمری ندارم از کجا و از کی پیگیری کنم با تشکر

 551. ناشناس

  با سلام.
  من برای کارت ایثارگری ثبت نام کرده ام. چگونه می توان کارت ایثارگری را پیگیری کرد و بدانیم که الان در چه مرحله ای است؟
  اگر بخواهیم سریعتر کارمان انجام شود باید از کجا اقدام کنیم؟

 552. سعید یازرلو

  اصلا برای چه منظوری به بنده 21 ماه جضور در خط مقدم جبهه جنگ تحمیلی صادر شده است … و به چه درد من میخورد … بنده چه تقصیری دارم که جبهه جنگ شهید ویا اسیر ویا مجروح نشده ام … لطفا مسیولی جواب من و یا امثال من را بدهند … /

 553. علی

  سلام و درود به همه عزیزانی که رفتند از اب و خاک کشور اسلامی جانانه دفاع کردند از ارتش . سپاه بسیج و غیره یک سوال از مسولین محترم دارم من 21 ماه سال 64 الی 66 در جنگ بودم از کردستان تا جنوب کارت ایثار که به ما دادند چه مزایایی داره ایا دل ما خوش باشه فقط کارت داریم . البته من نرفتم جنک که کارت ایثار بگیرم . حالا که محبت کردید دادید به ما حداقل یک مزایایی هم براش برخوردار میشدید

 554. محمد19

  سلام تورو خدا جواب بدین
  من به همراه پدرم ب پادگانی ک پدرم در آنجا خدمت کرده رفته ایم و گفته اند پرونده پدرتان امحاء(سوزانده)شده است و هیچ چیزی نمانده است حال ما چگونه باید سابقه جبهه پدرمونو در بیاریم؟؟؟از کجا پیگیری کنیم؟؟ آیا مدارک در جاهای دیگر هم میتوان یافت؟

 555. علی

  سلام من 20 ماه کارت ایثار دارم چند ماه از خدمت پسرم کسر میشه

 556. امیر

  با سلام

  بنده یه سوال دارم در خصوص سهمیه استخدامی 5درصد که در استخدامی ها جدیدا اضافه شده در خصوص رزمندگان دفاع مقدس
  این سهمیه چرا به سپاه داده شده اما به ارتش یا ژاندارمری داده نشده است یعنی مرجع تعیین کننده اش سپاه است فقط و فقط به کسانی تعلق می گیرد که از طریق سپاه اعزام شده اند به جهبه نه ارتش و ژاندارمی ؟؟؟ یعنی جبهه رفتن تفاوت داره ؟والله این دیگه خیلی حرفه ؟؟؟؟؟از او حرفاس چرا مسعولین پیگیری نمی کنند که حق دیگران ضایع نشه ؟؟؟

 557. محمد

  احتراماً اینجانب ورودی مهر ماه 1363 و فارغ التحصیل اسفند ماه 1368 که در تاریخ 02/12/1366 با گذراندن تعداد 97 واحد درسی با توجه به شرایط جنگ تحمیلی از طرف دانشگاه مذکور بعنوان طرح 6 ماهه دانشجویی جهت اعزام به جبهه های جنگ تحمیلی به سپاه چهارم بعثت کرمانشاه( باختران ) معرفی شدم . لذا پس از گذراندن مدت 6 ماه 17 روز که بعنوان کسر خدمت محسوب گردید، در تاریخ 21/06/1367 طی نامه ای از طرف سپاه چهارم بعثت کرمانشاه ترخیص وجهت ادامه تحصیل به دانشگاه بازگشتم . شایان ذکر است که در مدت 6 ماه و 17 روز دوره آموزشی را در پادگان آموزشی کربلا در اطراف سرپل ذهاب و مابقی خدمت را در منطقه غرب در داخل خاک عزیزمان و همچنین در شهر حلبچه عراق بوده ام و در عملیات مرصاد نیز شرکت داشتم . لذا پس از مراجعات متعدد و با توجه به زمان و مدت و محل حضور در جبهه و اینکه حین تحصیل به جبهه اعزام شدم ، نتوانستم رزمنده بودنم را ثابت کنم . خواهشمندم راهنمایی کنید . محمد از رشت

 558. قربانی شبرنگ

  با سلام اینجانب در سال های 60-61حدود 11ماه در جبهه های جنگ تحمیلی بعنوان بسیجی در شهر کامیاران خدمت کرده ام ایا این شرایط به من تعلق میگیرد؟

 559. رسول رنجبرمنجيلي

  سلام مدت25 ماه درلشگر 88 زاهدان درجبهه ها بودم 11ماه بسیجی جبهه بودم موجی وشیمیایی هستم چندین بار ایثارگران تهران مراجعه کردم مثل گوسفند باما برخورد شد دوتا سرباز نشستن کار انجام بدن من نمیدانم اینهمه افسر ودرجه دار اونجا چیکارمیکنن ولی ما که36 ماه جبهه بودیم هیچکس جواب ما را نمیدهد پول درمان نداریم …

 560. حسین حبیب زاده

  باسلام من سرباز دوران جنگ هستم و در ژاندارمری خدمت کردم سال ۶۲ ال ۶۴ اروند کنار نیروی انتظامی کارت ایثارگری به ما سربازان ژاندارمری نمی دهد انگار ارث باباشان را میخوان بدن متأسفانه ستاد کل نیروها ی مسلح حرفش در نیروی انتظامی خریدار نداره

 561. حسین

  اباسلام باکارت ایثارگری 3سال خدمت درجبهه هستم درتاریخ 1392/01/28نیروی دریایی یثارگران بندرعباس مدارک جبهه وتایید پژشکی برابراصل شده بادرخواست اینجانب بندون نامه اداری تحویل اینجانب جهت ارسال به تهران قسمت نیروی انسانی ایثارگران ارتش دادم ایثارگران تهران طی مکااتباتجهت استلام به نیروی ایثارگران بندرعباس اصل پرونده راخواان هستدندجهت صدوررای کمسیون 120 که ایثارگران بندعباس ازارسال مدارک امتنامیکند حالا به مدت دوسال ماسرگردان هستیم باید چه کارکنی وبه کجا شکایت کنیم

 562. کاظم محظوظ

  سلام خواهشن راهنمایی کنید کارت ایثار به مدت 28 ماه دارم و در منطقه شلمچه شمیایی شدم ایا از کارت ایثار برای فرزندانم دو دختر برای دانشگاه چطور میشود استفاده کرد و حقوق به رزمندگان را چطور و کجا باید رفت به جریان انداخت و شمیاییم را چطو بگیرم اعصاب ندارم دنبالش میروم اخرش حرفی میزنند که سیگار نکش اعصابم به هم میریزد خراب میکنم تو را به جان پدر ومادرت و فرزندانت که همگی سالم باشند راهنماییم کنید شماره تماس 09192691906میباشد و شماره شناسایی کارت ایثار این میباشد2000430799میباشد کمال تشکر را از شما دارم ممنون و متشکرم و خسته نباشید

 563. رزمنده

  سلام
  خسته نباشید.
  من شش ماه و ده روز جبهه ( بصورت بسیجی داوطلب ) دارم . چون جبهه ام متوالی نیست برایم ارزش قائل نشدند.
  آنوقت من محصل بودم و مجبور بودم که به امتحان بر گردم.
  ای کاش در همان سه ماه اول کمی زخمی می شدم تا از همه ی امتیازها و تسهیلات استفاده می کردم.
  الآن نه فرزندانم می توانند از امتیاز مدارس و کنکور استفاده کنند نه خودم از امتیاز اداری بر خوردارم و نه می توانم از امتیازات وام احداث مسکن بهره مند شوم. البته ما آنوقت از این چیزها پیش بینی نکرده بودم و نمی دانستیم که چه بلایی به سر کشورمان خواهد آمد و به خاطر این چیزها به جبهه نرفته بودیم. اما حالا که برخی نا عدالتی ها دیده می شود آدم تأسف می خورد و به زیر سئوال می رود.
  خواهشمندم این گلایه را که سخن خیلی ها هست به گوش مجلس برسانید تا عدالت بر قرار گردد.
  قدر رزمنده ی داوطلب بسیجی از کسی که از دفاع فرار می کرد اما زخمی جزئی بمب باران در شهر است و از سربازی که در آموزش اجباری ، کمی زخمی شده است، بسیار پایین است.
  .
  آن زمان که خیلی ها در زیر آتش دشمن، سوراخی برای فرار می گشتند، محصلی احساس و غیرتش به جوش آمده، کتابش را به زمین گذاشته ، بصورت داوطلب بسیجی ، دو سه ماه به جبهه رفته ، ایثار نکرده است اما همکلاسش چون در بدو ورود در بمب باران قرارگاه لشگر عاشورا در صحرای دزفول کمی زخمی شده است ، ایثار کرده است.
  .
  آیا من باید حتماً زخمی می شدم تا ایثارگری ام ثابت می شد؟
  پس ایثار به چه می گویند؟
  آیا آن کسی که کتابش را به زمین گذاشته و روانه ی جبهه شده ایثار نکرده؟! چرا با عنوان متناوب و متوالی ، انگیزه ی خیلی ها را از بین می برند؟!

 564. کریمی

  سلام بنده از زمان جنگ 10 ماه جبهه دارم و محل خدمتم شهرستان اشنویه بوده نیروی ژاندارمری سابق بودم آیا کارت ایثار به اینجانب تعلق می گیرد.
  با تشکر علی کریمی از سبزوار

 565. قاسم

  سلام بنده 27ماه درمنطقه بودم. من در لشکر77گردان 214 سوار زره ای
  بودم.ایا به بنده کارت ایثارگری تعلق میگیرد؟من باید به کدام اداره مراجعه کنم؟ ممنونم از سایت خوبتان با تشکر فراوان
  لطفا زود پاسخ سئوال مان بدهید

 566. jamshidrezaei

  خدایا! غایت آمالمان چیزی جز مرگ در راه تو نیست
  خدایا! تو خود شاهدی که ما در آرزوی چه چیزی می رزمیم و عامل فرمان چه کسی هستیم و مرگ در این صراط در قاموسمان چه مفهومی دارد؛ آیا غیر از این است که غایت آمالمان چیزی جز مرگ در راه خودت نیست؟ آیا غیر از این است که سر تسلیم به فرمان آیه های قتالت که با بیان گویای فرزند پاک فاطمه(علیهاسلام) از سلاله رسولت لبیک گویان بر سبیل حق پای نهاده ایم و توفیق مرگ در این راه را سعادت، و خفتن را ضلالت، قیام را شجاعت و شهادت و دفاع را مقاومت و… می پنداریم. خدایا تو خود شاهدی که ما جنگ در راهت را نه برای آرزوی رسیدن به رضوانت و نه از ترس دوزخت پذیرفته ایم که ما نهال خشکیده اسلامت را در سر داریم و به هوای رسیدن به کویَِِِِِِت پر و بال می زنیم، و حال بگذار در این وادی عشق، ما را دیوانه بخوانند، مسخ شده بنامند، غلامان حلقه به گوش دیگران بنگارند و خروشمان بر بیدادگران را تجاوز قلمداد کنند؛ اگر نصرت دینت دیوانگی است، مسخ شدن است، فریاد بر می آوریم که: هان ای مردگان متحرک! ما این همه که گفتید هستیم، مگر شمایان به بنده مظلوم خدا، حسین بن علی(علیهما السلام) نگفتید که چرا جنگید در آنجا که باید می جنگید؟ مگر به بنده صالح خدا حسن بن علی(علیهما السلام) نگفتید که چرا صلح کرد، در آنجایی که باید صلح می کرد؛ و اکنون نیز این تکرار تاریخ است که به عافیت طلبانِ از امام و امت بریده و به گنج خلوت خزیده زمزمه شیطانی صلح را نجوا می کنند و فریاد واسلاما سر می دهد.
  آهای شمایان که اینگونه اید! کجا بودید آنگاه که این پیر اسلام فریاد برآورد که اسلام در خطر است در آنجائیکه خاموشی جایز نبود، سکوت کردید و در اینجا که باید رفیق کاروان باشید، هم صدای صدامیان بر راهیان صراط سعادت میتازید و با دیگر سلاخان تاریخ، اسلام را به مسلخ خویش می برید و این خود به حق مظلومیتی دیگر است. کوتاه سخن کنم
  به نام خدا
  ضمن عرض ادب و احترام
  اینجانب سرباز وظیفه جمشید رضایی فرزند احمد علی متولد 1339 به شماره شناسنامه 4907 صادره از تهران به شماره کد ملی 0046448838 از یگان تیپ 40 سراب در تاریخ 17/12/60 اعزام به منطقه شده ودر جبهه های عملیاتی جنوب و غرب کشور جهت حفظ و حراست و جلوگیری از پایه -مال شدن خون شهدا در رسته پیاده کد 199 عنوان پست سازمانی تیراندازخمپاره 81 میلی متری درمنطقه عملیاتی درخط مقدم جبهه مشغول انجام وظیفه شدم ودر تاریخ 2/5/ 61 درمنطقه کوشک مورد اصابت ترکش خمپاره وموج انفجار قرار گرفتم که از ناحیه بازوی چپ وزانوی راست وگوش وفک مجروح شدم که صورتجلسه صانحه موجود می باشد ودر بیمارستانهای مختلف بستری شدم که بعد از بهبود نسبی به در خواست خودم دوباره به منطقه اعزام شدم ودر تاریخ 17/2/62 درمنطقه ابوغریب مورد تک شیمیایی دشمن قرار گرفتم که تحت درمان بودم که صورتجلسه صانحه موجود می باشد و بدنم تاول می زد که آثار ان هم هنوز در بدنم باقی مانده است مشکلات زیاد زندگی باعث شد که پیگیر شوم .لازم به ذکر است بنده در رسته تیرانداز خمپاره 81 میلی متری مشغول بودم ومدتهاست از ناحیه اعصاب و روان دچاراختلال گردید ه ام که همین امر باعث شد که با 23 سال کار کرد از کارم کناره بگیرم و مدتهاست تحمل سر و صدا را نداشته وسرگیجه امانم را بریده که پا درد- کمردرد – سوزش وخارش درپوست بدنم ایجاد شده است . مدتهاست دچار کم بینی – کم شنوایی – درد درقفسه سینه که شبها با خس خس در سینه همراه است – تنگی نفس وتیک عصبی همراه با لرزش دست دارم فراموشی پیدا کرده ام و پرخاشگر شده ام وبخاطرعدم تمرکز در خانه گوشه گیر شده ام وهمچنین قندخون وچربی خونم بالا است وتحت نظر دکتر تامین اجتماعی هستم ولازم می باشد ذکر کنم با تمام این آسیبهای وارده فقط 5 درصد جانبازی برای بنده اعمال شده است و هدیه ایثار هم نداده اند همچنین می گویند اگر از نهاد دیگری غیر از ارتش جمهوری اسلامی اعزام شده بودی از وضعیت بهتری برخوردار می شدی . ناگفته نماند که من دربیمارستانهای : شرکت نفت اهواز – کرمانشاه بیمارستان 520 – تهران بیمارستان 504 ارتش – تهران بیمارستان خانواده بستری بوده ام و در حال حاضر نیز هم تحت درمان پزشک می باشم البته درست است که اگر خداوند قبول کند همه ی این سختیها در جهت رضای اوست اما هیچ توجیهی برای فشار و سختی زندگی با بار مسئولیت خانواده ای چهار نفره نیست.
  با تشکروسپاس فراوان از شما عزیزان که وقت گذاشتید که این چکیده ای از زندگی من بود که روزگار را با آن سپری می کنم .
  با آروزی توفیق و سربلندی فراوان برای شما خدمتگزاران عزیز
  با تقدیم احترام جمشید رضایی

  با عرض سلام وخسته نباشید به خاطر کم بوده فضا سه بار ایمیل شد در ضمن فرمانده من شهید سید شمش دالدین حسینی
  بود وقسمت نشد که ماهم برویم و خیلی از دوستان من شهید شدند ار اینکه مشکلاتم را برای شما فرستادم گفتم بلکه به دست شماها وعزیزان این گره باز شود.

  جمشید رضایی التماس دعا

 567. سید مهدی هنرمند پیشه

  با سلام
  بنده رزمنده دفاع مقدس هستم22ماه خدمت درجبهه های جنوب بر اساس کارت ایثارگری کارکنان وظیفه به شماره ………………با کدملی…….. وشماره شناسایی کارت……………
  نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران
  لطف فرمایید مزایای استفاده از کارت را اعلام نمایید 1-ایا با کسر یکسال خدمت از22ماه به 10ماه کارت داوطلبی صادر میگردد 2- باتوجه به کارمند بودن جه مزایایی برای احکام حقوقی باید اداره در نطر بگیرد که تا کنون مزایایی تعلق نگرفته حتی فوق العاذه ایثارگری ماده 68 قانون خدمات کشوری در سال 88

 568. پرویز قاسملو

  با سلام بنده سال ۶۳الی۶۵مدت ۲۱ ماه در واحد ۱۲۸پ۰م ۸۱ زرهی کرمانشاه درسرپل ذهاب وپاوه خدمت کردم جهت دریافت کارت ایثار ۴ سال پیش از طریق پست تکاب \ا غ \اقدام که نتیجه نداشت سال ۷۱ جهت حکمایثارگری که اداره خوسته بود از لشگر ۸۱ گواهی دریافت نمودم که ضمیمه مدارک کارت ایثار شد خوهشمند است موارد برسی واطلاع داده شود اگر حقی است ضایع نگرده

 569. سیدجلال شریف شیخ الا سلامی

  باسلام ترخیصی18/4/1367ازپادگان زرهی 230خوی هستم28ماه خدمت چند سال پیگیرم نامه اداره تامین اجتماعی ارسال شده تا لویزان 64ارومیه 41قوشچی نامه نگار شده ولی پاسخی دریافت نشده مساعدت نمایید باتشکر

 570. ناصر سیفی

  باسلام
  بنده دوران خدمت خود را در زمان جنگ از سال 63تا 65 درنیروی انتظامی قصر شیرین به مدت 22ماه گذزانه ام ودر کل با آموزشی 25ماه در لباس مقدس سربازی خدمت کرده ام آیا کارت ایثارگری شامل بنده می شود . لطفا این موضوع را پیگیری کنید و پاسخ دهید. با کمال احترام

 571. سید مهدی هنرمند پیشه

  چرا تا کنون جواب ندادید مزایای کارت ایثار برای کارمندان خدمات کشوری

 572. مجید313

  سلام :
  لطفا شماره های تماس قسمت صادر کننده کارت ایثارگری لشکر 92 اهواز زا اعلام کنید . بیشتر از16 ماه مدارک ارسال شده اما خبری نیست .

 573. سعید یازرلو

  سلام .. چراسیوالات رزوندگان ارتش که دارای کارت ایثار هستند انهم بالای 18 ماه چرا جواب نمیدهند که جه مبلغی ماهانه تعلق خواهد گرفت …. لطفا جواب بدهید

 574. عبدالله خادمی

  پیام شماره 136در تاریخ 14 اردیبهشت سال90 از طرف من می باشد بعد از گذشت 4سال شماره پیامهای ارسالی به عدد 573 رسیده تابحال که هیچ خبری نشد از این به بعد هم خبری نخواهد شد گشتم نبود نگرد که نیست شاید مطالباتمان را در دنیای دیگر خواهند داد

 575. عبدالله خادمی

  آقا سعید یازرلو اگر کارمند دولت باشید ماهیانه مبلغی تحت عنوان فوق العاده ایثارگری در فیش حقوقی شما خواهد آمد که بستگی به پایه حقوقی شما دارد این مبلغ چیز ثابتی نیست که برای همه یکسان باشد در واقع در ازای حضور در جبهه یک گروه تشویقی میگیرید که فقط برای کارکنان رسمی وپیمانی دولت لحاظ می شود ولاغیر

 576. حسین

  درود به فرمانده کل … که کارت ایثارگری صادر کرد و قدر دان سربازانشان بوده … بفکر سربازان جان برکفش نیست که 24 ماه در مناطق جنوب و کردستان جنگیدند تثبیت نظام مرهون ماست تاکنون یک سر سنجاق بهره مادی و معنوی نبردیم دریغ از یک کارت ایثارگری

 577. مرتضي چوبكار

  کاش به جای 20ماه خدمت سربازی در بدترین شرایط بمباران شیمیایی سر دشت و… بعد از 30سال هنوز یک امتیاز برای دلخوشی این قشر مظلوم در نظر نگر فته اند ما حتی ان چند غاز حقوق سربازی را هم نتوانستیم بگیریم .دوستان واگذار کنیم به خدا

 578. صادق گلشنی

  سلام و درود به همه سربازان میهن به عقیده بنده کارت ایثار متعلق به همه کسانی که خدمت سربازی انجام میدن من مزایای کارت ایثار چیه لطفا اطلاع رسانی کنیدج

 579. صادق گلشنی

  لطفا از مزایای کارت ایثار بنویسید

 580. فرهاد

  با سلام مدت 20 ماه در جبهه بودم از غرب گرفته تا جنوب در بدترین شرایط هرجا که میگم میگن وظیفه سربازی بوده بخدا فرق ما با دیگران چی هست در بدترین شرایط خدمت کردیم حالا فقط یک کارت ایثار یدک کش ما شده که هرجا بزاری یک ریال بهش اهمیت نمیدن

 581. فرهاد

  مدت 2 سال خدمت سربازی را درجبهه بودم حالا یک کارت ایثار فقط به ما دادند که هیچ ارزشی نداره

 582. عباس ع

  من دربدترین شرایط زمان جنگ ورجبهه بودم درعملیات رمضان خرمشهر وآبادان بوده ام ولی افسوس که این همه ازعمرمان گذشت وفقط این کارت آب روش کنیم بخوریم.

 583. محسن چهره گشا

  باسلام :بنده محسن چهره گشا هستم مدت5 ماه پیش از شروع جنگ در نوار مرزی خدمت کردم وزمانی که جنگ آغاز شد راننده فرمانده تیپ 2 دزفول لشکر 95 زرهی اهواز بودم که در روز سوم جنگ ماشین ما توسط بعثیان مزدور منهدم شد که فرمانده تیپ را به شیراز اعزام نمودند من هم رابه دو سه بیمارستان منتقل کردندوبه علت زیادی زخمیان پس از خروج ترکش هاازبدنم و گچ گرفتن دست چپم ودادن17 روز استراحت مرخصم کردندوبا دست شکسته دوباره به واحد اعزام شدم و از آن زمان به بعد در تمام عملیاتی جنگی جنو ب هر جاکه تیپ 2 دزفول خط شکن بوده شرکت داشتم ولی جانبازی برایم صادر نشده والان علایم درد را احساس می کنم لطفا” مرا راهنمایی کنید چگونه می توانم درصد جانبازی بگیرم ضمنا” کارت ایثارگری مرا آب رودخانه برده است چگونه می توانم المثنی بگیرم
  (چهره گشا دزفول)

 584. ناشناس

  آقای شهلایی خوبی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟در دوران دفاع مقدس دوره ضرورت 24 ماه بود شما 30 ماه خدمت رو بر چه اساس و منطقی فرمودی!!!خواهش میکنم فرمایشتان در این باب را اصلاح و مجددا به عرض ایثارگران غیور و همیشه در صحنه ابلاغ فرمایید(خواهشن پاسخ این دلاوران را صریح و دقیق و شفاف پاسخ فرمایید)

 585. رسول قانع (دخت اسماعیل)

  سلام من سرباز لشکر۷۷ پیروز خراسان تیپ ۲ قوچان گردان ۱۵۳ گروهان ۲بودم لطفا از برادران رزمنده ان دوران خواهشمندم جهت ارتباط ودوستی با این ایمیل تماس حاصل نمایندrasolghane@yahoo.com متشکرم

 586. بهنام

  با سلام آیا اسلام اباد غرب جزء منطقه عملیاتی محسوب میشود ومن میتونم کسری خدمت بگیرم؟

 587. امین خلیل زاده

  سلام خدمت همه سربازان دلیر مردانی که در زمان جنگ دوش بدوش سایر رزمندگان برای دین و کشورشون جنگیدند ولی مثل سایر رزمندگان بعد از جنگ با انها برخورد نشد ان زمان که خیلی ها میامدن اهواز وبرمیگشتن ویا پشت جبهه بودن من وسایر سربازان دیگه دوش بدوش بسیج و سپاهی ها توی خط مقدم بودیم ولی الان که جنگ تمام شده و خیلی از ما داریم از فشارهای روحی اون زمان رنج میبریم کسی نیست بداد ما برسه یعنی ژاندارمری که خیلی از نقاط خط دستش بود هیچ ارزشی نداره گردان 207 و307 و407 وگردانهایی که توی خسرو اباد ابادان حیر 1 و2و3و.. بودن 100 جای دیگه اصلا به چشم نمیاد دل ادم بدرد میاد وقتی بچه ادم میگه اگه جبهه بودی و خط بودی چرا بشما کارت ایثار نمیدن چی باید جوابش بدم بگم مسئولین مملکت بفکر ما نیستن یا بگم شما سران ارتش سپاه بسیج که الان در در راس امور هستید چجوری حاضرید از علی (ع) بگید ولی ندونیدچجوری دارن حق ما سربازان ژاندارمری را ضایع میکنن ……..اشکال نداره ماهم خدایی داریم این دنیا نه ولی ان دنیا باید جواب داد خدا نگهدار همه کسانی که به فکر مردم هستن باشه ای کاش کمی از سخنان رهبر ایران و اسلام حضرت ایت……خامنه ای پند میگرفتید وبه فکر اخرت هم بودید

ارسال نظر